Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • z tego co oglądałem na filmikach na YT z tych całych zlotów GF,i patrząc jacy tam ludzie są młodzi,nie dziwie się że metin2 tak bardzo się zepsuł


    na tych "całych zlotach GF" to w 90% są teamowcy (patrz TUTAJ )

    Niestety nieudolność firmy jest tak wielka,że za nasz projekt metin2 odpowiadają hmm 3 jak nie mniej osoby,widać to było podczas fuzji serwerów.


    Za metina odpowiada o wiele więcej osób ;p

    Spóźnienie sięgające do 10 godzin,czyżby dla nich to było tak trudne wstać o 4 rano? jeszcze w domu? nie musisz w końcu nigdzie wychodzić,tylko siedzisz w domu i robisz ..


    Kto Ci takich bzdur naopowiadał? Wchodząc na oficjalną stronę GFu, w zakładkę Kariera można znaleźć oferty pracy w tej firmie, praktycznie każde stanowisko wymaga stacjonowania w Karlsruhe.

    Ta cała firma,mam nadzieje że niedługo upadnie,a gre przejmie ktoś inny,chociaż wątpie że ktoś się podejmie utrzymania teraźniejszego metina..


    Nie upadnie. :)


    Aktualny stan serwerów, na który każdy narzeka, co odbija się również na Teamie i GF, po części jest zależny od nas. Zauważyłam, że wielu graczy stoi bezczynnie główną postacią w m1 a drugim kontem idzie dropić albo stawia sklep. Takich sterczących w m1 graczy jest dużo, gdyby każdy wylogował stojące bezczynnie konto, już by było lepiej. ;p Boty, boty, boty... nie lubię wrzucać ludzi do jednego worka, jednak boty (mowa o tych głównie o tych stawianych masowo, gdzie właściciel konta nawet nie raczy siedzieć przy PC) stawiane są przez nas - graczy, nie GF. W nocy jestem w stanie zrobić DT na 7-8 kont, gdzie w dzień zalogowanie dwóch graniczy z cudem. Skoro w nocy da się w stanie normalnie grać, to nasuwa się prosty wniosek - w nocy jest zdecydowanie mniej graczy.



    Co do samych zmian w grze, osobiście dla mnie są jak najbardziej na plus.
    Mapy dla +90 to był strzał w dziesiątke, nie trzeba się bić w red lesie o metina, żeby zdobyć PDka albo pelerynki. :mkay: Wbrew pozorom fuzja też nie jest taka zła, market aż się ugina od ofert eq, biegając po grocie można zauważyć, że coś się tam dzieje, wojny, sojusze, zadymy pod DT to chleb powszedni. Dla starych wyjadaczy jest to namiastka tego, co działo się 4-5 lat temu. :-)

  • Widniał u Nas na S55 temat Diumar najludniejszy serwer, obecnie zostało 1/3 graczy, gratulację dla firmy za ciężką pracę która cały czas się do tego przyczynia

    Potwierdzam w 100% z dnia na dzień można zaobserwować wyludnianie serwera a powód jest tylko jeden znany nie tylko na S55 Diumar...


    Jeżeli dalej tak będzie powróci sytuacja ze starych serwerów np s13 z którego pochodzę, znów wiatr będzie hulał po m1 m2 o innych lokacjach już nie wspomnę.


    Wg mnie na chwile obecną istnieje ostatnia szansa aby do tego nie dopuścić GF bierz się do roboty i to prędko bo wszystko co uratowałeś możesz stracić na nowo!

    Kupie na s13:
    Obuwie 1,5-2kpz 8%spowolnienie
    Broń: Rib/Fms sr35+ 8% spowolnienie
    Branze z łez 1,5-2kpż 10 do pż.

  • Aktualny stan serwerów, na który każdy narzeka, co odbija się również na Teamie i GF, po części jest zależny od nas. Zauważyłam, że wielu graczy stoi bezczynnie główną postacią w m1 a drugim kontem idzie dropić albo stawia sklep. Takich sterczących w m1 graczy jest dużo, gdyby każdy wylogował stojące bezczynnie konto, już by było lepiej. ;p Boty, boty, boty... nie lubię wrzucać ludzi do jednego worka, jednak boty (mowa o tych głównie o tych stawianych masowo, gdzie właściciel konta nawet nie raczy siedzieć przy PC) stawiane są przez nas - graczy, nie GF. W nocy jestem w stanie zrobić DT na 7-8 kont, gdzie w dzień zalogowanie dwóch graniczy z cudem. Skoro w nocy da się w stanie normalnie grać, to nasuwa się prosty wniosek - w nocy jest zdecydowanie mniej graczy.

    To w takim razie powiedz mi w jaki sposób grubo ponad 3 lata temu gdy było 9 serwerów i każdy na każdym CH miał full, gdzie nawet wtedy w chunjo nie dało się przejść od ilości sklepów nie było lagów?! Co sie stalo? Teraz majac 6 serwerow gdzie zaden nie ma full, ludzi jest w cholere mniej niz za tamtych czasow metin nie wyrabia? Oczywiscie, wina lezy po naszej stronie - graczy, tylko nie gf :) dobre.

  • /ciach
    Ale moge sobie gdybac. Jest coraz mniej graczy - to widac. jesli GF czegos nie zrobi w sprawie poprawy infrastruktutury technicznej to bedzie tak jak przed laczeniem ... Mi tez juz odechciewa sie grac - dzis co 10mint freeze serwera a majac range na minusie troche strach. Nawet jesli mam lucy. A kij wie czy tylko u mnie serwer sie zamraza - a u innych nie?


    Moderator Leneres:
    Ostatni raz powtarzam, iż to nie jest odpowiednie miejsce by rozpatrywać problem od stony technicznej. Jeżeli chcesz się wypowiedzieć na temat gry od strony technicznej zapraszam do działu: Błędy techniczne i bugi

    Temudzyn :52: (z s8 ONYKS) :shinsoo: 94 ON - STOP :)
    TemudzynWP :52: (z s8 ONYKS) :shinsoo: 100++ ON - SLOWLY FORWARD ;)


    Edited 4 times, last by Leneres ().


  • To tak w roli przypomnienia,bo wielkanoc za 2 i pół miesiąca.....


    I nie chce słyszeć o jakich kolwiek problemach technicznych ! :whistling: ..


    Chyba że chcecie czytać więcej takich ''pozytywów'' kierowanych w Waszą strone ^^



    A to tylko 1 strona ... Event Wielkanocny


    A tak na serio,to nie zwalcie tego po raz kolejny,ostatnio metiny były,ale tylko przez 2 dni,teraz mam nadzieje (i zapewne nie tylko ja) że metiny zostaną na cały event,bo tylko ten event został nam z eventów na których można się dobrze pobawić ;) Więc jak macie dalej te problemy techniczne to radzę skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą albo po prostu z GF by to naprawiali : ))


    Reszte eventów możemy schować po stół,bo tylko ten ma niepowtarzalny klimat i żaden sztuczny śnieg szkatułki blasku,ksucie na metinach 70, święty mikołaj wprowadzający zamęt na serwerze nie dokona tego co te Metiny,takie małe jajeczko,a jak wiele szczęścia daje ^^..
    Troche za wczas,ale lepiej mieć pewność,więc moderatorze,jak nie pasuje usuń post,ale nie dawaj ostrzeżenia,. :mkay:

    Metin$
    3a8d82808d0bbe33med.jpg


    REYMONTA 22

  • Metin2 aktualnie to gra tylko dla burżuazji a nie jak 5 lat dawniej dla każdego.
    Grają i wyróżniający są tylko ci co wydają kupe kasy na IS, dlatego że tylko w tym kierunku GF zmienia grę.Ciągle tylko happy hour/cashback/rabaty i skrzynie psów.I to właśnie przez to też wiele graczy kończy grę i rezygnują, bo fakty są takie że nawet 24h no-lifowania nie zrekompensuje grubych xxx wydanych w metka bo ktoś kupi w is kostium z dobrym bonem czy zakręci kołem losu i przegra z taką osobą.Pomijając nowy problem jakim są lagi i wywalanie serwerów...

  • Forfa, z całym szacunkiem, mi bardziej pasował mikołaj niż kosmiczne wielkanocne jaja:)

  • Event wielkanocny z jajkami wspominam najlepiej ze wszystkich eventów jakie się odbyły. Nie chodzi o zarobek lecz o dobrą zabawę ,a z pewnością tu jej nie zabraknie. Ludzie nie ksują sobie nawzajem , metków jest pod dostatkiem , gf nie traci zysków - brak przedmiotów z IS'a. Czekam z niecierpliwością na ten evencik. :)

  • Event wielkanocny jest najlepszym urozmaiceniem. Ciekawie opracowany graficznie, nie z tak banalną fabułą. Wielkanocne metiny są prawdziwym wyzwaniem i szkoda byłoby ich nie zobaczyć :mkay:
    Jak już tak ich nam żalują to niech chociaż podmienią zwykłe metiny na ich wielkanocne odpowiedniki ;p


  • No nie... Właśnie te jaja były dobre ale...
    Znowu nieb. i krwawe perły? One są nic nie warte aktualnie, a cena białej szybuje wysoko na niebie...
    Teraz lepiej byłoby dać koszyk albo coś w ten deseń, byleby nie pogorszyć eventu, a dać szansę również na białą perłę ;p

  • Ewent skonczony i jak najbardziej na + :D Co mnie jednak zastanawia to tombola i dziwne ułozenie nagród za symbole szczescia gdzie za zestaw duzo wartosciowszych bosów dostawało sie gorsze nagrody no bo np. kd szamana+4 praktycznie bezwartosci było lepsze np od auto potki czy pierscienia teleportacji lub piasku kwarcowego cos tu chyba jest nie tak ;:p.Ja najczesciej trafiałem auto pote lub kd+4


  • Aktualny stan serwerów( ...), po części jest zależny od nas. Zauważyłam, że wielu graczy stoi bezczynnie główną postacią w m1 a drugim kontem idzie dropić albo stawia sklep. Takich sterczących w m1 graczy jest dużo, gdyby każdy wylogował stojące bezczynnie konto, już by było lepiej. ;p Boty, boty, boty... nie lubię wrzucać ludzi do jednego worka, jednak boty (mowa o tych głównie o tych stawianych masowo, gdzie właściciel konta nawet nie raczy siedzieć przy PC) stawiane są przez nas - graczy, nie GF. W nocy jestem w stanie zrobić DT na 7-8 kont, gdzie w dzień zalogowanie dwóch graniczy z cudem. Skoro w nocy da się w stanie normalnie grać, to nasuwa się prosty wniosek - w nocy jest zdecydowanie mniej graczy.


    jak sie cos pisze to wypadaloby to przemyslec a nie pisac trzy po trzy i to jeszcze modek xd
    jak juz ktos wczesniej wspomnial pare lat temu czesto bylo full przynajmniej na jednym kanale i jakos tak nie wywalalo, a teraz co? mniej graczy i wywala i ty mowisz, ze jest za duzo graczy xd nie osmieszaj sie juz bardziej :)
    kiedys przy wiekszej ilosci graczy dzialalo, a teraz przy mniejszej nie! Wniosek jest jeden serwery są do bani! Przestarzałe, zepsute, źle obslugiwane nie wiem ale jedno jest pewne, ze na pewno to nie wina ilosci graczy!


    Za dużo sklepów? Jak pamiętam monastyr 4/5 lat temu to sklepów było o wiele więcej i jakoś działało. Poza tym jak ma gracz cokolwiek sprzedac? Musi wystawić sklep. Gdyby doszły do skutku plany domu aukcyjnego by nie musieć mieć zalogowanej postaci sklepowej, a itemy jednak wystawić to i tych postaci zalogowanych by bylo mniej ale to gejfordz by musial wydac kase na ulepszenie gry, a nie prezesiki lapia do portfela, a na gre juz olew.


    /ciach


    Głupoty proszę zachować dla siebie.
    Leneres.

    Edited once, last by Leneres ().

  • No nie... Właśnie te jaja były dobre ale...
    Znowu nieb. i krwawe perły? One są nic nie warte aktualnie, a cena białej szybuje wysoko na niebie...
    Teraz lepiej byłoby dać koszyk albo coś w ten deseń, byleby nie pogorszyć eventu, a dać szansę również na białą perłę ;p


    Nie ważne nagrody ,ważne zeby te metki były,mi tam te jaja magiczne pasują,koszyki lepsze,ale będą na 100% jaja.


    Co do eventu mikołajkowego,sens zycia wyłączenie mikołaja włączenie śniegu ^&^ :phatgrin:
    Dropnąlem z 10 szkat,1 kamola,nie chciało mi się bawić w te skarpetki :)

    Metin$
    3a8d82808d0bbe33med.jpg


    REYMONTA 22

  • Przydały by się zmiany na górnym szczeblu teamu bo ta osoba odpowiedzialna za to wszystko co się dzieje wyraźnie sobie nie radzi lub jest po prostu obibokiem który ma to wszystko w 4 literach . Na każdy naprawiony błąd w grze trzeba czekać pare miesięcy..... paranoja. Tak wiem zgłoszone trzeba czekać ale z ludzmi można rozmawiać , dogadać się i niektóre ważne sprawy można przyśpieszyć oczywiście jak się tylko tego chce.


    Zróbcie cos żeby nie wywalało podczas bicia bo wegetacja w m1 nie jest przyjemna!!!!!!!

  • Nie ważne nagrody ,ważne zeby te metki były,mi tam te jaja magiczne pasują,koszyki lepsze,ale będą na 100% jaja.


    Co do eventu mikołajkowego,sens zycia wyłączenie mikołaja włączenie śniegu ^&^ :phatgrin:
    Dropnąlem z 10 szkat,1 kamola,nie chciało mi się bawić w te skarpetki :)



    A mnie sie chciało i zrobiłem sobie dziś takie zestawienie :
    478 prezentów od Mikołaja
    Zwój Korekcji 17 sztuki
    Kamyk Duchowy 42 sztuki
    Zaczarowanie Przedmiotu 20 sztuki
    Owoc Życia 27 sztuki
    Zwój Błogosławieństwa 21 sztuki
    Wzmocnienie Przedmiotu 22 sztuki
    Mikstura Pospiechu 29x5 sztuki
    Zwój Kamienia Duszy 17 sztuki


    tak że wychodzi ze najwiecej było yang bo aż w 283 szkatach a w 195 były wyżej wymienione nagrody.


    Event naprawde fajny można było to spokojnie zrobić po 1-2 h dziennie . Czekam na Wielkanoc :mkay: .

  • Mialo byc kolo od 14.00 a jest prawie 15.00 ... co jest ? ;(

  • A już myślałem że tylko ja nie mam tego koła..

  • i tak koło losu to syf


    np cytuję
    "Nie, nie ma pustych pól, więc na pewno coś wygrasz. Wygrane te posiadają z reguły większą wartość niż sama inwestycja. "


    jest to totalna bzdura ponieważ na 1 poziomie fasolka zen kosztuje 10 SM a na 2 kosztuje 20 SM czyli jak to się ma to tego tekstu powyżej? 1 fasolka to w grze koszt około 5-7 kk a tutaj 20 SM? że niby ta fasolka jest warta 20 SM? mogę wymienić wiele więcej takich jakże cudownych prezentów z koła losu np 1x błogosławieństwo czy Sok z Owoca Granatu. także jeżeli ktoś jeszcze nie wydał SM na koło losu a chce to zrobić niech sobie przemyśli poważnie



    ps pewnie dostane za to bana bo pisanie prawdy na forum wyszło z mody

  • Panie Zygmuncie, koło losu jest dla osób, które mają 1k SM+ i lecą do 3 poziomu koła. Tam na Ciebie czekają dziki wojenne, bransy z kości tygrysa, kolczyki z kości tygrysa i inne ciekawe itemki ;)
    Jeżeli raz zalosujesz to nie licz na nie wiadomo co.

  • Mi na 316 prezentów wyleciało :14 dodań,20 zmianek,około 40 Kamoli i dziesiątki innych przydatnych przedmiotów typu owoce,bodzie ,których nie zliczałem.Patrząc na drop u innych osób można powiedzieć ,że to mało ,ale nie żałuje ,że wziąłem udział w tym evencie i zyskałem sporo itemów z IS'a. Wspomne tez,że 7/7 wkładanych dodań weszło . :mkay:

    :jinno::w00t:
    :noob: 72 lvl xSweetApple ON

  • Powie mi ktos czy pod czas eventu mogę mieć przy sobie buffa który ma wyższy lvl przedziałowy ?

  • To zależy od GM przeprowadzającego event. Ale w większości przypadków jeśli buff nie bije metków/bossów to możesz być na innym przedziale lvlowym.