Posts by Aedian

    Aedian długo nie wytrzymał.

    Dostałem awans i niestety (dla mnie), ale dostaliście nowego moderatora.
    Gdyby nie to, pewnie bym do końca istnienia tego serwera tu siedział. :crazy:
    Plus taki, że jestem jej przełożonym i nadal tu do was zaglądam. 8)

    Więc ludzie piszą o głupotach typu pogoda i co u kogo słychać co oczywiście nie ma związku z metinem są lepsi?

    Pozwolę sobie się do tego odnieść.
    Tak są lepsi, ponieważ potrafią się wypowiedzieć normalnie, bez rzucania mięsem i innymi popularnymi tutaj słowami czy odzywkami.

    Tak, to jest Samos i nie piszemy tu o Etolinie, Diumarze, Wetarze, Androsie i innych serwerach. Nie będę już wam wyrzucać poprzednich postów, przecież taki zły to ja nie jestem (chyba).
    Pisze tu, żeby przypomnieć wam, że mamy XXI wiek i każdy z was powinien wiedzieć co to jest KULTURA.


    Przypomnę także kilka rzeczy.
    1. Wielkie screeny z rozmowami (jeżeli już musicie tu wstawiać) proszę w spoiler i dokładnie sprawdzić czy nie ma słów za które taki screeny wleci w kosz.
    2. Wyrażać się do siebie NORMALNIE. Nie róbcie z dyskusji pośmiewiska.
    3. Jak posty znikają, to znaczy, że było z nimi coś nie tak i polecam przemyśleć sprawę i może ubrać zdanie w bardziej wyrafinowane słowa.
    4. Moderator ocenia przydatność posta (jeżeli ktoś nie wiedział).
    5. Piszemy na temat serwera. Jeżeli niektóre posty, które nie są bezpośrednio na temat serwera nie zostały usunięte, oznacza to, że mają prawo bytu, ponieważ nie są odrażające tak jak większość postów, które koniec końców znikają.



    Proszę nie dyskutować na temat mojego postu, ponieważ do niczego ta dyskusja zapewne nie doprowadzi.
    Skargi i zażalenia na support.



    Pozdrawiam i życzę miłej dyskusji
    Aedian

    Witam Etolin.


    Od dzisiaj, tj. 1go Marca, będę zajmować się waszym działem.
    Niektórzy mnie już znają i wiedzą, jak bardzo (nie)dobrym moderatorem jestem. :phatgrin:
    Pamiętajcie, że odnosimy się do siebie z kulturą, bez zbędnych słówek i na temat serwera, a wszystko będzie w jak najlepszym porządku.



    Pozdrawiam i życzę miłego dnia
    Aedian

    skoro nie odpowiada mu to co piszemy.

    Ależ mi odpowiada, tylko że wasze wypowiedzi nie spełniają kryteriów.


    Będziecie odzywać się kulturalnie, bez wyzwisk i innych takich ceregieli, to nie będę musiał ingerować. Ale niektórzy potrafią się zagalopować, a finał jest taki, że Aedian musi wpaść i zrobić porządek.


    Co do skarg, z tego co wiem to każda jest brana pod uwagę i są wyciągane z czasem konsekwencje, no ale gracze przecież wiedzą wszystko najlepiej.

    Dzień dobry Samos.


    Widzę, że jak mnie nie ma to szalejecie.


    Filmy i screeny wrzucamy do działu na nie przeznaczone.


    A jeżeli nie chcecie, żeby wasze wypociny znikały, nauczcie zwracać się do siebie z kulturą.

    Tak, Aedian wszystko usunie, żeby było tutaj ładnie i na temat.
    Niektórzy nadal nie potrafią się zastosować do kilku prostych zasad, no ale cóż, życie.


    Pamiętajcie, że możecie utworzyć sobie konwersacje grupową, żeby pisać sobie na wasze temat i nie śmiecić działu niepotrzebnym spamem.

    Proszę zaprzestać wędrówki między serwerami.
    Sprawy serwera Samos to sprawy serwera Samos. Nie Diumar czy Etolin i innych. Proszę się trzymać rozmów na temat serwera Samos.
    Dotyczy to również 'podróżników'.

    Jedni ładują hajs by być lepsi od innych bo? Bo ich nienawidzą i chcą to udowodnić

    Tym samym udowadniają, że wcale lepsi nie są. Zabierzcie im hajs i co zostanie? Bum, nic! I kto jest lepszy?
    Ja nie mówię, że nie można ładować hajsu. Ładujcie ile wlezie, żeby Ci, którzy grają za free, mogli grać za wasz hajs jak najdłużej, tylko potem jest to całe 'wywyższanie się'. Ile to ktoś na eq nie wydał i co to nie on. 20k z dechu! Czaisz? 20k! Czytając takie wypowiedzi to cieszę się, że to ja się zajmuję waszym działem. :phatgrin:

    a tak to póki co każda TOPOWA wojna to wydatek na IS nic więcej

    Ok.. topowa wojna, ale kto z kim? Nie wiem trochę o czym mówisz, bo czytając te dyskusje można poczuć się jak na jakimś nowym serwerze, gdzie wszyscy zastanawiają się 'jak zacząć grę'. Żadnego ładu ani składu (pomijając dzisiejszy dzień). Topowa gildia nie odznacza się super wypasionymi postaciami, ale ludźmi, którzy te gildie tworzą. Patrząc na te dyskusje, nie ma na Samos topowej gildii, tylko topowi gracze, bo niektórzy tylko potrafią się zachować. Takie jest moje zdanie.


    Dajcie też znać (chociaż pewnie na forum zaraz też będzie wojna) kto wygrał. :thumbsup:

    Aedian prosze spelnij moje jedno zyczenie: Nie wypowiadaj sie wiecej na forum a juz tym bardziej na temat wojny.

    Nie widzę nigdzie zakazu. Równie dobrze ja mogę was o to samo poprosić ponieważ niektóre osoby zaniżają poziom dyskusji, a potem dziwią się, że postów nie ma.


    Co do wojny. Dałem wam PRZYKŁAD tego, jak mogłaby wyglądać wojna.
    Każdy gracz, albo chociaż większość, ma honor i jeżeli są takie i takie zasady to powinien się ich trzymać.


    GF dał alchemie, pety i inne bajery, ale tak bardzo by bolało gdyby alchemia na jedną wojnę została wyłączona?
    Ja rozumiem, że większość z was wydała sporo na EQ, alchemie itp, ale zapominacie po co są gry. Przypomnę wam: DLA ZABAWY.


    Widzę, że coś się już ugadało i @bmx23 ma racje. Po udanej wojnie powinniście podać sobie ręce, podziękować i za tydzień znów zrobić wojenkę. I może nawet tak co tydzień zamiast co kilka miesięcy. Przegrana gildia będzie wiedziała co poprawić, a wygrana będzie się starała utrzymać wygraną.

    Chciałbym zauważyć, że moja wypowiedź była dłuższa niż punkty które wymieniłem.
    Proszę dokładnie przeczytać i zauważycie dopisek "w starym klasycznym stylu" oraz "następna wojna i na innych zasadach".


    Rozumiem, że każdy z was gra od roku 2017 i nie wiecie jak Metin2 wyglądał kiedyś, tak?


    Możliwości jest tak wiele, a wy na termin nawet zdecydować się nie możecie. Albo bierzecie wojnę albo nie i żadna gildia nie jest "topowa".


    Nie sądziłem, że dożyje dnia kiedy dorośli ludzie będą unikali wyzwania w grze jakby od tego miało zależeć ich życie...
    Ale chwila... w sumie to zależy, ale to wirtualne życie.
    Po przegranej chłopaki spod handlarki będą się śmiać przecież.


    Miejcie honor i podejmijcie chociaż walkę (obojętnie kto). Przegrana to przegrana, ale liczy się walka.

    nie umiecie zapanowac nad tym to zmien fach

    Umiemy, ale ja daję wam szansę na odnalezienie się w społeczeństwie Metin2.
    Polecam poczytać regulaminy, dowiedzieć się co to jest spam, kultura wypowiedzi i zachowanie zdrowego rozsądku.


    Od x stron ciągnie się temat wojny, której ustalić nie możecie. Nie macie liderów, którzy mogą to ustalić?
    Podpowiem:
    - dzień,
    - godzina,
    - bez IS,
    - bez Alchemii,
    - bez petów,
    - bez setek,
    - bez "podróżników"
    - bez czegokolwiek sobie dusza zapragnie.
    Wojna w starym, klasycznym (najlepszym) stylu. Kto przegra ten przegra, za tydzień następna wojna i na innych zasadach. Naprawdę to taki problem?


    Każdy z nas chciałby aby te rozmowy wyglądały przejrzyście i czytelnie, ale zacznijmy od tego, że to użytkownicy muszą tego chcieć.
    Najlepiej mieć pretensje do teamu. Nie muszę się tu udzielać i mogę robić swoje, a posty z zażaleniami usuwać, ale co to za przyjemność (tak, praca ma sprawiać też przyjemność) skoro użytkownicy zamiast starać się podnieść poziom rozmów, tylko go zaniżają.



    Pozdrawiam i czuwam. 8)

    Nie mam w zwyczaju pisać tak długich postów.


    Panowie.. Wiecie, że to ja się waszym działem opiekuje, ale to co tu czytam, to szczerze mówiąc jakoś do mnie nie dociera...
    Mamy rok 2017, Metin2 rozwija się, gracze pną się w górę, gildie też... a tu jest aż taki WIELKI problem żeby ustawić się na wojnę?
    Wcześniej nie było o tym gadania na forum, tylko w grze wyzywało się inną gildie i wojenka toczyła się raz dwa. Tutaj nie potraficie się od.. sam już nie wiem jak długo, ugadać na jedną wojnę. Każda ze stron się boi, bo jak przegra to będzie wyśmiewana a wygrana strona będzie się puszyć, bo to oni są TOP1. W czym tu jest problem?!
    Z tego co wiem, Metin2 jest grą, zabawą... ale niektórzy traktują ją jak drugie życie i powinni zastopować.


    Nie mam nic do tego waszego 'ustalania' wojen, ale niektórzy ZAPOMINAJĄ, że aby dyskusja wyglądała ładnie i przejrzyście, trzeba dobrze dobierać słowa.
    Proponuję także aby powstrzymać się z postami typu: "-cytat- hahaha to jest dobre". Nie mam problemu z pozbywaniem się tego, ale dopóki ja nie wejdę, to bardzo brzydko to wygląda.



    Pozdrawiam i czuwam. 8)

    Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia co do mojej pracy, polecam (już chyba trzeci raz) na nowo zapoznać się z pierwszym postem.
    W razie gdyby komuś się coś nie podobało, istnieje opcja skargi na support.


    Pozdrawiam i czuwam 8)