Posts by AndrewBalboa

    Panie Bałwanie,
    Bardzo ważna kwestia - przedmioty eventowe z metinów dropią pod warunkiem maksymalnej różnicy lvl względem metina równej 5 lvli. Testowane kilka lat temu, ale nie sądzę, żeby coś się zmieniło.

    Pozdrawiam,

    AndrewBalboa - OFF

    Szukam swoich starych nicków w rankingu i ich nie ma, a postki na ten nick nie można stworzyć. Czy ranking (pierwszy wynik w google) w ogóle działa? Postki miały zmieniane nicki, więc nie można było używać zwoji, nawet te, po których pozbyciu się nie było już żadnych fuzji nie widnieją w rankingu. Sprawdzałem wyszukiwanie na wszystkie serwery, nie tylko Polska.

    Ja tylko przypomnę, że jak jeszcze grałem (przed bazarem) to były boty z waynem czy tam brucem co im same podnosiły dropy i to jest śmieszne, że wielu osób nie było stać na nietopyrza do dropienia, a ktoś sobie to wrzucał na bota, który dropił może 2 talie na godzine, ale za to przez cały tydzień.

    Pozdrawiam

    Chyba że wybijasz pojedyńcze grupki pod ścianą lub masz dobrą alchemie:D

    Bo ja bodziakiem 42lv z pro eq aura m8 berek m9 nie daje rady wziąźć tam całego spota i nie paść

    pro eq? w jakim sensie pro jeśli nie klepiesz spota małp??? ja dropkiem 35 bez alchemii miałem biżu hp+10kryt, fms 38sr 10kryt, zbroja hp, wartość, do pż i % na zwierzaki tylko w hełmie i dawałem radę na spokojnie



    ta odpowiedź idealnie odpowiada na pytanie jaki trzeba mieć skill do grania w metina - nie jest to może skill jako umiejętność grania, ale posiadana wiedza i umiejętność wykorzystywania jej w grze.
    Sama obserwacja sekwencji ataków bossa może pomóc go zbić (nagonka)

    - matowy rubin pierwsza rzecz,
    - wbij 61 ale dopiero jak stojąc na 55lvl zrobisz pamiątki po demonie (na 55 masz o wiele lepszy drop eventowy, jeśli nie znajdziesz spota w v3 - małpy/żaby/deski)
    - ja na twoim miejscu zostałbym na 35/42lvl - masz wtedy najszerszy wybór miejsca na blaski nawet korytarze lochu małp, nie musi być spot i tak nadropisz
    - odnośnie tego 61 - jeśli to główna postać to nie zostawaj na 61 tylko 55->95 bo 61 to tylko na zabawkę się nadaje taki topowy drop/pvp

    a jaką taktyke przyjmujecie? ja poczatkowo zaczynam od rogów

    ja juz jakis czas nie gram w metin, ale zawsze zaczynalem od pól 1 po skosie od kazdego rogu chyba ze trafilem 5 i 5 w poblizu to juz nie marnowalem ruchu. Staralem sie jak najszybciej ustalic pola 5-ek, ale gra jest zalezna od szczescia tu nie ma skilla

    Metin polega na inwestycji czasu i to jest piękne. Ja przestałem grać po wprowadzeniu bazaru bo wszystko trwało aż za długo i według mnie zepsuł się handel.

    Najlepsze wyjście dla tej sury to poprosić kogoś o dropnięcie łapy red las i założyć na koncie dropka 35/55.

    W v3 raz dostajesz 12 blasków ze spota a raz 3, tak samo w świątyni. Tu liczy się czas respu spota. W v3 jeśli dobrze pamiętam to była aura miecza + kilka sekund, razem chyba 77sekund. Ktoś może policzyć co ile respi się spot w świątyni?

    EDIT.
    Dropiłem też blaski na małpach i tam lecą ładnie, ale spot respi się co 2 minuty :(

    To zależy od tego, czy jest to jedyny bonus na szycie jaki posiadasz. Myślę że lepiej kupić broń z większym sr a szycie wepchnąć w jakąś branse albo kupić nacek z łez. Odnośnie pytania to szycie daje dużo, mi przy hitach 5k z krytem podnosiło na 6k.

    Ja zawsze łowiłem ryby na makro wyłącznie na animacje konia. Co do możliwego błędu ze strony teamu to prawda jest taka, że 90% GF ma tą grę w anusie, starzy wyjadacze, którzy są w teamie już długo zdążyli się wypalić, znają sytuację - metin uzależnia i tak długo, jak hajs w is się zgadza, tak długo nie trzeba nic robić, ew. pomóc tym co najwięcej wpłacają. Ja odszedłem od metina tylko dlatego, że zepsuł mi się komputer i nie miałem pieniędzy na nowy. Minęły już 2 lata i po takim odwyku nie mam ochoty wracać. Pozdrawiam xCartmaN - mądry człowiek oraz wszystkich, którzy przestali ładować w to kasę - gra jest wspaniała i jest to piękna nostalgia, ale sytuacja oraz atmosfera jest okropna.
    Świat bez wad!

    Moją przygodę z metinem niestety zakończył bazar. Osoby ze słabszymi komputerami, których nie stać na lepsze przestały mieć możliwość sprzedania swojego towaru. Dlatego ja bym oponował za powiedzmy dwumiesięcznym planem skasowania mapy bazar tak, aby ludzie zdążyli wykorzystać zakupione szkła handlu i różne pakiety.

    testowane fms 31sr 20dt spalone kd vs fms 44sr kd mob+4 i ten pierwszy bił więcej na odłamkach mimo że razem z KD fms 44 miał 52% a tamten 51
    ogólnie to zawsze wybierałem 20 na moba niż sr, miałem taką możliwość bo na low lvl kupić kilka fmsów to nie problem

    wiadomo że postać z eq i alchemią za tysiące won zarobi więcej niż dropek low lvl nawet jak wrzuci sie w niego znakomitą mityczną
    na low lvl jest proporcjonalny zarobek tylko to jest nudne, mi juz po 2 respach w red lesie odechciewało się gry, ognista ziemia tak samo kilka razy polatałem i jak w godzine nie wyleciała żadna aura to metin out
    no i wiadomo jak zostało napisane wyżej taki dropek nie potrzebuje isa a na wyższych lvl zrobienie dunga albo ustanie na mapach bez kostiumu żywioł jest ciężkie

    Lubię oglądać Lexo i popieram Topura za dobrą inicjatywę. Powszechnie lubiany jutuber może pomóc wiernym widzom :)

    z dropem przedmiotów jest tak, że zawsze niższy lvl dostaje więcej i tego jestem pewien bo jak dropiłem blaski 61lvl i ksuł mi jakiś 55 to wszystko leciało dla niego mimo że miałem hity 5k kryt wiec na 2-3 strzały brałem pająki
    z expem powinno być tak samo

    nie mówimy tu o teorii tj. kto zbije 75% życia moba dostaje więcej tylko o tym jak to wygląda w praktyce

    body w górę, przynajmniej mniej będzie padał dywan. U mnie WP był na V3 bo miał % do pż od ostrza, które zawsze wchodziło a ten bonus w eq działa tylko kiedy mu sie podoba xd
    Bodym biłem eventy typu nagonka, dropy z metków, np. zmianki i wszystko to gdzie liczy się każda sekunda jak kiedyś dropiły manu na 30 dni

    przy takim stanie i budżecie ja bym na twoim miejscu obowiązkowo dobił 75 i ogarnął jakąś trute 9 30sr+

    jak nie masz lepszej postki/dropa to z mojego punktu widzenia (gardzę dropieniem odłamków) najlepiej będzie farmić red las do oporu i jednocześnie robić dropka na deski. Zanim dropniesz mu 50szt rękawic na event typu karty okey/piłki to na oko zdobędziesz 2k pelek.

    przy założeniu, że wracasz na stałe. Jeśli nie to wbijaj tylko na godzinke jak ci sie nudzi i klep metinki/kop rudy a raz na tydzien stawiaj sklep