Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Nie wiem jak wy, ale ja nie mam 1 pary butow, jednego wisiorka I jednej broni, I nie bede nigdzie zaczynal od nowa bo nie po to poswiecam czas I pieniadze zeby dzialac od poczatku co roku. Po za tym dyskusja I tak nic nie wnosi bo co my tam mozemy w ogromnej korporacji GF, jednak odnosicie zludne wrazenie ze my dostajemy wszystko latwo, a tak nie jest. Tak samo przykladowo my nie mamy autolowow.


    Co można robić zmiankami z B? Mieszać zodiaki co polecam wszystkim :)

    Wszystko fajnie, ale u nas rzadkoscia jest zodiak 40sr takze wcale tak kolorowo nie jest jak sie wam wydaje :))))


    Moderator Ascoran:
    Połączyłem posty.

  • Czasami zadziwia mnie głupota ludzi, to nie nasza wina że mamy eventy, więc dlaczego mamy przez to cierpieć? To może wstrzymamy etolin i diumar na 10 lat i za 10 lat fuzje zrobimy, bo tak będzie sprawiedliwie?

    A co to, moja wina, że zarobkowicze z Jawy przenieśli się na Rubinum i zostaliście w pięciu na serwerze specjalnym, który jest 10x łatwiejszy niż Diumar?

  • 10x latwiejszy? Moze 10x lepiej alchemie ulepsza? A moze 10x lepiej itemy? Wmawiaj sobie ze 10x latwiejszy, mozesz przyjsc I pokazac co potrafisz na 10x latwiejszym serwerze. Miales bilety to czemu wolales grac na Diumarze/Patolinie skoro pod reka byl 10x latwiejszy I przyjemniejszy serwer?

  • 10x latwiejszy? Moze 10x lepiej alchemie ulepsza? A moze 10x lepiej itemy? Wmawiaj sobie ze 10x latwiejszy, mozesz przyjsc I pokazac co potrafisz na 10x latwiejszym serwerze. Miales bilety to czemu wolales grac na Diumarze/Patolinie skoro pod reka byl 10x latwiejszy I przyjemniejszy serwer?

    AD1. Po co mam zaczynać od zera na jakimś innym serwerze, skoro od czterech lat gram sobie swoim tempem i nie potrzebuję zaczynać od zera? Jawa to był skok na kasę i wiadome było od początku, że gdy wystartuje inny serwer, Jawa zdechnie.

    AD2. Odpowiedź jest prosta: bo mnie nie stać na bilety dla tylu postaci, które posiadam :-)

    Pytanie brzmi: Dlaczego poszedłeś na łatwiejszy serwer, nafarmiłeś blasków i innych odpałów, zrobiłeś EQ łatwym kosztem, a teraz płaczesz, że ty chcesz na inny serwer, bo wszyscy mądrzejsi sobie już poszli?

    Skoro jest tak samo, to czemu nie zacząłeś na Etolinie?:thumbsup:

  • Mi sie wydaje, ze ostatnio wlasnie wiecej graczy jest na jawie, w stosunku do pol roku temu. Ogolnie wasze argumenty sa [ciach]. Bo jesli juz mowimy o fuzji, to trzeba wziac wszystko pod uwage, np to ze taki etolin czy diumar, sa serwerami na ktorych ludzie graja 10 lat dluzej niz na jawie. Jest tam [ciach] wiecej eq, przez te 10 lat bylo tez wiecej blaskow i eventow niz na jawie. Dlatego ogolnie rzecz biorac, to wlasnie eventy wyrownuja jakos ten poziom. Jawa jest raczej spokojnym serwerem, ale moim zdaniem jest w sam raz, za duzo ludzi to tez zle. A co do pvp to zalezy kim sie jest, jesli nie jest sie pafikiem (tojazlodziej) to nie ma problemu z pvp. W sumie nic dziwnego, ze nikt sie z nim nie bije, bo po co sie bic z kim bez eq do pvp, a jak juz ma to pozyczone.


    Moderator Ascoran:
    Ogarnij język wypowiedzi.

  • [ciach]

    Zmieniając temat. Bilet podróżnika tylko na Jawę (tak jak to już miało miejsce) nie za bardzo by się sprawdził, bo przeniosłyby się tylko osoby, które kupią konta. Nikt ze starych serwerów mając XXX kont nie przeniesie się na Jawę dla dropienia raz w miesiącu blasków i zaczarowań. Bilety z Jawy doprowadzą do tego, że serwer całkowicie upadnie, więc jedyną opcją pozostaje fuzja - marzy mi się z zagranicznym serwerem - Art - to byłby dopiero ogromny krok w historii gry. Przecież inne narodowości też miały start serwera podobny do zasad panujących na Jawie.


    Zapasy są duże, zapasy wszystkiego, a ekwipunek (moim zdaniem) nie odstaję od innych serwerów. Może nie każdy ma JESZCZE cyjanit+9, ale to też kwestia kilku miesięcy. Ponadto nie ma co czytać farmazonów (użyję jego ulubionego słowa) tego wyżej złodzieja, bo tak naprawdę jak typ może oceniać kto jaki ma ekwipunek? Sam znam chyba z 20 osób z zodiakami 40+...


    Wydaję mi się też, że eventy poboczne powinny być również na starych serwerach, może niekoniecznie te blaski. Zawsze to jakieś zajęcie, nie ciągłe monotonne latanie na te same bossy. Jeżeli na takiej Jawie w ciągu 4h można wydropić 15-20 sztuk danego przedmiotu to na starym serwerze przy większej konkurencji (co prawda też większej ilości kanałów) taki gracz może wyciągnie z 5-10 sztuk. To aż taki zarobek? :D nie sądzę.


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem offtop.

  • Czy ta platforma GF jest zrobiona tylko po to żeby utrudniać graczom życie? Przecież to jest jakaś tragedia, lepiej zamknijcie ten projekt zamiast robić takie coś.

  • Nie było póki co żadnej w tym a ostatnia była bodajże 1 października (tak, wiem był komunikat o przerwie w nocy na czacie w grze której nie było)

  • SenNaJawie

    W takim razie i abonament w grze ma iść w górę? Pazerność niedługo zniszczy tę grę. Aktualnie w miesiącu październik osobiście na grę muszę wydać 765 SM (kostiumy 30d + zwierzak 30d + rękawica złodzieja 30d + lizak potęgi - chociaż raz w miesiącu!). Nawet 100 PLN nie wystarczy... Metin2 zaczyna przypominać sklep Żabka - wchodzisz po 3 rzeczy, a płacisz 50 PLN :D Nie, ale tak na poważnie to nie jest to już zabawne. W jaki sposób to ma zachęcić nowych graczy? Nie no jasne, sam Hans w filmie na kanale YT gry mówił, że im "nie zależy" na nowych, niskolevelowych postaciach. Najważniejsze żeby starzy gracze ładowali kasę, by utrzymać poziom gry.


    Dodatkowo jakiś bezsensowny limit ilości kostiumów na konto, nawet w grze to będzie ciężko kupić.

  • Nie ma za co, na przyszłość jak będziesz chciał na szybko przeglądnąć ogłoszenia, to u góry masz pasek z zakładkami Forum, Ogłoszenia etc.

    Jak klikniesz w Ogłoszenia to przekieruje Cię na stronę z najświeższymi ogłoszeniami dot. gry.

    Nie jestem tylko pewna, czy obejmuje wszystkie informacje, aż tak bardzo nie jestem tym zainteresowana.

    ;)

    "Careful... I bite."

    Astarion (Neil Newbon)

    ❤️ „Baldur's Gate III” ❤️

    ❤️

  • Dodatkowo jakiś bezsensowny limit ilości kostiumów na konto, nawet w grze to będzie ciężko kupić.

    Dokładnie, jako osoba nie inwestująca w IS muszę się pożegnać kostiumem na 15 dni, i co tydzień wydawać (znając pazerność osób sprzedających) 2 w i co najmniej 1 won na mieszanie.


    Ktoś pisał, że czasy się zmieniły i teraz zarabia się więcej - może i tak, ale jedyne co schodzi ze sklepu to alchemia, której i tak jest masa na innych sklepach, a zrobienie jednego antyka (z 4) to średnio dwa tygodnie grania ;)

  • Itemshop sie wam popsul nie ma kostiumow nowych i polowy wierzchowcow petow a rano jeszcze byly dobrze ze kupilem rano

  • Odpala wam się metek,przez platformę normalnie? U mnie po restarcie porażka.Rano było ok,teraz pasek cheat blockera idzie,pisze że konto w grze,a metka ni ma i tak od godziny.Jak żyć panie premierze||?

  • Ja chce starego metkaa[ciach] :<<<<<


    Moderator Reverse:
    Usunąłem flooda.

    Podejrzanyy - 81lvl mental Wetar (Elares) OFF
    Berserker - 80 Body Jawa OFF

    NichloasFury - 96lvl Polska WP ON :love:


    "Do it
    Just do it
    Don't let your dreams be dreams
    Yesterday you said tomorrow
    So just do it
    Make your dreams come true
    Just do it


    Some people dream of success
    While you're gonna wake up and work hard at it
    Nothing is impossible" :thumbsup:

    Edited once, last by Reverse ().

  • mialem na mysli ze czasy sie zmienily i zarabia sie wiecej w pracy, ile np byla najnizsza te 10 lat temu? Z 1000zl na reke? A teraz ile? Ze 2000zl na reke? Koszt utrzymania metina tez sie zwiekszyl, zarobki pracownikow poszly w gore, bo wiadomo musialy, prad poszedl w gore, konserwacja serwerow, podatki, sratki, wszystko poszlo w gore. Chleb podrozal 2x Przez te 10 lat dla porownania. Dlatego to co robia jest dosc logiczne, to ze gra jest cyfrowa i to nie znaczy ze jej utrzymanie jest darmowe.