Posts by Buro

    Przecie teraz wyręcza ich ten super hipppper mega wypasiony programik "CheatBlocker" , który dostał nominację do badziewia roku. Tak poważnie to nikt już się nie pcha na gmowanie (pro publico bono) - nie te czasy. Problem z bociarstwem będzie narastał bo czują się bezkarnie. Po co się męczyć jak i tak w dalszym ciągu mozna przerzuć szkaty przez kilkanaście kont i tak ten siuper program ich nie dojdzie :D Spam boty napierniczają przez 24h/dobę i tez kazdy ma na to....Trzeba się z tym pogodzić że metin i boty to jak pies i pchły , jak sodoma i gomora ...... itd:rofl:Jeżeli wszyscy grają i łąduja kasę to znaczy, że im to zbytnio nie przeszkadza.

    Problem z botami trwa już... można śmiało powiedzieć, że od zawsze więc nawet nie ma co mówić, że kiedykolwiek będzie lepiej. :)

    To jest nierealne ale pomysł bardzo ciekawy.
    Abonament by wyludnił bociarzy oraz osoby, które nie korzystają z isu lub tych jeżdżących na kuponach SM.
    Słupki graczy by poleciały drastycznie w dół jeszcze z tej garści co została.

    Ja kojarzę sporo osób, które by zagrały na takim nie ISowym serwerze - był kiedyś taki priv co prawda, w którym nie było jako takiego ISu, a zmiany i dodania bonusów dało się zdobywać robiąc dzienne questy i wymieniając nagrody ;) Poza tym baaardzo dużo ludzi marudzi na p2w więc być może nie byłaby taka mała populacja ;


    A to dopiero wierzchołek góry tych wszystkich niepowodzeń, naginania prawdy, olewania problemów prawdziwych, wyzysku i ogólnie niszczenia polskiego projektu tej gry... i ten proces już trwa od dobrych 8-9 lat :/ Ja naprawdę wróciłem do tej gry po tylu latach, żeby pograć z przyjemnością... I trochę ze smutkiem usuwam ją powolutku z mojego dysku. Jak to się działo, że kiedyś przy duużo większej populacji te serwery były o wiele stabilniejsze. Jak to się stało, że bugi, które są od 10 lat nadal nie są naprawione, a zmieniane są rzeczy, które były mechaniką gry, a nie bugiem... Już kiedyś IS dawał sporego boosta (w grze zmianki itp. były tylko ze szkatułek biologa o ile pamiętam, i coś tam jeszcze, więc bonowanie itemków do dla niektórych był sposób na zarobek). Ale teraz to już kompletnie p2w :D No nic, miło było spędzić wiele czasu tutaj, może kiedyś powstanie jakiś "klasyczny" serwer z droprate'm z początku serwerów, a nie po kilkukrotnym osłabieniu, gdzie nie będzie tak dużo boostów ISa, wtedy nawet byłbym w stanie płacić abonament miesięczny, o ile nie byłby jakiś ogromny. Chętnie bym pobiegał dropkiem 7 lvl na metkach bitwy jak to kiedyś się robiło... Smutno troszku

    Komentarz do usunięcia rzekomego bugu: xDD


    Czekam na to, że dropienie np. konarów i wyrzucanie pojedynczych sztuk, żeby móc wydropić więcej będzie uznane za bug i zablokowane, żeby trzeba było codziennie dropić po jednym :)


    Moderator Ascoran:
    Wyciąłem flood.


    ad1. wiadome było, że ta zmiana z dużą szansą zwiększy dochód - to nie ma już co się kłócić


    ad2. dt od samego początku było pobugowane i nadal jest (tyle pięknych lat)


    ad3. racja, nie ma żadnych "patchnotes" czy coś, w jednym podforum zrobić watki na każdą zmianę z opisem dodanych/edytowanych rzeczy to nie jest chyba wielkie wyzwanie


    ad5. wielu osobom gra się po prostu zamyka w dziwnych momentach - już dłuższy czas, pisałem nawet zgłoszenia z dokładnymi godzinami, kiedy to się stawało, załączałem jakieś logi itp i wiele się nie zmieniło :D


    ad8. z mojego doświadczenia wychodzi, że jak padają zdania nie po pomyślności kogoś z teamu to jest się natychmiastowo "atakowanym" w taki czy inny sposób, bo on tu jest "miszcz i pro elo" i on wie zawsze lepiej - takich nieomylnych nam trzeba wszędzie! dosłownie! marnujecie się tutaj


    ad9. póki hajs płynie te błędy będą miały priorytet - to już jest fakt i tego nie zmienią, bo po co...



    Ktoś pisał o rękawicach, że te zdobyczne w grze są dużo słabsze. (zaraz dopiszę resztę)
    No to tak link do oryginalnego mojego postu: Zmiany w grze - dyskusja


    a przekopiuję treść jeżeli komuś nie chce się klikać:


    EDIT. Jak się wreszcie dokopię do starego dysku to tam, o ile pamiętam, mam tabelkę z tymi danymi (test był zarówno na metkach bitwy jak i metkach zazdrości i potem śmierci/morderstwa - tego nie pamiętam). I oczywiście zmiana drop rate'u nie była tylko jednorazowa - zaczęliśmy to sprawdzać po pierwszej obniżce :P I jak ktoś mi powie, że drop zależy tylko i wyłącznie od szczęścia to niech mi powie jak to szczęście zaimplementować jak nie statystyką :D


    Moderator Ascoran:
    Schowałem cytat w spoiler i wyciąłem z niego offtop.

    Ci co mają problemy z netem z orange... prześledźcie proszę drogę danych od waszego pcta do serwera metina. Jestem ciekaw, bo może idą przez jakieś pół świata i dlatego tak słabo to działa (na neostradzie był ten problem kiedyś (w lineage2), że mimo, że serwer stał w niemczech to pakiety szły przez jakies honolulu i każdy miał ostre opóźnienia)

    Powie mi ktoś co zmienia brak wsparcia dla Win XP mówiony w poście? czy to bedzie prowadziło powoli do uniemożliwienia włączenia metina na tym systemie? Bo przecież od dawna już na stronie widnieje taka notka - Win 7, Win 8 (Można uruchomić od Windows XP; brak możliwości supportu.) Od kilku lat poza tym już jeżeli był jakiś problem z IS to głównym argumentem było ,że Ci nie pomożemy bo twój system nie jest już wspierany. ?(

    Znając proces z innych gier początkowo będzie działać, wszystko spoko, potem zaczną się problemy, a na koniec wymagana będzie jakaś aktualizacja do opalenia patchera, która dostępna jest tylko na wyższych numerkach windowsa i po sprawie :P


    EDIT: działać w znaczeniu, że jakoś tam się będzie uruchamiać jak teraz

    To zaproponuj nawet zrobienie czegoś w stylu głupiej captchy w przypadku, gdzie jest baardzo duża aktywność klawiatury i znikoma myszki (tak, da się sklasyfikować takie rzeczy nawet, jak ktoś siedzi w m1 i tylko z kimś sobie pisze to nie zostanie sklasyfikowany jako bot), jak nie przejdzie to kick, a np. 3x pod rząd to czasowa blokada do rozpatrzenia przez administrację... Ten pomysł jest średni ale nawet takie coś już trochę pomoże

    @Ingolf Ja mam kilka propozycji dotyczących zmian, no ale... wyszła pomyłka - przeprosicie i np. w zamian możecie dołożyć coś innego. W tym przypadku jednak jakaś część graczy straciła nadzieję (xD) że coś może zebrać przed świętami, to można dorzucić rekompensatę np. drop czegoś przez dzień czy cokolwiek, czy jakiś evencik forumowy z jakimiś fajnymi nagrodkami.


    A np. w pracy teamu bardzo chętnie bym widział coś ala dyżur gma na serwerze. Już nie każę siedzieć gmom po nocach i patrolować serwery, ale żeby przynajmniej 1 był nawet i o 6 rano, ponieważ botowego śmiecia z rangami dobry+ biega pełno... z rangami DOBRY +. ;)

    Nie będzie nic lepszego. W kalendarzu na dany dzień są ustalone nagrody i nie przeskoczysz tego.Dziś krwiste kamienie, zasuszone głowy lub przepustka. Na nowe nagrody trzeba czekać do jutra.

    Sry, ja trafiłem 5x miksturę mądrości (3h) dzisiaj :o


    BTW @Ingolf chyba sobie żartujecie, że teraz piszecie, że można odebrać tylko od zakończonych ksiąg klątw, kiedy wcześniej dawaliście "potwierdzoną" informację, że od zębów orka. Teraz w waszym zakupcianym interesie powinno być dołożenie, żeby działało to od zębów a nie, że "ojej, hmm, noo, zmienimy ogłoszenie i po sprawie".


    Mimo, że wszystkie postaci mam po księgach to takie załatwianie sprawy to raczej kpina dzieci niż ludzi normalnych, w dodatku, że takie zmienianie ogłoszeń to już n-ty raz ;)


    + na drugiej postaci dostałem pierścień expa ,a 1h. xD


    EDIT: to jest 5x pierścień doświadczenia +200 :o

    -krytykuj inne tytuły za nudną walkę


    -broń metina, gdzie taktyka nie istnieje, a walka to trzymanie spacji i wciskanie potek/6 skilli


    xD


    A w dodatku, jak ktoś biega w kółko, żeby go nie trafić ze skilla to jest zwyzywany od [tutaj_wpisz_cokolwiek_z_chatu] i płacz przez 20 minut :P