Rozwiązanie problemu - patchserverlist transfer failed (errorcode=SRF..)

  • 1. Patchserverlist transfer failed (errorcode=SRF2)
    Uruchamiamy przeglądarkę Internet Explorer, menu plik i odznaczamy opcję pracuj w trybie offline.

    2. Patchserverlist transfer failed (errorcode=SRF
    12002)

    Dla posiadaczy routerów - wystarczy go zresetować, jeżeli to nie pomoże to sprawdź ustawienia proxy, często zła bramka domyślna w TCP/IP powoduje ten błąd.


    3. Patchserverlist transfer failed (errorcode=SRF12007)
    Za pomocą notatnika otwieramy plik hosts znajdujący się w

    Code
    1. C:\WINDOWS\system32\drivers\etc


    Naszym oczom ukaże się oto taki tekst


    Wystarczy dopisać patch.metin2.pl i gotowe!



    Sytri
    © All rights reserved
    Wersja oryginalna by Merle
    Wydanie drugie zmienione

    Edited once, last by Sytri ().

  • Che che... niezupełnie...


    Problem wynika stad, że gdzieś jest "popsuty DNS"
    jak się DNS naprawi to wszystko zacznie znów działać, więc najprostszym rozwiązaniem jest....


    POCZEKAĆ


    Aż serwer DNS poprawi swe dane.



    Drugi sposób polega na zmianie adresów DNS i jest zainspirowany artykułem z PCworld jako przyspieszenie przeglądania internetu
    (http://www.pcworld.pl/news/112…ernet.Zmodyfikuj.DNS.html)


    Skoro ten co mamy źle działa - to wystarczy wymusić inny !!!!!!!!!!!!!!!!


    w tym celu należy we właściwościach połączenia lokalnego wybrać
    Protokół TCP/IP
    i tam znów właściwości
    tam jest na ogół uzyskiwanie automatyczne adresu serwera DNS,


    więc zaznaczamy kropkę niżej - użyj wybranych adresów i tam je wpisujemy
    PC world proponuje tak zwane serwery OpenDNS
    Adres preferowanego serwera DNS 208.67.222.222,
    a serwera alternatywnego - 208.67.220.220.


    wpisujemy, restartujemy połączenie
    i działa..


    Co ciekawe, sposób ten zwiększa bezpieczeństwo naszego konta w grze.



    Przedstawione w poście Sytri (powyżej) rozwiązanie pozwala chwilowo załatwić problem błędu w DNS,
    za pomocą modyfikacji pliku hosts (ten sposób również opisany jest w PC-world)


    ale jeśli właściciel zmieni IP znów coś przestanie działać..


    Więc najpierw warto sprawdzić swój router ( jeśli go mamy), czyli reset routera
    potem jeśli nie pomoże to można uzupełnić plik hosts jak napisano powyżej


    dziś próbowaliśmy rozwiązać w ten sposób problem..


    ruszyło dopiero po dodaniu następujących wpisów
    (dodawaliśmy w miarę ukazywania się kolejnych komunikatów o błędach, nie che mi się sprawdzać czy wszystkie są potrzebne)


    79.110.84.180 http://www.metin2.pl
    79.110.86.188 board.metin2.pl
    212.227.76.165 patch.metin2.pl
    88.198.9.42 team.metin2-team.pl
    212.227.76.174 hs.metin2.de


    ten ostatni pozwolił się programowi spatchować.
    Ale niespodzianka
    nie działał IS


    79.110.84.181 pl.shop.metin2.de


    uruchomiło IS


    Dodać trzeba że nie jest to rozwiązanie zalecane zalecane na stałe i po jakimś czasie dobrze jest sprawdzić czy bez tych wpisów nie zaczęło działać.
    Dlaczego ?
    Wpisy te są jakby "pamięcią podręczną naszego komputera dla DNS" ale nie są zmieniane gdy właściciel zmieni adresy.
    Serwis DNS uaktualnia sam adresy, a GF ma prawo w każdej chwili te adresy zmienić i gdy zmieni wszystko znów przestanie działać,
    dopóki nie poprawimy ręcznie adresów..
    DNS "sam się naprawia" i po pewnym czasie będzie miał wpisy właściwe, więc usunięcie naszych wpisów pozwoli na automatyczne uaktualnianie adresów.

    Edited 6 times, last by BogusAguni ().

  • Witajcie. Borykałam się z błędem SRF12007 jakiś czas i niestety wszystkie proponowane rozwiązania nie pomagały ( edycja pliku hosts działa na chwilę, wyłączanie tryby offline nieprzydatne, reset routera pomaga na chwilę, format tak samo). Dodatkowo nie mogłam wejść na forum ani na żadną stronę bezpośrednio związaną z grą. Przedstawię rozwiązanie, które udało mi się wyszukać i w końcu zadziałało. Plusem ogromnym jest fakt, że działa ono na stałe i zwiększa wydajność naszego neta. Głównie kieruje je do posiadaczy routerów.


    Problem leży w komunikacji z serwerami DNS. Jedna ze stron o tematyce komputerowej ( PC WORLD) opisuje rozwiązanie problemu tak :


    " W systemie Windows XP naciśnij Start | Ustawienia | Panel sterowania | Połączenia sieciowe. Następnie kliknij prawym klawiszem na swoje połączenie i wybierz "Właściwości". Pojawi się nowe okienko dialogowe.


    Lewym klawiszem kliknij na "Protokół internetowy TCP/IP", a następnie naciśnij przycisk "Właściwości". W kolejnym okienku, które zobaczysz, zaznacz opcję "Użyj następujących serwerów DNS". W miejsce "Preferowanego serwera DNS" wpisz 208.67.222.222, a jako "Alternatywny serwer DNS" - 208.67.220.220. Po wpisaniu naciśnij OK, a później Zamknij i jeszcze raz Zamknij. Następnie uruchom ponownie komputer. "


    Źródło : www.pcworld.pl



    Spróbowałam, przetestowałam i faktycznie gra i wszystkie strony z nią związane działają bez zarzutu już kilka dni. Dodatkowo mój net osiąga pełną prędkość.


    Mam nadzieję, że komuś pomogłam. Pozdrawiam :)

  • Ascoran

    Added the Label Gra
  • Ascoran

    Added the Label Problem techniczny