Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Nie rozumiem o co jest to ostre [ciach] z nowym bazarkiem. Prawdopodobnie bedzie stalo to na osobnym corze. Czyli jak teraz 9 channeli jest na jednym corze, tak ch 0 czyli bazar bedzie mialo pewnie dedykowany jeden core. Czyli bez lagow, a pokaz slajdow to druga sprawa. Wystarczy wylaczyc wszystkie opcje graficzne i uzyc szkla handlu. Essa

    Moderator Canhide:
    Ciachnąłem brzydkie słówko.

    Edited 2 times, last by Canhide ().

  • Cikawe czy zrobią w końcu shopki "Duchy" czy wciąż trzeba bd się gimnastykować by pokonać kilka kroków w kole xD

    trzej-krolowie-labirynt.jpg

  • Nie rozumiem o co jest to ostre [ciach] z nowym bazarkiem. Prawdopodobnie bedzie stalo to na osobnym corze. Czyli jak teraz 9 channeli jest na jednym corze, tak ch 0 czyli bazar bedzie mialo pewnie dedykowany jeden core. Czyli bez lagow, a pokaz slajdow to druga sprawa. Wystarczy wylaczyc wszystkie opcje graficzne i uzyc szkla handlu. Essa

    szkło handlu nie dziala biedaku

    Edited once, last by Canhide ().

  • Ogólnie rozwiązanie tej najnowszej aktualizacji jest banalne: Bazar niech służy wyłącznie sklepom offline (nawet na tych samych zasadach co podali, czyli że te 3% podatku bierze, 1 channel itd), do tego niech da się przez te offline sklepiki tam przenikać, no i najważniejsza rzecz: niech nie blokują wystawiania zwykłych sklepów w m1. Sytuacja win-win. Uradowani gracze mogą sobie pozwolić na sklepy offline (za opłatą SM) na osobnej mapce , a GF ma zysk $$$. Pvp nieruszone, handel dla pozostałych graczy nieruszony, gramy dalej.



    EDIT: Po chwili namysłu, wymyśliłem że te 3% podatku przy wypłacie mogłoby obowiązywać tylko w momencie, jak chcesz wypłacić kase będąc na innej mapce niż "Bazar". Chyba fair, co nie?

  • Ogólnie rozwiązanie tej najnowszej aktualizacji jest banalne: Bazar niech służy wyłącznie sklepom offline (nawet na tych samych zasadach co podali, czyli że te 3% podatku bierze, 1 channel itd), do tego niech da się przez te offline sklepiki tam przenikać, no i najważniejsza rzecz: niech nie blokują wystawiania zwykłych sklepów w m1. Sytuacja win-win. Uradowani gracze mogą sobie pozwolić na sklepy offline (za opłatą SM) na osobnej mapce , a GF ma zysk $$$. Pvp nieruszone, handel dla pozostałych graczy nieruszony, gramy dalej.



    EDIT: Po chwili namysłu, wymyśliłem że te 3% podatku przy wypłacie mogłoby obowiązywać tylko w momencie, jak chcesz wypłacić kase będąc na innej mapce niż "Bazar". Chyba fair, co nie?

    Powrót go korzeniu każdy bd unikał watu ("świat bez wat"- Kmieciak) i zamiat won bd sie płaciło dropem np. nos świni za skórę tygrysa xD

    Ciekawe kiedy wprowadzą podatek przy handlu personalnym xD

    Chyba im pomysł podsunąłem :/

  • Powrót go korzeniu każdy bd unikał watu ("świat bez wat"- Kmieciak) i zamiat won bd sie płaciło dropem np. nos świni za skórę tygrysa xD

    Ciekawe kiedy wprowadzą podatek przy handlu personalnym xD

    Chyba im pomysł podsunąłem :/

    ludzie ja proponuje strajk gameforge znowu ma czelność nakładania coraz to nowszych podatków na uczciwych handlarzy ja jako handlarz z krwi i kości na to się nie zgadzam nie damy się grabić!!!

    proponuje zrobić protest i na symboliczną minutę wylogować sie z metina!!!

    A poza tym uważam, że bazar powinien być usunięty

  • ludzie ja proponuje strajk gameforge znowu ma czelność nakładania coraz to nowszych podatków na uczciwych handlarzy ja jako handlarz z krwi i kości na to się nie zgadzam nie damy się grabić!!!

    proponuje zrobić protest i na symboliczną minutę wylogować sie z metina!!!

    Samo wywali xD nie trzeba logać

    Jeszcze 1 kwestia jak bd wyglądał podatek w przyadku gdy wystawię coś za 1w czy 1 yang? Ogólnie czy wony również bd opodatkowane bo w sumie przy wymianie 3% było pobierane to podwójny? i jak to rozliczyć

    Czy podatek dotyczny jedynie waluty yang? Art ?

  • Samo wywali xD nie trzeba logać

    Jeszcze 1 kwestia jak bd wyglądał podatek w przyadku gdy wystawię coś za 1w czy 1 yang?

    Jak dobrze wiemy, w metinie wartości po przecinku są zaniżane do dołu xd Więc w przypadku 3% z 1yang to 0.03 yang zaniżone do dołu daje 0 yang. A w przypadku 3% z 1wona, to pewnie będzie 97kk w yangach xD

    giphy.gif?cid=ecf05e47h1zv3znuzhmhh95ra14kuydswao9it2tj3hz9100&rid=giphy.gif&ct=g


  • Jak dobrze wiemy, w metinie wartości po przecinku są zaniżane do dołu xd Więc w przypadku 3% z 1yang to 0.03 yang zaniżone do dołu daje 0 yang. A w przypadku 3% z 1wona, to pewnie będzie 97kk w yangach xD

    Jeśli od waluty won to gwarantuję że 1 dnia padną serwy xD Ludziom z 1kw zrobi się 1,999,999,999 yang znowu jeśli nie bd to all każdy bd mieć w won i płacimy tylko1 podatek przy won a nie od każdej mikro transakcji. Każdy handlarz marża + podatek to tego xD zanim do mnie trafi to przeleci przez 10 handlarzy 3x 10 + dochodowy :D

    Kiedyś coś podobnego chcieli wprowadzić na giełdzie od każdej transakcji :crazy:

    A może bd się dało odliczyć wat :thumbsup:

  • A jak się wona komuś wyśle skrzynką koło dozo, to 3% podatku chyba nie bierze co nie? To może od wonów podatku też nie będzie na tych sklepach offline

    giphy.gif?cid=ecf05e47h1zv3znuzhmhh95ra14kuydswao9it2tj3hz9100&rid=giphy.gif&ct=g


  • Koniec PvP,

    Co ma pvp do bazaru? Ci co chcą się pobić to się biją w m1. Ci co chcą wyskoczyć na zakupy to muszą ruszyć tyłek na bazarek. Tyle w temacie.

    A Ci co afczą w m1. Dalej będą afczyć w m1:w00t: Do afczenia sklepów w kole nikomu nie potrzeba:rofl:. Jedynie to się lagów obawiam na tym bazarku

  • Co ma pvp do bazaru? Ci co chcą się pobić to się biją w m1. Ci co chcą wyskoczyć na zakupy to muszą ruszyć tyłek na bazarek. Tyle w temacie.

    A Ci co afczą w m1. Dalej będą afczyć w m1:w00t: Do afczenia sklepów w kole nikomu nie potrzeba:rofl:. Jedynie to się lagów obawiam na tym bazarku

    Laiki miał raczej na myśli, że skończy się zabijanie sklepów za pomocą przyzywania bossów.

    Czy znowu to manersko się wpycha i banuje?” (Bez urazy <3 )
    Masz pytanie lub uwagę zapraszam na pw (nie zagryzę)
    Posty nie są spam/offtop i proszę je zostawić
    Pozdrawiam serdecznie

  • Laiki miał raczej na myśli, że skończy się zabijanie sklepów za pomocą przyzywania bossów.

    PVP - Player vs Player. Nie boss vs shopek. Więc jedno z drugim się nie łączy

  • Laiki miał raczej na myśli, że skończy się zabijanie sklepów za pomocą przyzywania bossów.

    Właśnie dobrze, że głupki nie będą mogli robić sobie dobrze. :)

    "Nie ważne co na siebie założysz i tak nigdy nie ukryjesz swojego prawdziwego ja" - Raul

  • Samo wywali xD nie trzeba logać

    Jeszcze 1 kwestia jak bd wyglądał podatek w przyadku gdy wystawię coś za 1w czy 1 yang? Ogólnie czy wony również bd opodatkowane bo w sumie przy wymianie 3% było pobierane to podwójny? i jak to rozliczyć

    Czy podatek dotyczny jedynie waluty yang? Art ?

    Mordko, ten temat również mnie zainteresował i dlatego sprawdziłem wszystkie filmy nawet tureckich yt, którzy mieli dostęp do bety. Niestety ani jedna osoba nie pomyślała żeby pokazać (lub co gorsze GF zabronił im pokazywać) handlu poprzez won. Jak dobrze wiemy ta gra zaokrągla w szarfach itp. wątpię żeby won nie był opodatkowany... Co za tym idzie pewnie i tak jak sprzedasz coś za 1w to będziesz mógł wybrać 97kk... Co jest strata właściwie nie 3kk a nawet 6 (103kk przy wymianie u dozorcy). Co to poprzednich tematów. Od 5 listopada faktycznie będzie dużo inaczej ale może akurat będzie lepiej, jeśli faktycznie będzie to na innej maszynie postawione to spoko aleeee, jeśli to ch0 będzie tym samym które na zodiaku jest przy wejściu gdzie się range zbija. To życzę powodzenia 😁😂 tam przy mniejszej liczbie postaci po około 30 min łapie się takie lagi że robi się czarny ekran. Pożyjemy zobaczymy nie ma co się nastawiać od razu na koniec pvp i gry. Ludzie gdzieś będą stać tak czy inaczej a wątpię że wszyscy (może poza pierwszym dniem) będą siedzieć na bazarku. Osobiście mało siedzę nawet w m1 tylko wbijam i wrzucam drop na sklep. Jak mam ochotę na pvp to wracam do miasta, więc myślę że każdy nastawiony pod pvp będzie widział gdzie szukać walki, a fakt czy obok stoją sklepy czy nie to inna kwestia. No chyba że kogoś jara zabijanie nieprzygotowanych postaci szukających ekwipunku 😂 to inna kwestia. Pozdro mordko trzymajcie się cieplutko w tych dziwnych czasach. Piona.


    Poza tym dywagujemy tutaj na temat aktualizacji a ten serwer już ledwo utrzymuje to wszystko. Godzina 9 rano a loguje 2 konta od 40 min. Wczoraj o 19-20 godzinie nie zalogowałem się zupełnie do gry 😅 proponuje najpierw zadbać o możliwość grania dopiero potem o różne aktualizacje i dodatki xD to już jest cyrk na kółkach kiedy masz godzinę wolnego czasu i w tym czasie mam tylko przeczytać ku i zrobić codzienna misja na 2 postaciach 🧐😂

    Moderator Canhide:
    Połączyłem double post.

    Edited once, last by Canhide ().

  • Moim zdaniem podatek 3% będzie tylko od przedmiotów, które są sprzedawane za yang. (Podobnie jak np. podatek przy przesyłaniu skrzynką pocztową, od przesłanych yang jest podatek, a od wonów nie ma)

    GG: 504 900 40

  • No ja wczoraj jednym kontem sie zalogowałem na 2 juz błąd połączenia z serwerem i tak przez jakies 40 min jedne loglo drugie wywalilo dopiero po 22 cos delikatnie puscilo i logowanie szybko szlo

    Zespół Metin2 cię <3333 Doładuj isa nam na wypłatę zafunduje ci lagi i bugi <33333

  • Laiki miał raczej na myśli, że skończy się zabijanie sklepów za pomocą przyzywania bossów.

    Miałem na myśli osoby, które robią postacie 55-105 do pvp, tylko po to żeby wbijać na handlowy kanał do jinnno i się po nawalać z innymi, a skoro nie będzie sklepików, to przypuszczam że nie będzie też tyle osób "afkowwać" na ch1, co dotychczas. Sam afkując w m1 ch1, stałem własnie tam, dlatego żeby co jakiś czas sprawdzić sklepiki, tyle. Uważam, że brak sklepów = brak ludzi = brak nawalanek za dozo, czy też brak najeźdźców z innych królestw; bo do kogo mają przyjeżdżać?

    giphy.gif?cid=ecf05e47h1zv3znuzhmhh95ra14kuydswao9it2tj3hz9100&rid=giphy.gif&ct=g


  • Pytanko jest może jakiś Amulet/Medal w IS do kupienia który daje 30/50% Bonusu Expa?

    Oczywiście za SM.

  • Wydaje mi się, że nie. Było w kole do zdobycia, do 28 października Grozy i przedtem inne.

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • Miałem na myśli osoby, które robią postacie 55-105 do pvp, tylko po to żeby wbijać na handlowy kanał do jinnno i się po nawalać z innymi, a skoro nie będzie sklepików, to przypuszczam że nie będzie też tyle osób "afkowwać" na ch1, co dotychczas. Sam afkując w m1 ch1, stałem własnie tam, dlatego żeby co jakiś czas sprawdzić sklepiki, tyle. Uważam, że brak sklepów = brak ludzi = brak nawalanek za dozo, czy też brak najeźdźców z innych królestw; bo do kogo mają przyjeżdżać?

    Handel na ch1 raczej nie umrze. Wszyscy nie pójdą na bazar. Owszem, ilość pvp i ludzi może spadnąć drastycznie. Kto będzie miał ochotę się bić to przyjdzie kiedy będzie chciał.

    Czy znowu to manersko się wpycha i banuje?” (Bez urazy <3 )
    Masz pytanie lub uwagę zapraszam na pw (nie zagryzę)
    Posty nie są spam/offtop i proszę je zostawić
    Pozdrawiam serdecznie

  • Handel na ch1 raczej nie umrze. Wszyscy nie pójdą na bazar. Owszem, ilość pvp i ludzi może spadnąć drastycznie. Kto będzie miał ochotę się bić to przyjdzie kiedy będzie chciał.

    Ktoś chyba nie czytał dokładnie tego co opublikował Art. Tam było jasno napisane że nie będzie już możliwości handlu w m1. :)

  • Ktoś chyba nie czytał dokładnie tego co opublikował Art. Tam było jasno napisane że nie będzie już możliwości handlu w m1. :)

    No wlasnie nie czytal dokładnie..? Nie było czasem ze sklep offline bedzie mozna wystawić wszędzie?

    .

    :55: :chunjo: - SheeeN 80lvl OFF :ninjadag:
    :50: :chunjo: -DarkWolfie 100lvl OFF