Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • A ja się nie zgadzam ze na yoharze jest jakis super zarobek, ktory zrekompensowalby odpal. Jesli ktos gra solo np bodziakiem- jak ja to na znakomitej alchemii bez odpalu, kostiumow itd nie ma tam czego szukac mimo tego ze eq mysle dobrze dobrane.

    Jak juz sie czlowiek odpali i tam polata to drop nie jest jakis spektakularny - kamienie demona+2/3 praktycznie juz nic nie warte, +4 dropia niezwykle rzadko, odlamki 6/7 wszystkie spadly mocno w dol - lacznie z zoltymi, stabilne sznury nic nie warte, inspiracje, precyzje i 9te skille praktycznie nic nie warte, muszle z 20kk za sztuke spadly chyba do 6kk za sztuke, nawet zlom z instancji mocno stanial - na tyle ze liczac wejscie i wyjscie (przepustka z IS) wychodzi sie na zero.

    Inna sprawa ma sie jak ktos lata na krolowa wezy i alastora - ale to opcja dla zgranych ekip, dla solowych graczy zarobku tam wielkiego nie ma.

    Królowa węży to teraz syf totalny . Tak naprawdę to otwierałem ostatni miesiąc odpałów żeby bić yohare za jakies 100-150w ,a stare dungeony w tym meley stanowiły 75% mojego zarobku (które można bić bez kostiumów i amuletów:crazy:).

  • Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was następujące eventy poboczne:

    • 2-4 maja - 200% więcej doświadczenia
    • 3 maja 18:00-22:00 - Puzzle rybackie
    • 4 maja 18:00-22:00 - Drop skrzyni blasku księżyca z potworów


    Art  Ingolf  Ascoran które godziny dropu dziś i jutro są aktualne?


  • Również jestem za zmianą cen szkła handlu, najlepiej jakby szkło 30d nie kosztowało więcej jak 100sm - wtedy ekonomicznie ma to jakiś sens.

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • No tak, zmiany w IS-ie. Szpula kaszmiru dostępna dla tych co walą sporą ilość w tą grę. No bo przeciętny gracz kupi rękawicę, czasem może kliknie na szkatę licząc na szczęście i skąd ma wytrzasnąć na co tygodniową szpulę kaszmiru.


    Ale tak z innej beczki, a może nie do końca. Skoro IS ma być droższy to życzyłabym sobie naprawienia w końcu tej platformy.

    A nie żeby reklama która wg GF-u musi się pojawić rozłączała platformę. Art tylko mi nie piszcie że mam to na support zgłaszać, bo naprawdę nie lubię czytać że zgłoszono. Za grę płacimy, więc wypadałoby żeby działała cały czas bez zarzutów. Pojawiający się launcher, to wciąż nie rozwiązany problem. Wystarczy że zalogujesz sobie postacie magazynki i je wylogujesz a konto które zostało już nie przelogujesz, bo komunikat.

    Pomijam brak napraw innych rzeczy. Komuś ściany przeszkadzały przy wjeździe do DC i je poprzesuwał, ale resp rud już nie.

    To tylko przykład, bo przecież nadal metiny od wieków respią się po ścianach albo przy kucach.

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • A może Art w ogóle wprowadźcie abonament na metina np. 30zł miesięcznie i normalne ceny w IS, bo co się teraz dzieje w tej PayFree-to-play grze to jest żart. 10 zł/ tydzień płacić tylko aby mieć dostęp do rynku lub tracić całe godziny na przeglądaniu tego bazaru to jest śmiech na sali. Chyba po 12 latach czas pożegnać z tą gierką...

  • 1. Szpula kaszmiru nie jest obowiązkowa - jest jako premium shop taki.


    2. Płacenie za grę jest dobrowolne mimo wszystko a wszystkie opcje typu rękawica itd. są opcjami PREMIUM czyli KUPUJESZ I MASZ LEPIEJ NIŻ INNI na tym polega opcja PREMIUM.


    3. Mi reklama nigdy nie wywaliła launchera, taki komunikat to też żaden problem, 3 minuty zajmuje ci włączenie nowego klienta, no chyba że jesteś "spoceńcem" który musi tryhardować każde 10 sekund gry to wtedy twój problem.

    a jeśli poruszysz temat ze leci ci czas kostiumów jak ponownie odpalasz czy coś to radzę nie spać 24/7 dopóki ci się nie skończy time a petach mountach i kostiumie xD


    4. Tak, metin potrafi się spwanić u stajennego, i jakoś to nie jest tak częsty problem a nawet gdyby to i tak ktoś go zbije jakimś cudem więc problemu nie widzę.

    No chyba że znowu lecimy tryhard i wyliczenia Fiol potek na dane współrzędne metka XD


    5. Ale od tego właśnie jest support XD masz problem to go zgłaszasz a Polski team to przesyła do niemieckiego Teamu i tak to prawda Polacy nie są odpowiedzialni za bugi w grze i ich naprawę a niemiecki team ponieważ GF - Niemiecka Firma, głównie niemieccy pracownicy :)

    A Art z tego co wiem to ma więcej projektów niż tylko metin2.


    6. IS to usługi premium, szkło handlu od zawsze było za SM tylko przez ostanie 1,5 roku była przez SZ i to uzasadnione było więc... a przed szkłem to ludzie normalnie biegali po trzech królestwach i dwóch CH :)


    A może Art w ogóle wprowadźcie abonament na metina np. 30zł miesięcznie i normalne ceny w IS, bo co się teraz dzieje w tej PayFree-to-play grze to jest żart. 10 zł/ tydzień płacić tylko aby mieć dostęp do rynku lub tracić całe godziny na przeglądaniu tego bazaru to jest śmiech na sali. Chyba po 12 latach czas pożegnać z tą gierką...

    kiedyś się tak grało, jeśli grałeś przed wprowadzeniem bazaru to miałeś gorzej niż bazar bo latałeś x2 CH i x3 królestwa :))

  • Skoro płaci się za coś to się wymaga. 3min tu 3 min tam i nagle robi się 30 min. Wszystko zależy co się robi.

    Jak nie ogarnia pracy przy Metin2 to niech to komuś innemu zostawi.

    A swoją drogą do dziś szpula nie zapamiętuje cen z ostatnich 3 godzin. Wywali Ci sklep i masz lipę. Tak to działa coś za co się płaci.

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • Skoro płaci się za coś to się wymaga. 3min tu 3 min tam i nagle robi się 30 min. Wszystko zależy co się robi.

    Jak nie ogarnia pracy przy Metin2 to niech to komuś innemu zostawi.

    A swoją drogą do dziś szpula nie zapamiętuje cen z ostatnich 3 godzin. Wywali Ci sklep i masz lipę. Tak to działa coś za co się płaci.

    Tylko że nie tylko Art pracuje przy metin2? jest od tego jeszcze kilku innych pracowników a kluczowe decyzje zapadają bez nich? :)


    3 min tu 3 min tam, zalęzy ile kont logujesz i po wuja tyle.


    co do szkła to ja własnie przeleciałem cały rynek na lynx bez szkla i żyje WOW!

  • widac ze nikt z was nie gral na samym poczatku :D

    sklepy byly w m1 (calym) przy teleporcie do m2, w calym m2, i w miejscach gdzie sie dropilo czyli pod bo, przed v1 a nawet co bogatszy kupowal przepustke i stawial na sklepie poty w v2


    teraz problem bo trzeba poswiecic kilka minut zeby kupic item taniej o 2% na ... jednej mapie dla wszystkich krolestw :D ludzie sie poprostu rozleniwili

  • widac ze nikt z was nie gral na samym poczatku :D

    sklepy byly w m1 (calym) przy teleporcie do m2, w calym m2, i w miejscach gdzie sie dropilo czyli pod bo, przed v1 a nawet co bogatszy kupowal przepustke i stawial na sklepie poty w v2


    teraz problem bo trzeba poswiecic kilka minut zeby kupic item taniej o 2% na ... jednej mapie dla wszystkich krolestw :D ludzie sie poprostu rozleniwili

    Jak widze takie komentarze to zastanawiam sie co u takiego osobnika siedzi w głowie. Fajnie ze grałes "na samym poczatku" sporo osób tez grało w tamtych czasach w tym ja , tylko że to było 15lat wiec nie porownuj tamtych czasów do terazniejszosci gdzie szkło handlu na mapie handlowej jest praktycznie WYMAGANE chyba ze chcesz tracic pół dnia na bieganie po dość sporej mapie i przeszukiwaniu sklepików. To nie jest metin 2k7 i zapewniam Cie ze ludzie ktorzy najwiecej krzycza ze metin sie zepsul i "kiedys to było jak sie biło w 8 na BO" czy "latało dt w kilkanascie osób", miałoby dość takiego metina po tygodniu w obecnych czasach i nie jest to kwestia jak to ująłes "rozleniwienia" tylko szanowania swojego czasu. Metin poszedł do przodu , nie mi to oceniac czy w dobra czy zła strone, ale gdyby nie aktualizacje , nowy kontent i nawet to głupie szkło handlu które tak ułatwia sprawę , metin byłby w jeszcze gorszej sytuacji niz jest teraz(choć patrząc po nowym serwerze i innych klastrach , tak źle jeszcze nie jest , nadal sporo ludzi gra i zaczyna gre na nowych serwerach a jest 2022 i wybór gier jest ogromny w porównaniu do czasów z początku metina). Także argumenty w stylu "naprawili szkło" dlatego jest droższe czy "kiedyś się grało bez i było fajnie" nie przemawiają do mnie kompletnie.

  • Jak widze takie komentarze to zastanawiam sie co u takiego osobnika siedzi w głowie. Fajnie ze grałes "na samym poczatku" sporo osób tez grało w tamtych czasach w tym ja , tylko że to było 15lat wiec nie porownuj tamtych czasów do terazniejszosci gdzie szkło handlu na mapie handlowej jest praktycznie WYMAGANE chyba ze chcesz tracic pół dnia na bieganie po dość sporej mapie i przeszukiwaniu sklepików. To nie jest metin 2k7 i zapewniam Cie ze ludzie ktorzy najwiecej krzycza ze metin sie zepsul i "kiedys to było jak sie biło w 8 na BO" czy "latało dt w kilkanascie osób", miałoby dość takiego metina po tygodniu w obecnych czasach i nie jest to kwestia jak to ująłes "rozleniwienia" tylko szanowania swojego czasu. Metin poszedł do przodu , nie mi to oceniac czy w dobra czy zła strone, ale gdyby nie aktualizacje , nowy kontent i nawet to głupie szkło handlu które tak ułatwia sprawę , metin byłby w jeszcze gorszej sytuacji niz jest teraz(choć patrząc po nowym serwerze i innych klastrach , tak źle jeszcze nie jest , nadal sporo ludzi gra i zaczyna gre na nowych serwerach a jest 2022 i wybór gier jest ogromny w porównaniu do czasów z początku metina). Także argumenty w stylu "naprawili szkło" dlatego jest droższe czy "kiedyś się grało bez i było fajnie" nie przemawiają do mnie kompletnie.

    Ale to że naprawili szkło i powróciło ono do swojej pierwotnej ceny to jest FAKT.


    Można grać bez szkła, masz od tego !wołaj możesz sam się przebiec bez problemu, pół dnia nie spędzisz na bieganiu po bazarku, płakanie że szkła handlu nie ma i się grać nie da też jest bezsensu, jak chcesz mieć rozgrywkę premium to za nią płać to starsze niż metin2 XD

    Jeśli ktoś potrzebuje tego szkła to będzie je mieć tak czy siak.

    Takie ciągłe płakanie o to że szkło zdrożało jest bezcelowe :)


    + co do serwerów naawet na lynx gra przyzwoita liczba graczy.

    ogólnie pomijając TigerGhosta, Węgry, Czechy i serwer Europa, Lynx to na pozostałych gra naprawdę dużo osób (pomijam ruski, arabski i grecki).

    Znając życie to pewnie fuzja Węgry - Czechy to kwestia czasu i przyniosła by korzyści a nawet jeśli Lynx pójdzie do Poly to i tak liczba graczy będzie duża ;3

  • Królowa węży to teraz syf totalny . Tak naprawdę to otwierałem ostatni miesiąc odpałów żeby bić yohare za jakies 100-150w ,a stare dungeony w tym meley stanowiły 75% mojego zarobku (które można bić bez kostiumów i amuletów:crazy:).

    No więc właśnie.. yohara raczej to tylko dodatek do gry gdzie można ciekawiej spędzić czas niż grindować 24/7 melejki i hydry, ale czysto zarobkowo już nie wychodzi za dobrze.


    Co do szkła handlu za SM i ogólnego protestu graczy to szkło handlu nigdy nie było "za darmo" jak wiele osób pisze bo SM też trzeba najpierw wydać, żeby mieć SZ.


    Mam propozycję, żeby umownie podzielić mapę bazaru i np. sklepy z alchemią stawiać w pobliżu alchemika, sklepy z KU np. przy handlarce różności, sklepy z wyposażeniem w okolicach dozorcy,

    ulepy przy kowala itd. Można by to rozrysować na mapce i podać dalej do gildii i pojedynczych graczy - ułatwi to szukanie czegokolwiek na bazarze - jako gracze mamy duży wpływ na to jak gra wygląda i wprowadzając takie umowne obszary jesteśmy w stanie zminimalizować potrzebę kupowania szkła handlu

  • Takie umowne tereny handlu istniały od zawsze i w sumie nawet ja nie szukam broni i ulepek czy ogólnie eq przy alchemiku tylko od razu jadę pod kowala albo dozorcę.


    Misiasek ciekawe czy będziesz takim optymistą gdy logowanie stanie się funkcją P R E M I U M (daj Boże).

    Przynajmniej płaczków nie będzie z polski taki ot ogromny plusik.