Posts by RXTER141x2

    Ostatnio po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić do Metina. Mam woja body 84 lvl skille P, truta+9 sr32, epik +4, sokół NNO i takie tam itemki niezbyt pro elo itp., mam również buffa 75lvl. Dodam jeszcze, że nie posiadam alchemii gdyż nigdy nie sprawiało mi radości dropienie odłamków a na ich kupno kaski było szkoda. Pytanie brzmi: co można zrobić aby grało się przyjemnie na tym poziomi i przy okazji można było sobie trochę zarobić na lepsze eq?

    Bez buffa to minimum błysków to 80, defa minimum 700 im więcej tym lepiej, hp tak z 15. Radze i tak zainwestować w mityk granat, one nie są drogie a % vs blyski da sporego kopa.

    aaa no to super, jak ja teraz mam z 650 defa XDD

    Siemanko,
    jak to jest z ty expem w grocie? W sensie chodzi mi czy warto inwestować w eq na błyskawice kosztem defa i pż?
    I kolejne pytanko czy z +/- 70 na błyski ile mniej więcej trzeba mieć hp i def dla woja body bez buffa i alchemii (zaznacza że nie ma i nie będzie z powodu braku $$) żeby jakoś sprawnie szedł ten exp?

    Siemanko,
    Zastanawiam się czy w miarę spoko opcją byłby exp na końcu red lasu z 81 lv wyżej na auto łowach. W grocie raczej postać na łowach nie da sobie rady a mi prawdę mówiąc nie chce się siedzieć godzinami expiąc. Mam mikstury mądrości i PD.
    Czy orientuje się ktoś mniej więcej który lv udałoby się wbić w 7 dni?

    taki serwer już powstał było tak dużo ludzi, że można było bić się o psa w m1 ale równie szybko upadł

    Jeśli był taki serwer to chyba za czasów kiedy w metka grało mnóstwo ludzi a na dzień dzisiejszy gdy w m1 jest nawet tak malo sklepików że można je policzyć na palcach jednej ręki coś takiego moim zdaniem miałoby sens

    Z racji że w metina gra coraz mniej osób dobrą opcją wydaje mi się stworzenie serwera globalnego na którym gracze ze wszystkich państw mogliby grać razem i byłaby również możliwość przeniesienia na ten serwer swoich obecnych postaci z (z eq lub bez) jeśli byłoby to przeniesienie bez eq to rozgrywka nabrałaby wydaje mi się nowego życia bo trzeba by zdobywać od nowa eq co spowodowałoby znów zakwit handlu i rywalizację o drop każda postać dostałaby powiedzmy podstawowe eq na swój lv (tak jak to jest w przypadku gdy zaczyna się grę nową postacią). Przeniesienie swoich postaci jest możliwe co udowodnił kiedyś serwer beta gdzie takowe przeniesienie postaci się odbyło. Albo przynajmniej kopia naszego konta dzięki czemu nasze postacie zostały by na obecny serwerze z eq (wiele osób zainwestowało grubą kasę w eq i niechętnie by z niego zrezygnowało) a na globalny serwer czyste postacie tylko z podstawowym eq. Dzięki czemu moglibyśmy grać na rodzimym metku jak i na globalu tą samą postacią ale z innym eq.

    Jeżeli chodzi o koniec red lasu nie polacam zostawic postki bez opieki [tej expionej].
    Wystarczy że ten bodziak odejdzie kawałek i zrespia sie 2-3 grupki naraz i po expie :D
    Podstawioną postke znajdziesz na poczatku lasu :)

    To gdzie polecasz expić na tym lv ze średnim eq na auto?

    Mam zamiar podexpić postać na auto łowach tylko nie wiem jak to jest kiedy postać padnie, czy ona respi się sama w miejscu gdzie padnie czy respi się na początku mapy? i czy płatna wersja jest opłacalna?

    Od razu zaznaczam że nie wiem czy to dobry dział dlatego jeśli post powinien być w innym to proszę o jego przeniesienie a nie usunięcie!
    Zacznę od tego że trzeba jakoś zachęcić graczy do gry bo jak wiadomo jest nas coraz mniej a więc aby temu zaradzić to w sumie jest taka możliwość że zamiast pierdołowatych strojów z is wprowadzą nowe zbroje i bronie ale nie takie do wydropienia ale takie które są robione z innych zbroi i broni ( coś jak epik tylko dla mniejszych lv) a jeśli GF boi się że jego budżet strasznie ucierpi na braku sprzedaży kostiumów to niech ograniczy trochę zmianki i dodania na eventach i ktoś może kupi z IS. Kolejna sprawa to ulepki, które będą dropić na małych lv (1-45) ale będą potrzebne do ulepszeń itemków np. dla 100 lv+ i przy okazji zakaz multikont ( możliwe byłoby posiadanie 3 kont ( główne, buff, shop) oraz różnica poziomów przy expie nie mogłaby być większa niż 10 poziomów. Dzięki temu nowy gracz iałby szanse na zarobek a taki cwaniaczek 100+ byłby zmuszony aby ten item kupić od małego lvla a nie samemu dropić.

    Event dusz niby fajny ale moim zdaniem trochę zbędny. W tych czasach gry gdzie większość graczy ma alchemie, kostiumy, pety i inne dopalacze taka dusza jest moim zdaniem zbędna. Ale jak już jest to niech będzie, zawsze to coś nowego... tylko jest to moim zdaniem małe oszustwo graczy i już tłumaczę dlaczego, otóż dostajemy duszę na 24h OK. ALE 1 godzinę musimy czekać aż się naładuje później zostaje nam 23h, mamy 300 hitów które nie wystarczą nawet na ubicie metka (wiem bo mi nie starczyło :crazy: ) i znowu trzeba czekać 1h więc nie ma mowy o expie z taką duszą albo przejściu całego albo nawet połowy dunegonu. Niby można ulepszać tą duszę i wydropić ten ulepszacz z metków ale ci co są mniej cierpliwi a jest dużo takich ludzi kupią sobie z IS ten ulepszacz (ich sprawa na co wydają kasę) ale GF znów nastawia się na zarobek. Eventy w Metin2 od jakiegoś czasu nie polegają na tym żeby gracz mógł sobie jakoś zarobić ale żeby GF mogło wypchać sobie portfele $$.
    Dlaczego zabrali event ze skarpetkami? bo gracz mógł zarobić bez wydawania kasy na is. Jeśli był problem z botami to jest proste rozwiązanie a mianowicie resp nie agresywnych mobów np. płomieni które będą miały na tyle duży abs i na tyle duże hity że taki 120 będzie się z nim trochę męczył i których nie będzie się dało odlurować na drugi koniec mapy. moim zdaniem załatwiłoby to sprawę botów i nawet GM nie miałby za dużo roboty a ci co grają bez bota mieliby fajny event.

    Wyobrażasz sobie przy ich umiejętnościach Internacional serwer? :rofl:
    Fakt też to widzę że od kilku lat umiera (nawet Ty czy ja z każdą mijającą minutą w pewnym sensie umieramy) ale wszytko potrzebuje czasu a Metinowi za dużo go już nie pozostało

    I kolejny błąd tym razem przy wyjściu z V3 nie wiem co za ludzie pracują przy tej grze że najpierw coś działa a później coś niepotrzebnie grzebią i psują... Już niedługo będzie koniec projektu Metin2 i ja wam to mówię że w przeciągu 2-3 lat tej gry już nie będzie albo będzie z taką ilością błędów że na serwie będzie kilkanaście osób... Jedynym sposobem ratowania tej gry jest zmiana stosunku GF do zwykłego gracza i zaprzestanie psucia i grzebania w czymś co już działa a jeśli już tak bardzo chcą grzebać to niech zatrudnią kogoś kto zna się na rzeczy i faktycznie coś pozytywnego dorzuci a nie wszystko zje...

    Tak jak już wszyscy zauważyli, o rekompensacie można sobie tylko pomarzyć i ponarzekać bo GF na pewno przyjmuje strategię taką że "ludzie na forum popłaczą, ponarzekają jacy to my jesteśmy źli ale po paru dniach tygodniach zapomną i wszystko wróci do normy, a w między czasie damy im jakiś kostiumy albo śmieszną promocję na coś w IS a oni i tak to kupią i jeszcze sobie na tym zarobimy." 120lv łatwo gry nie zakończy bo żal mu tej kasy którą wydał na IS i czasu zmarnowanego w grze, a na graczach poniżej 100 poziomu GF ma już niestety wywalone totalnie, co można stwierdzić nawet po wprowadzeniu zodiaku ponieważ mimo że wejście jest od 20lv i poziom trudności jest skalowany to chyba jeszcze żadne pt w przedziale 20-99 lv nie przeszło tego a itemy są dla postaci 105+ (poza amuletami i szarfami które mam wrażenie wcale nie są aż tak potrzebne dla tych co mają mniej niż 100 lv)

    20 lv może chodzić po insygnia na skrzynki z których może mieć talizman a jak przy okazji dropnie broń to sprzedać, choć moim zdaniem lepsze byłoby dodanie jakiegoś nowego eq dla miejszych lvli które dropiło by zależnie od poziomu postaci

    Nie rozumiem tego bólu rzyci o "mapka od 20 poziomu, kto na 20 lvlu da radę?!".
    DT jest od 40 i żeby przejść je od początku do końca na 40lvlu to trzeba mieć niezłe skille i jeszcze lepsze eq (pod warunkiem, że ktoś upnie nas na piętrze z kowalem)
    Zodiac to mapka, na której trzeba pracować zespołowo, odnaleźć sposób, jakąś taktykę, jak go ukończyć. To kwestia, myślę, połowy roku, aby niektóre grupy opanowały go do perfekcji (bez konieczności ładowania w IS)

    no fajnie tylko ze nawet pt 8 osobowe 20-50 lv będzie miało bardzo duży problem żeby taką świątynię przejść. Do tej pory udało się to tylko tym co mają postacie 100lv+ i moim zdaniem pro eq, alchemię i jeszcze pety. Gdzie na postaci w przedziale 20-50lv możesz mieć do 2 skilli na M lub wyżej... nie wspominając już o hp i defie. Wiem że poziom trudności jest skalowany ale to i tak jest baaardzo mało realne żeby takie pt dało radę przejść wszystkie piętra, tym bardziej że są takie na których nikt nie może paść. DT mimo że jest od 40lv to nie musisz być w pt i możesz paść tyle razy ile chcesz. Nawet jak masz ten 40 lv to nie idziesz na rippa tylko do kowala bo dalsza część (za kowalem) jest dostępna od 75lv a nie 40