Posts by Trixo

Quote from DarkLuk

wiele starych weteranów po prostu z niej już wyrosła albo nie ma czasu i nawet najlepsze aktualizacje nie zmienią tego stanu rzeczy. dobre aktualizacje mogą tylko spowolnić rozpad bardzo starej już gry.

Specjalnie dla Ciebie DarkLuk odzyskałem konto na forum żeby Ci odpisać ;]
    Ciężko pracuję a mimo to wróciłbym do tej gry (już może nie tak nałogowo grałbym).
    Problem w tym że już nic nie jest w stanie uratować tej gry, ona zginęła straszną śmiercią kilka lat temu (stroje z bonusami ostatecznie zakończyły jakąkolwiek zabawę) - GameForge zrobił to na własne życzenie pokazując swoją niekompetencje oraz zachłanność. Jeśli ktokolwiek pyta mnie o produkty tej firmy odpowiadam stanowcze NIE!
    Pomyśleć, że wystarczyło słuchać graczy - INTERES wyglądałby całkiem inaczej - a wiem jak wygląda praca w takiej firmie - w końcu podobna mnie zatrudnia :)

Kiedyś opłacało się łowić ryby bo perły i małże były warte dużo. Kiedyś to za 1 małże można było kupić parę aur, teraz 4małże=1 aura... I dokładniej tak jak wyżej już pisali, brakuje zmian które ożywiłby rynek. Powinni na przykład odnowić system łowienia i albo wprowadzić lepszy "drop" z ryb, albo zmniejszyć drop małży i pereł [nie aż tak drastycznie :D]. Obecnie niestety zmiany zabijają rynek[ moim skromnym zdaniem], odnoszę się do łowienia, bo już prawie nikt z tego nie korzysta i zostało to zapomniane. Jeszcze z rok? temu każdy łowił 30levele..70levele. Także jak dla mnie kolejna niepotrzebna zmiana, a tym bardziej wygląd nowych sklepów. Jednak, może nas pozytywnie zaskoczą zobaczymy ;) .

Przecież masz kupny w IS, czego więcej Ci trzeba?

Tak sobie czytam te Wasze wypowiedzi - nie wiem czy jestem w temacie ale przecież jakieś karty mają wprowadzić za pomocą których będzie można się tepać do moobów, więc jaki problem z szukaniem bossów? xD

@UP
    Tego typu posty są nic nie warte.
    90% społeczności Metin2 pisze, że blaski nie dropią (a raczej nie dropiły), co oczywiście było totalną bzdur. Potwierdzały to liczby 800+.
    Co innego jakbyś napisał, że wcześniej dropiłeś tyle i tyle a teraz tyle.

Kiedy raczycie zmienić SGMa na Negrosie? Po raz kolejny negros jest pare dni w plecy, patrząc na inne serwery. Juz od kilku dni jest ustalona data najazdu bossów i deszczu metinów na innych serwerach, ale na Negrosie nie. Tego SGM-a praktycznie w ogóle nie ma. Na IRC jest raz na ruski rok. A jak już jest, to 5 min i się zmywa. Na Androsie to samo było, kiedy pełniła funkcje GM-a.

Zmiany zmianami ale żeby je przeprowadzić potrzebni są kandydaci na to stanowisko, a takowych pewnie brakuje ;>

Bardzo dobrze, ze jest troche trudniej. Przynajmniej nie bedzie tak jak ze smokiem, ze jedna osoba potrafi wysolowac.

Tylko po co loch, który jest średnio opłacalny (do czasu) a trudniejszy od smoka?
    Tym bardziej, że miał to być patch dla gildii, nie kolejny dla wysokich poziomów.

Ledwo wbiłem do gry żeby sprwdzić nowości i na dzień dobry, po wybraniu opcji złożenia podania wyrzuciło mnie xD
    Drugie podejście - znikły informacje o alchemiku i kowalu z głównego menu - kto to niby testował 8o ?

Powiem tak. Gdyby znali bugi aktualizacji i tak by ją wgrali. Tu było coś wyjątkowego co by bardzo namieszało i macie odpowiedź. Dali Niemcom, informacja poszła do góry i GF postanowił zakręcić kurek innym krajom. W DE też to zmienią, ale to już nie to samo, wyprzedzą bardzo inne kraje pod względem yang.

Co za różnica? Chcesz łączenia międzynarodowego, że tak się spinacie?
    Za duży przyrost yang doprowadziłbym do katastrofy na rynku - ogromna strata wartości yang ^.^

słuchaj, wiadomo że to będzie pomysł na oddawanie expa, ale czy właśnie po to gram dropkiem żeby się bawić w robienie 2 gildii do oddawania expa ?
    Ciekawi mnie system oddawania expa czy mnie "zapisze" że oddałem expa czy też nie, i jaka ilość expa będzie możliwa do oddania.

Z tego co mi wiadomo, to do 6 poziomu gildii można oddawać nieograniczoną ilość expa, więc jaki to problem raz na tydzień robić nową gildię za kosmiczną sumę 100k?
    Takie ograniczenie jest dobre, bo to ma być gildia rozwijana przez graczy, nie gracza - to samo dungi (te skierowane typowo pod gildie) itp.

Na 55lvl w v2 zrobić pt z buffem 75 lvl, dać na poziom i już lvl prawie nie rośnie ^.^

Jak dla mnie nie opłaca się robić peta do expa, a dlaczego pewnie się zdziwicie :)
    O tuż dla mnie wartości typu wampiryzm blok czy szycie (lub krytyk bo nie pamiętam co daje pet) mają małe wartości, a regeneracja czy nieśmiertelność za długo się ładuje lub niepotrzebnie jest dodana ta szansa na uaktywnienie skila.
    I dodać można że jeżeli zrobisz eq dobre do expa nie jakąś prowizorkę to możesz sam expić lub w dwie osoby.
    Jak dla mnie do expa to robi się dobra alchemie nie peta.

A bossy, metki, czasem taniej wychodzi zrobienie peta z 2 skillami niż kupienie dobrą broń do expa ^^

Szykuje się jakaś tam aktualizacja z poprawkami i balansem postaci,jakiś czas temu Art pisał. Poczekajcie bo marudzenie i narzekanie w tej kwestii nic nie da. Po aktualizacji i zalogowaniu się na gre będzie można znów ponarzekać na kolejne błędy :)

Człowieku, tyle już było patchy a ty dalej wierzysz, że to będzie coś dobrego?
    Jesteś naiwny, tyle ci napiszę.

Poprawią tylko abs - oczywiście wszystko w IS - pewnie przeciwieństwo abs (% zmniejszenia abs i tyle ^.^) ew. poprawią nieco cyferki.
    Problem w tym, że narzekanie nie spadnie, bo nie ma dobrych patchy - nawet jak wprowadzą cud miód pod względem graficznym mapy, to pojadą po całości z ich użytecznością.

Każda inna zmiana skierowana w pełni pod IS, więc co tu chwalić? Możliwość większego wydania $$$?

Od wydawcy gry.

Zanim zaczniecie tutaj wylewać na mnie jad tylko dlatego, że przekazałam Wam tą informację przypomnę Wam, że gdy dwie ninje (NocnyFarmer i jeszcze drugi, którego niestety nicku nie pamiętam) wygrywały samodzielnie wojnę z całą gildią Mortis na Monastyrze w 2009 roku, to system wsparcia był zasypywany zgłoszeniami błędu na wirującym ostrzu (dokładnie- za błąd uważano możliwość zadania wielokrotnych obrażeń z tej umiejętności a przeciąganie po ziemi uważano za niedozwolony trick, za który należy banować na stałe).

Droga Santoniu - uwierz mi, że nikt nie chcę Cię obrażać, ani Art'a. Gracze są po prostu bezsilni na tak wielką krzywdę jaką wyrządza GF - bo to GF ustala z Ymir'em jakie dodatki wprowadzić - a są one skierowane wyłącznie pod ItemShop, zamiast naprawić, wprowadzić coś co zadowoliłoby zwykłego szarego gracza (od co najmniej 2 lat takiego patcha nie wprowadzono - nawet głupie pety są możliwe do kupna w IS (księgi dzielnego zwierza, alchemia ;/).
    A kto ma ponosić ten ciężar jak nie osoby będące twarzą tego projektu?
    To od Was oczekuje się protestu w imieniu graczy i pozytywnego rezultatu.

(Wszystkie projekty tak są prowadzone przez GameForge -> przekształcenie projektu w PayToWin -> zepsucie projektu (brak graczy)).
    Śmieszne jest to, że inni właściciele gier ONLINE nie kładą aż tak dużego nacisku na inwestycje w IS, a mimo to nieźle sobie radzą.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że opinia gracza nic nie znaczy - choćbyście pisali milion postów bot i tak pozostanie. Metin upadł już dawno temu i to nie z powodu graczy - bo koło się kręci, jeden sprzeda konto, drugi je kupi. Problem w tym, że gracz nie pozostaje dłużej niż (na oko) 3 miesiące w grze.

Tego typu posty pojawiają się już przy każdym większym patchu, potem to cichnie.

Nie wiem czy zauważyłeś ale to się dzieje już od dłuższego czasu - gdy zaczynałem grę na solarze to czasem GM się pojawiał i banował (rzadko bo rzadko ale banował), później już nic nie robiono, nawet po tej 1:00 (zazwyczaj o tej godzinie się logowali ;x).
    Pewnie dostali odgórny zakaz banowania botów - w końcu sami sobie zabierają $$$ - teraz tylko to się liczy ;>

Wczoraj zalogowałem się do gry żeby pomóc graczom naprawić błąd z GameGuard - błędy naprawiłem (nie opublikowałem rozwiązań) ale jakich graczy spotkałem to aż się za głowe chwyciłem.
    Co druga osoba z 90+ lvl nie miała pojęcia gdzie dropi się kręte klucze (pytałem nie wprost), czyli IS już wygrał - "normalnych" graczy już prawie nie ma;x

Nie wspominając o tym, że takie czysto "zarobkowe" (boty zresztą też mają podłoże czysto "zarobkowe" jak by nie patrzeć) podejście jest jednym z powodów, przez które kolejne ewenty są w różny sposób ograniczane oraz utrudniane...

Czy już naprawdę liczą się tylko nagrody? A gdzie sama zabawa, chęć udziału w czymś niecodziennym, lub nietypowym?

Znikło wraz z pojawieniem się nacisku na IS - każdy gracz chce się wybić a są tylko 3 możliwości:
    -IS, jak wspomniałem
    -eventy
    -bardzo żmudna gra