Posts by Slawek022

Proponuję, by Cor Draconis można było otworzyć nawet jak nie mam miejsca w ekwipunku (i muszę mieć dodatkowo 2 pionowe miejsca nie wiadomo po co jak zajmuje 1 slot), gdyż to jest bez sensu, bo alchemia ma swój własny ekwipunek i jeśli ma być już to ograniczenie to w tamtym miejscu a nie w zwykłym ekwipunku.

Zastanawiam się nad chodzeniem na DT, tylko moje pytanie co warto teraz ulepszać ? Czy to w ogóle opłacalne w tych czasach?

Najbardziej warto ulepszać:

drewniane, miedziane, złote, srebrne naszyjniki na +8

czarną okrągłą tarczę na +7

z broni raczej nic nie warte, można ewentualnie jakąś broń pod transmutację typu ostrze zbawienia na +8 albo wachlarz feniksa na +7

Przepustka dropi rzadko i nie jest do handlu. Najczęściej dropią kamyki i pakiety z kamieniami duszy, tak więc można sobie te prezenty zbierać co najwyżej do przerabiania gaya w pewnym zakresie.

Dobrą rzeczą byłoby dodanie przycisku "czy na pewno chcesz wyjść" po wciśnięciu w przycisk wyjścia w oknie gdzie wybieramy serwer, bo zbyt często mi się tam ręka przypadkowo klika i muszę uruchamiać proces na nowo.

ja mam czas:) nigdzie mi sie nie spieszy. kiedys potrzeba bylo 2 lat, zeby miec skilla na p. dt raczej jest juz chyba nieoplacalne. a dc? dropi tam cos co mozna sprzedawac ?

Jeśli szukasz rozgrywki takiej nie nastawionej typowo pod alchemię to niektóre z propozycji:

Dolina - EQ na orki i dropisz zęby orka (2,5kk), EQ na mistyki i dropisz Księgi Klątw (1,5kk), Ezoteryczne Przewodniki (300k), riby (od 2kk), fmsy (od 500k)

Góra Sohan - tutaj możesz dropić z nieumarłych nieznane lekarstwa bez + (1kk) oraz kawałki płótna + (3kk), groty strzał (200 =2kk), z lodowych potworów - kawałki lodu+ (2kk), lodowe kulki (matowe lody - 1kk)

Pustynia Yongbi - dropienie ulepek typu Pajęcze Sieci (500k), Worki z Pajęczą Trucizną (500k), Nogi Pająka (2kk), ogony skorpiona bez i z + itd.

Świątynia Hwang - bierzesz EQ na mistyki i na wiatr i możesz dropić odłamki i języki żaby na spotach z deskami i małymi żabami do tego możesz podexpiać postacie, z większych żab masz żabie udka + tam też leci nie najgorzej exp

DT - tutaj możesz dropić pamiątki po demonie bez i z + klejnoty demona bez i z + oraz u kowala biżuterii ulepszać naszyjniki drewniane i miedziane na +8 oraz czarne okrągłe na +7, dodatkowo masz oczywiście drop alchemii, oraz ku i szkate z króla demonów, na 7. piętrze możesz dropić aury i inne KU oraz z metków śmierci esencje do misji a także ziemie wulkaniczne do misji z metka 75

Las Duchów - konary zelkova

Kraina Gigantów - certy tugyisa

Grota V1 - z lodowych potworów masz lodowe kulki, kawałki lodu+

Grota V2 - dropienie na początkowym spocie ziółek i broni często używanej jako karma dla peta, z generała kręte klucze (700k) oraz bransy z łez

Mapy 90+ Dropienie Pdków, peleryn oraz skrzyń mroku,

Podczas eventów masz Rybackie Puzzle (najlepszy event dla ludzi bez eq), Szkaty Blasku, drop eventowy i cykliczny z metków (smocze fasole, cory itd.), metki wielkanocne, skarpetki, itp.

Do tego dochodzi łowienie (z wnętrznościami i wędką węglową), górnictwo (najlepiej na pare postaci ale tak naprawdę każda ruda oprócz złota, ametystu, jadeitu i kryształu jest coś więcej warta więc jak się napotka to śmiało można kopać jak masz ochotę)

Oczywiście bicie metinów normalnie i dropienie tych wszystkich ulepek przy okazji też jest spoko z metków masz KU i kd, kdki na przetopy/gaya schodzą bez problemu od 100 do nawet czasem 300-500k, KU które się nie sprzedają możesz wymienić u seon-hae na skrzynie z odłamkiem za 100k, kamienie duchowe 300-500k za sztuke

Skoro mamy górnictwo na nowych mapach Yohara to proponuję łowienie:

Wędka Oceanu (od poziomu 120) - do zdobycia tylko ze Szkatułki Hydry, ulepszanie odbywa się Kamykami Gaya

Nowe ryby (do złowienia tylko nową wędką + tylko na Dongan lub Port Nowego Kontynentu)

Ze wszystkich nowych ryb można pozyskać Połyskującą Muszlę.

Jesiotr +10 Inteligencja na 10 minut

Wzdręga +10 Witalność na 10 minut

Gambuzja - przywraca natychmiastowo 10k PŻ

Amur Tęczowy - przywraca natychmiastowo 10k PE

Strętwa - +5 Wola SungMa SIŁA na 10 minut

Błyszczyk - +5 Wola SungMa ODP na 10 minut

Langusta - +5 WolaSungMa WIT na 10 minut

Kałamarnica - +5 Wola SungMa INT na 10 minut

Jeżowiec - +5 Precyzji na 10 minut

Przywrócenie starej ryby na nowe łowiska

Piskorz - niewidzialność na 5 minut

Nikt tam nie da nagrody 20kk. Od momentu wprowadzenia żywiołów ten dung jest za prosty. Nawet taki bot jak ja robił to solo w nie wiem, 10-15 minut. Więcej czekałem na kolejne wejście niż zajmował ten dung xD

Nawet jeśli tak, to skoro można było zboostować smoka albo hydrę, to czemu nie zwiększyć odrobinę obrażeń Azraelowi czy Ripperowi jeżeli jest za łatwy obecnie (chociaż i tak moim zdaniem te dungi nie robi się tak szybko i łatwo). Balans powinien być zachowany, według mnie jeżeli dało się to zrobić z silniejszymi bossami, to warto się zastanowić nad tymi słabszymi, zwłaszcza że moim zdaniem taka Baronka dosyć zbalansowana dużo bije ale da się zbić jak się ma jakieś tam eq i wiadomo pierścień teleportacji czy przepustka to ciekawe dropy ale nie jest to topowy zarobek, podobnie powinna być sprawa rozwiązana na Azraelu, Ripperze.

Powinny zostać dodane rankingi przejścia na czas dungeonów Piekielne Katakumby i DT. tak jak jest zodiak albo hydra albo meley za pierwsze 3 miejsca jakieś ciekawe nagrody, np. podręczniki kowala, zbsy itd. Ponadto przejście tych dungeonów powinno dawać zarobek rzędu powiedzmy od 20 do 120kk zamiast max 5kk jak to jest obecnie. Np. z Azraela leciałyby Yangi więc można by było wyciągać np. 15-30kk + trochę lepszy drop ze szkaty, z Ripera wiadomo zasuszone głowy ale ponadto szansa ze szkaty na magiczny metal do zbsa, cor draconis itd.

1. Tak, zarabiasz na to eq i idziesz expić przy czym pierwszy kamyk do alchemii to będzie w twoim przypadku mityczny granat żeby mieć jeszcze więcej na błyski i siłę błyskawic.

2. Na obu możesz dropić dziennie 5 corów oraz porobić sobie dodatkowe postacie tylko pod cory jak masz tyle czasu i chęci. Oczywiście rękawica z lasu, z isa + ze skrzyni ucznia bardzo przyspiseza ten proces.

3. Szarfę najlepiej kupować 18/19% co by można ją łatwiej później podbijać do max 25%. Natomiast wkład zależnie od możliwości finansowych i podejścia, z łukiem feniksa albo zodiakiem.

4. Na początku lepiej sprzedawać alchemię, bo można na tym różnie wyjść.

Ogólnie polecam właśnie zarabiać na corach i ulepszać je do tych antyków a potem je sprzedawać i za te kasę ogarnąć sobie eq na błyski + diabły oraz właśnie tego mityka granata +4

• Grota poziom 1. na golemach, lodowych stworach Kawałki Lodu+, Lodowe Kulki, możesz również polować na wiedźmę jak dajesz radę zbijać jakimś sposobem
    • Grota poziom 2. na pierwszym spocie masz drop broni na 70lvl, ziółek, jeżeli jakimś sposobem dasz radę to Gienki i jak jesteś hardkorem z niemożliwym eq to Beran
    • Czerwony Las - tutaj może być ciężko o znalezienie metinów ale drop bodzi, ku, kd zawsze coś
    • DT 7. piętro czyli farmienie KU, i kamoli jako że kamole spadły z ceny to głównie zarobek na aurach (edit: oczywiście na Ognistej Ziemi też można metki mordu zbijać wtedy dochodzą kd na przetopy i ozetki)

Tak to w sumie wygląda, najlepsza to chyba grota poziom 2. rzeczywiście z tymi ziółkami/ rzeczami dla peta, polecam też od czasu do czasu robić baronównę dla pierścieni teleportacji to znacznie skraca czas dojazdu do groty 2

Nemere i Razador to fajne bossy, ale przydałoby się więcej emocji. Proponuję dodanie do dungeonów np.

Seon-Hae - npc, u którego moglibyśmy spróbować dodać od razu 6/7 bonus bez czekania 24 godzin, albo też można by dodać że np. można dodać 6/7 bonus bez danych odłamków i w zależności jakich odłamków dany item by potrzebował, losowo byłby dostępny, tzn. moglibyśmy ulepszać tylko te które normalnie wymagałyby np. zielonych odlamków, czy innych które losowo się przytrafią.

Zauważyłem, że jak na polskiej wiki jest jakiś obrazek, który wykorzystuje wiele artykułów, np. szkatułki, to jest on kopiowany. Proponuję, aby zrobić to w bardziej elegancki sposób (tak jak jest to wykorzystywane w niemieckiej czy angielskiej wiki) i zamiast tego wrzucić raz wersję obrazka, a resztę linków dodać jako przekierowania do tego obrazka. Tu przykład: pieczęć żółta. Proszę tylko kogoś kto ma uprawnienia do usunięcia plików, które są kopiami (tak by pod tymi linkami zostały same przekierowania).

Dzień dobry,
    W ostatniej aktualizacji wprowadzono takie "skrzynie", które zastąpiły pieczęcie wierzchowców ze spróchniałej skrzyni (same pieczęcie są teraz zmienione i uzyskiwane po ich otwarciu). Z tego powodu dodałem cztery strony opisujące te pojemniki (tu jedna z nich Lew (żółty)), ale nazwa zbiega się z nazwą pliku przedstawiającą wierzchowca, a ja chciałem tam wstawić obrazek szkatułki. I tu natrafiłem na rzecz godną dyskusji, bo oprócz strony opisującej pieczęć (Pieczęć_Lwa_(żółta)) jest jeszcze strona opisująca samego wierzchowca (Lew). Analogicznie jest z wieloma innymi wierzchowcami. Pytanie jak to ujednolicić i logicznie uporządkować?

Proponuję zrobić kolejny szablon Item ze względu na to, że pojawiła się tabelka odnośnie takich możliwości interakcji z przedmiotem jak możliwość handlowania, łączenia, magazynowania itp. Można by ją zastąpić szablonem, dzięki czemu zmiana tabelki nie będzie musiała się wiązać ze zmianą w każdym artykule, których jest na obecną chwilę 75. W niemieckiej wiki rozwiązaniem było włączenie tejże tabelki do szablonu Item/Layout.

Odinstalowanie Avasta rozwiązało problem rzeczywiście, antywirus ten mocno osadza się w systemie, dlatego pewnie wyskakiwał błąd zarejejstrowany w dump z systemowym plikiem tylko. Teraz zainstalowałem antywirusa FortiClienta i problem już się nie powtarza.

Problem pojawia się w czystym systemie, więc nie mają na niego wpływ trzecie programy, a tylko niezgodność klienta z systemem. Ja wyczytałem, że pojawił się problem z plikiem ntoskrnl.exe, ale czym ta niezgodność jest spowodowana to nie mam pojęcia.