Ankieta oceniająca zmiany w Metin2 i Metin2 Wiki w 2015 roku

 • Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej zmian w Metin2 oraz Metin2 Wiki wprowadzonych w roku 2015. Przygotowanych zostało dla was 22 pytania, w pytaniu nr 15 istnieje możliwość oddania więcej niż jednej odpowiedzi.


  Głosy możecie oddawać w dniach od 21.03.2016 r. do dnia 28.03.2016 r. do godziny 22:00.

 • Zmiany w 2015 roku zostały ocenione bardzo podobnie jak rok wcześniej, czyli największa liczba ankietowanych oceniło je na "średnio" i te głosy stanowią 37% wszystkich głosów - wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu do roku 2014. W tym roku zaobserwowano dwukrotny wzrost graczy oceniających zmiany w grze jako bardzo dobre - wzrost z 5% do 10% w 2015r. Ocena zmian jako "dobra" pozostała praktycznie bez zmian - spadek o 2 punkty procentowe w stosunku do roku 2014 (spadek 25% do 23%). Nastąpił również spadek odpowiedzi oceniającej zmiany jako "złe" z 17 punktów procentowych w 2014 roku do 13 w 2015 roku. Bez dużych zmian pozostała również odpowiedź "bardzo źle" - wzrost tylko o jeden punkt procentowy (z 17% do 18%). Na podstawie udzielonych odpowiedzi na pierwsze pytanie w obu ankietach można wywnioskować, że nastroje użytkowników nie zmieniły się. Oddane głosy w obu latach są bardzo przybliżone, a większość graczy oceniła je jako "średnie".


  W 2014 roku najwyżej został oceniony event z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej - wybrało ten event aż 78% graczy; w roku 2015 najwyżej oceniony został Event Świąt Bożego narodzenia, na który oddało swój głos aż 74% osób biorących udział w ankiecie. W 2014 roku Event Bożonarodzeniowy wybrało 34% ankietowanych. Kolejnymi ocenionymi wysoko eventami w 2015 roku została Piłkarska Liga Mistrzów z wynikiem 28% oraz na trzecim miejscu Event Wielkanocny - 20%. Jednym z najlepiej ocenianych pytań zostało pytanie dotyczące zmian i funkcjonowania Metin2 Wiki - aż 59% badanych ocenia jej funkcjonowanie jako dobre lub bardzo dobre; 30% ankietowanych "średnio", a tylko 11% źle lub bardzo źle.


  Najwyżej ocenione zmiany to System Szarf Naramiennych, który zdobył 77% pozytywnych głosów (ocena dobra lub bardzo dobra). Kolejna bardzo wysoko oceniona zmiana to System Zwierząt Domowych, który otrzymał 82% pozytywnych głosów (ocena dobra lub bardzo dobra). Następna pozytywnie oceniana zmiana to zwiększenie limitu yang w tobołku, aż 93% ankietowanych jest zadowolonych z tej zmiany. 57% graczy uważa, że dodanie efektu wizualnego do peleryn męstwa ograniczyło pojawianie się botów, 27% uważa, że nie ma to wpływu na ilość osób używających nielegalnego oprogramowania, z czego wynika, że ponad połowa użytkowników jest usatysfakcjonowana tą zmianą. Pozytywnie oceniona była również akcja rozdawkowa na początku roku - 57% użytkowników uważa, że była to dobra inicjatywa ze strony GF i takie akcje powinny być organizowane częściej, jednak mimo tej pozytywnej oceny, aż 27% graczy uważa, że system rozdawania szkatułek był niesprawiedliwy. Możliwość zmiany profesji postaci zostało ocenione przez 66% osób za dobrą zmianę, jednak w tym aż 23% uważa, że jest to zmiana dobra, ale jej cena jest za wysoka; 17% ankietowanych uważa, że była to niepotrzebna zmiana, a 18% nie ma zdania na ten temat. Ponad połowa, bo aż 53% graczy oceniła możliwość bonowania strojów jako dobrą albo bardzo dobrą zmianę, 26% oceniło tą zmianę jako złą lub bardzo złą. Prawie połowa, bo 46% oddanych głosów w pytaniu dotyczącym nowej mapy tj. Korzeni Zła została oddana na odpowiedzi dobrze oceniające tą aktualizacje (dobrze lub bardzo dobrze); 38% ankietowanych nie korzystało z tej mapy. W pytaniu 16, czyli dotyczącym zwiększeniu maksymalnego poziomu postaci ze 105 do 120, ponad połowa graczy, ponieważ 52% uważa tą zmianę za dobrą lub bardzo dobrą, zaś 25% za złą lub bardzo złą.


  Zmiany, które zostały ocenione bardziej neutralnie to między innymi wprowadzenie systemu podziału dropu, aż 48% ankietowanych nie ma zdania na temat tej aktualizacji, a 31% uważa, że nie odpowiada im ta zmiana. Oceniający w 41% uważają, że Zaczarowanie Przedmiotu + to dobra zmiana, ale tylko 11% z nich korzysta z tego przedmiotu; 29% korzystało z tego przedmiotu, ale nie uważa, aby było to coś wartego uwagi; 10% ankietowanych oddało głos na to, że jest to nieprzydatne, a 20% w ogóle nie korzystało z Zaczarowania Przedmiotu +. Kolejna zmiana, która została tak sobie oceniona przez ankietowanych to wprowadzenie siódmej i ósmej umiejętności - aż 36% uważa, że była to średnia zmiana; 36%, że była to zmiana dobra lub bardzo dobra oraz 28%, że była to zła lub bardzo zła zmiana. Z odpowiedzi na pytanie 9 wynika, że aż 35% graczy, którzy oddali głosy w ankiecie, nie korzystało jeszcze z nowej wyszukiwarki sklepowej;29% uważa, że jest to dobra zmiana ale szkoda, że jej funkcjonalność poszerza się dopiero w płatnej formie; 16% twierdzi, że dzięki tej aktualizacji, szybciej wyszukuje przedmioty, które chce kupić. Dodanie do oferty lizaka z bonusami dla magów zostało ocenione tak sobie - 31% badanych twierdzi, że tak powinno być od zawsze; 17% uważa, że lizak powinien działać tak samo jak dla klas fizycznych; aż 25% badanych nie ma zdania na ten temat, a 28% ocenia go negatywnie.


  Najsłabiej ocenione aktualizacje i czynności związane z grą to nowy wygląd panelu ItemShop, wprowadzenie kamieni Antymagii, funkcjonowanie systemu support, szybkość i jakość napraw bugów w grze oraz działanie zarówno Hackshilda, jak i GameGuarda. Nowy wygląd IS w 71% został oceniony negatywnie (średnio, źle lub bardzo źle); tylko 28% ankietowanych oceniła nowy panel dobrze lub bardzo dobrze. 69% graczy odpowiadających na pytania oceniło wprowadzenie Kamieni Antymagii negatywnie (odpowiedzi: średnio, źle lub bardzo źle), aż 35% uważa, że ich wprowadzenie popsuło balans postaci; tylko 32% ankietowanych jest zadowolonych z tej aktualizacji. System support został w 67% oceniony źle lub średnio; tylko 18% ankietowanych oceniło funkcjonowanie systemu Support jako dobrze lub bardzo dobre, a 15% badanych nie korzystało z Supportu. Wyjątkowo negatywne odpowiedzi otrzymało pytanie dotyczące reagowania wydawcy na błędy pojawiające się w grze - aż 73% ankietowanych uważa, że błędy są usuwane stanowczo za wolno, niedokładnie lub wcale; 15% twierdzi, że poprawki do gry są wprowadzane, jednak mogłyby one pojawiać się szybciej i częściej. Gracze uważają, że oba programy - HackShield i GameGuard źle działają i to zdanie podziela aż 82% badanych; 12% graczy twierdzi, że HackShield działał lepiej, a tylko 6%, że GameGuard jest lepszym programem.


  Największą liczbę głosów otrzymało pierwsze pytanie, na które odpowiedziało aż 382 użytkowników forum, rok wcześniej w ankiecie wzięło udział 333 osób. Dziękujemy za oddane głosy!


  PS
  przepraszam, że to moje "wkrótce" tyle trwało ;).