Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Blaski będą dropić oczywiście z potworów, jak to było zapowiedziane w Planie Eventowym na Grudzień 2019.

    Informacje w Kalendarzu Wydarzeń zostały już poprawione.


    Wesołych i spokojnych :)

    Dziękuje

    Metin$
    3a8d82808d0bbe33med.jpg


    REYMONTA 22

  • Fakty niestety są takie że rzeczy które można krytykować w metinie mnożą sie jak karaluchy.

    1. Drop -- 62 lvl dropek na dt 2 rękawice złodzieja 1 z is 200% druga 7 dni 50%- 50 odłamków jakieś 25- 30 minut dopiero założenie trzeciej łapki z kalendarza adwentowego drop schodzi do 12-15 minut. Nie wiem jak inni ale ja nie mam aż prawie 3 godzin żeby dziennie robić odłamki. Może warto dodac do IS rękawicę złodzieja co dawałaby ten sam efekt co założenie 3 innych?(każdy wie, że to jedyny sensowny sposób zarobkowania na low levelach w metinie na obecną chwilę)

    2. Jak nie krytykowac takiego czegoś jak to ze kupuje sobie autołowy a jakiś koleś obok stawia bota i tyle mam z autołowów ---GM wchodzi raz na tydzień na server po to żeby zrobić event.Jako klien płacacy realne pieniądze jestem olewany , podczas gdy inny oszukuje i smieje się z tych co ładuja swoje pieniądze. Proszę nie pisac pierdłó typu ,że "nikt mi nie każe" bo skoro mam ochotę coś kupić to oczekuję czegoś w zamian , a idąc tokiem rozumowania tych co piszą że nie muszę nic płacić to radzę czekac szybkiego końca metina ( bo to nie jest gra darmowa , a jak dorośniecie to zrozumiecie , że w życiu nie ma nic za darmo).

    3. Teraz kwestia dotycząca serverów bo to chyba odczuwają wszyscy. Kiedyś było 4 ch , dużo więcej osób i jakoś gra chodziła , czasem gdzies tam przycieło jak sie podchodziło do miasta i tyle -- teraz są godziny że się nie mozna przez 15 minut na grę zalogowac bo "rączka w góre" i zacina lub zamyka całkiem klienta, o tym że nagle zamyka okno lub wyrzuca całe ch jak w jinno szkoda wspominac bo to juz sie robi nagminne. Czyli podejrzenie jest takie , że korzystają z firmy która świadczy usługę hostingową na bardzo niskim poziomie (mały zapas mocy servera w momencie przeciązenia , słabej jakośći problem ze stabilnością , lub wykupili servery o małej mocy bo tną koszty).

    4. To co mnie najbardziej irytuje to jak w przypadku tego rocznych okeyek - w pierwszych dniach drop wyśmienity dosc łatwo można było ugrać srebrną a ze srebrnej leciały fajne rzeczy, ale wystarczyło zrobić niezapowiedziany restart i teraz srebrną troszke cięzej ugrać, więcej brązowych, a do tego drop z nich dużo gorszy (yangi, doświadczenie, miks mądrości i czasem jakiś cor draconis). Może podalibyście łaskawie info, że takie coś ma mieć miejsce to wtedy gracze mogli by zdecydować się na to co warto robić w grze. Reasumując sedno tej wypowiedzi jest takie , że moze czas rzetelnie udzielac informacji o zmianach w grze.

    5. Pisanie o zachęcaniu nowych graczy to już jakieś brednie, jak nic nie oferujecie na starcie im , przede wszystkim jest dużo więcej róznych rzeczy w grze a do tego brak konkretnych informacji , nawet na wiki sa tylko zdawkowe opisy. Rezultat jest taki, że przychodzą na chwile, tak jak obecny event a potem odchodzą bo gra ich zniechęca gigantycznym chaosem.

  • Mimo wszystko dalej grasz a jest ponoć tak koszmarnie więc o co tu chodzi? Jak można narzekać, że ci karty w okejkach nie podchodzą :dead: Gra w 75% jest kwestią losowości i szczęścia, jeden za pierwszym, drugi za piętnastym, trzeci się podda po szesnastu razach. Patrz na tombole - już widzę któryś przykład osoby wygrywającej 1k sm dwa razy pod rząd gdzie ja na 500 otwarć +- głównej nie widziałam i nie narzekam tylko gram sobie dalej. Nakład isowy jest bo ta rękawiczka to podstawa ale to lekki koszt i można to spokojnie odrobić w grze kilkukrotnie podczas czasu jej trwania.

  • Mimo wszystko dalej grasz a jest ponoć tak koszmarnie więc o co tu chodzi? Jak można narzekać, że ci karty w okejkach nie podchodzą :dead: Gra w 75% jest kwestią losowości i szczęścia, jeden za pierwszym, drugi za piętnastym, trzeci się podda po szesnastu razach. Patrz na tombole - już widzę któryś przykład osoby wygrywającej 1k sm dwa razy pod rząd gdzie ja na 500 otwarć +- głównej nie widziałam i nie narzekam tylko gram sobie dalej. Nakład isowy jest bo ta rękawiczka to podstawa ale to lekki koszt i można to spokojnie odrobić w grze kilkukrotnie podczas czasu jej trwania.

    Dobra nie było tematu bo widze że nie zrozumiałes co do rękawicy --- teraz mam aż 3 : IS , skrzynia adwentowa + jeszcze jakaś na 7 dni co się ładuje na pasek debuf . Chodziło o to że mogą dac jedna w IS co daje taki sam efekt.

    Gram eventowo i czasem po to tylko żeby pogadać ze znajomymi co sa w grze.

    Nie udaj, że nie widzisz problemu rok , może dwa lata temu jak servery były off na forum siedziało z 90 osób a teraz max 30. To że ktoś nie widzi problemu to nie znaczy że go nie ma --- to tak jak z powietrzem.

    Co do losowości w grze to już tu wiele osób pisało jak to wygląda, szkoda rozwijać tematu. Mogę jedynie poradzić , żebyś zapoznał się z procedurami , funkcjami losowymi ogólnie. (prawdopodobieństwo 1% w zbiorze 10 elementowym a w 1000 elementowym to nie to samo jakby myślała większość)

  • Dobrze, masz trzy rękawiczki - IS - 200%, w ekwipunku 100%, rękawiczka ze skrzyni ucznia 50% = 350% wszystkie się stackują więc gdzie jest ten problem? Podrop sobie z tymi dwiema pierwszymi bez tej ostatniej i zobaczysz kolosalną różnice a to tylko 50%. Lekki przykład - bez tej ostatniej wydropisz na blaskach myślę 30% mniejszą ilość niż z wszystkimi razem.

    PS. Co do czytania ze zrozumieniem - czytasz moją wypowiedź w żeńskich formach osobowych i zwracasz się do mnie w męskiej :o


    Dodam jeszcze, drop teraz z pakietem rękawiczek jest lepszy niż był rok temu i z tym się wszyscy zgodzą. Dokładnie w którejś aktualizacji zostało to zmienione w przeciągu tego roku.


    Moderator Reverse:
    Połączyłem posty.

    Edited once, last by Reverse ().

  • Przestań w końcu wyć!

    We wszystkim widzisz jakiś problem, jak nie umiesz grać to nie graj i tyle w temacie.

    Nie rozumiem tej agresji o co ci chodzi? Metin to jedyny sens twojej egzystencji czy co? Ok mistrzu metina nie powiem złego słowa na tą wspaniałą grę z suppppppper suportem i bez żadnych niedociągnięc. Problem tylko jest taki że jak ty coś tam jeczysz, że servery wyłączone lub coś nie po twojej myśłi to jest ok. No ale oczywiście jak ktoś widzi inne problemy to już jest hejter i jemu nie wolno krytykowac bo oczywiście tylko ty masz pozwolenie na krytyke. Widzisz jakie to dziecinne? Czy może jeszcze nie dostrzegasz tego? Ludzie dziela się na takich co widzą problemy, starają się przedstawić je i oczekują zmiany, a druga kategoria to tacy co udają że wszystko jest ok i robią dobrą minę do złej gry. Więc prosze bez głupich komentarzy.

    Dodam jeszcze, drop teraz z pakietem rękawiczek jest lepszy niż był rok temu i z tym się wszyscy zgodzą. Dokładnie w którejś aktualizacji zostało to zmienione w przeciągu tego roku.

    Ok po raz ostatni na co mi te 3 rękawice jak mogła by byc jedna- taki sens mojej wypowiedzi. To że napisałem w formie meskiej to przeoczenie a nie brak zrozumienia . O tym wszystkim pisałem wyżej. JEDNA A NIE TRZY W TYM JEDNA W EQ , gdzie mogę zamiast niej włożyć pierścień expa gdy jestem w grocie? Rozumiesz o co mi chodzi, że niepotrzebnie zajmuje miejsce , które mogę wykorzystac w inny sposób , gdy mam taką ochotę. Blokuje mi slot w który mogę włożyc inny itemek w zależności od potrzeby. Tak żeby zachowac sensowny drop musze mieć tam rękawice bo jak jej nie mam tak jak napisałaś drop conajmniej o 30% mniejszy

  • Logika tak prosta jak do pytania dlaczego ten sam pierścień doświadczenia jest w itemshopie, dropi z metinów i np. ze skrzyń rybaka? + kiedyś dało założyć się 3 godzinny pd z jedno (50+50+30). Dlaczego do tego się nie przyczepisz.. bo palców masz 10 a ręce tylko dwie? :dead: Nie - dlatego, że to ci na rękę i masz z tego korzyść większą niż z łapki podczas expienia.

  • Logika tak prosta jak do pytania dlaczego ten sam pierścień doświadczenia jest w itemshopie, dropi z metinów i np. ze skrzyń rybaka? + kiedyś dało założyć się 3 godzinny pd z jedno (50+50+30). Dlaczego do tego się nie przyczepisz.. bo palców masz 10 a ręce tylko dwie? :dead: Nie - dlatego, że to ci na rękę i masz z tego korzyść większą niż z łapki podczas expienia.

    Jest drobna ale istotna różnica, że dropisz praktycznie zawsze a expisz czasami. Zgadza się? No chyba , że ktoś ma 5 postaci na koncie 120 lvl i tylko stoi i sie świeci. Jest jeszcze jedna możliwość -- ktoś lubi expić i na dropie mu nie zależy. ;)

  • A każdy kto krzyczy "Przestańcie narzekać, wyć itp." niech się przyzna ile real kasy na WONY (nie IS) władował. Bo gdyby tego nie było też byłoby inaczej.

    I co w tym złego? Kąśliwe uwagi i zaglądanie komuś do portfela, jest moim zdaniem nie na miejscu :)

  • Mimo wszystko dalej grasz a jest ponoć tak koszmarnie więc o co tu chodzi? Jak można narzekać, że ci karty w okejkach nie podchodzą :dead: Gra w 75% jest kwestią losowości i szczęścia, jeden za pierwszym, drugi za piętnastym, trzeci się podda po szesnastu razach. Patrz na tombole - już widzę któryś przykład osoby wygrywającej 1k sm dwa razy pod rząd gdzie ja na 500 otwarć +- głównej nie widziałam i nie narzekam tylko gram sobie dalej. Nakład isowy jest bo ta rękawiczka to podstawa ale to lekki koszt i można to spokojnie odrobić w grze kilkukrotnie podczas czasu jej trwania.

    mądrze powiedziane pani LeQuer.

    Ja tylko od siebie dodam, że ostatnio władowałem 20 zmianek w talizman +7 i nic mi konkretnego nie weszło, ale to nie powó żeby się załamywać i obwiniać GF, tylko po prostu miałem pecha i trzeba grać dalej, niektórzy b wszystko chcieli mieć od razu podane na tacy :mkay:

    A poza tym uważam, że bazar powinien być usunięty

  • Czy ktoś z administracja wreszcie napisze coś do GF żeby dało się wywalać ten cały syf z blasków na ziemie albo go sprzedawać? Już kolejny raz otwierając 2k blasków jestem w plecy bo wywalę coś co jest wartościowe. Po co wprowadzać zmiany których nikt nie chce. Tak wiem powinienem patrzeć, ale myślałem że na tej postaci nie ma wartościowych przedmiotów.

  • Blaski to są robione chyba tylko po to by koksy miały frajdę. Czm na jawie dało się zrobić wejścia lvl'owe?? Np v3 wejście od 55 - 75 i tyle.

    Rozumiem walka o spot itp, ale jak np 55 lvl ma sb poradzić z 120 lvl na full odpale z pro eq do pvp??

    Aby zło zatriumfowało wystarczy , by dobrzy ludzie nic Nie robili...
    Me Gusta

  • Blaski to są robione chyba tylko po to by koksy miały frajdę. Czm na jawie dało się zrobić wejścia lvl'owe?? Np v3 wejście od 55 - 75 i tyle.

    Rozumiem walka o spot itp, ale jak np 55 lvl ma sb poradzić z 120 lvl na full odpale z pro eq do pvp??

    Zrobić sobie na tym 55lvl takie eq i nawsadzać tyle setek żeby było temu gościowi wstyd.

  • Zrobić sobie na tym 55lvl takie eq i nawsadzać tyle setek żeby było temu gościowi wstyd.

    Nie sądzę że nawet z wyborna mityczna byś dał radę. Co fakt to fakt wstyd by był ale ilość setek była by większa niż z tych dropnietych blasków xd

    Aby zło zatriumfowało wystarczy , by dobrzy ludzie nic Nie robili...
    Me Gusta

  • Ja na jawie (jeszcze tydzien temu) miałem główną postać 60 lvl bodziak z fajnym eq do pvp i dawała rade większości tych śmieszków którzy chcieli wywalić mnie ze spota. Nawet jak padałem na 2 skille to ich drop padał na skilla więc i tak nie podropili i tak. Teraz dobiłem 90lv i mam już "obrońce", zajmuje biga i mam gdzieś tych co mi wbiją.

  • Ja na jawie (jeszcze tydzien temu) miałem główną postać 60 lvl bodziak z fajnym eq do pvp i dawała rade większości tych śmieszków którzy chcieli wywalić mnie ze spota. Nawet jak padałem na 2 skille to ich drop padał na skilla więc i tak nie podropili i tak. Teraz dobiłem 90lv i mam już "obrońce", zajmuje biga i mam gdzieś tych co mi wbiją.

    Jakoś nie odczułem, że to fajna postać do pvp - taki świąteczny żarcik.

  • Revolt, wszystko zależy na kogo trafisz. Doskonale wiesz, że w jednego uderzysz z wira 15k a w innego tylko 400.

    To już wiem kto ty, ale w v3 w 90% przypadkach dawałem rade chociaż ustać na tych setkach. Postać się zmieniła i troszkę yang wydałem w pvp.