Społecznościowe Sztuczki & Kruczki

• Witajcie!

Czas na podzielenie się wiedzą o Metin2 ze "świeżakami". Aby zachęcić Was do tego, zorganizowaliśmy mały event. Waszym zadaniem jest publikacja jednej, dobrej porady w tym temacie, składającej się z pytania i oczywiście (poprawnej) odpowiedzi. Pomyślcie o wszystkim co chcieliście wiedzieć będąc początkującym graczem i zanotujcie to. Jeśli to zbyt proste, zastanówcie się nad pytaniem i odpowiedzią dla doświadczonego gracza z wysokim poziomem postaci. Najlepsze wskazówki otrzymają nagrodę. Prosimy zapamiętać, że przyjmujemy tylko jedną wskazówkę na osobę. W tym temacie nie będzie miejsca na trollowanie i dyskusje z opiniami. Oczywiście liczy się kolejność nadsyłanych wskazówek i sztuczek.

Zapraszamy do udziału,
    Wasz Metin2 Team

Community Manager

• -Jak się nie dać oszukać na podróbkę ?

-Zanim pożyczysz komuś jakikolwiek item, miej pewność, że znasz tamtą osobę (najlepiej zapytaj się na tsie/gg/sms czy to napewno ONA chce pożyczyć dany przedmiot), oraz, że nie jest to podróbka (trzeba uważać na kruczki w nickach!).

S26/S50

Edited 2 times, last by Vesmir ().

• Pytanie: Czy mogę pożyczyć mojego pro mentala koledze z gildii?

Odpowiedź: Nigdy nie dawaj nikomu passów do swojego konta. Współdzielenie konta jest bardzo niebezpieczne. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie monitora. Możesz paść ofiarą kradzieży lub nawet otrzymać blokadę konta bo "kolega" sprawdzał działanie nieregulaminowego oprogramowania. Jesteś właścicielem swojego konta więc dbaj dobrze o jego bezpieczeństwo :)

Koniec gry dzięki za wspólną zabawę nobki

Prawiczek 91-104 Off

• Pytanie: Jakaś osoba podeszła do mnie i kazała wywalić eq na ziemię, twierdziła, że jest bug i nie da się nic wywalić.
    Odpowiedz: Nie ma takiego buga. Osoby, które wywalą swój item są bezmyślne, ponieważ inna osoba, korzystająca z nielegalnych programów go podniesie.

edit: jak jedna wskazówka to jedna :D

Edited once, last by Awergio ().

• Pytanie - Jak zabezpieczyć się przed utratą/kradzieżą konta?
    Odpowiedź - Przede wszystkim nie dziel się kontem z innymi osobami. Jeśli obca osoba oferuję Ci darmowe bonusy do gry poprzez podanie strony internetowej lub wysłaniu SMSa, to nie ufaj takim graczom, gdyż mogą w nich ukrywać się keyloggery i tylko będziesz stratny. Wszelkiego rodzaju ofert nie istnieją. Zachowaj konto dla siebie a wszystko będzie w porządku.

Edited once, last by klops ().

• PYTANIE Co zrobić gdy ktoś zaproponuje mi skopiowanie itemu?

ODPOWIEDŹ Nie ma żadnej możliwości kopiowania (powielania) przedmiotów. W takich sytuacjach najczęściej dochodzi do wyłudzenia i kradzieży itemu.

Negros : Curare - dagger 120 lvl (jeszcze ON)

• Pytanie-dostałam na szepcie wiadomosc ze mam bana i zeby sprawdzic za co mam wejsc w podany link Odpowiedz-nie istnieja takie linki nigdy nie wchodz na stronki podawane przez innych graczy a o ewentualnym banie zostaniesz poinformowany w formie e-mail
  • PYTANIE Gdzie mogę się dowiedzieć jak postępować w społeczności Metin2 oraz dowiedzieć się czegoś o obowiązujących zasadach.
    ODPOWIEDŹ Będziesz mieć spore problemy z poznaniem oficjalnych informacji jeśli chodzi o grę, gdyż nie istnieje regulamin gry, możesz jedynie poczytać zalecenia postępowania, które tylko ogólnie przedstawiają nie wszystkie zasady. Dostępne one na forum i na głównej stronie internetowej Metin2.pl. Nie dowiesz się z nich wszystkiego co jest ważne, dlatego koniecznie skorzystaj z porad innych graczy, którzy kompleksowo i szczegółowo wyjaśnią Ci poszczególne zasady gry. Część z nich została stworzona przez samych graczy i nie jest formalna. Jeśli chodzi o forum, w regulaminach na forum są jasno przedstawione zasady.

Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
    Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa

#GameFail

(...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.

Edited once, last by Django ().

• PYTANIE: Jaką klasą postaci najlepiej grać?
    ODPOWIEDŹ:Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdemu odpowiada inny styl gry. Każda klasa postaci czymś się wyróżnia, co pozwala jej osiągać dobre wyniki w zdobywaniu doświadczenia lub w pojedynkach. Przykładowo sura ostrze wyróżnia się szybkim zdobywaniem doświadczenia, dzięki bardzo pomocnej umiejętności Czarowane Ostrze, a wojownik umysł będzie kapitalnie spisywał się w pojedynkach, dzięki umiejętnościom zadającym wysokie obrażenia. Jedynym sposobem na poznanie swojej ''drogi'' w Metin2 jest metoda prób i błędów, czyli testowanie różnych klas postaci. Dodatkowo o klasach postaci i innych aspekrach gry można dowiedzieć się więcej na stronie : http://wiki.metin2.pl/

Edited once, last by DeMoJiNeK ().

• Pytanie: Cześć , chcesz za darmo SM? Jak tak to wejdź w podany link i zaloguj sie tam.
    Odpowiedź :Nigdy nie wchodź na takie strony które są podejrzane i chcą Twój login i hasło.

• Pytanie: Lepiej expić samodzielnie czy poprosić kogoś o podexpienie postaci?

Odpowiedź: Będąc początkującym graczem powinieneś spróbować poradzić sobie samodzielnie z trudami zdobywania doświadczenia. Prosząc kogoś o podexpienie pozbawiasz siebie szansy na zdobycie wartościowych przedmiotów, które mogą przydać się kiedy będziedz chciał odziać swoją postać.
    Ponadto expiąc samodzielnie lepiej poznajesz świat gry, trudy z jakimi jest związany rozwój postaci w grze oraz jej mocne i słabe strony.
    Dodatkowym atutem takiej strategii jest to, że na wysokim poziomie nikt Ci nie wypomni, że nie expiłeś postaci samodzielnie.

• Pytanie: Jak rozwijać skille?

Odpowiedz: Pamiętaj, żeby umiejętności na m1 weszły przy 17stym punkcie. Jeśli tak się nie stało, a masz 30, lub mniejszy lvl, możesz zresetować swoje umiejętności u starszej Pani. Przy większych lvlach musisz użyć już Ksiąg Zapomnienia danego skilla.
    Jeśli będziesz tego pilnował, szybciej wbijesz następne skille na M1 :)

vCe0W6E.png

Edited 2 times, last by ExTaza?! ().

• Pytanie: Gdzie dowiem się z czego dropi dany przedmiot?

Odpowiedź: Wystarczy wejść na jedną z oficjalnych stron gry Metin 2 pod adresem: http://wiki.metin2.pl/

ZAKOŃCZYŁ GRĘ W 2015 ROKU. :rip:

• Pytanie: Potrzebne są mi Yang. Jakie są sposoby na zdobywanie Yang?

Odpowiedź: Jest wiele sposobów na zdobywanie Yang. Początkujący gracz pierwszy raz będzie miał styczność z tą walutą podnosząc pieniądze z ziemi, po zabiciu potwora lub dostanie zapłatę za wykonaną misję u NPC. Wraz z upływem czasu zauważysz w swoim ekwipunku zbędne rzeczy, i tu pojawia się następny sposób, warto wtedy zakupić u Handlarki Różności "Tobół", dzięki któremu inny gracz będzie mógł zakupić od Ciebie przedmioty, po wyznaczonych przez Ciebie cenach. U miejskich handlarzy można też spieniężyć swój niepotrzebny ekwipunek ale należy uważać, gdyż przedmiot po sprzedaży przepada bezpowrotnie. Warto też odwiedzić Item-Shop (kręcąca się moneta w lewym dolnym rogu ekranu gry), gdzie za Smocze Monety możesz zakupić spore ilości Yang. Warto na koniec dodać, że zakup Yang za realne pieniądze od reklamujących się ludzi w grze jest nielegalny i prowadzi do blokady konta dla Ciebie i osoby sprzedającej.

SCANTRAXX!

• Pytanie: Czy warto wykonywać misję zlecone przez NPC ?

Odpowiedź: W większości przypadków są dwie możliwości... przyjęcie lub odrzucenie danej misji. Jako że jesteś graczem początkującym i nowym zdecydowanie polecam abyś starał się wykonywać wszystkie misję które pokazują ci się wraz z nowym wbitym poziomem postaci. Misji jest naprawdę dużo i zawszę jest otrzymywana nagroda za jej wykonanie, raz mało fascynująca a raz wręcz bardzo wartościowa i pomocna w dalszej grze. Jak zrobisz to co najwyżej rozczarujesz się co do nagrody ( nie zawszę), a jak nie zrobisz to będziesz żałował że nie zrobiłeś. Wszystko odnośnie misji oraz wskazówki do ich wykonania znajdziesz na stronie : [wiki]http://wiki.metin2.pl[/wiki].

• Pytanie: Jakie atrakcje są organizowane w grze Metin2?

Odpowiedź:
    ''Zdobądź swojego Mega Wierzchowca!'' Ach jak cudownie to brzmi, jednakże nie każdy w grze wie co oznacza owy komunikat, jest on równoznaczny z tym że właśnie rozpoczął się drop Wierzchowców ze wszystkich Metinów oraz Bossów. Swojego wiernego towarzysza możesz zdobyć codziennie w godzinach 19-21.

''CO TO ZUO?!'' Zuo to wydarzenie w którym na wyznaczonej mapie i kanale rozrzucane są po mapie Metiny oraz Bossy. Zuo może być nagrodą za wygrany wcześniejszy event lub na specjalne wydarzenie. Wszystkie wzmianki na temat tego wydarzenia będą publikowane na Forum.

''Konkurs OX?'' Co to gdzie to? Pytania te są za każdym razem kiedy owy konkurs się odbywa, zabawa polega na odpowiadaniu na pytania na specjalnej mapie w kształcie X (NIE) O (TAK).

Metin$
    3a8d82808d0bbe33med.jpg

REYMONTA 22

Edited once, last by Forfa ().

• PYTANIE: Co oni mówią (piszą) ?!

ODPOWIEDZ :postaraj się jak najszybciej poznać język społeczności metin co oznaczają skróty itp.
    np. (ku -księga umiejętności,pt-grupa,poty -mikstury,pvp -pojedynek)

PRZYKŁAD: spotykasz na swojej drodze gracza ,gracz wyzywa Ciebie na pojedynek(pvp)
    wygrywasz :phatgrin:
    -gracz pisze do Ciebie :ale pociłeś !
    - ty : (nie wiedząc o co mu chodzi)chyba ty ,ja nie pociłem przecież siedzę cały czas przy kompie a nie biegam z nim
    Niestety na początku nowi gracze nie mają zielonego pojęcia o czym piszą starzy wyjadacze ;)

• Pytanie: Czemu grając smokiem/healerem/bm uderzam w innego gracza ze skilli po 0?
    Odpowiedz: Ponieważ przy obecnym systemie umożliwiającym bonowanie strojów i fryzur suma abs na magię wynosi wiecej niż 100 procent, w takim przypadku klasy magiczne biją w przeciwnika po 0.

Szamanka Smok 107 lvl :52:

• Pytanie: Chcesz żebym podexpił ci postać? daj mi swoje pasy a jutro będziesz mieć lvl np. 55.

Odpowiedź: Najlepiej zignorować takie pytanie albo pożegnać się ze swoim EQ. :gryzie: