Porozmawiajmy o Metin2

 • Skoro płaci się za coś to się wymaga. 3min tu 3 min tam i nagle robi się 30 min. Wszystko zależy co się robi.

  Jak nie ogarnia pracy przy Metin2 to niech to komuś innemu zostawi.

  A swoją drogą do dziś szpula nie zapamiętuje cen z ostatnich 3 godzin. Wywali Ci sklep i masz lipę. Tak to działa coś za co się płaci.

  „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
  mądrość — wywyższać się.”

 • Skoro płaci się za coś to się wymaga. 3min tu 3 min tam i nagle robi się 30 min. Wszystko zależy co się robi.

  Jak nie ogarnia pracy przy Metin2 to niech to komuś innemu zostawi.

  A swoją drogą do dziś szpula nie zapamiętuje cen z ostatnich 3 godzin. Wywali Ci sklep i masz lipę. Tak to działa coś za co się płaci.

  Tylko że nie tylko Art pracuje przy metin2? jest od tego jeszcze kilku innych pracowników a kluczowe decyzje zapadają bez nich? :)


  3 min tu 3 min tam, zalęzy ile kont logujesz i po wuja tyle.


  co do szkła to ja własnie przeleciałem cały rynek na lynx bez szkla i żyje WOW!

 • widac ze nikt z was nie gral na samym poczatku :D

  sklepy byly w m1 (calym) przy teleporcie do m2, w calym m2, i w miejscach gdzie sie dropilo czyli pod bo, przed v1 a nawet co bogatszy kupowal przepustke i stawial na sklepie poty w v2


  teraz problem bo trzeba poswiecic kilka minut zeby kupic item taniej o 2% na ... jednej mapie dla wszystkich krolestw :D ludzie sie poprostu rozleniwili

 • widac ze nikt z was nie gral na samym poczatku :D

  sklepy byly w m1 (calym) przy teleporcie do m2, w calym m2, i w miejscach gdzie sie dropilo czyli pod bo, przed v1 a nawet co bogatszy kupowal przepustke i stawial na sklepie poty w v2


  teraz problem bo trzeba poswiecic kilka minut zeby kupic item taniej o 2% na ... jednej mapie dla wszystkich krolestw :D ludzie sie poprostu rozleniwili

  Jak widze takie komentarze to zastanawiam sie co u takiego osobnika siedzi w głowie. Fajnie ze grałes "na samym poczatku" sporo osób tez grało w tamtych czasach w tym ja , tylko że to było 15lat wiec nie porownuj tamtych czasów do terazniejszosci gdzie szkło handlu na mapie handlowej jest praktycznie WYMAGANE chyba ze chcesz tracic pół dnia na bieganie po dość sporej mapie i przeszukiwaniu sklepików. To nie jest metin 2k7 i zapewniam Cie ze ludzie ktorzy najwiecej krzycza ze metin sie zepsul i "kiedys to było jak sie biło w 8 na BO" czy "latało dt w kilkanascie osób", miałoby dość takiego metina po tygodniu w obecnych czasach i nie jest to kwestia jak to ująłes "rozleniwienia" tylko szanowania swojego czasu. Metin poszedł do przodu , nie mi to oceniac czy w dobra czy zła strone, ale gdyby nie aktualizacje , nowy kontent i nawet to głupie szkło handlu które tak ułatwia sprawę , metin byłby w jeszcze gorszej sytuacji niz jest teraz(choć patrząc po nowym serwerze i innych klastrach , tak źle jeszcze nie jest , nadal sporo ludzi gra i zaczyna gre na nowych serwerach a jest 2022 i wybór gier jest ogromny w porównaniu do czasów z początku metina). Także argumenty w stylu "naprawili szkło" dlatego jest droższe czy "kiedyś się grało bez i było fajnie" nie przemawiają do mnie kompletnie.

 • Jak widze takie komentarze to zastanawiam sie co u takiego osobnika siedzi w głowie. Fajnie ze grałes "na samym poczatku" sporo osób tez grało w tamtych czasach w tym ja , tylko że to było 15lat wiec nie porownuj tamtych czasów do terazniejszosci gdzie szkło handlu na mapie handlowej jest praktycznie WYMAGANE chyba ze chcesz tracic pół dnia na bieganie po dość sporej mapie i przeszukiwaniu sklepików. To nie jest metin 2k7 i zapewniam Cie ze ludzie ktorzy najwiecej krzycza ze metin sie zepsul i "kiedys to było jak sie biło w 8 na BO" czy "latało dt w kilkanascie osób", miałoby dość takiego metina po tygodniu w obecnych czasach i nie jest to kwestia jak to ująłes "rozleniwienia" tylko szanowania swojego czasu. Metin poszedł do przodu , nie mi to oceniac czy w dobra czy zła strone, ale gdyby nie aktualizacje , nowy kontent i nawet to głupie szkło handlu które tak ułatwia sprawę , metin byłby w jeszcze gorszej sytuacji niz jest teraz(choć patrząc po nowym serwerze i innych klastrach , tak źle jeszcze nie jest , nadal sporo ludzi gra i zaczyna gre na nowych serwerach a jest 2022 i wybór gier jest ogromny w porównaniu do czasów z początku metina). Także argumenty w stylu "naprawili szkło" dlatego jest droższe czy "kiedyś się grało bez i było fajnie" nie przemawiają do mnie kompletnie.

  Ale to że naprawili szkło i powróciło ono do swojej pierwotnej ceny to jest FAKT.


  Można grać bez szkła, masz od tego !wołaj możesz sam się przebiec bez problemu, pół dnia nie spędzisz na bieganiu po bazarku, płakanie że szkła handlu nie ma i się grać nie da też jest bezsensu, jak chcesz mieć rozgrywkę premium to za nią płać to starsze niż metin2 XD

  Jeśli ktoś potrzebuje tego szkła to będzie je mieć tak czy siak.

  Takie ciągłe płakanie o to że szkło zdrożało jest bezcelowe :)


  + co do serwerów naawet na lynx gra przyzwoita liczba graczy.

  ogólnie pomijając TigerGhosta, Węgry, Czechy i serwer Europa, Lynx to na pozostałych gra naprawdę dużo osób (pomijam ruski, arabski i grecki).

  Znając życie to pewnie fuzja Węgry - Czechy to kwestia czasu i przyniosła by korzyści a nawet jeśli Lynx pójdzie do Poly to i tak liczba graczy będzie duża ;3

 • Królowa węży to teraz syf totalny . Tak naprawdę to otwierałem ostatni miesiąc odpałów żeby bić yohare za jakies 100-150w ,a stare dungeony w tym meley stanowiły 75% mojego zarobku (które można bić bez kostiumów i amuletów:crazy:).

  No więc właśnie.. yohara raczej to tylko dodatek do gry gdzie można ciekawiej spędzić czas niż grindować 24/7 melejki i hydry, ale czysto zarobkowo już nie wychodzi za dobrze.


  Co do szkła handlu za SM i ogólnego protestu graczy to szkło handlu nigdy nie było "za darmo" jak wiele osób pisze bo SM też trzeba najpierw wydać, żeby mieć SZ.


  Mam propozycję, żeby umownie podzielić mapę bazaru i np. sklepy z alchemią stawiać w pobliżu alchemika, sklepy z KU np. przy handlarce różności, sklepy z wyposażeniem w okolicach dozorcy,

  ulepy przy kowala itd. Można by to rozrysować na mapce i podać dalej do gildii i pojedynczych graczy - ułatwi to szukanie czegokolwiek na bazarze - jako gracze mamy duży wpływ na to jak gra wygląda i wprowadzając takie umowne obszary jesteśmy w stanie zminimalizować potrzebę kupowania szkła handlu

 • Takie umowne tereny handlu istniały od zawsze i w sumie nawet ja nie szukam broni i ulepek czy ogólnie eq przy alchemiku tylko od razu jadę pod kowala albo dozorcę.


  Misiasek ciekawe czy będziesz takim optymistą gdy logowanie stanie się funkcją P R E M I U M (daj Boże).

  Przynajmniej płaczków nie będzie z polski taki ot ogromny plusik.

 • zastanawiam się czy wy jesteś aby napewno normlani?? czy wy naprawdę nie rozumiecie że każdy kolejny krok ze strony wydawcy podąża w złą stron (czyt. w stronę jak z graczy wyciągnąć kasę bo bezmózgi i tak załaduja goldy w isa<X)

 • zastanawiam się czy wy jesteś aby napewno normlani?? czy wy naprawdę nie rozumiecie że każdy kolejny krok ze strony wydawcy podąża w złą stron (czyt. w stronę jak z graczy wyciągnąć kasę bo bezmózgi i tak załaduja goldy w isa<X)

  Jeżeli kogoś stać na to aby ładował pieniądze to dlaczego ma tego nie robić, ktoś serwer utrzymać musi. Owszem mogło by być nieco tańsze ale cóż chcesz kupisz nie chcesz nie kupuj I baw się w męczarnie. Do dobrego łatwo się przyzwyczaić.

 • Jeżeli kogoś stać na to aby ładował pieniądze to dlaczego ma tego nie robić, ktoś serwer utrzymać musi. Owszem mogło by być nieco tańsze ale cóż chcesz kupisz nie chcesz nie kupuj I baw się w męczarnie. Do dobrego łatwo się przyzwyczaić.

  dokładnie przez takie podejście jest tak jak jest :thumbdown:

 • zawsze jest płacz przy jakiejś zmianie, a potem ludzie się przyzwyczajają,
  tak jak zawsze rynek wszystko zweryfikuje

  Ci na których można przeprowadzać bez obaw, że będą się opierać - różne eksperymenty mówią o tych niepokornych że płaczą. Jak widać otwarty sprzeciw ma sens.

 • Ci na których można przeprowadzać bez obaw, że będą się opierać - różne eksperymenty mówią o tych niepokornych że płaczą. Jak widać otwarty sprzeciw ma sens.

  to nie jest eksperyment tylko coś lekko podrożało,
  zmiany na hydrze też przyjąłem, z czasem każdy się przyzwyczaił

 • To pokazuje, że ogólny sprzeciw społeczności metinowej potrafi mieć wpływ na decyzję GF. We wszystkich innych społecznościach gracze protestowali, u nas ci co protestowali byli wyśmiewani przez tych, co czują się w jakiś sposób lepsi i dają się robić bez mydła. Szkoda że tak jest bo może my jako polska społeczność mielibyśmy jakikolwiek wpływ na decyzję gf i liczono by się z naszym głosem - jak z Turkami, ale u nas na 1 osobę, która chce coś zmienić przypadają 3, które ja wyśmieją i kolejne dwie, które boją lub nie potrafią się odezwać.


  Moglibyśmy zaprotestować np przeciwko zamykaniu serwera Polska i braku biletów, ale ile osób by się w to zaangażowało a ile cisnęłoby z tego bekę lub olewało temat ciepłym moczem ?

 • Ascoran mógłbym Cię prosić o zaraportowanie, żeby dostosowano maski tengu dla likanów ?


  Wiem, że raportowałeś już to w moim imieniu kilkukrotnie, ale staram się im przypominać to regularnie od czasu do czasu to może coś ruszą z tematem.

  Z góry dzięki

 • Ale to że naprawili szkło i powróciło ono do swojej pierwotnej ceny to jest FAKT.

  Kolejny agent. xd Fakt jest taki, że najpierw szkła nie było, później dali je za darmo, a następnie znowu zabrali. To jest FAKT. Jak było uszkodzone to trzeba było je wycofać i przywrócić po naprawieniu.

  "Wybaczanie zdrajcom jest zdradą wobec wszystkim uczciwym" - Archangel

 • Jak za darmo jak bylo za SM, i to dluuuugo