Nowości - pomysły/dyskusja

  • Proponuję aby przedmioty, które mają ograniczony czas trwania i czas ucieka niezależnie czy przedmiot jest używany, czy nie - aby miały wprowadzoną nową wartość pt "termin", a czas trwania zaczynał się odliczać od pierwszego założenia/użycia.


    Przykład:

    Pierścień Radości [czas trwania: 2h, termin: 7dni]


    Bo co to za "nagroda czy prezent" kiedy kliknę i czas zaczyna się odliczać - a ja nie mam w tym momencie czasu na grę. To tak jakby iść do kogoś na urodziny, dać czekoladki i powiedzieć jedz bo za 30min, wylądują w kiblu.

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Zgadzam sie z tym w pełni, nie każdy ma czas odrazu korzystać z tego.

    zielak95- off ;(


    SURA WP 55

    JINNO-
    TORTUGA

  • Ja polecam dodać jakieś eventy na serwerze Polska co prawda nie codziennie czy co tydzień ale jakieś fajne eventy na każdy podział lvl serwer otworzyć by nowi gracze przybyli bo takie eq +9 na lvl 18-60 to nie chce się sprzedać przez tydzień przez co zmusza to do zrobienia free lota i pójście na inny serwer bardziej zaludniony.

  • Ja polecam dodać jakieś eventy na serwerze Polska co prawda nie codziennie czy co tydzień ale jakieś fajne eventy na każdy podział lvl serwer otworzyć by nowi gracze przybyli bo takie eq +9 na lvl 18-60 to nie chce się sprzedać przez tydzień przez co zmusza to do zrobienia free lota i pójście na inny serwer bardziej zaludniony.

    Ojej no to może przestaniecie wystawiać ekwipunek w zaporowych cenach? :D

  • Wobec tego niech w is będzie zakładka "zamrażarka" za 999sm, gdzie przekłada się itemy i zamraża ich czas, zakładasz - czas się uruchamia. Kolejne sloty do odblokowania za sm ;) to tak żartem a na poważnie pomysł Zamisis jak najbardziej na tak :mkay:

    "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić ....

    Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć....

    Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem ..." A. Camus

  • Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie możliwości zakupu sklepu premium na podobnej zasadzie, jak w przypadku szkła handlu, np. 7, 15, 30 dni - bez kupowania losowych pudeł, gdzie trafienie sklepu na konkretny okres czasu jest jak kupowanie kota w worku, a wzrosło by na pewno zainteresowanie tym przedmiotem i nie zniechęcało by przed ponownym jego zakupem.


    Czy jest możliwość zgłoszenia/popchnięcia gdzieś dalej takiego pomysłu?

  • 1) Proponuję zwiększyć nagrodę exp z daily questa bo jest żałosna, żeby nie powiedzieć zerowa. Chodzi o misje za metiny i potwory, łącznie 0.06%. Proponuję żeby przesunąć ten przecinek i by było łącznie 0.6%. Wtedy chociaż ma to jakiś realny wpływ na wbijanie lvl tymi questami ale nie jest przesadzone bo nawet gdyby ktoś chciał wbijać samymi questami lvl to zajęłoby mu to ze 160 dni. Ale zawsze to fajny wspomagacz do dobijania jak sobie dziennie extra ponad pół procenta nabijasz dodatkowo.

    2) Możliwość odłączenia pojedyńczych kont od platformy. Bardzo mnie irytuje, że mam postacie które nie będę używał i mógłbym je zmienić za eq/postać albo nawet i oddać kumplowi a nie mogę bo GF-owi się nie chce dać takiej możliwości. Bo ona jest bardzo prosta do ogarnięcia tylko wyraźnie widać niechęć z ich strony

    3) Łatwiejsza dostępność eliksiru biologa oraz zwojów egzo. W obecnych czasach kiedy gra ma już tyle lat, to mogliby ułatwić proces wbijania skilli i biologa nowym graczom bez wywalania kasy która nie jest nawet warta jej wywalania bo lepiej zakupić w tych kosztach alchemie przykładowo. Wbijanie kilka miesięcy skilli i spokojnie ponad rok biologa to zdecydowana przesada na metina w 2022 roku. Szybszy progress powinien być dla nowych graczy, GF by też tym skorzystao bo gracze zmotywowani widząc efekty z tygodnia na tydzień przykładowo są skłonniejsi do wydania hajs żeby się dokoksić w IS i lecieć dalej z tematem ;)

    Podejrzanyy - 81lvl mental Wetar (Elares) OFF
    Berserker - 80 Body Jawa OFF

    NichloasFury - 96lvl Polska WP ON :love:


    "Do it
    Just do it
    Don't let your dreams be dreams
    Yesterday you said tomorrow
    So just do it
    Make your dreams come true
    Just do it


    Some people dream of success
    While you're gonna wake up and work hard at it
    Nothing is impossible" :thumbsup:

  • Ten twój 1 punkt może i jest sensowny ale 2 jest całkowicie odklejony.

    Starzy gracze będą mogli oczekiwać tez czegoś w postaci rekompensaty że musieli poświecić tak dużo czasu ? Coś tu nie pasuje... To rozwiązanie jest tak potrzebne jak świni siodło

  • 1) Proponuję zwiększyć nagrodę exp z daily questa bo jest żałosna, żeby nie powiedzieć zerowa. Chodzi o misje za metiny i potwory, łącznie 0.06%. Proponuję żeby przesunąć ten przecinek i by było łącznie 0.6%. Wtedy chociaż ma to jakiś realny wpływ na wbijanie lvl tymi questami ale nie jest przesadzone bo nawet gdyby ktoś chciał wbijać samymi questami lvl to zajęłoby mu to ze 160 dni. Ale zawsze to fajny wspomagacz do dobijania jak sobie dziennie extra ponad pół procenta nabijasz dodatkowo.

    2) Możliwość odłączenia pojedyńczych kont od platformy. Bardzo mnie irytuje, że mam postacie które nie będę używał i mógłbym je zmienić za eq/postać albo nawet i oddać kumplowi a nie mogę bo GF-owi się nie chce dać takiej możliwości. Bo ona jest bardzo prosta do ogarnięcia tylko wyraźnie widać niechęć z ich strony

    3) Łatwiejsza dostępność eliksiru biologa oraz zwojów egzo. W obecnych czasach kiedy gra ma już tyle lat, to mogliby ułatwić proces wbijania skilli i biologa nowym graczom bez wywalania kasy która nie jest nawet warta jej wywalania bo lepiej zakupić w tych kosztach alchemie przykładowo. Wbijanie kilka miesięcy skilli i spokojnie ponad rok biologa to zdecydowana przesada na metina w 2022 roku. Szybszy progress powinien być dla nowych graczy, GF by też tym skorzystao bo gracze zmotywowani widząc efekty z tygodnia na tydzień przykładowo są skłonniejsi do wydania hajs żeby się dokoksić w IS i lecieć dalej z tematem ;)

    Ten 2 pkt to nie realny do wykonania. A w 3 to chyba nie swiadomy bo biologa zeby zrobic od zera do konca czy tez do certow to jakies 3 lata. Ale na chwile obecna to jest sporo przyspieszaczy dla misji biologa w IS wiec mozna leciec dalej z tematem jak zes to sam powiedzial/napisal :P :P:D:D Ale zgodze sie ze exp z metkow jest stanowczo za maly 0.0003nawet bym powiedzial heheh:crazy::crazy::crazy:

  • Ten 2 pkt to nie realny do wykonania. A w 3 to chyba nie swiadomy bo biologa zeby zrobic od zera do konca czy tez do certow to jakies 3 lata. Ale na chwile obecna to jest sporo przyspieszaczy dla misji biologa w IS wiec mozna leciec dalej z tematem jak zes to sam powiedzial/napisal :P :P:D:D Ale zgodze sie ze exp z metkow jest stanowczo za maly 0.0003nawet bym powiedzial heheh:crazy::crazy::crazy:

    "do konca czy tez do certow" - "Do certów" to jest dopiero połowa drogi.


    Do końca natomiast trzeba pomyślnie oddać łącznie 205 przedmiotów przy 60% szans i oczywiście potem 30 klejnotów. Jest duża szansa w rok się wyrobić.

    Chunjo górą!

    Sell dodania, cofki, zmianki żywiołów! [1w/1w/3w] [18%+ 40w]

  • 1) Proponuję zwiększyć nagrodę exp z daily questa bo jest żałosna, żeby nie powiedzieć zerowa. Chodzi o misje za metiny i potwory, łącznie 0.06%. Proponuję żeby przesunąć ten przecinek i by było łącznie 0.6%. Wtedy chociaż ma to jakiś realny wpływ na wbijanie lvl tymi questami ale nie jest przesadzone bo nawet gdyby ktoś chciał wbijać samymi questami lvl to zajęłoby mu to ze 160 dni. Ale zawsze to fajny wspomagacz do dobijania jak sobie dziennie extra ponad pół procenta nabijasz dodatkowo.

    2) Możliwość odłączenia pojedyńczych kont od platformy. Bardzo mnie irytuje, że mam postacie które nie będę używał i mógłbym je zmienić za eq/postać albo nawet i oddać kumplowi a nie mogę bo GF-owi się nie chce dać takiej możliwości. Bo ona jest bardzo prosta do ogarnięcia tylko wyraźnie widać niechęć z ich strony

    3) Łatwiejsza dostępność eliksiru biologa oraz zwojów egzo. W obecnych czasach kiedy gra ma już tyle lat, to mogliby ułatwić proces wbijania skilli i biologa nowym graczom bez wywalania kasy która nie jest nawet warta jej wywalania bo lepiej zakupić w tych kosztach alchemie przykładowo. Wbijanie kilka miesięcy skilli i spokojnie ponad rok biologa to zdecydowana przesada na metina w 2022 roku. Szybszy progress powinien być dla nowych graczy, GF by też tym skorzystao bo gracze zmotywowani widząc efekty z tygodnia na tydzień przykładowo są skłonniejsi do wydania hajs żeby się dokoksić w IS i lecieć dalej z tematem ;)

    Tak tylko dla przypomnienia OWU:


    3.1.1 Użytkownik ma obowiązek utrzymywania swoich danych logowania w ścisłej tajemnicy. Użytkownik
    ma w szczególności obowiązek używać wewnątrz usług Gameforge wyłącznie swoich danych
    logowania i chronić je przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich.


    3.1.4 Użytkownik pod żadnym pozorem nie ma prawa używać danych logowania innego użytkownika,
    chyba że przewidziano wyjątek od tej zasady.

  • Nie wiem czy odpowiedni dział bo jest to propozycja oraz pytanie ale dlaczego eventy na serwerach specjalnych aktywne są tylko w godzinach wieczornych? Jak wiemy spora część graczy nie pracuje tylko w systemie jednozmianowym na godziny poranne co za tym idzie- spora część graczy na serwerach specjalnych pozbawiona jest korzystania z eventów. Był gdzieś proponowany system z eventami w godzinach porannych oraz wieczornych? Tak aby jeden event przysługiwał przykładowo w godzinach 8-12 a drugi 20-24, taka też moja propozycja a jeśli temat był gdzieś porzuszany to proszę o sprostowanie. Pozdrawiam

  • A może tak przydałaby się rewolucja w zakresie kamieni dusz ?


    Dwa nowe przedmioty, których proces wytworzenia byłby drogi i wymagający:

    1) Fuzja kd ( powoduje połączenie dwóch kd+4 w jednen specjalny kamyk np woj i sura --> tworzy nowy kamyk który daje +25 silny woj i sura)

    2) Wzmocnienie kd (boost dla kd+4, który podnosi wartość kd np silny na z 25% na 35%, moba z 8% na 12% itp)


    *w jednym przedmiocie można włożyć kamień wzmocniony oraz kamień fuzji pod warunkiem że bonusy nie są powielone np wzmoconiony wojownika (dający 35% silny woj) nie może być włożony do broni gdzie jest już włożony fuzji woj-ninja ...

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Po co tak, moze odrazu niech dadza te Kd duszy +9 (jak na szkle sie pokazuja w spisie i te nowe rodzaje kamieni) rowniez po co to sztuczne nabijanie kasy dac odrazu caly asortyment ::P:crazy::crazy::crazy::crazy:

  • Po co tak, moze odrazu niech dadza te Kd duszy +9 (jak na szkle sie pokazuja w spisie i te nowe rodzaje kamieni) rowniez po co to sztuczne nabijanie kasy dac odrazu caly asortyment ::P:crazy::crazy::crazy::crazy:

    po to aby nie trzeba było robić 2-3 szt broni tylko mieć jedną .. Biedacy mają 3 zbroje, każdą z innym abs a jak kogoś stać to ma wszystko w jednym, proste.

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Ten twój 1 punkt może i jest sensowny ale 2 jest całkowicie odklejony.

    Starzy gracze będą mogli oczekiwać tez czegoś w postaci rekompensaty że musieli poświecić tak dużo czasu ? Coś tu nie pasuje... To rozwiązanie jest tak potrzebne jak świni siodło

    No i właśnie przez taki mentalny beton nie przejdą żadne zmiany w kierunku poprawy tej gry. Idąc tokiem myślenia twoim to powinienem składać prośby o rekompensaty bo grałem od 2009 i nie było alchemii, petów itp żadnych zielonych zmianek, zwykłe dostać bez ISa prawie niewykonalne, stal+9 zrobić to było mega ciężkie wyzwanie pochłaniające sporo kasy, nie to co zdegenrowane pokolenie teraz że wszystko ma łatwo... :D No jakby c'mon, idźmy z duchem czasu i nie rzucajmy się że jak ktoś w przyszłości będzie mieć łatwiej od nas to jest nie fair, bo nigdy ta gra się nie zmieni


    Tak tylko dla przypomnienia OWU:


    3.1.1 Użytkownik ma obowiązek utrzymywania swoich danych logowania w ścisłej tajemnicy. Użytkownik
    ma w szczególności obowiązek używać wewnątrz usług Gameforge wyłącznie swoich danych
    logowania i chronić je przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich.


    3.1.4 Użytkownik pod żadnym pozorem nie ma prawa używać danych logowania innego użytkownika,
    chyba że przewidziano wyjątek od tej zasady.

    No i to bym też zmienił, regulamin i tak spójrzmy prawdzie w oczy jest łamany non stop i to o wiele bardziej niż "oddanie konta koledze". Czas iść z duchem czasu i pozwalać graczom się wymieniać bez strachu że to nielegalne. Jest napisany aby był ale weryfikowanie tego jest zerowe. Więc warto może po prostu go zredagować tak aby odzwerciedlał rzeczywistość? :D


    Moderator Canhide:
    Połączyłem double post.

    Podejrzanyy - 81lvl mental Wetar (Elares) OFF
    Berserker - 80 Body Jawa OFF

    NichloasFury - 96lvl Polska WP ON :love:


    "Do it
    Just do it
    Don't let your dreams be dreams
    Yesterday you said tomorrow
    So just do it
    Make your dreams come true
    Just do it


    Some people dream of success
    While you're gonna wake up and work hard at it
    Nothing is impossible" :thumbsup:

    Edited once, last by Canhide ().

  • po to aby nie trzeba było robić 2-3 szt broni tylko mieć jedną .. Biedacy mają 3 zbroje, każdą z innym abs a jak kogoś stać to ma wszystko w jednym, proste.

    Nie da się mieć wszystkiego w jednym. 5b+umki/odp na ludzi/odp na obrażenia. + magia. Więc max co wyciągniesz to 5x ABS. I możesz nadrabiać umkami. Więc zawsze Ci te dwie bronie będą solą w oku. Przy konfiguracji miecze sztyle strzały 2reka szpony braknie Ci abs na wachlarze i dzwony. Nawet przy dużych umkach szaman Cię na hity zje.

    Chyba że mówisz o absie na żywioły. Ale to tylko 3x ABS więc wbić coś takiego to nie problem.

  • Nie wiem czy odpowiedni dział bo jest to propozycja oraz pytanie ale dlaczego eventy na serwerach specjalnych aktywne są tylko w godzinach wieczornych? Jak wiemy spora część graczy nie pracuje tylko w systemie jednozmianowym na godziny poranne co za tym idzie- spora część graczy na serwerach specjalnych pozbawiona jest korzystania z eventów. Był gdzieś proponowany system z eventami w godzinach porannych oraz wieczornych? Tak aby jeden event przysługiwał przykładowo w godzinach 8-12 a drugi 20-24, taka też moja propozycja a jeśli temat był gdzieś porzuszany to proszę o sprostowanie. Pozdrawiam

    moim zdaniem drop z metków powinien być częściowo zmieniany co pare h, podobno tak ma być na nowym serwerze a moim zdaniem powinno być na wszystkich


    Więc warto może po prostu go zredagować tak aby odzwerciedlał rzeczywistość? :D

    Musieliby wtedy przyjąć odpowiedzialność za takowe transakcje,
    tak samo z zalegalizowaniem narkotyku, państwo musiałoby przejąć koszty leczenia na siebie


    Moderator Canhide:
    Połączyłem double post.

    Edited once, last by Canhide ().

  • Jako, że w mojej ankiecie dotyczącej bossa świata wygrała jedna z opcji, chciałbym zgłosić oficjalną propozycję skrócenia czasu pojawienia się bossa po komunikacie "wkrótce pojawi się boss świata"

    SauBaar

  • Proponuję nową opcję przywiązania przedmiotu: przedmiot dostaje nowy atrybut w postaci nicku postaci-właściciela i tylko ten właściciel może odwiązać taki przedmiot.
    Przedmiot można tradeować przez handel ze znajomymi(!), może wypaść przez - rangę i wtedy traci atrybut właściciela, czas do odwiązania 0-3d.
    Ewentualnie jak powyżej tyle, że możliwość handlu z każdym pod warunkiem, że będzie możliwość "wezwania" przedmiotu na naszą skrzynkę pocztową - problem złodziei podszywających się pod znajomych wyeliminowany, a osoby realnie chcące sprzedać item najpierw go odwiążą.
    Niektórzy mają kilka postaci pomiędzy którymi przerzucają eq i czasem trafi się jakiś gagatek klikający handel z nami przez co możemy utracić eq - rozwiązanie może by nie zmniejszało szansy na taką sytuację, ale rozwiązywałoby konsekwencje przekazania komuś itemu przypadkiem.

  • Proponuję nową opcję przywiązania przedmiotu: przedmiot dostaje nowy atrybut w postaci nicku postaci-właściciela i tylko ten właściciel może odwiązać taki przedmiot.
    Przedmiot można tradeować przez handel ze znajomymi(!), może wypaść przez - rangę i wtedy traci atrybut właściciela, czas do odwiązania 0-3d.
    Ewentualnie jak powyżej tyle, że możliwość handlu z każdym pod warunkiem, że będzie możliwość "wezwania" przedmiotu na naszą skrzynkę pocztową - problem złodziei podszywających się pod znajomych wyeliminowany, a osoby realnie chcące sprzedać item najpierw go odwiążą.
    Niektórzy mają kilka postaci pomiędzy którymi przerzucają eq i czasem trafi się jakiś gagatek klikający handel z nami przez co możemy utracić eq - rozwiązanie może by nie zmniejszało szansy na taką sytuację, ale rozwiązywałoby konsekwencje przekazania komuś itemu przypadkiem.

    Może będziesz zdziwiony ale teraz też przedmiot może zostać odwiązany wyłącznie przez właściciela :) :)[CIACH]


    Moderator Canhide:
    Usunąłem zbędną treść.

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

    Edited once, last by Canhide ().

  • Dobrze byłoby wprowadzić możliwość sprawdzenia (widoczność) typu zwierzaka w klatce na handlu. Ostatnio zauważyłem trend na sprzedawanie "kota w worku" - przychodzi pseudo klient, mówi mam takiego i takiego peta na sprzedaż, tymczasem w klatkę wrzuca najsłabszy z możliwych typów.

  • Naszła mnie taka myśl dotycząca Berserka - zamiast zwiększać doznawane obrażenia, tak jak to obecnie działa, powinien wprost przeciwnie je ZMNIEJSZAĆ, coś w stylu Strachu u WP. Tak przecież w rzeczywistości działa adrenalina ^^. Nie musi to być jakaś zawrotna wartość, powiedzmy 5-8% na P. Rozwiązałoby to 2 problemy:

    • fakt, że nie opłaca się wbijać Berserka na P - parę osób zaprzeczy, ale raczej większość zostawia na M10/niskim G (chyba, że na dropkach 35/55)
    • zbalansowałoby to trochę Bodego jeśli chodzi o trudniejsze do ustania mapki typu Szczelina czy Yohara, gdzie z tego co słyszałem klasy z jakąś defensywną umiejętnością mają o wiele prościej

    Wiadomo, można użyć zielonej potki i kompletnie uniknąć problemu, ale po co ten skill w takim razie?

    Chunjo górą!

    Sell dodania, cofki, zmianki żywiołów! [1w/1w/3w] [18%+ 40w]

  • Wiadomo, można użyć zielonej potki i kompletnie uniknąć problemu, ale po co ten skill w takim razie?

    Zawsze można zrobić sobie likana jako buffa i rzucać indygo, tylko w takim razie po co istnieje jeszcze klasa dywana?

  • Naszła mnie taka myśl dotycząca Berserka - zamiast zwiększać doznawane obrażenia, tak jak to obecnie działa, powinien wprost przeciwnie je ZMNIEJSZAĆ, coś w stylu Strachu u WP. Tak przecież w rzeczywistości działa adrenalina ^^. Nie musi to być jakaś zawrotna wartość, powiedzmy 5-8% na P. Rozwiązałoby to 2 problemy:

    • fakt, że nie opłaca się wbijać Berserka na P - parę osób zaprzeczy, ale raczej większość zostawia na M10/niskim G (chyba, że na dropkach 35/55)
    • zbalansowałoby to trochę Bodego jeśli chodzi o trudniejsze do ustania mapki typu Szczelina czy Yohara, gdzie z tego co słyszałem klasy z jakąś defensywną umiejętnością mają o wiele prościej

    Wiadomo, można użyć zielonej potki i kompletnie uniknąć problemu, ale po co ten skill w takim razie?

    wierz mi, jeśli chodzi o balans postaci to bodziak powinien być jedną z ostatnich postaci która ów balans powinna przejść. To zmniejszenie otrzymywanych obrażeń brzmi strasznie ale w rzeczywistości takie nie jest. Bodziak jest trubouniwersalna postacią - dobrze bije z wierzcha i na poli za sprawą dwuręki (porównywalnie do likana), dobrze i szybko z buta za sprawą jednej z lepszych animacji. Jesli trzeba by coś balansować to w pierwszej kolejności zwiększenie ataku u healera które jest useless, w jakimś stopniu zwiększeniu DMG u sutki BM bo poza tym że ma ochronkę to na nowe mapy totalnie się nie nadaje i w końcu poprawienie animacji z buta na likanie - nie dziwię się że tyle ludzi ucieka od grania ta klasa postaci która przez wolna animacje nie jest w stanie postawic autolowow na spotach gdzie moby przewracają ani zrobić któregokolwiek z najbardziej dochodowych dungow w grze solo (hydra / meley) w przeciwieństwie do innych klas postaci