Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Pewnie komuś brakuje żeby 3 czy 4 gildie na meley zrobić albo kolejna gildia na medale męstwa

    fuzje powinni zrobić z czymś bo handel leży totalnie

  • sam przestałem grać jakieś 2 miesiące temu bo pomimo pisania raz za razem żeby otworzyli serwer na nowych graczy to nic się nie zmieniło, może w zimie zobaczę czy jest z kim grać i czy ma to sens 😅

    Zagladam na tyle na ile czas mi pozwala :D chce bilety dzieki ktorym moge sie wyniesc na serwer eventowy. Boss swiata i tygrysie monetki bardzo do mnie przemawia.

  • Zależy z której strony na to patrzysz. Jak w tym miesiącu gameforge zamykał swoje serwery na wizard101 to 3 dni przed zamknięciem jeszcze dali 80% HH :evilgrin:


    https://webcache.googleusercon…&gl=pl&client=firefox-b-d

    polityka firmy widzę bez zmian 😅 wyssać 200% do ostatniej chwili ale Metin jeszcze nie padnie bo została fuzja international i dopiero zgon 😁

  • Postaram się uzyskać jakąkolwiek informację. Faktycznie przy tak przeładowanym serwerze Polska brak biletów z naszego serwera jest raczej dziwny.

    Czy coś zostało poczynione w tę stronę? Minął blisko miesiąc od tej wiadomości, a informacji jak nie było tak nie ma. Serwer Polska jest w mocno przeciętnej kondycji. Ja rozumiem, że zmiany mogą trochę trwać. Tutaj jednak chodzi tylko o odpowiedź na proste pytanie dlaczego tak?

    Streamy wrócą razem z powrotem zmiany CH (czyli możliwe, że nigdy)
    :w00t: A może stream z Tasmanii Jemioły Diumara Polski? :w00t:
    https://www.youtube.com/user/LuckeR174


    Zazwyczaj odpalam w dni robocze okolice 12-14 godziny


    Zapraszam!


    :mkay:

  • Czy coś zostało poczynione w tę stronę? Minął blisko miesiąc od tej wiadomości, a informacji jak nie było tak nie ma. Serwer Polska jest w mocno przeciętnej kondycji. Ja rozumiem, że zmiany mogą trochę trwać. Tutaj jednak chodzi tylko o odpowiedź na proste pytanie dlaczego tak?

    Art nie potrafi przetłumaczyć postu dotyczącego aktualizacji i opublikować to u nas, gdzie reszta krajów ma to już od kilku godzin, więc wątpie, żeby zapytał o bilety..

  • Art nie potrafi przetłumaczyć postu dotyczącego aktualizacji i opublikować to u nas, gdzie reszta krajów ma to już od kilku godzin, więc wątpie, żeby zapytał o bilety..

    Jest już publikacja, mój błąd. Co do biletów, to na razie bez zmian. Z analiz wyszło, że na razie nie będą dostępne.

    Community Manager

  • Dramat.. czyli serwer Polska niedługo całkowicie się wyludni - handel praktycznie nie funkcjonuje, nowych graczy nie przybywa, serwer zamkniety a graczy z tygodnia na tydzień coraz mniej.

    [CIACH]



    Moderator Canhide:
    Usunąłem zbędną treść.

    Edited once, last by Canhide ().

  • Jest już publikacja, mój błąd. Co do biletów, to na razie bez zmian. Z analiz wyszło, że na razie nie będą dostępne.

    a czy bledem rowniez jest to ze jest rozpiska eventow na polyhpemos/carpanthias/lynx? poniewaz na lynx eventy mialbyc do 31 maja, i z tego co widze na tureckim/niemieckim forum servery van/felis (odpowiednik Lynx) nie maja rozpiski na czerwiec

  • a czy bledem rowniez jest to ze jest rozpiska eventow na polyhpemos/carpanthias/lynx? poniewaz na lynx eventy mialbyc do 31 maja, i z tego co widze na tureckim/niemieckim forum servery van/felis (odpowiednik Lynx) nie maja rozpiski na czerwiec

    Nasza lista jest obecnie w przygotowaniu

    Community Manager

  • Co do biletów, to na razie bez zmian. Z analiz wyszło, że na razie nie będą dostępne.

    A na czym są opierane te analizy? Możesz nam powiedzieć coś więcej co żeśmy takiego uczynili złego lub dobrego? Czy taka sytuacja jest też na innych klastrach?

    Streamy wrócą razem z powrotem zmiany CH (czyli możliwe, że nigdy)
    :w00t: A może stream z Tasmanii Jemioły Diumara Polski? :w00t:
    https://www.youtube.com/user/LuckeR174


    Zazwyczaj odpalam w dni robocze okolice 12-14 godziny


    Zapraszam!


    :mkay:

  • Nie mam informacji na ten temat. Jedyne co mogę zrobić teraz, to zbierać argumenty za przynajmniej otwarciem serwera Polska na inne serwery (mimo, że o tym już wspominałem).

    Community Manager

  • Widzę że moja odpowiedź w temacie została usunięta także napisze jeszcze raz.

    Dla mnie to porażka, że serwer Polska jest odcięty on innych z klastra + nie można zakładać nowych kont.

    Z tygodnia na tydzień graczy jest coraz mniej, miasta są puste a handel praktycznie nie funkcjonuje - eq stoi tygodniami po zaniżonej cenie żeby zeszło. Pvp nie ma, dymów tez chyba tylko przyzwyczajenie do gry nas tu jeszcze trzyma ale każdy dusi się tu jak w klatce

  • W ostatnim czasie urosło negatywne nastawienie w stosunku do serwera Polska, poprzez porównanie go z Polyphemosem. Ten drugi za to zyskał mocno na popularności, bo trafia w aktualne upodobania graczy - codzienne eventy, stałe ułatwienia najbardziej uciążliwych rzeczy tj. dropu i expa. Zdecydowanie jest to serwer, który daje więcej funu, co też eksponują w ostatnim czasie YouTuberzy z większymi zasięgami. Samemu, będąc graczem Polski, czuję pewien niedosyt - stosunkowo niedawno, bo w grudniu 2021, zacząłem od zera na Polsce, nie jestem więc "starym graczem" w kontekście rozwoju postaci - mając porównanie do graczy Polyphemosa, ciężko nie odczuwać tego niedosytu robiąc pewne rzeczy 2 czy 3 razy dłużej oraz mając w perspektywie, że żeby robić to samo co gracze z Polyphemosa na podobnym stopniu zaawansowania, muszę rozwinąć postać znacznie bardziej. Myślę, że w jeszcze większym stopniu odczuwają to gracze z nieco większym stażem niż ja. Nic więc dziwnego, że ludziom odechciewa się grać na Polsce - mają poczucie marnowanego czasu. Pytanie jak rozwiązać ten problem? Bilety z Polski na Polyphemos spowodują natychmiastową śmierć Polski. Z kolei otwarcie Polski dla nowych graczy może mieć skutek tylko taki, że pojawi się fala botów.


    Przydałaby się jakaś motywacja do grania na Polsce, oprócz tego, że jest to serwer z większym stażem, a co za tym idzie, z większą ilością gotowych, tańszych itemów na rynku. Być może jakaś ekskluzywna zawartość na high-lvl? Żeby zachować podział: Polyphemos dla początkujących (1-120), Polska dla zaawansowanych? + dodanie biletów w dwie strony, ograniczenie działania dusz do określonego poziomu postaci etc. Nie zmieni to w znacznym stopniu sytuacji graczy takich jak ja, chyba że przeszedłbym na Polyphemos, a potem wrócił na Polskę, ale może uratuje ten serwer dla innych graczy, tych z większym stażem.

  • Nasza lista jest obecnie w przygotowaniu

    4p48wWx.png

    jak to nasza lista (lynx) jest w przygotowaniu skoro jest na forum dostepna juz od wczoraj, a patrzac niemieckie/tureckie forum odpowiedniki lynx nie maja eventow codziennych, wiec albo polska jak zwykle bledne info albo ktos sam nie wie co wrzuca

  • Serwer Polska:

    1) Otworzyć dla nowych graczy, bo lepiej użerać się z botami niż "umrzeć z głodu" a niebawem taki los nas czeka na bazarze, bez nowych graczy

    2) Pobudzenie serwera eventami

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Serwer Polska:

    1) Otworzyć dla nowych graczy, bo lepiej użerać się z botami niż "umrzeć z głodu" a niebawem taki los nas czeka na bazarze, bez nowych graczy

    2) Pobudzenie serwera eventamiCzytając takie ko

    Czytając takie komcie, trochę się śmieję. To trzeba brać na logikę. Ten kto zarządza tą grą dobrze liczy forsę, która wpada za zakupy SM i do czasu jak bilans będzie na plus to nic nie będzie zmienione (na chłopski rozum jak zarabiasz to nie ubijasz kury znoszącej złote jajca). Na PLu jest grupa ludzi co utopiła masę forsy w postaciach i to oni są za tym aby nie otwierać serwera i pasuje im to, że nie ma biletów, bo zarabiają na wonach i chcą wyjąć siano, które wtopili. Wg mnie tu nic się nie zmieni jeszcze dłuuuugi czas.

  • Czytając takie komcie, trochę się śmieję. To trzeba brać na logikę. Ten kto zarządza tą grą dobrze liczy forsę, która wpada za zakupy SM i do czasu jak bilans będzie na plus to nic nie będzie zmienione (na chłopski rozum jak zarabiasz to nie ubijasz kury znoszącej złote jajca). Na PLu jest grupa ludzi co utopiła masę forsy w postaciach i to oni są za tym aby nie otwierać serwera i pasuje im to, że nie ma biletów, bo zarabiają na wonach i chcą wyjąć siano, które wtopili. Wg mnie tu nic się nie zmieni jeszcze dłuuuugi czas.

    Tak się składa, że przez brak biletów i zamknięcie serwera, wartość wonów i itemów na "czarnym rynku" mocno spadła, więc nie mam pojęcia w jaki sposób miałaby na tym zyskać topka.

  • Tak się składa, że przez brak biletów i zamknięcie serwera, wartość wonów i itemów na "czarnym rynku" mocno spadła, więc nie mam pojęcia w jaki sposób miałaby na tym zyskać topka.

    W taki, że idą tylko szkaty bosów na bazarze a poza tym jest zastój. Każdy ma pełne eq i nic innego nie idzie sprzedać. ŚWIADOMOSĆ ludzi dopada i odchodzą z tego cyrku. Nie widzisz tego czy jesteś jednym z tych januszy biznesu i zaraz napiszesz że ,, na serwerze jest mega super i fajnie się gra i ludzi masa i cud miód malina" To że przyznasz, że taki janusz jesteś to nawet nie liczę ale mam polewkę z takich ja ty. DZIĘKI:rofl:

  • Czytając takie komcie, trochę się śmieję. To trzeba brać na logikę. Ten kto zarządza tą grą dobrze liczy forsę, która wpada za zakupy SM i do czasu jak bilans będzie na plus to nic nie będzie zmienione (na chłopski rozum jak zarabiasz to nie ubijasz kury znoszącej złote jajca). Na PLu jest grupa ludzi co utopiła masę forsy w postaciach i to oni są za tym aby nie otwierać serwera i pasuje im to, że nie ma biletów, bo zarabiają na wonach i chcą wyjąć siano, które wtopili. Wg mnie tu nic się nie zmieni jeszcze dłuuuugi czas.

    To co napisałeś jest sprzeczne z logiką.

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!