Item Shop - dyskusja

• Zastanawial sie ktos z was czy on jest tak naprawde szkodliwy? Duzo osob narzeka na isa a tak naprawde nie widzi jak ta cala gra funkcjonuje. Jak wiemy metin2 jest darmowa gra. Nie placimy za nia, gramy sobie na serwerach jednak musimy wiedziec ze gre wydaje firma ktora musi miec dochody zeby zarobic i utrzymac te serwery. Najlepsze jest to ze tak naprawde nie jestesmy zmuszeni do uzywania ISa. Rekawice dropia z metkow PD tez i w dodatku sa przekazywalne, na krwisty robimy misje, przepustki latwo kupimy na rynku jak nie to expimy zaproszona postac, pd z metkow i z wyepionych postaci do 50 mozemy laczyc (100% expa za darmo?). Gra juz naprawde zostala ulatwiona i teraz wbijanie lvli to nie problem przeciez mamy v3, wierzchowce z defem, pd mozemy laczyc, przekazywalne pd dropia z nowych mapek, pelerynki tez co ulatwia expienie. Tak naprawde nie jestesmy zmuszeni do wydawania zlotowek gdyz wszystko mozemy miec bez tego. Wiem ze zmianki i dodania sa trudno dostepne ale sa eventy (rzadko ale sa). Mozna je takze kupic za yangi od ludzi ktorzy pakuja w isa (tak naprawde wiekszosc z nich na tym zarabia jezeli ktos wie o co chodzi). Nie zapomnijmy nawet o tym ze GF ulatwij zdobycie ich expiac postacie do 70 gdzie majac wiekszy lvl i pelerynki to zaden problem. Jedynie moge narzekac na atak obrone i zycie z isa ktore zwiekszaja szanse w pvp ale za to nie sa takie super tanie :) Fryzury na klasy rozniez mozna na rynku kupic wiec teraz pytanie czy tak naprawde ten IS jest taki zly? Firma musi jakos zarobic kazdy przeciez to rozumie ale wcale nas do tego nie zmusza a ci ktorzy pakuja w isa moga poprostu sobie na to pozwolic i bez nich tak naprawde byloby ciezej o eq i inne rzeczy. Wiekszosc takich osob mieszka za granica gdzie pakiet SM to dla nich 1-2 dni roboty. Powtarzam ze nie jestesmy zmuszeni do wydawania zl i niech ludzie wkoncu przestana narzekac.

Ps: Post glowie skierowany do Darka (DIII) ktory wiecznie narzeka w swoich bezsensownych filmikach (bez obrazy).

• Znowu kupony czy aby nie zostały dodane troche zawczesnie z rynku nie znikneły jeszcze te które były na swieta i w tej chwili ich cena leci na łeb napewno wpływa to tez na ceny innych itemów jak dlamnie to troche nieprzemyslane . Ostatnio jest coraz wiecej tych promocji IS ale moze zbieraja na nowe serwery :D wiec nie czepiam sie :D

• No i kolejna opcja zarobku "20% rabatu w kategorii "Uszlachetnienie" i "Przedmioty za Znaki" oraz talony na Rufusa w IS" to to samo jakbyscie grali w pokera na necie aby zarabiać TRZEBA TO ZMIENIC

• Mam pytanie. Jest ta kolejna edycja z kreceniem koła do 9 stycznia. Czy moge zakrecić kołem jeśli zęby zrobiłem ze 2 tygodnie temu? Bo z tego co wiem to jedno krecenie było darmowe.

• Darmowy jest los na tombole. Krecenie zawsze jest za sm chyba ze wygrasz w tomboli darmowe

Qiubasse, GROMO :10: , Mental 72 OFF!
    Qiubasse, Candia :21: , Body 51 OFF!
    CsNoObSqAd, GROMO :10: , Body 78 OFF xD :shinsoo:
    HardyBudyn, Solar Negros, Body 90 ON

• Vertex-Fx gdzies sie doczytałem ze nie można doładowac sm jeden po drugim tylko trzeba odczekac x czasu :phatgrin:

• Tak ale to jest inny poziom gospodarki owszem cena w przeliczeniu powina byc tez inna. ale i tak widac że ludz ceny z is-u nie przeszkadzają poniektórym. msze sie równiez zgodzic ze aktualnie bez is mozna miec to co luddzie bawiacy sie w to. Zalezy od tego mysle ze głównie obrtnosc ludzka. sam bez is sobie daje rade mam eq w pelni zakupione za yang lub robione samemu czy tez z wymian itm.

• Mam pytanie dotyczące Brązowego Pudełka. ;) W opisie jest, że jest ono na 1 dzień... ale to znaczy, że na 24h czy jak bym wykupił je teraz to o 24 godzinie by mi się skończyło? ;) Pozdrawiam ;)

• Pytanko do teamu: przeglądając jak co dzień różne fora metina zauważyłem, że ss nowego stroju (czarny pustynny bojownik) na naszym forum został przedstawiony jako zwykły strój pustynnego bojownika.

Tymczasem na board.metin2.ae pokazany został taki ss:

To kolejna pomyłka? Czy tak właśnie wygląda ten strój?

• Szaty 99 i 69sm i turbany 59 i 49sm na 15 dni to chyba troche za drogo, niech by były chociaz na 30 i z mozliwoscia handlu ale cuz spece od handlu i marketingu GF :D

Moderator Etincelle:
    2. Tytuł i autor tekstu (X zasłania jedną literę):
    KXiXy dXXXXko sXę XoXzX i Xa XwXaX pXzXcXXdzX
    JXsX jXX XXg, co pXwiXXrXXm nXgXe sXę zXkXXtXX

• Widzę te szaty w sklepie więc chyba są jednak zdatne do handlu :) .

Tak, są zdatne do handlu.

poprostu nasz kochany team sie pomyli i ani raczy tego poprawiac. ;)

Bez względu na to, czy taką informację umieszcza Art, czy, jak to nazwałeś, ktoś z waszego kochanego teamu, nie wysysa informacji z palca, najwidoczniej nastąpiła pomyłka, która została już poprawiona, klik.

• Fajnie że kostiumy są zdatne do handlu ale jak się ich pojawi tyle na rynku co SM to praktycznie za parę kk je będzie można kupić. :crazy: Cena w IS za temat kosmiczna. :/

• Kostiumy były by opłacalne jakby bony były lepsze a nie za helm płacić 59 sm by mieć 2na zwierzęta.gdyby były conajmniej 10% na cos czy to 5 luda a nie jakieś 2%. Co prawda 1helm był 10% na magię

• Ja pamiętam jak kiedyś przepadały mi pieniądze na komórce i sobie doładowałem SM, wszystko fajnie. Wchodzę na następny dzień loguje się i wyskakuje że błędne passy loguje się drugi raz i to samo i dalej widziałem konto jak świnia niebo. Od tamtego czasu nigdy nie kupiłem smoczych monet :)

• Osoba która ustala wysokość cen w IS nie wie co dzieje się w naszym kraju i kieruje się z pewnością badaniami rynku, które mówią, iż przeciętny Polak zarabia ponad 4200zł. (Informacja z przed kilku dni). Na ten temat nie ma co dyskutować ponieważ dosłownie nikt nie ma to wpływu.

• 4222 zł za XII 2013 r. ale bardziej wiarygodne są dane kwartalne i tak za III kw. 2013 r. to 3813 zł w sektorze przedsiębiorstw.
    Tak jak Leners pisze, ceny SM ustalają zapewne w oparciu o dane statystyczne, które jak widzimy mało mają wspólnego z realiami.