Posts by Minarelli

Czas trwania szpuli nie ma nic wspólnego z czasem przez który będziesz miał dwie strony. Jedynie w momencie gdy Ci się skończy sklep premium lub będziesz musiał go zamknąć w celu przedłużenia benefity ze szpuli przepadną.

Fakt rozpisałem wszystko, a zapomniałem o tym jak uzyskałem wynik.

Otóż każdy bonus się przez siebie mnoży.

Ja u siebie to liczyłem w ten sposób: % moby * średnie obrażenia * berek * wartość ataku

Rozpisz sobie wszystkie bonusy które biorą udział.

Jeśli chodzi o docelową wartość ataku zobacz ile Ci daje byle jaka broń na opisie.

Np fms+9 143 wartości, wkładasz i daje 291

291/143=2,04(to jaki będzie mnożnik wartości ataku z broni/szarf zależy od ilości zręki)

Wartość z szarfy * 2,04 i już masz wszystkie potrzebne dane do obliczeń.

Tez gram wp i jakis czas temu tez rozmyslalem podobna zmiane szarfy. Aktualnie posiadam szarfe 21% z krukiem+9 43sr. Daje mi to 58-79wartosci i 9sr (do tego 4dmg z zywiolu, 1kryt i 1int) i powiem ci ze bije wiecej niz z szarfa 21% z wsadzonym feniksem +7 ktora dawala mi 73-114wartosci (0b). Pomalu mysle nad zmiana na luk zodiaku z wysokimi sr dla jeszcze wiekszego dmg. Jak to sie mowi, apetyt rosnie w miare jedzenia xD Co prawda w tym czasie wzbogacilem troche swoj dmg o wartosc z eq wiec ciezko mi dokladnie powiedziec o ile wiecej bilem ale moge smialo powiedziec ze te ~40 dodatkowej wartosci z szarfy dawalo mi mniej niz 9sr. Jezeli masz dobra wartosc bez szarfy i oczywiscie masz alchemie itp. to celowalbym w szarfe z duzym sr i jak najwieksza wartosci ataku, szczegolnie na wysoki lvl. Na miejszy lvl rodzilbym patrzec na wartosc w pierwszej kolejnosci a dopiero pozniej na sr.

Dla zobrazowania: 35 wartosci to jakies ~150-250 dmg co nie? A 9sr daje ci 9% wiecej do hita, wiec jak bijesz np. 10k to masz jakies ~900dmg wiecej. Jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi, przy okazji sam sie doszkole

Pozdrawiam

9śr=/=9% dmg

Dla przykładu 2 postacie

120 poziom:

• 2950 wartości ataku(+182=3132*1)
    • 62% średnie obrażenia(72%*2)
    • 64% na potwory
    • 36% berka
    • 10% dmg z certów

Obrażenia - 11 724

Dodajemy 10 średnich*2

Obrażenia - 12 448

Procentowy wzrost obrażeń po dodaniu 10 śr - 0,62% dla każdego 1 punktu średnich.

Żeby uzyskać przyrost obrażeń identyczny jak po dodaniu 10 średnich należy dodać 182 wartości ataku*1

1śr = 18,2 wartości

55 poziom:

• 1750 wartości ataku(+113,5=1863,5)*5
    • 54% średnie obrażenia(64%*3) | 62 średnich | 72 średnich*4
    • 29% na potwory
    • 15% berka

Obrażenia - 3998

Dodajemy 10 średnich*3

Obrażenia - 4257

Procentowy wzrost obrażeń po dodaniu 10 śr - 0,65% dla każdego 1 punktu średnich.

0,62% dla 120 lvl i 0,65% dla 55. Z czego wynika różnica?

Otóż im mniej mamy danego bonu w eq, tym większy przyrost obrażeń uzyskujemy.

Jeśli założymy, że 55 lvl również będzie miał 62% średnich uzyskamy przyrost procentowy bardzo zbliżony do tego w przypadku 120.

4205 | 4465*4

Za przykład może również posłużyć silny metiny. Jeśli dodamy 8% nie mając tego bonu w ogóle w eq uzyskamy przyrost dmg o 8%.

Aby w tym przypadku uzyskać identyczny przyrost przez dodanie wartości ataku co przez dodanie średnich należy zwiększyć wartość ataku o 113,5*5

1śr=11,35 wartości
    Wnioski pozostawiam Tobie, poza tym można samodzielnie obliczyć co wypadnie korzystniej.

Dla tych co twierdzą, że w metinie matematyka nie istnieje polecam przekonać się samemu.

Metoda liczenia została przeze mnie sprawdzona i znajduje zastosowanie w praktyce.(dla bicia z buta/wierzchowca, nie wiem jak z polimorfią)

Dokładnego dmg nie da się policzyć nie znając parametrów takich jak def czy abs przeciwnika, ale różnicę między bronią, szarfą czy kamykiem już jak najbardziej.
    Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem :)

Warto podkreślić, że tytanka to tylko abs na skille a klasówka to hity+skille co w przypadku walk z postaciami, które generują duże liczby z hitów to dość istotny czynnik. Poza tym jeśli interesuje Cię 1 na 1 to wybór jest oczywisty - klasówka. W normalnym pvp sety sobie nie klikniesz kiedy chcesz, więc każdy % może być decydujący.

Za taką akcję to aż sam chętnie bym z Ciebie coś wydropił

Dziękuję Kallam :).Myślę,że dzięki temu każdy wyrobi swoje własne zdanie.

Pozdrawiam

Na Twój temat na pewno

I to na własne życzenie

Mam pytanie odnośnie kd w rękawicy. Czy da się wbić więcej niż raz tą samą wolę? Np 2x wit czy 2x siła w dwóch kd na raz, czy wbicie X woli jednak wyklucza możliwość uzyskania jej w kolejnym kd?

Jeśli 55 lvl to tylko 3x silny, konfiguracja wedle uznania, ale osobiście bym wybrał ninja, szaman, sura

Na takiej zabawce wszystko powinno być pod dmg, jeśli chcesz mieć podjazd pod dobre 110+, bo na nic abs jeśli braknie dmg na ubicie.

Absy wyciągniesz z kostiumów.

Przy 75%+ absa te postki wcale nie są tak papierowe w walkach z fizycznymi postaciami. Jedyny mankament takich zabawek to konfrontacje z dobrymi magikami, potrafią mocno napruć krwi.