Film Historia Metin2.pl 2007-2015 - I Ty możesz zostać częścią naszej historii!

 • EDIT:


  Film już dostępny!


  Quote

  Jest to długo oczekiwany film, który przedstawia całą historię gry Metin/Metin2 od pomysłu na grę, przez powstanie pierwszej części, aż po dzień dzisiejszy. Jest to zarys historyczny gry widziany oczami gracza, który gra w tą grę od jej początków, oczami pierwszego, jak i aktualnego Teamu oraz oczami graczy, z którymi było mi do tej pory dane grać. Nagranie przedstawia wszystkie zmiany, jakie zachodziły w grze Metin2.pl, jak i pokazuje zarys rozwoju całej gry od roku 1999 aż po rok 2015! Wierzę, że spodoba Wam on się i że pozwoli Wam się dowiedzieć czegoś nowego o tej grze :). A tym czasem ja zapraszam Was do oglądania i komentowania! Miłego oglądania :)!


  [video]ew4aMb6EVxE[/video]


  -------


  EDIT:


  Sorki za posta pod postem :D.


  Zgodnie z zapowiedziami filmik, który zapowiadałem już jakiś czas temu jako uzupełnienie filmu o historii Metin2 :). Mówicie ostatnio, że CoMa mało mówi, nie widać go, dlatego stwierdziłem, że najlepsze uzupełnienie do historii Metina przedstawi nam osoba, która jest związana najbliżej z tym projektem i najdłużej, bo od samego początku - czyli Art. Poniżej wywiad z Artem dotyczący jego osoby, historii związanych z życiem, z rozwojem gry, z samą grą, z kilkoma mitami funkcjonującymi w otoczeniu :).


  Jeżeli nagranie się spodoba i przyjęłaby się taka forma, to istnieje możliwość powstania przyszłych materiałów stricte związanych np. z przyszłymi zmianami w grze, podsumowaniem zmian, itd. (bo dużo osób mówiło, że takich informacji nie ma) :).


  Quote

  Dzisiejszy film jest w pełni poświęcony osobie znanej z bardzo wielu gier firmy Gameforge, Arturowi Grudzińskiemu, znanemu również jako Art, czyli Community Managerowi polskich edycji gier prowadzonych przez Gameforge. W tym filmie postanowiłem przeprowadzić wywiad odsłaniający kilka tajemnic z życia Arta oraz mówiący o przyszłych losach projektu Metin2.pl. Rozmówca odpowiada nie tylko na pytania związane z grą, ale i ze swoją osobą, związane z pracą - nie tylko dla Gameforge, studiami, a nawet miłością. Odpowiada również na pogłoski mówiące o planach zamknięcia projektu Metin przez firmę Gameforge, czy są przesłanki ku temu, jaką pozycję aktualnie ma ta gra w wachlarzu gier Gameforge oraz czy istnieją szanse na jej dalszy rozwój, czy może czas się już pakować?! Zapraszam do oglądania!


  [video]cvscW5ZUdiI[/video]


  --------------


  EDIT:


  Filmik przedstawia mały event zorganizowany w ramach nagrywania zakończenia do filmu "Metin2 - Historia prawdziwa 1999-2015 [FILM DOKUMENTALNY]". Nagrania odbyły się na naszych ziemiach gildijnych oraz później przeniosły się do M1 Shinsoo na S51 Samos :). To pierwsze takie wydarzenie na Metin2.pl od lat i chyba pierwsze publiczne wystąpienie Arta od 2007 roku! Na końcu nagrania również mały bonus z zakońconej już rundy wewnątrzserwerowej turnieju King of Metin2.pl :).


  [video]c8WclJEzDvM[/video]


  -----------


  Witam wszystkich, którzy trafili na ten temat, część odwiedzających to forum osób pewnie mnie pamięta z długich opisów w PoM w temacie o zmianach, z informaowania o nowościach i opisie ich jak dokładnie działają, a część (acz pewnie mała) pewnie pamięta mnie z filmików, które tworzę na YouTube. I tutaj właśnie przechodząc do sedna sprawy, będzie ona dotyczyła właśnie prośby do Was związanej z nowym, pełnym filmem, który będę tworzył o Metin2.pl.


  Gram w Metin2.pl od pierwszych dni jego istnienia, dlatego chciałem stworzyć film przedstawiający szczątkowo historię zmian, historię tego, jak wyglądał Metin2.pl w poszczególnych latach swojego istnienia, będę opisywał w nim wszystkie istotne zmiany, jaki miały wpływ na rozgrywkę i samą grę, co się przez lata zmieniało, jak to kiedyś wyglądało, no i oczywiście opowiem też o wcześnejszych wersjach Metin2 - skąd w ogóle się wzięła ta gra, itd. Oczywiście w 99% film będzie się głównie zajmował sprawą naszej wersji Metina, czyli Metin2.pl. I tutaj mam właśnie prośbę do Was! Do graczy Metin2.pl!


  Ponieważ historia to są ludzie, a Metin2.pl, to są głównie gracze, chciałbym przedstawić ją również z Waszego punktu widzenia! Nie ukrywam również, że ze starszych lat (2007-2008 ) nie zachowało się u mnie za wiele screenów i nagrań (w tamtym okresie po prostu nie gromadziłem takich rzeczy), a mówienie do pustego tła czy jednego screena nie jest zbyt ciekawe. Dlatego prosiłbym Was - graczy, o przesyłanie tutaj lub mi na PW swoich prywatnych screenów (głównie ze starszych lat), ze wszystkich serwerów oraz nagrań ze starych dobrych czasów (jeżeli chcecie takie udostępnić mi do wykrozystania w filmie), których bym mógł użyć do stworzenia tej produkcji!


  Warunki:
  - Screeny/nagrania nie mogą obrażać innych osób
  - Muszą być zgodne z regulaminem forum
  - Mają pokazywać grę i jej historię, a nie to, kogo w niej bijecie
  - Muszą pochodzić z serwerów Metin2.pl!
  - Najlepiej, aby screeny przedstawiały zmiany w grze, liczebność osób grających, atmosferę, itd.
  - Im więcej screenów, tym lepiej, byle w całości
  - Wrzucając screeny piszcie z którego roku jest dany screen!
  - Screeny i nagrania muszą być WASZE!


  Proszę również Team o przesyłanie swoich screenów tak, jak już omwaiałem z kilkoma osobami screeny można przesyłać ze swojego prywatnego konta - nie koniecznie Teamowego np. mi na PW lub tutaj w temacie (ewentualnie można mi podrzucić na IRCu, wolałbym jednak tutaj, bo nie mam ZNC).


  W planach jest, że film pojawi się na moim kanale YouTube za miesiąc licząc od dnia dzisiejszego, jednak data ta może się zmienić zależnie od tego, jak dużo materiałów spłynie - może być wcześniej a może być później, jeżeli nie będzie materiałów.


  Trochę to będzie wymagało czasu, bo trzeba zebrać materiały, trzeba napisać scenariusz, poukładać wszystkie istotniejsze wydarzenia i zmiany w grze datami, przypomnieć sobie jakie były ich następstwa, nagrać - tym razem dłuższy materiał i wszystko poskładać.


  Tak więc mam nadzieję, że się Wam ten pomysł spodoba i czekam na Wasze materiały! Też jesteście częścią historii Metin2.pl :)!


  I pamiętajcie, kto nie wyśle - Sheyna patrzy! ^^


  Zgodnie z umową proszę o podpięcie tematu :).

 • Mam nadzieje ze postarasz sie z montazem tego wszystkiego


  zeby ladnie to wygladalo i mozna bylo to jakos ogladnac :)


  nie zapomnij o nastrojowym podkladzie muzycznym!  Pozdrawiam  edit:


  podpiecie tematu spowoduje ze malo osob pewnie go przeczyta :(
  jakos ludzie bardziej czytaja niepodpiete tematy


  zwlaszcza ze tutaj nie ma miliarda tematow co spowoduje spadek na 3/4/5/6/itd strone :)


  tak wiec samo przypiecie to bezsens :D


  Jeszcze spojrzą do góry, by zobaczyć pierwszych. My z góry patrzymy na drugich bang!

  Edited once, last by DARKRIDER ().


 • O to to Ty się już nie martw ;). Będzie i muzyka odpowiednia, i wysoka jakość dźwięku i całość będzie też opowiedziana - tylko muszę poskładać sobie całą historię Metina w całość, all poprzypominać i napisać skrypt odpowiedni, a później to opowiedzieć. Lepiej podziel się tym, co leży w zakątkach Twojego dysku z rzeczami z Metina ;).

 • Głównym priorytetem teraz są materiały graficzne, acz i taka pomoc może być dobra :). W końcu filmik ma opowiadać historię Metina, a ten dotyczy wszystkich serwerów, nie tylko POLAND/Monastyr/Samos, na którym ja grałem od początku do końca, więc i takie informacje mogą się przydać, zawsze jakiś inny punkt widzenia jest dobry :). Jak coś zapraszam na PW.

 • A ja poszukam z czasów Monastyra - bo z POLAND na pewno zostały usunięte ;<


  #edit
  Chyba będę musiał ratować stare dyski - są uszkodzone ...

  Edited once, last by Trixo ().

 • Szkoda też że mam padnięty stary komputer na pewno bym coś na nim znalazła fajnego :( na wszelki wypadek przejrzę a może coś aktualnie znajdę fajnego :P

  "Z głupotą sami bogowie walczą nadaremno" • Fajny pomysł. Szkoda, że nie zachowałem nic z tamtych lat. Niestety niewiele osób pewnie będzie coś miało, technika idzie do przodu i ludzie zmieniają komputery nie zachowując takich screenów. Przejrzę jeszcze dyski, które mam z starych sprzętów i jeśli znajdę coś z tamtych lat odezwę się na PW. ;)
  Można poszukać na Youtube takich filmów i jeśli autor wyrazi zgodę wykorzystać je. :)

 • Szkoda też że mam padnięty stary komputer na pewno bym coś na nim znalazła fajnego :( na wszelki wypadek przejrzę a może coś aktualnie znajdę fajnego :P
  mozesz dla mnie wyslac stare dyski twarde (y)


  zapewne odratuje nie malo danych :)
  Pozdrawiam


  Jeszcze spojrzą do góry, by zobaczyć pierwszych. My z góry patrzymy na drugich bang!

  Edited once, last by DARKRIDER ().

 • Wszedłem przypadkiem i o proszę :) ...
  Mam sporo screenów z 2008 / 2009 , po przesortowaniu tych nie nadających się do niczego zostanie pewnie kilka, ale zawsze coś z tego da się skleić. W wolnej chwili ogarnę.
  Na pewno też mam gdzieś screena jeszcze z POLAND'a, ale nie mam pojęcia gdzie to się chowa.

  "... W tym czego szukam nie ma nic prócz rozczarowania ..."


 • Właśnie dzisiaj oddałam laptopa do reanimacji. Może uda się naprawić a jak nie to chociaż zgram dane na drugi :).
  Mam nadzieję, że tam coś znajdę. :D
  Jeden z ostatnich dni feniksa :love: już wysłałam.

  "Z głupotą sami bogowie walczą nadaremno"  Edited once, last by Eve989 ().

 • A ja właśnie posiadam masę screenów. Tylko są raczej popakowane. Lata 2008-2015 jeśli mogłabym prosić o możliwość wysłania tego emailem to chętnie wesprę projekt ;)

 • A ja właśnie posiadam masę screenów. Tylko są raczej popakowane. Lata 2008-2015 jeśli mogłabym prosić o możliwość wysłania tego emailem to chętnie wesprę projekt ;)


  Raczej bym wolał w postaci graficznej na PW :). Imgur pozwala wysyłać całe galerie za 1 razem i bez rejestracji - a jest dozwolony na forum :). Wystarczy później wysłać jeden link z galerią.

 • w takim razie zobaczę co się da zrobić z tym tematem. A mógłbyś mi napisać z których lat konkretnie "starsze" Cię interesują?

 • Miałem strasznie dużo różnych ss'ów ale wszystko straciłem, poszukam jeszcze na starym kompie, więc jak coś to podeśle.

 • Jak odwiedzę rodziców i mój stary dysk będzie działać to masz jak w banku ze otrzymasz multum screenów z 2007. Jednak dysk leży 5 lat już. Swoje lata tez ma. Był na forum tez temat gdzie ludzie wrzucili screeny.

 • Spoko ;)
  Sam uważam to za wspomienia, teraz takich osób praktycznie nie ma.

  Metin$
  3a8d82808d0bbe33med.jpg


  REYMONTA 22