Nowości - pomysły/dyskusja

• przydałaby się w grze nowa postać, mająca magiczne ataki zasięgowe (jak archer z łukiem), jakiegoś buffa dla siebie/pt a reszta skilli atakująca i żeby przeliczniki ataków nie szły z wartości ataku tylko z wartości magicznego ataku. Załóżmy, że taki mag miałby laskę, którą z konia biłby z bliska a z buta zasięgowo.

Level 100 | LordArturek | szukam gildii | Polska| Shinsoo

xD.png

25.04.2020 - Koniec gry na Metin2.pln.

01.07.2020 - Powrót do gry na Metin2.pln. XD

• przydałaby się w grze nowa postać, mająca magiczne ataki zasięgowe (jak archer z łukiem), jakiegoś buffa dla siebie/pt a reszta skilli atakująca i żeby przeliczniki ataków nie szły z wartości ataku tylko z wartości magicznego ataku. Załóżmy, że taki mag miałby laskę, którą z konia biłby z bliska a z buta zasięgowo.

Przecież BM jest taką postacią;p Ochronka jako buff a reszta skilli atakująca zasięgowo. Z wartością magicznego ataku^^

• Przecież BM jest taką postacią;p Ochronka jako buff a reszta skilli atakująca zasięgowo. Z wartością magicznego ataku^^

nie mówię o skillach tylko atakach.

Level 100 | LordArturek | szukam gildii | Polska| Shinsoo

xD.png

25.04.2020 - Koniec gry na Metin2.pln.

01.07.2020 - Powrót do gry na Metin2.pln. XD

• Skrzynia ucznia na 100lv i 110lv i 120lv byłaby przydatnym pomysłem :)

zamysł tego był raczej taki aby wspomóc na poczatku rozgrywki a majac 90lvl juz postac jest ogarnieta

AlBundy-WP-76LVL Ban przez "kolege" zero sprawiedliwosci GF
    BudBundy-BM-68LVL to samo co AlBundy
    Lombard-WP-75LVL Próba odnowienia OFF
    DildoIsAmU-heler-35lvl OFF
    Madrazo-Dagger-35lvl OFF
    Braveran-BM-35lvl OFF
    Cabba - New wp 55lvl Negros power
    Kyabira- Smok 80lvl (Miala byc glowna ale przez buffy w pt zostaje tak xD)

• Ja tam w końcu czekam na rework tak ikonicznego bossa jak Ripper. Drop z niego w porównaniu do nakładu czasu jaki trzeba poświęcić jest po prostu słaby. Bronie 75 lv były dobrym rozwiązaniem 10 lat temu kiedy nie było groty, ale nie teraz, gdzie ludzie wyrzucają to na ziemie. Nawet dodanie szansy na drop smoczego płomienia sprawiłby, że wchodzenie na Ripper'a byłoby choć trochę sensowniejsze

:)

• Ja tam w końcu czekam na rework tak ikonicznego bossa jak Ripper. Drop z niego w porównaniu do nakładu czasu jaki trzeba poświęcić jest po prostu słaby. Bronie 75 lv były dobrym rozwiązaniem 10 lat temu kiedy nie było groty, ale nie teraz, gdzie ludzie wyrzucają to na ziemie. Nawet dodanie szansy na drop smoczego płomienia sprawiłby, że wchodzenie na Ripper'a byłoby choć trochę sensowniejsze

:)

Oraz dobrym pomysłem byłoby dodanie dropu do azraela. np. jakieś skrzynki i jajko.

• Oraz dobrym pomysłem byłoby dodanie dropu do azraela. np. jakieś skrzynki i jajko.

to samo tyczy sie tez innych bossow: 9ogonow, ognisty krol chociaz pamietam bylo to kiedys walkowane

AlBundy-WP-76LVL Ban przez "kolege" zero sprawiedliwosci GF
    BudBundy-BM-68LVL to samo co AlBundy
    Lombard-WP-75LVL Próba odnowienia OFF
    DildoIsAmU-heler-35lvl OFF
    Madrazo-Dagger-35lvl OFF
    Braveran-BM-35lvl OFF
    Cabba - New wp 55lvl Negros power
    Kyabira- Smok 80lvl (Miala byc glowna ale przez buffy w pt zostaje tak xD)

• E tam, dodali szkło detekcji i delikatne sukno, które lecą jak krew z nosa. Cieszcie się xD

Vealey,GabrielMlot - przykłady,dlaczego warto i trzeba segregować śmieci.6CC87AAF9BDD9FB2976EB56FE074A7A9C9C72754

• znaczy z tych stojących solo bossów dropu nie potrzeba jakiegoś super. ale na takiego azraela na którego idzie się ok.50min to przydałoby się coś.

Jeśli komuś zrobienie Azraela zajmuje ok. 50 min to chyba powinien się wziąć za zarobkowe kopanie rud, a nie bicie bossów :D: Dojście do Charona zajmuje max 10-15 minut (od tego są mapki na wiki), jego wybicie wraz ze spotem kolejne 5 min, a w komnacie można się zmieścić w kolejnych 5, max 10 minutach, i to solo/2 osoby. Potem się czeka 30min na ponowne wejście do DC, co daje w przeliczeniu 1 Azraela na godzinę. Nawet Ripera się dłużej robi.

• Jeśli komuś zrobienie Azraela zajmuje ok. 50 min to chyba powinien się wziąć za zarobkowe kopanie rud, a nie bicie bossów :D: Dojście do Charona zajmuje max 10-15 minut (od tego są mapki na wiki), jego wybicie wraz ze spotem kolejne 5 min, a w komnacie można się zmieścić w kolejnych 5, max 10 minutach, i to solo/2 osoby. Potem się czeka 30min na ponowne wejście do DC, co daje w przeliczeniu 1 Azraela na godzinę. Nawet Ripera się dłużej robi.

Nie umiem w labirynty zajmuje mi to bardzoo dużo czasu XD

• Z chęcią bym zobaczył w grze przedmiot, oczywiście z IS'a który zatrzymuje czas który upływa podczas używania alchemii.
    Przydało by się stackowanie PDków na 1 godzine, jak i rękawic na 2/3 godziny.
    Widoczność % na pomyślne ulepszenie przedmiotu co by zobrazować jak mała jest szansa i zachęcić gracza do kupna podręcznika kowala :-)
    Dobrą rzeczą byłoby też rozszerzenie ekwipunku o kolejne...no powiedzmy 2 okna bo skoro przedmiotów w grze więcej, to analogicznie potrzebny jest większy ekwipunek

• Przydałby się przedmiot w IS do zmiany riposty - przy zachowaniu obecnego poziomu umiejętności.

Na zasadzie masz G1 ripostę uderzenie palcem a chcesz zmienić np. na duchowe uderzenie czy przywołanie błyskawicy to nie wbijasz tego od zera tylko za pomocą zwoju zmieniasz jej rodzaj.

Cena oczywiście powinna być adekwatna do czasu jaki trzeba włożyć, żeby rozwinąć tę umiejętność.

Aktualny cennik żywiołów w profilu.

Dodawałem/zmieniałem/usuwałem Ci żywioły ? Wszystko przebiegło pomyślnie ? Zostaw proszę polecenie w sekcji komentarzy w profilu. Dzięki!

>>Mój kanał na YT<<

W razie pytań zapraszam na GG: 1059287

• Kilka propozycji zmian QoL, których wprowadzenie nie trwa dłużej niż 3 minuty:
    - W m1 wyłączone spawnowanie bossów ogranicza niepotrzebne wystawianie sklepików 10x dziennie przez graczy o IQ taboreta,

- Tobół pamięta ceny tak jak Szpula Kaszmiru skraca czas wystawiania sklepu po kolejnym wyrzuceniu kanału :marzy:

- Wprowadzenie systemu CAPTCHA podczas tworzenia nowych kont w celu ograniczenia Tworzenia kont przez boty.

• Kilka propozycji zmian QoL, których wprowadzenie nie trwa dłużej niż 3 minuty:
    - W m1 wyłączone spawnowanie bossów ogranicza niepotrzebne wystawianie sklepików 10x dziennie przez graczy o IQ taboreta,

- Tobół pamięta ceny tak jak Szpula Kaszmiru skraca czas wystawiania sklepu po kolejnym wyrzuceniu kanału :marzy:

- Wprowadzenie systemu CAPTCHA podczas tworzenia nowych kont w celu ograniczenia Tworzenia kont przez boty.

A jak ja będę chciał sobie wróżkę zrespić i zbić ją swoim dropkiem, bo w grocie jej nie dostanę? Też mnie to denerwuje, ale to nie jest rozwiązanie. Wystarczy dać sklepowi flagę nieśmiertelnego.

Zapamiętanie ceny? Jedną z funkcji szpuli jest własnie to,że zapamiętuje ceny, więc sobie nie odejmą potencjalnego zarobku. Ta funkcja według mnie przydaje się tylko przy ulepach. Przy reszcie itemków jest żałosna i utrudnia.

Standardową reCaptche już dawno da się obejść. Masz nawet stworzoną całą sieć, gdzie Twoja captcha u jakiegoś chińczyka się pojawia i on za Ciebie klika obrazki o które prosi. Tylko że to akurat płatna rzecz.

Kiedyś nawet pisałem skrypt do rozszyfrowywania napisów generowanych na obrazku. i z 95% poprawnością mi rozszyfrowały, mimo skreślonych znaków, kursywy i innych pierdół utrudniających odczytanie.

Taka walka z botami to nie walka. Póki cheatowanie nie zostanie wpisane do kodeksu karnego, nic się nie zmieni.

A tak wszystkie konta na dowód. Cheatowałeś? Zagrabiasz liście + grzywna.

Vealey,GabrielMlot - przykłady,dlaczego warto i trzeba segregować śmieci.6CC87AAF9BDD9FB2976EB56FE074A7A9C9C72754

• Zbijesz sobie ale nie w m1. :)
    Gdy 4-5 razy dziennie musisz wystawić sklepik z winy niestabilności serwera po prostu sobie już odpuszczasz. Może faktycznie uzupełnianie cen powinno być opcjonalne. Według mnie szpula powinna dostać zmiany umożliwiające wystawianie sklepów offline - mamy przecież już gotowy do tego interfejs na szkle handlu a z pewnością wpłynie to pozytywnie na żywotność gry.

Z systemem weryfikacji podałem przestarzały i podatny na OCR system ale chodzi o samą idee weryfikacji czy człowiek zakłada konto czy bot. Tego typu darmowych systemów jest multum reCAPTCHAv3, NoCAPTCHA, hCAPTCHA. Gwarantują one solidny przesiew a to powinno starczyć na początek, nie sądzę by odrazu cały problem udało się wyeliminować. Połączyć to z czystką wszystkich postaci 1lv z czasem gry 0 minut i powinno dać to jakiś efekt.

Uważam, że botów można się pozbyć. Jedna ponad 20 letnia gra mmorpg wprowadziła kilka lat temu system BattlEye, który zwalczył problem botów całkowicie.
    Jest to dowód, że można zmienić coś na plus nawet w tak starych produkcjach. Wystarczy jedynie skorzystać z usług sprawdzonych i doświadczonych firm a nie jakiś krzaków, które sprzedają swój produkt który nawet nie jest aktywny.

• Fajną opcją byłoby w interfejsie misji (przy misji Moc Smoczego Oka) dodać liczbę pozostałej mocy bez konieczności klikania w daną misję i wyświetlania dużej ramki. Coś na zasadzie chociażby polowania czy innych misji chociażby konnych, aby liczba mocy wyświetlała się od razu w interfejsie.

• Przydałoby się coś w postaci klatki transportowej postaci, działającej na zasadzie biletu podróżnika ale między kontami.

Umożliwiłoby to zredukowanie ilości kont GF/gry używanych przez gracza i niektórym zrobienie porządku na kontach zgromadzonych przez 13 lat gry.

Po dorobieniu jakiegoś interfejsu z podglądem umożliwiłoby to również bezpieczny handel postaciami w grze co znacznie przełożyłoby się na żywotność produktu. Niedawno inna 20+ letnia gra mmorpg wprowadziła takie coś i spotkało się to z bardzo pozytywnym odbiorem przez jej społeczność.

• Przydałoby się coś w postaci klatki transportowej postaci, działającej na zasadzie biletu podróżnika ale między kontami.

Umożliwiłoby to zredukowanie ilości kont GF/gry używanych przez gracza i niektórym zrobienie porządku na kontach zgromadzonych przez 13 lat gry.

Po dorobieniu jakiegoś interfejsu z podglądem umożliwiłoby to również bezpieczny handel postaciami w grze co znacznie przełożyłoby się na żywotność produktu. Niedawno inna 20+ letnia gra mmorpg wprowadziła takie coś i spotkało się to z bardzo pozytywnym odbiorem przez jej społeczność.

Jestem zdania że GF nie wprowadzi NIC co może ułatwić/polepszyć grę póki jest możliwość zrobienia danej rzeczy nawet w trudniejszy sposób w IS.
    Pisałem ostatnio o przedmiocie w is który zatrzymywałby czas upływu alchemii, ale doszedłem do wniosku że jest takie coś...
    Kupujesz 25 corów za 249 SM i wyciągasz cęgami czasu.

Stacowanie PD, rękawic i masę innych rzeczy? Dopóki można kupić powiększony skład to nie jest to konieczne.

Jedyne co przewiduje na najbliższe aktualizacje to rozszerzenie EQ do 6/8 kart, ponieważ na mapach Czempiona + mapach żywiołu jest ogrom przedmiotów. Rzecz jasna kolejne rozszerzenie ekwipunku będzie w is sowicie zobrazowane w SM. Coś w stylu "rozszerzenie ekwipunku+"

Swoją drogą pozdrawiam support za robienie ze mnie idioty ponad miesiąc gdy napisałem ticketa w sprawie kupna rozszerzeń za ponad 1300 sm, a których w rzeczywistości kupiłem 7.
    Ticket po Polsku -> Napisz po angielsku -> Ticket po Angielsku -> To Polskie community, napisz po Polsku -> Ticket po Polsku -> Dział odpowiada jedynie na tickety w języku Angielskim lub Niemieckim -> Ticket po Polsku, Angielsku, Niemiecku w jednym zgłoszeniu -> Po ponad miesiącu Art chętnie rozwiąże sprawę