[FAQ] Łączenie konta z platformą Steam

  • Drodzy gracze!


    od teraz macie możliwość połączenia swoich kont Metin2 ze strony internetowej i platformy Steam. W ten sposób możecie za każdym razem wybierać dowolnie, czy chcecie uruchamiać Metin2 przez Steam, czy też tak jak do tej pory przez klienta dla strony internetowej. Dzięki temu możecie zanurzać się w ekscytującym świecie Metin2 z tym samym postępem gry na obu platformach. W ten sposób skorzystacie z zalet obu tych światów – możecie cieszyć się wyjątkowymi zawartościami do pobrania i kartami kolekcjonerskimi Steam, a także cieszyć się wyśmienitymi ofertami w ItemShopie lub też skorzystać z launchera wersji dla strony internetowej i uzyskać szybki przegląd naszych aktualnych eventów, promocji i Happy Hours.


    Kontem strony internetowej nazywamy w tym przypadku konto, które utworzyliście na stronie Metin2, a kontem Steam konto utworzone na Steamie przy graniu w Metin2 na tej właśnie platformie.


    W zależności od Waszej sytuacji wyjściowej, połączenie działa na jeden z trzech sposobów:


    • Macie już konto strony internetowej Metin2 i zaczęliście już grać w Metin2 na Steamie. Gdy połączycie swoje konta, będziecie mogli grać na obu platformach z tym samym kontem. Pamiętajcie jednak, że stan gry Waszego konta Steam zostanie nadpisany danymi Metin2 z konta strony internetowej. Abyście niczego nie stracili, przeniesiemy Wasz postęp gry ze Steama na nowo założone konto strony internetowej. Dane logowania wyślemy Wam e-mailem.
    • Macie już konto strony internetowej Metin2 i nie zaczęliście jeszcze grać w Metin2 na Steamie. Po uruchomieniu Metin2 po raz pierwszy przez Steam macie możliwość bezpośredniego połączenia swojego konta strony internetowej. W ten sposób możecie w przyszłości korzystać również z tej popularnej platformy gamingowej przy zachowaniu swojego postępu z wersji strony internetowej.
    • Gracie w Metin2 przez Steam, ale do tej pory nie macie założonego konta strony internetowej. Na Metin2.pl kliknijcie przycisk "Sign in through STEAM", a następnie utwórzcie nowe konto strony internetowej Metin2. Zostanie ono wtedy automatycznie połączone z kontem Steam. Postęp gry z Waszego konta Steam zostanie w ten sposób przeniesiony na to nowo utworzone konto strony internetowej. W przyszłości będziecie mogli dowolnie wybierać, na której platformie chcecie grać w Metin2.

    W poniższych FAQ wyjaśniamy krok po kroku, jak połączyć konta.


    Wasz zespół Metin2

    Community Manager

  • [h1]Połączenie kont – FAQ[/h1]



    [h2]Objaśnienie pojęć[/h2]


    Konto strony internetowej – Konto Metin2 utworzone przez stronę Metin2
    Konto Steam – Konto Metin2, które jest tworzone na Steamie, gdy zaczynasz tam grę
    Klient dla strony internetowej – Klient, którego możesz pobrać przez Metin2.pl



    W jaki sposób mogę grać również na Steamie, zachowując postęp gry z mojego konta Metin2 strony internetowej?


    • Sytuacja wyjściowa nr 1: Uruchomiłem już Metin2 przez Steam i chcę teraz korzystać z postępu gry z mojego konta strony internetowej również na Steamie.
    • Sytuacja wyjściowa nr 2: Nie uruchomiłem jeszcze Metin2 przez Steam i chcę korzystać z postępu gry z mojego konta strony internetowej również na Steamie.

    W obu tych sytuacja wyjściowych możesz połączyć swoje konto na trzy sposoby


    Tak to działa przez Steam


    • Otwórz Metin2 na Steamie.
    • Kliknij zielony przycisk "Połącz teraz swoje konto Metin2 z usługą Steam".
    • Następnie wprowadź dane logowania swojego konta strony internetowej i kliknij "Połącz".
    • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
    • Jeśli posiadasz już konto Metin2 na Steamie z utworzonymi postaciami, wyświetli się lista Twoich postaci ze Steama. Postacie, waluta ingame albo ItemShopu lub też obejmujące całe konto buffy zostaną przeniesione na nowo skonfigurowane konto strony internetowej. Nie stracisz więc żadnych treści gry.
    • Sprawdź ponownie, czy wszystkie dane są prawidłowe, a następnie potwierdź połączenie.
    • Dane gry Metin2 Twojego konta Steam zostaną teraz nadpisane danymi Twojego konta strony internetowej. Możesz od teraz używać swojego konta strony internetowej na obu platformach.
    • Jeśli miałeś już konto Metin2 na Steamie, na adres e-mail przypisany do konta strony internetowej wyślemy Ci Twoje dane logowania do nowo skonfigurowanego konta strony internetowej z dotychczasowym postępem gry na Steamie.

    Tak to działa przez stronę internetową Metin2


    • Otwórz Metin2.pl.
    • Zaloguj się na swoje konto Metin2 strony internetowej.
    • Przejdź na "Moje konto".
    • Pod "Połącz swoje konto Metin2 ze swoim Steamowym kontem!" kliknij przycisk "Połącz".
    • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
    • Jeśli posiadasz już konto Metin2 na Steamie z utworzonymi postaciami, wyświetli się lista Twoich postaci ze Steama. Postacie, waluta ingame albo ItemShopu lub też obejmujące całe konto buffy zostaną przeniesione na nowo skonfigurowane konto strony internetowej. Nie stracisz więc żadnych treści gry.
    • Sprawdź ponownie, czy wszystkie dane są prawidłowe, a następnie potwierdź połączenie.
    • Jeśli miałeś już konto Metin2 na Steamie, na adres e-mail przypisany do konta strony internetowej wyślemy Ci Twoje dane logowania do nowo skonfigurowanego konta strony internetowej z dotychczasowym postępem gry na Steamie.

    Tak to działa przez login Steam na stronie internetowej Metin2


    • Otwórz Metin2.pl
    • W prawej części okna kliknij przycisk "Sign in through STEAM".
    • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
    • Pod "Połącz konto Metin2 ze Steamem!" kliknij przycisk "Połącz".
    • Wprowadź dane logowania swojego konta Metin2 strony internetowej i kliknij "Połącz".
    • Jeśli posiadasz już konto Metin2 na Steamie z utworzonymi postaciami, wyświetli się lista Twoich postaci ze Steama. Postacie, waluta ingame albo ItemShopu lub też obejmujące całe konto buffy zostaną przeniesione na nowo skonfigurowane konto strony internetowej. Nie stracisz więc żadnych treści gry.
    • Sprawdź ponownie, czy wszystkie dane są prawidłowe, a następnie potwierdź połączenie.
    • Jeśli miałeś już konto Metin2 na Steamie, na adres e-mail przypisany do konta strony internetowej wyślemy Ci Twoje dane logowania do nowo skonfigurowanego konta strony internetowej z dotychczasowym postępem gry na Steamie.

    Gram w Metin2 przez Steam, ale do tej pory nie mam założonego konta strony internetowej.
    Co muszę zrobić, aby móc korzystać ze swojego postępu gry na Steamie również w kliencie dla strony internetowej?


    • Otwórz Metin2.pl
    • W prawej części okna kliknij przycisk "Sign in through STEAM".
    • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
    • Pod "Nie posiadasz jeszcze konta Metin2?" kliknij przycisk "Zarejestruj i połącz".
    • Wprowadź nazwę użytkownika, adres e-mail oraz hasło i potwierdź, klikając "Zarejestruj i połącz".
    • Po wysłaniu danych otrzymasz e-maila ze swoimi danymi. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa swojego konta zweryfikuj w tym kroku swój adres e-mail, klikając odpowiedni przycisk.
    • Twoje konto Metin2 na Steamie i Twoje nowo utworzone konto strony internetowej są ze sobą teraz połączone.

    Community Manager