Posts by Simlas31

    Skill jak każdy inny, w jakimś celu wydawca stworzył ten skill. To tak jak byś stanął/eła i używała tylko u archera płonącej bo podpalasz i utrudniasz grę...

    Ale nic się nie zmieniło po wielu latach. Najwieksze mięczaki się żalą na forum

    Trzeba mieć dopiero ciekawe życie, żeby parę godzin rzucać komuś rozpro :P

    Kiedyś zgłosiłem kogoś kto latał za mną i rzucał rozpro + bił na wolnym przez jakieś 2h. Z innych królestw nie ma bana, bo jest rywalizacja, a z własnego to już utrudnianie gry. Sytuacja wydarzyła się jakies 3 lata temu, więc też trzeba to brać pod uwagę.

    Najlepszym zarobkiem na niskich levelach jest alchemia, a jak to dziala? Codziennie na postaci mozesz odebrac misje na 5 core dragonis, a nastepnie mozesz je otworzyc. Po otwarciu dostajesz rozne kamyki, klikajac "O" mozesz je zobaczyc. U alchemika mozesz je ulepszac, najlepiej ulepszac je do poziomu antycznego, chyba ze lubisz hazard to mozesz cisnac je do legendy/mityka. Dopiero od antycznego poziomu mozesz je sprzedawac.
    Inne sposoby na zarobek? Zobacz ceny ulepszacy i przetopow, nie wiem jak wyglada na tym serwerze ich cena. Dropienie kawalkow plutna+ na glownym serwerze jest oplacalnym zarobkiem. Jesli chodzi o przetopy to robisz jak najwiecej kont i kopiesz w pt.

    Najlepiej jak najszybciej dobij 52 lvl i zacznij czytać 3 skille naraz. Kolega wyżej bardzo ładnie pokazał na czym warto zarabiać, dodam, że opłaca się ustawić autołowy na początku av2 i dropić żarcie dla peta. Też możesz się zająć expieniem petów :D

    Niby głupia kwestia, ale czasami warto mieć coś na wiatr. Ubierzesz się w set full dmg/um/ziemia, a potem niszczyciele robią Ci z **** jesień średniowiecza (na pewno nie znam tego z autopsji)

    Dc nie jest wymagające, na moim starym koncie kiedy jeszcze nie było żywiołów, nie miałem alchemii itp. brałem na klatę 3 największe spoty w śmiesznym eq jesli porównamy je do dzisiejszych standardów. Jedynie co warto mieć to dużo % na nieumarłe, żeby zabijać mobki na 1/2 hity. W DC jak się ogarnie ściezkę leci w opór odłamków.

    Jest ;) lecz jeśli wykupiłeś juz i czas na obecnym szkle nie minął nie kupisz go za znaki ^^ więc musisz poczekać aż minie czas na starym szkle.

    Zawaliłem sobie cały magazyn IS odżywkami ze szybkich aukcji i chciałem kupić sobie szkło, żeby od razu wyciągnąć, mimo że na starym szkle jeszcze mam dzień. Dzięki za pomoc :D

    Nie masz w eq przypadkiem jakiejś ilości yang?
    Jeżeli masz w eq np 1kkk ( ~10w w yangach) i na sklepie rzeczy wystawione za np 1.5kkk to nie będziesz mógł już nic dsostawić

    Jak nie chcesz inwestować ani złotówki to polecam grać na dropku. Mental w dzisiejszych czasach jest totalnie bezużyteczny, bo bardziej liczy się dmg w metki itp. (zakładając, że nie będziesz robić eq pod PVP). Jak inwestować? Szczeniaki wchodzą do isu - wykupujesz dużo po najniższej cenie (najlepiej mieć szkło handlu, albo znać osobę, która posiada ów item), a następnie czekasz jakiś czas i wystawiasz drożej. 5-15kk i masz zarobek. Na 10 masz 50kk-150kk na plusie :)
    Co do postępu, moim zdaniem nie da się grać w tą grę bez itemshopu na takich lvlach 100+ jeżeli nie grasz po 8h dziennie. Kupowanie odpału z isu typu rekawiczki kostiumy itp. kosztuje.

    Ze spokojem, na kluczach ładnie można podropić odłamki i blaski np. jeden mob ma 74 lvl. Można też na metkach dropić, blokujesz spacje i co jakiś czas zbierasz loot (tylko trzeba ustać bez potowania).

    Wiem że Metin pójdzie bo chce kupić coś mocniejszego ale przy lapkach dzieją się dziwne rzeczy i nie chce mieć czegoś takiego na stacjonarce

    Problemy z integrą i normalną grafiką są piekne. Ile ktoś mi się skarżył na niskie fpsy, a winowajcą była grafika działająca na integrze. Jak będziesz szukać pc'ta to polecam zapytać sie na grupkach technologicznych na fb, ale w dzisiejszych czasach ciężko cokolwiek złożyć w sensownej cenie.

    Metin bedzie działać na prawie wszystkim. Jak chcesz w miarę tani PC to polecam wziąć 5600G z dobrymi RAM'ami, a jak pograć w inne gry to już szukać czegoś z kartą graficzną

    Nie bierz acera nitro 5, strasznie się grzeją. W dodatku szukaj laptopa, który ma 2 sloty ramu zajętę (Dual channel). Jak chcesz w metka grać, to patrz głównie na procesor.
    Pytanie do innych, czy ryzeny mają takie same problemy jak stare procki od AMD? Stare procki bugowały się na autołowach dosłownie w ciągu 5 minut (migotający ekran), przez co się zatrzymywały.

    Z tego co przed chwilą widziałem to oferta promocyjna w sklepie jest. Należy wejść w szczegóły danego przedmiotu, aby zobaczyć cenę przed rabatem i po.

    Mam nadzieję, że chociaż hh 40% oddadzą niedługo. Jednak warto ładować w IS'a przed pójściem na balangę, a nie po...

    Zbijanie mentalem jotuna jest świetne, ale z razadorem/nemere możesz mieć problem. Na jotunie wystarczy ustać, a tam trzeba już dużo bić + mieć krwawienie/otrucie. Jak dropiłem w zaklętym to się sypało dużo itemów eventowych z metinow 100, ale ludzi było od groma, aż trzeba było na resp czekać.

    Simlas to jest gość i dobrze mówi.
    Od siebie dodam tylko:
    - wiele zarobków tutaj przedstawionych to prymitywy, które cieszyły 12-latków i spełniały potrzeby jak na tamte czasy (kucie eq z łez +4 albo 8/9 gdzie perły są po ~1-2kk). Teraz już nie kwitnie a przekwita lewy handel yangami/eq/kontami i nie dasz rady zarobić tyle, żeby chociaż zbliżyć się do poziomu osoby, która wyda dniówkę na yangi [*]
    - obecnie nie gram, ale zawsze opłacalnym zarobkiem był handel i na inwestycje wystarczyło mieć 100kk
    - jak wyjdziesz z m2 35lvl z jakimś zapleczem 10-15w to ubieraj sie pod v3 i marnuj przepustki, żeby sprawdzić czy dasz rade. Oczywiście na jakieś blaski nie masz co liczyć bo cie wywalą ze spota, ale na karty możesz latać na biga i pytać czy ktoś idzie układać karty - ja tak dropiłem całe dnie i tylko zmieniałem kanały co godzine

    Odkąd w v3 wprowadzili żywioł na ogień to nie jest sztuką tam ustać. Szkoda, że odłamkami nie można handlować, wbijało się 70 na zmianki i latało postaciamy do m1 z odłamkami parę razy :(

    Kupowanie jakich kolwiek dóbr z gry za realne pieniądze jest zakazane.

    Czyli żadnych wonów, eq, postaci itp. tak samo nie wolno tego sprzedawać.


    Biały tygrys bengalski 30% expa na 20d (czas leci tylko jak go używasz czyli podczas jazdy) jest na rynku za około 10-15kk :)

    Przecież w IS można kupić yangi :)


    Jak myślicie zaczynać od 0 tylko z rękawiczką czy zaczynać od 0 z rękawiczką i mieć na start 18wonów? :D Planuję gre na spokojnie

    18w będzie o wiele lepsze, rubin leg mat def atak średnie +4 i jakieś podstawowe eq typu żelak +9 ebo +9 fms +9 30śr 5kątna +9 nno i jazda

    Na eventach można dużo dorobić. Z miesiąc temu szukałem kryształów energii i nawet 1 pełnego stacka nie było XD. Teraz jak patrzyłem to Najtańsze stoją po 4kk za 200.

    Szczerze to nie przypominam sobie kiedy ostatnio widziałem żyłę koło biologia. Ale może to dlatego, że jestem w shinsoo. Najlepiej szukać w świątyni

    Tylko w światyni nie ma takich rud jak srebra itp.

    kolejne pytania:


    1. Przez jaką mapę jest najkrótsza droga do dostania się do jinno, chunjo, shinsoo ?


    2. Jaki jest skrót klawiszowy do wylogowania swojej postaci?

    Ja zawsze chodzę przez orki, wtedy wszędzie jest taka sama długość trasy i nie trzeba się rozdrabniać jak na innych mapach.
    Nawet alt+f4 nie działa ;v

    Z bugów lepiej nie korzystać.


    Raz jak był YangBug w systemie gildii to gracze z tego korzystali dopóki się GF nie zorientował, a wtedy poleciała masa banów i ludzie potracili konta.


    Jak będziesz korzystać z bugów to mogą cię zbanować jak wtedy przy tej fali co poleciało tak sporo graczy.

    To już jest bardziej niedopatrzenie systemu, jak się nie opłaci ziemi gildii, to powinien blokować się dostęp do odebrania medali. Jako programista wiem jedno, zawsze trzeba sprawdzać wszystkie przypadki, a kopiowanie yangów było ewidentnym bugiem. 2 polecenia naraz się realizowały co skutkowało kopiowaniem yangów. To nie tylko działało w gildii, ale także np. u biologa/dozorcy, dlatego poblokowali handel jak się tylko dało.