Posts by Panoramix

    No i właściwie szkło handlu właśnie tak działa, można podjechać i kupić bezpośrednio, ale można także zdalnie (czego nie można już robić w szkle detekcji).

    Jest ograniczenie, jeśli chodzi o widoczność sklepu z pewnego zasięgu. Przy itemie na szkle powinni podać kordy do lokalizacji sklepu, to wyparłoby problem na zawsze, a ludzie nauczyliby się korzystania z mapy w grze xD.

    Pytanie zapytanie:

    Załóżmy, że są dwie szarfy. Jedna z nich ma 100-125 wartości, 1% potwory (w środku jest feniks) i druga, 94-117 wartości 7% średnie (w środku jest zodiak). Z którą z nich wyciągnie się więcej dmg w v3? Jak przelicza się te "7% średnich"?


    Pozdrawiam!

    I co? Wziąłbyś czyjś item wiedząc czyj jest i mógłbyś spokojnie spać? Kiedyś stuknąłem jakiegoś gościa i poleciała Szarfa 20 z Łukiem Feniksa +9 2xluda i oczywiście ją oddałem. Trzeba być strasznie chciwym aby zatrzymać taką rzecz i nie mieć wyrzutów sumienia. To jest właśnie odsiew, a więc niech każdy sobie uświadomi co jest dla niego ważniejsze: Mieć czy Być. :)

    Można i mieć, i być, jeśli gra się zgodnie z regulaminem gry. Tak, wziąłbym taki item, bo został wydropiony w sposób LEGALNY, a to, co LEGALNE, jest dozwolone, czyż nie? Jeśli macie zamiar jojczyć o takie rzeczy, to radzę nie wychodzić z koła. Alternatywą jest przywiązywanie eq. :)

    A ja na dobrą sprawę, jestem zwolennikiem bicia negatywnych rang. To jest jeden z aspektów gry, na temat którego ludzie jojczą, bo mają dziwną mentalność. Osobiście uważam, że po to jest możliwość zbijania graczy z negatywem, żeby jednak ich bić i liczyć na wypadnięcie czegoś fajnego (jak ktoś jest gapem, to i zodiak poleci, pozdro dla takiego Resurecta) :thumbsup:

    Cześć,

    dwa istotne pytania dot. Eventu Okey:

    1. Talie, które złożę stackują się, czy każda z nich zajmie kolejne miejsce w EQ?

    2. Czy można grać taliami Okey po 5 sztuk, tak jak jest to w przypadku "Schwytaj króla"?



    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

    Uśredniając, przy bieganiu na kilka spotów możesz wydropić od 14 do 19 talii w ciągu godziny. Natomiast stojąc na maxi-maxi - jest to max. 14-15. ;)

    Jeśli chcesz po kosztach zrobić dropa, to zdecydowanie polecam WP. To, co bardzo się przydaje, to:

    1. rubin wartość/średnie/obrona,

    2. boczuś/khan (ze skrzyni szczeniaka, czasem ciężko jest go wydropić...),

    3. Militar, bo daje dużo dmg, a cięcie do omijania mobów,

    4. Podstawowe eq, tj. fms +9 sr35+, yy +9 z hp + x% do pż, tarcza +7-9 z nno (potrzebne jest do v3), biżuteria z łez (bo daje kryta, szycie, int w kolczykach), buty do wyboru, ja bym stawiał na buty feniksa, no i hełm, nawet czysty +9 da radę.


    Jeśli chcesz się skupić na v3, to przyda się talizman (najlepiej ognia +1) z bonusem 30 insekty, a jak uda Ci się dorwać jeszcze z bonem do obrony, to będzie komplet.

    Dobrze, mierzyłem ze stoperem, ile czasu zajmuje wydropienie 5 corów na 5 postaciach. Posiadam:

    potki speeda +40, manu, śmiertelkę z kd speeda +4,

    pelerynki, rękawicę IS oraz z lasu,

    60 na mistyki, 30 na wiatr, 12k hp, boczusia i FMS +9 sr39, kd+4.


    Średnio (podkreślam, średnio!) wydropienie odłamków na jednej postaci wynosi 15-17 minut. Wiele zależało od tego, czy robię to, bo mam parcie, czy for fun, pisząc przy tym na messengerze ze znajomymi. Czas liczyłem od przełożenia EQ przez depo, jadąc do alchemika, a stamtąd do teleportera, przez dolinę do świątyni, wracając teleporterem do m1 i odkładania EQ do depo. Podczas dropienia nie padam ani razu, stoję twardo, niczym... ach, nieważne.


    Na jedną postać zużywam około 18-23 peleryny, zależne od losowości (ach, ta losowość).



    Odbiegając od tematu, skoro już uczepiłem się tej alchemii. Co uważacie: lepiej postawić na pewny zysk, tj. sprzedawanie antyków, czy ryzykowanie z ulepszaniem ich do legend i sprzedawanie ich na rynku, czy... (choroba, ciekawe, kiedy dodadzą coś jeszcze, żebym mógł dodać jeszcze jedno "czy") stosować podwójne ryzyko i kuć do mityków? Co osoba, to różne opinie, ale chciałbym usłyszeć racjonalne wyjaśnienie. :)

    Spadliście mi z nieba. Rozpoczynam dopiero zabawę w Alchemika (Niby Panoramix, a tak się opier-papier...), ale jedyne, co na razie zrobiłem, to 5 postaci 42lvl (body). EQ mam, raczej ogarnę temat na deskach.


    Super, już wszystko wiem. Temat do zamknięcia, pozdrawiam cieplutko.

    Ogień w v3 - 2020 to rok porażek :w00t::w00t::w00t:

    Hmm, czyli już wiem z czym to się je. Jutro ruszam na podbój v3, bo mam wyzywkę 15 ogień i zbrojkę 15 ogień :D kwestia dmg, ale to już zobaczę na miejscu.

    Dziękuję za odpowiedzi :)

    Cześć,

    po długiej przerwie wracam do gry, stąd pojawia się pytanie:

    Czy sura WP, który ma ostrze P, 450 obrony, nno, 20 blok ciosu, manni i koło legendarnej alchemii da radę ustać w v3?

    Co obecnie jest potrzebne (takie niezbędne minimum), aby grzecznie ustać spota i nie padać na glebę przy jak najniższym koszcie ekwipunku?


    Pozdrawiam

    Jeżeli konto jest czyste steamowe, tzn. zostało utworzone na Steam to nie można go odpiąć od platformy Steam i przypisać do platformy GF.com


    Odpiąć od Steam możemy konta utworzone w naszym serwisie, a potem dopiero przypisane do Steam, czyli takie konta, które posiadają login konta.

    To już wszystko jest wiadome. Dziękuję za informację.


    Temat do zamknięcia. ;)

    Cześć,

    mój znajomy zaczął grać przez Steam, wpakował trochę kasy w IS. Chciałby odłączyć konto od steama i przenieść się na Gameforge, bo tak mu jest wygodniej. Czy jest możliwe, aby to zrobić? Dodam, że konto nigdy nie było rejestrowanie na platformie Gameforge.


    Pozdrawiam

    Co w tym złego? :phatgrin:

    Od zawsze tak było, a Ty masz z tym problem. Poza tym, po co komu mój numer telefonu? Dlaczego mam go udostępniać? Już wystarczy, że raz na innej platformie zgodziłem się na autoryzację telefoniczną, a dzień później przez okrągły miesiąc dzwoniły do mnie jakieś dziwne numery, oferujące a to pościel, a to weekend w SPA.

    Akurat konta prywatne więc jakiś Janusz zwęszył interes.

    Mogliby dodać weryfikację numerem telefonu i dać max 2 konta na numer może problem zniknąłby w jakimś stopniu

    A ja jestem przeciwko. Nie mam zamiaru wydawać kasy na inne numery telefonu tylko dlatego, że nie mogę mieć więcej, niż dwa konta.