Posts by Besarion

    Faktem jest, że ryb łowi się zdecydowanie mniej. Ale ja za to zauważyłem, że znacznie wzrosł drop Małż. Nie wiem, czy to moje szczęście jest tak ogromne, czy coś zmieniono w tym zakresie, ale z 15 ryb zdobyłem 5 Małży - to chyba całkiem niezły wynik.

    @SenNaJawie tak, masz rację, można by tak było zrobić i zapewne nawet nie jest to trudne do wykonania.
    Z tym że w takim przypadku pojawia się inny problem.
    Często wchodząc na IRC mógłbyś nie znaleźć osoby, która "z urzędu" odpowiada za rozpatrzenie Twojego zgłoszenia, na przykład odwołania. Wtedy z kolei byłyby nerwy graczy, że "wchodzę na IRC, a tam nie ma żadnego SGM!". A nawet jakbyś znalazł, to są sprawy, których załatwienie nie może trwać 5 minut, bo na przykład SGM miałby wątpliwości, co w danej sytuacji zrobić, musiałby się poradzić innego SGMa albo GA, albo dana sprawa wykraczałaby formalnie poza jego kompetencje i zaczęłoby się oczekiwanie, odsyłanie od osoby do osoby i kolejna irytacja.


    Załatwianie sprawy przez system ticketów nie każe graczowi stać na baczność i odpowiadać na pytania w czasie rzeczywistym, nie każe szukać, czy odpowiednia osoba jest obecna itp.
    Pozwala napisać wiadomość, opisać problem i oczekiwac na odpowiedź. I są momenty, że ticketów jest mało, a sprawy są na tyle proste, że odpowiedz przychodzi 5 minut po wysłaniu ticketa (sam nie raz taką odpowiedź otrzymywałem i sam nie raz w ten sposób odpowiadałem). A są sprawy bardziej skomplikowane, gdzie mimo że tego gracz nie widzi, kilka osób pracuje nad jednym zgłoszeniem, sprawdza odpowiednie rzeczy, czy analizuje zgromadzone dowody. I dlatego odpowiedź może trwać 2-3 dni, a w niektórych sprawach nawet tydzień. Nie dlatego, że komuś się nie chce i ticket sobie leży na półce. I otrzymanie szybkiej odpowiedzi na IRC nie byłoby możliwe.
    I naprawdę każda sprawa jest dla Zespołu istotna i osobiście byłem chwilę w Teamie i nie spotkałem się z olewatorstwem czy nieróbstwem wewnątrz. Naprawdę w każdej sprawie Team stara się udzielić najbardziej wyczerpującej, satysfakcjonującej odpowiedzi i zadowolić gracza zgodnie ze swoimi możliwościami. A jeśli na odpowiedź czekacie kilka dni, to nie znaczy, że "za kulisami" ktoś sobie siedzi i pije colę.


    Poza tym wydaje mi się, że system ticketowy jest bardziej czytelny. Jeśli mamy tam wymianę kilku wiadomości, to zazwyczaj jest to powiedzmy 5 wiadomości z jednej i 5 z drugiej strony. W każdej z tych wiadomości jest konkretna treść, bardzo łatwo to przeczytać i dowiedzieć się, o co chodzi.
    Jeśli rozmawiałbyś na IRC o danej sprawie przez 15 minut, to tych wiadomości mogłoby się uzbierać kilkadziesiąt, nawet kilkaset - krótkich, w dużej części zupełnie nieznaczących. I w przypadku gdyby GM musiał przesłać sprawę poziom wyżej, to oczywiście wraz z wiadomościami. A odczytywanie wiadomości pisanych w formie czata zazwyczaj jest mniej czytelne, bardziej chaotyczne, a rozmowy takie zawierają zbyt dużo niepotrzebnych treści.
    Także z jakiegoś tam doświadczenia w tych sprawach jestem w stanie sądzić, że byłoby to dużo mniej wygodne zarówno dla Zespołu, jak i dla Graczy.


    Ale to jest moje zdanie. Choć pewnie nie tylko moje, skoro czatowe systemy obsługi nie zostały wprowadzone.

    Załatwianie unbanów przez IRCa ma tą wadę, że Team nie jest w stanie zweryfikować tego, z kim rozmawia.
    Ja mogę wejść na IRCa, podać się za kogoś, kto wiem, że ma bana i tak nagadac, tak nakomplikować, że z pewnością tego unbana już by ta osoba nie dostała. Ponadto w rozmowie z niewiadomo kim, członek zespołu mógłby też na przykład udzielić informacji o koncie, która nie powinna być udostępniana przez kogoś innego niż właściciel.
    Rozmawiajac przez system Support, jesteśmy pewni, że rozmawiamy z kimś, kto jest właścicielem konta (bądź z osobą, która przez tego właściciela świadomie została wyznaczona). I napisanie ticketa naprawdę zajmuje chwilkę i zapewnia najbardziej profesjonalne i kompleksowe załatwienie sprawy.


    Obecnie trochę pogrywam w Metina i jakoś nie boję się, że dostanę bana, skoro wiem, że nie łamię regulaminu. Zatem nie wiem, skąd ta obawa. Z historii zbanowanych ludzi, którzy płaczą na forum?
    Zajrzyjcie do zakładu karnego, porozmawiajcie ze skazanymi - każdy z nich siedzi za niewinność. Wtedy będziesz musiał zacząć się bać żyć :)

    Bany niesłuszne mogą się zdarzyć, bo każdy GM jest tylko człowiekiem, może się pomylić. Ale w takim przypadku, jeśli się odwołamy, to dostaniemy unbana. To jest akurat bardzo proste.
    Sam nawet kiedyś dostałem bana, który był banem omyłkowym, któryś GM się pomylił, źle ocenił dowody, odwołałem się i po 3 dniach zostałem odbanowany. Ale nie leciałem płakać na forum, jaki to Team jest straszny, bo rozumiałem to, że przy masie nadawanych banów, może się zdarzyć jakaś pomyłka i to jest nieuniknione. Po tym jak sam zostałem GMem, tylko się upewniłem w swoim przekonaniu.


    Co do dowodów, to NIGDY nie będą udostępniane z bardzo prostej przyczyny. W Teamie obowiązują pewne procedury, które mają doprowadzić do banowania wyłącznie w 100-procentowych przypadkach - nikt tu nie chce banować kogoś, nie będąc pewnym winy. Sposoby na wykrywanie łamania regulaminu są różne, w zależności od przypadku. Gdyby Team ujawniał dowody, gracze łatwiej mogliby znaleźć sposób na omijanie banów, bo wiedzieliby, na co konkretnie patrzy GM banując. A my nie bawimy się tu w sądy i w durne pisanie "że każdy ma prawo zobaczyć dowód w swojej sprawie", tylko w sprawne oczyszczanie gry z osób psujących rozgrywkę.


    Pewne bany mogą być nakładane automatycznie, dzięki algorytmom analizującym grę. Ale przypuszczam, że układając te algorytmy pomyślano, aby zabezpieczyć się jak najbardziej się da, przed zbanowaniem niewinnych osób.


    Co do UOKiK-u czy porównania do mandatów za przejście na zielonym świetle, to można się chyba tylko śmiać.


    Ogólnie polecam w każdym przypadku kontakt z Supportem, bo przez wypłakiwanie się na Forum, czy straszenie sądem albo urzędami, niktba jeszcze nie został łagodniej potraktowany. A takich osób przez te kilkanaście lat już się uzbierało co najmniej setki, jak nie tysiące :D

    Przeciwnie, nikomu nie polecam mieć tego samego hasła do każdego konta.
    Mówię tylko, że im więcej kombinacji, tym większa szansa, że coś się może pomieszać, możemy zapomnieć i będzie trudniej odszukać.


    Ja zawsze używałem jednego maila i nikt mnie nie okradł, nie ukradł kont, ekwipunku itp.
    Kwestia na ile strzeżemy swoich danych.


    Także wszystkiego są plusy i minusy. Ja po bardzo długim czasie spędzonym w tej grze, ale również z długimi przerwami między okresami grania i niegrania, twierdzę że posiadanie jednego-dwoch nauki jest wygodniejsze, niż posiadanie 10 maili.

    Jak wracasz po jakimś czasie do gry nie pamiętając danych do konta lub w ogóle, jakie konta miałeś, wszystko masz na jednym mailu, wygodnie sobie przypominasz hasła i działasz.
    A jak masz porozwalane na 10 adresach, to po pewnym czasie w głowie się może pomieszać. Szczególnie jak do każdego maila i do każdego konta masz inne hasło :D

    Oczywiście, że GMowie nic nie robią. W Polsce gra istnieje od 12 lat i od 12 lat GMowie jak zwykle nic nie robią. Rekrutują się do Teamu tylko po to, żeby być.
    I posty o takiej treści zawsze się pojawiały, pojawiać się oczywiście będą dalej.


    Tylko zawsze jest jedno bardzo proste rozwiązanie - napisz podanie do Teamu, zasil szeregi i zobaczysz, jak bardzo tu się nic nie robi :) Ciekawe po jakim czasie uciekniesz z tego "nic nie robienia".


    Problemy z botami były zawsze - raz większe, raz mniejsze i trzeba zrozumieć, że tu nie ma armii 1000 GMow na tysiące botów, tylko kilku GMow na tysiące botów. A zadaniem GMa nie jest wyłącznie banowanie botów, tylko między innymi odpowiadanie na zgłoszenia. Każdy z GMow ma ponadto swoje życie prywatne - szkołę, studia, pracę, rodzinę, dom. I tak naprawdę za każdą minutę poświęconą dla tej społeczności powinien dostać co najmniej wyrazy wdzięczności. A najczęściej otrzymuje tylko wiadro gnoju wylane na głowę, bo przecież był w grze tylko 4 godziny, zbanował tylko 100 botów (w międzyczasie powstało 120 kolejnych, więc gracze i tak tego nie zauważyli).


    Caly czas zadziwia mnie społeczność, która chciałaby czystej gry, sprawiedliwej, ale yangi z nielegalnych źródeł to sobie można kupić, bo czemu nie? A później narzekać, że boty chodzą. Do Teamu nie chce się przyjść i zrobić czegoś dla społeczności? Zobaczyć jak to jest i ile jest do roboty. Lepiej siedzieć, snuć z księżyca zdjęte teorie spiskowe i narzekać.


    Co do odwołań, to nie ma sensu pisać o tym na forum, bo to nie jest odpowiednie miejsce. To że ktoś zrobi ze swojego bana sprawę medialną i zbierze popierające go wypowiedzi 20 użytkowników nie mających pojęcia, o co tak naprawdę chodzi, nic nie zmieni. Jeśli administracja mówi, że ban jest słuszny, bo są na to dowody, to tak jest. I będąc w teamie, nakładając naprawdę masę banów, spotkałem się z różnymi ciekawymi opowiastkami, jak to ktoś bardzo jest niewinny. I oczywiście zdarzały się pomyłki, bo pracują tu tylko ludzie. Ale naprawdę nie spotkałem się z ani jednym banem, który byłby niesłuszny i nie został by zdjęty. Przecież jaki byłby sens nakładania bana losowym osobom na złość, za nic? Żeby skurczyć już i tak niewielką społeczność gry?


    Pomyślcie, pewnie i tak zdania nie zmienicie o "nierobach z teamu" (cytując kogoś powyżej), ale może spróbujecie napisać podanie? Myślę że każde ręce do pracy się przydadzą.


    Z pozdrowieniami!

    Siemano Ingolf :D
    Dawno się w to nie bawiłem, więc spróbujmy.


    Czemu otworzyłeś temat?
    Jak dajesz radę tak długo tu wytrwać? :D
    Kto został pierwszy GMem - ja czy Ty?
    Jak często rośnie czterolistna koniczyna?
    Wierzysz w jakieś teorie spiskowe?
    Czy wydanie 500 zł na firmowe buty to dużo?
    Komu kibicujesz na mundialu?
    Jeśli nie interesuje Cię piłka nożna, to jaki sport?
    Jeśli w ogóle nie sport, to co? :D


    Pozdrowienia!

    Nie wiem,jak teraz, bo już chwilę mnie w Zespole nie ma, ale jak byłem, to zapewniam was, że do botów podchodzono z największą surowością. Myślę, że podobnie jest teraz.


    Nie ma jednak możliwości wyeliminowania wszystkich cziterów - to jest po prostu fizycznie niemożliwe, bo zbanujssz jednego, pojawi się kolejny. Natomiast nie oznacza to, że trzeba odpuszczać i pozwolić takim osobom grać. Należy zgłaszać je wszelkimi środkami komunikacji (IRC/Support/w grze), chociaż najskuteczniejsze będzie zgłoszenie w formie ticketa do Supportu. Żadne zgłoszenie nie jest pomijane i jest dokładnie sprawdzane.


    Czy jest za mało GMow? Skoro rekrutacja jest otwarta to pewnie tak. Dlatego warto rozważyć,czy może samemu nie chcesz dołączyć do Teamu, zobaczyć jak to jest poświęcać kilka godzin dziennie na różne obowiązki i widzieć skutki w postaci postów: "gm nic nie robi".

    mnie zastanawia cena tego zwoju :)) Oraz czy bedzie pakiecik zwoj+rady+egzo+ku


    Jak usuniesz z tego zestawu KU, to stanie się on całkiem realny w przyszłości :)


    Zwój do dobre posunięcie. Zawsze można narzekać, że za późno, ale początkowo nie planowano 105 lvla, więc z założenia Sura i Szaman szóstego skilla mieli nie móc wbić na M/G/P.


    Z pewnością zainteresowani się znajdą, choć przyznam szczerze, że wbijanie skilli od nowa na P mnie osobiście by bardzo zniechęciło :)
    Ale jak to się mówi - jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma!

    Problem jest znany firmie Gameforge i niejednokrotnie byl zglaszany.
    Jak napiszecie 100 ticketów, to nic nie pomoże, bo GMowie o tym wiedzą :)
    Trzeba z tym żyć, niestety.
    Osobiście myślę, że są ważniejsze błędy do naprawy, cięźko mi natomiast wróżyć, co w głowach mają pracownicy Gfu.

    Ja myślę, że jednak większość Polaków ma skłonności do narzekania na wszystko, na co się da. Nie można zarobić - źle. Można zarobić - też źle. Najlepiej, jakby GF co roku ładował do ekwipunku graczy jakieś wartościowe przedmioty. Nikt nie musiałby się trudnić dropem. Ale zaraz... Wtedy też by było źle, bo hiperinflacja.
    Wychodzi na to, że nie ma dobrego rozwiązania :)


    Na szczęście jest też pewne grono graczy, które docenia atrakcje, jakie Zespół stara się zapewnić. Wszelkie eventy traktują oni jak sposob na dobrą zabawę, nawet jeśli nie wyciągnie się z nich złamanego Yanga.
    I chwała takim graczom.

    Dobry wieczór koleżanko!


    Martwisz się o losy Ukrainy?
    Obawiasz się III Wojny Światowej?
    Bardziej boisz się nieobliczalności Putina czy Kim Dzong Una?
    Czym się interesujesz?
    Lubisz zupę pomidorową?
    Jakiej muzyki słuchasz?
    Jeździsz na nartach?
    Uważasz, że Mariusz T. został skierowany do zakładu zamkniętego zgodnie z prawem?


    Dobrej nocki!! :)

    Witaj co-workerze :D


    Mam do Ciebie kilka pytanek. Mogę?


    Nazwisko Richard Dawkins mówi Ci coś? Tylko bez sprawdzania w google! Jak nie znasz tego goscia, to Cię nie zabiję :p
    Wymarzone zajęcie i pensja 2.000 zł, czy znienawidzone zajęcie i pensja 20.000 zł?
    Szary papier toaletowy czy kolorowy? :)
    Lubisz banować?
    Czemu?
    Porozmawiamy o karze śmierci? :)


    Pozdrawiam i idę spać!