Magazyn Metin2 - dyskusja

 • W gazetce powinny być najważniejsze informacje z życia forum oraz gry czyli eventy/ konkursy na forum oraz np podsumowanie zwycięzców różnych konkursów,w gazetce można również umieścić jakieś Quizy związane z grą,np odgadnij co to,ułóż,lub krzyżówka,na pewno było by to coś fajnego ;p
  Można również umieszczać jakieś opowiadania z gry,lub komiksy :)
  Co do propozycji nazwy komiksu może coś ''Dzień z życia Metin2''? lub coś w tym kierunku.

  Metin$
  3a8d82808d0bbe33med.jpg


  REYMONTA 22

 • Ja za to proponuje coś w stylu 'bohater numeru' - za nietypowe/wyróżniające się osiagnięcie w grze wraz z krótkim opisem ssem itp...
  Dobry byłby dział z poradnikami, przydatnymi informacjami.
  Taka gazetka rozumiem miałaby funkcjonować w obrębie forum?

 • Wrong., dokładnie to planowane jest tak - gazetka składana w PDF, wrzucana na jeden z hostingów, gdzie można przeglądać takie pliki bez pobierania ich i w takiej postaci umieszczana na forum.


  [edit] A co do proponowanych przez Was działów/tematów, to pokrywa się to mniej więcej z tym, co wstępnie zaplanowaliśmy - tak więc chyba dobrze. :)

 • Ok, rozumiem.
  Nie wiem tylko czy będzie popyt na takie cos. Większość z aktualnie grających zna tą grę 'od dechy do dechy', i jeżeli ktoś chce się czegoś dowiedzieć to poprostu szuka tego w wiki/yt. Jeśli będzie to zrealizowane w ciekawy sposób tak by dla 'metinowego wyjadacza' znalazło się coś ciekawego to pomysł jak najbardziej trafiony.

 • Co do redaktorów to proponuję takie rozwiązanie:
  1. Obsadzić redaktora naczelnego (moderatora forum np) i kilku nowo przyjętych redaktorów-selekcjonerów.
  2. Dać normalnym userom możliwość wysyłania artykułów do redaktorów-selekcjonerów.
  3. Pracę selekcjonerów nadzoruje redaktor naczelny.
  4. Specjalna ranga Redaktorów-Selekcjoner na forum (belka pod nickiem lub avatarem), oraz dla tych którzy wysyłają artykuły.

 • Wrong., wiesz, to raczej nie będzie coś w stylu "Jak grać w Metin2", bo od tego jest PPiPK. Generalnie całość raczej będzie nastawiona na zabawę i komentowanie aktualnej sytuacji. To nie ma być jakieś bardzo poważne pismo, bo tego nikt by nie czytał.


  [edit]


  Watus1992r, redaktor naczelny jest już wybrany, rekrutacja redaktorów będzie na zasadzie podanie + przykładowy artykuł ---> ocena ---> egzamin, natomiast nadsyłanie tekstów przez użytkowników również będzie możliwe.

 • A na co taki projekt od razu go do kosza, jak chcemy wiedzieć coś o metinie jest od tego wiki może przyłóżcie się żeby była
  w miarę zgodna z prawdą, a po za tym Team z reguły albo nic nie wie albo coś tam złosił i na tyle temat zamyka.
  Pomysł totalna porażka ale ktoś znów chciał zabłysnąć.

  Kupię: Buty Quiliny PŻ 2000 10% Krytyk 15% odporność na strzały


  Informacje / Oferty proszę PW.

 • Personanongrata, dzięki Ci za wskazanie nam drogi. Od teraz wszyscy rzucimy się pracować na Wiki, mimo że nie od tego jesteśmy, a w wolnych chwilach siądziemy na 5 minut i zamiast zjeść kanapkę, naprawimy wszystkie błędy w grze, bo to przecież nic trudnego i po co mają to robić wykwalifikowane osoby, prawda? :)
  Tylko jaki to ma związek z magazynem... :whistling:


  Innymi słowy - może Ci się nie podobać pomysł, ale pisz, proszę, na temat i nie poruszaj spraw, o których nie masz zielonego pojęcia. :)


  Nie czytałeś dokładnie moich postów, magazyn zdecydowanie nie będzie poświęcony wiedzy o grze, jest zaplanowany głównie jako źródło rozrywki. Oczywiście nie wszyscy muszą z tego skorzystać, ale uwierz, że jego brak nie polepszyłby w żaden sposób gry czy wiki. Za to odpowiedzialne są zupełnie inne osoby.

 • Powinno być 6 redaktorów, każdy z każdego serwera. Fajna sprawa plotki, ploteczki z serwerów, co i jak się rozwija, upada, artykuły o złodziejach jak najczęściej to robią ( wyszczególniać tych najczęściej okradających ) jakieś konkursy, krzyżówki? :D Takie oto moje pomysły :)

  Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga.

 • Ciekawa opcja byly by krzyzowki , quizy np. zdjecie jakiegos elementu gry gdzie trzeba by bylo zgadnac gdzie sie ten element znajduje , krzyzowki do rozwiazania i oczywisice nagrody dla 5 najszybszych rozwiazan np. jakas ciekawa ranga na forum lub specjalna sygnatura . Taki magazyn ma ogromny potencjal wszystko zalezy teraz od teamu jak to poprowdzi

 • Mysle ze mogło by to wypalic ale musiał by byc to chyba raczej miesiecznik jakis :D tak zeby mogło sie tych wiadomosci informacji pozbierac troche no i dobre pomysły na działy to podstawa ^^ Pomysł dobry ale z duza szansa na klape :D

 • Powinno być 6 redaktorów, każdy z każdego serwera. Fajna sprawa plotki, ploteczki z serwerów, co i jak się rozwija, upada, artykuły o złodziejach jak najczęściej to robią ( wyszczególniać tych najczęściej okradających ) jakieś konkursy, krzyżówki? :D Takie oto moje pomysły :)  Plotki, ploteczki są przewidziane, ale złodzieje odpadają - żadnego oskarżania innych.
  Konkursy, krzyżówki (i nie tylko) również w planach.  Ciekawa opcja byly by krzyzowki , quizy np. zdjecie jakiegos elementu gry gdzie trzeba by bylo zgadnac gdzie sie ten element znajduje , krzyzowki do rozwiazania i oczywisice nagrody dla 5 najszybszych rozwiazan np. jakas ciekawa ranga na forum lub specjalna sygnatura . Taki magazyn ma ogromny potencjal wszystko zalezy teraz od teamu jak to poprowdzi


  Quizy również jak najbardziej będą, reszta wyżej. Z nagrodami "forumowymi" też nie będzie problemu. :)  Mysle ze mogło by to wypalic ale musiał by byc to chyba raczej miesiecznik jakis :D tak zeby mogło sie tych wiadomosci informacji pozbierac troche no i dobre pomysły na działy to podstawa ^^ Pomysł dobry ale z duza szansa na klape :D


  Miesięcznik to minimum, że tak powiem, krótszy okres nie wchodzi w grę. To też zależy od tego, jak ostatecznie będzie wyglądać ilość redaktorów itp., bo wiadomo, że dwie osoby tego nie zrobią same.


  A teraz ogólnie - potencjał jest, chcemy go wykorzystać, mam nadzieję, że nam się uda. Inna sprawa, że to będzie pierwszy taki magazyn w tym projekcie, więc też wiele rzeczy będzie doszlifowywanych w trakcie - dlatego Wasze uwagi są dla nas cenne. Nie wszystko, co będzie się podobać nam, musi zainteresować Was, więc myślę, że każdy kolejny numer będzie lepszy, jeśli zostawicie konstruktywne opinie tutaj. :)

 • A ja myśle że pomysł może być bardzo ciekawy. Dodatkowym plusem jest fakt, że osoby które się tym zajmą a mają zamiar zostać np. dziennikarzami będą miały okazję spróbować tego zajęcia. Mogą to być dla nich fajne doświadczenia :) I oczywiście w takim magazynie czekam na tematy związane z twórczością osób ze społeczności Metin2. Może pojawią się jakieś fajne opowiadania dzięki którym można będzie się trochę oderwać.

  A na co taki projekt od razu go do kosza, jak chcemy wiedzieć coś o metinie jest od tego wiki może przyłóżcie się żeby była
  w miarę zgodna z prawdą, a po za tym Team z reguły albo nic nie wie albo coś tam złosił i na tyle temat zamyka.
  Pomysł totalna porażka ale ktoś znów chciał zabłysnąć.


  A co do pana Up jeżeli nie umiesz tego docenić(a może czytanie jest zbyt trudne, a z obrazków nie potrafisz wydobyć ich piękna) to się nie wypowiadaj! Nie każdy spina się w grze żeby być pro, niektórzy chętnie się rozerwą czytając ten magazyn, a jeśli jego twórcy będą mieli fajne pomysły na jego tworzenie to myślę, że efekty ich pracy zostaną zauważone i będą się cieszyć popularnością :)

 • A to bedzie na kazdy serwer osobny magazyn czy wszystko w jednym?
  Mi sie pomysl podoba i napewno go poczytam :D
  Propozycja nazwy: Nasz Metin2 • Propozycja nazw:

  • Metin2 okiem gracza
  • Przez krainę Metin2
  • Drogą przez świat Metin2
  • Wspomnienia z Metina
  • Wspomnienia Boga Smoków
  • News z Metin2


  i milion innych pomysłów...


  //Larax, masz 10000 znaków w poście, nie krępuj się. :D
  Etincelle

  Więcej znajdziesz w profilu.

 • Quote

  Metin2 okiem gracza
  Przez krainę Metin2
  Drogą przez świat Metin2
  Wspomnienia z Metina
  Wspomnienia Boga Smoków
  News z Metin2


  Proponuję:

  • Metin2 News
  • World of Metin
 • Ja proponuję takie :) :
  "Za kulisami Metin2"
  "Kulisy Metin2"
  "PIM - Publiczny Informator Metin2 "
  "Plotki i ploteczki"
  "Wszystko i nic"


  Tytuły muszą w nazwie nawiazywac do Metin2? Jesli nie to cos jeszcze powymyslam :)
  Jak cos to chetny jestem na redaktora :D tak z gory pisze ;p

 • Jeśli nie przeszkadzam , to dodam swoje 3 grosze ;) nasz dział może by nazwać :


  • dział NL (tj.Na Luzie)


  tak , wiem że pomysł był już proponowany , ale w nagłówku "metinowa myśl miesiąca" to w tym dziale rzecz jasna ;)


  moje nazwy magazynu to :


  • Metin od graczy dla graczy
  • niezbędnik gracza mets2 of pl


  co do Na Luzie to proponowałbym jakieś zabawne ss , opisy , ale nikogo nie ośmieszające , opisy , kawały również nie związane z metin2 , co zresztą było już proponowane , ale również mam pytanie : dlaczego pismo ma być darmowe hm ? żeby nie było niesprawiedliwości i wszyscy byli zadowoleni - przy sprzedaży przedmiotów u NPC pobierane jest 3% ceny , ono pokryje prowizję za pismo ;) A jeśli chodzi o inne działy to proponuję również mini-ranking graczy(statystyki) , które nie są publikowane ani w grze , ani na forum - coś w stylu "najwięcej rozmawiał na szepcie w grze z Mistrzami Gry na Negrosie" i tutaj 3msc 2msc i 1msc - nagroda - 1yang za lokatę , więcej dać nie mogę ^^ , to tyle , jeśli twierdzicie że mój post nie ma sensu - to tylko spójrzcie na godzinę , tak pora na mnie ^^
  PS:zaś moderatorów proszę nie usuwać , gdyż mimo wszystko post coś wprowadza do tematu :phatgrin:

  Były redaktor Metinews w dniach od 31-07.2014 do 09-09-2014


  Zachęcam do zapisania się Morderca #28.Zachęcam do monitorowania rozgrywki.

 • ami sie takie nazwy podobaja
  -World Of Metin
  -Wspomnienia z Metina
  -Metin News
  -Metin czy Bugi ?
  -Dlaczego Metin?
  -Głos Metina
  -Głos smoczego boga
  -Co tam slychac w Metin2
  -Dziennik Metina


  i wiele wiele innych .. ;d

 • żeby GF tak dbał o tą grę jak Wy o te forum, to może coś by z tego było...
  prawda jest taka, że gra jest zaniedbana, graczy ubywa, a co z tym wiążę się coraz mniej ludzi na forum...
  najlepszym lekarstwem jest usprawnianie gry które nie wychodzi GF
  Co do Waszego pomysłu, fajnie że dalej próbujecie coś zrobić dla tej gry... życzę Wam jak najlepiej, może akurat temat pójdzie w dobrym kierunku i da odrobinę rozrywki tym którzy jeszcze nie zrezygnowali z gry, albo się wahają albo są w stanie nie aktywnym...


  PS: a co się stało z mapami ze świata metin ? projekt zapoczątkował kembix a zakończyło się tylko na zlepku kilku map, które dałoby się na pewno poprawić.

  Metin 2 wojownik 110lv ON Diumar S55(Agronas S9)
  Gildia Seer
  HospesHostis + Seer = DemonyWojny
  Diablo 3 barbarzyńca 60lv+16 OFF (podbija inferno)