Porozmawiajmy o Metin2

• A dlaczego post zniknął? =) Sama prawda.

Został przeniesiony do działu związanego z tym systemem gdzie swoją drogą dostałem odpowiedź, że nie mam racji.

System najemników - dyskusja

Streamy wrócą razem z powrotem zmiany CH (czyli możliwe, że nigdy)
    :w00t: A może stream z Tasmanii Jemioły Diumara Polski? :w00t:
    https://www.youtube.com/user/LuckeR174

Zazwyczaj odpalam w dni robocze okolice 12-14 godziny

Zapraszam!

:mkay:

• To nie pisz bzdur o mechanice gry na metin2 pl tu nie ma żadnej mechaniki i nawet skill się nie liczy tylko ilość wsadzonych plnów w IS i w eq. Na tym można zakończyć temat. Gra jedynie wymaga od Ciebie ładowania określonej gotówki w to żeby być w topce , a umiejętnosć , ogarnianie klasy , znajomosć mechaniki bosów , taktyk jest tu potrzebna jak pewnej damie lekkich obyczajów bielizna. Wszystkie zmiany robione są w tym właśnie kierunku.

Z tym ładowaniem kasy, żeby być w topce to fakt, ale to norma w tym gatunku gier. Natomiast co do mechanik bossów to się nie zgodzę. Mechaniki nie są jakoś niesamowicie skomplikowane (w końcu gierka ma prawie 20 lat), ale istnieją. Na zodiaku zamiana w kamień/pieska i okręgi, w których się unika tej zamiany lub jej ulega. Na jotunie trzeba ogarnąć jak jego skille działają i jak się ustawić żeby jak najmniej obrywać. Jeśli chodzi o dungi yoharowe to nie miałem z nimi styczności, ale zapewne też coś się tam znajdzie.

• Wydaje mi się czy GF zwiększył szansę na zamknięcie metina podczas otwierania dozorcy? Kiedyś robiłem testy to na 20 otwarć metin był zamykany tylko 4 razy i te 20% to był znośny wynik. Teraz na 20 prób metin jest zamykany aż 10 razy! 50% to jest jakiś żart - czy mamy się spodziewać w is za 1k SM jakiegoś kamienia ochronnego, który będzie przez miesiąc dawał bonus "Stabilny Dozorca"?

"Nie ważne co na siebie założysz i tak nigdy nie ukryjesz swojego prawdziwego ja" - Raul

• Z tym ładowaniem kasy, żeby być w topce to fakt, ale to norma w tym gatunku gier. Natomiast co do mechanik bossów to się nie zgodzę. Mechaniki nie są jakoś niesamowicie skomplikowane (w końcu gierka ma prawie 20 lat), ale istnieją. Na zodiaku zamiana w kamień/pieska i okręgi, w których się unika tej zamiany lub jej ulega. Na jotunie trzeba ogarnąć jak jego skille działają i jak się ustawić żeby jak najmniej obrywać. Jeśli chodzi o dungi yoharowe to nie miałem z nimi styczności, ale zapewne też coś się tam znajdzie.

to niezłe mechaniki jotunowe :w00t:

• Wydaje mi się czy GF zwiększył szansę na zamknięcie metina podczas otwierania dozorcy? Kiedyś robiłem testy to na 20 otwarć metin był zamykany tylko 4 razy i te 20% to był znośny wynik. Teraz na 20 prób metin jest zamykany aż 10 razy! 50% to jest jakiś żart - czy mamy się spodziewać w is za 1k SM jakiegoś kamienia ochronnego, który będzie przez miesiąc dawał bonus "Stabilny Dozorca"?

jestem za, proszę dodać do IS kamień Stabilny Dozorca

to zależy od naszego internetu ale fakt cos jest na rzeczy, non stop wywala mi klienta

JUxDZP5.png

• Fajnie jest zalogować się na platformę po czym z tej platformy Cię cofa i już masz buga na 3 H że nie możesz się zalogować na żadną. Rok 2022 ludzie latają na księżyc, są blisko odkrycia lekarstwa na raka, na COVID a GF nie potrafi sobie wciąż poradzić z tym śmiesznym bugiem. Gdyby była możliwość połączyć wszystkie platformy w jedną to bym to zrobił bez zastanowienia. Pewnie nawet ten problem nie jest zgłoszony a jedyne co można usłyszeć w tej sprawie na polskim supporcie to: "Gracz nie powinien używać tylu platform" Lekarstwo zaserwowane jako rozwiązanie problemu.

Mikropłatności 2k19

#STOPexternalToolBan ! #BeFAIR ! 2k20

Gracz zalogował się na wiele kont w krótkim czasie, co spowodowało włączenie systemu bezpieczeństwa.

Gracz nie powinien używać tylu kont. 2k20 / FALA BANÓW I UNBANÓW RODEM Z ARCHIWUM X BEZ WYJAŚNIEŃ 08.12.2020

DOSTAĆ REKOMPENSATĘ ZA NIESŁUSZNE BANY W POSTACI TYGODNIOWYCH EVENTÓW , A PO NIECH DOPIERO UNBANA XD ~ART 2K21

• Co Ci ma odpowiedzieć Polski support skoro nie on nadzoruje serwerami z drewna ? :D Otrzymujesz takie info , jakie dostają z góry. :rip:

Smuteczkiem jest to , że logujesz się do gry i nic nie możesz zrobić ... Bo przy każdym TP zamyka klienta. Nawet m1 w spokoju popilnować nie można bo logout ;( Zamiast dodawać nowe cukiereczki w ItemShopie powinni zająć się stabilnością serwerów. Niestety pretensje można mieć jedynie do twórców gry , a nie do osób , które mają do powiedzenia tyle . . . co nic. ;|

giphy.gif

• SUPPORT jako wsparcie powinien forsować naprawę błędów i pisać o tym na każdym kroku, ja tak rozumiem support, a nasz support to sekretarki przekazujące informacje. Jak psuje się itemshop przerwy są robione w nocy o północy, jak psuje się coś co jest niekorzystne dla graczy to miesiącami się na naprawę czeka, albo latami. Piszę negatywnie o supporcie bo to nasz jedyny łącznik z GFem. Tak samo negatywnie piszę o GFie. To hieny chcące naszych pieniędzy nie dając w zamian absolutnie nic. To już nawet nie jest gra pay2win tylko pay2pay :saint:

Mikropłatności 2k19

Gracz zalogował się na wiele kont w krótkim czasie, co spowodowało włączenie systemu bezpieczeństwa.

Gracz nie powinien używać tylu kont. 2k20 / FALA BANÓW I UNBANÓW RODEM Z ARCHIWUM X BEZ WYJAŚNIEŃ 08.12.2020

DOSTAĆ REKOMPENSATĘ ZA NIESŁUSZNE BANY W POSTACI TYGODNIOWYCH EVENTÓW , A PO NIECH DOPIERO UNBANA XD ~ART 2K21

• Czekam juz ponad 2 miesiace by mi odpowiedzieli i oddali skrzynki z meley bo w momencie gdy ja skonczylem wszystkie konta jednoczesnie wywalilo pod straznika i takie 2 sytuacje mialem zrobilem ss z czasem ukonczenia misji data i godzina wystapienia bledu opsialem cala sytuacje nicki postaci i dalej cisza totalna zlewka ale jak napiszesz ze nie dziala ci ItemShoop to 20 min i gotowe

Nie Rozmawiaj z Idiotą Bo Sprowadzi Cię Do Swojego Poziomu a Potem Pokona Doświadczeniem ;))

• Co do zmian w grze metin tak katuje kompa, procesor, że np mi po kilku latach tej wspaniałej pixelowej gry grając na małych oknach na stałe wypaliło mi pixele. Można rzecz, że metin odbił piętno na moim monitorze. Do kogo mam się udać po rekompensatę? XD

Mikropłatności 2k19

• Niemożliwe taka sobie gierka aż tak żre moc procka??? Hmmm to chyba jakas kopalnia bitcoinów pod naszym nosem :D:D:D: Po co mają stawiac kombajny jak ludziska nie dosć ze zapłacą to jeszcze na nich zarobią.

Optymalizacja polega na tym że ograniczyli prędkość wyświetlania , no i zmniejszyli czas wyświetlania nazwy nad dropem. Teraz po tych zmianach to śmiga aż miło.

• Ascoran koło losu też jest do 22 lutego tak jak cała oferta? Bo nigdzie nie ma o nim informacji, chyba że gdzieś pominąłem...

Tez jestem ciekaw, choć na 99% będzie do końca eventu czyli 22.02

• Ma ktoś jakieś informacje na temat skilli konia ile daje to na wyższych poziomach koszt całego ulepszenia itd?

Nowe skille konne:

- silny na klase (5 ksiąg)

- wola SungMa (4 księgi)

- precyzja

- gwałt (szybkość ataku)

- odrzut (deptanie przeciwnika)

- PD

- Bezszelestny chód (działa jak u peta)

- Zwinne kopyta (szybkość ruchu)

- Nieśmiertelność (jeśli pż spadnie poniżej 30% otrzymujesz na 3sec nieśmiertelność) - swoją drogą ciekawe na ile wydłuży się czas przy 20pkt

- Jazda (umiejętnośći konne) sprawia, że koń jest pożyteczniejszy (cokolwiek to oznacza) ```

17/18 ksiąg - co pominąłem ?

Na rozwój każdego skilla wystarczy 1 księga. Każdy poziom kosztuje 20kk + 1k gaya. (1-20 pkt -> 4w + 20k gaya)

Od 21lvl'a konia możesz rozwinąć jeden skill, od 31lvl'a - drugi.

Nie wiem ile daje na 20

Na 3 poziomie dalej daje 1 precyzji. Póki co szkoda mi gaya, zeby rozwijac dopóki zbrojki nie ogarnę a obecna cena politur póki co nie zachęca do jej wytwarzania xd

• Pragnę poruszyć ponownie wielokrotnie wałkowany temat, sprawdzić jaki jest odzew społeczności. Poprzez coraz to nowsze modyfikacje przewaga między graczami pozostającymi, niekiedy od lat, celowo, na stałym poziomie a tymi którzy dobijają kolejne poziomy championa rośnie skokowo na korzyść tych drugich. Zjawisko dochodzi do tego stopnia, że drop blasków, który przez lata był przyjemnością zamienia się w batalię, a w zasadzie, pragnę to grubo podkreślić - tyranię graczy wysokopoziomowych. Dotyczy to zarówno v3, dostępu do DT jak i ostatniej platformy Hwang. Skoro został stworzony nowy świat dla graczy wysokopoziomowych, czy nie lepiej byłoby ostatecznie odseparować v3, DT od takich postaci? W zdrowych normalnych warunkach (poza eventem SBK) środowisko v3 jest zdominowane przez graczy o poziomach 35-75. Jedynie od święta wkraczają na ten teren postaci high lvl i ograniczają szanse na zarobek graczom, którzy na co dzień nie trzepią kokosów na dungach czy Yoharze. Oczywiście, duża część się oburzy, bo utrzymanie status quo jest wybitnie korzystne, dla "gigantów", którzy mogą przez parę godzin dodatkowo podnieść swój budżet o przynajmniej kilkadziesiąt won. Niekiedy do v3 wpadają chojracy pow. 10 l championa wyłącznie po to by uprzykrzać drop innym graczom. Sytuacja w mojej ocenie jest patologiczna, psująca rynek, bo ogranicza zarobek drobnym handlarzom. Coś jak big korpo konkurujące z ludźmi na JDG xD Oczywiście, rozumiem argumenty, "że włożyłem tyle i tyle czasu i pieniędzy żeby mieć taki a nie inny poziom". Rozumiem - dlatego masz dostęp do Yohary, dungów i możliwości bogacenia się wielokrotnie większe niż postaci niskopoziomowe. Liczę na konstruktywną wymianę zdań

Uważam również, że ograniczenie lvlowe dla V3 nadałoby dużo koloru, bo zwiększyłoby konkurencję między dropami, wymusiło inwestycję w dodatkowe eq pvp dla graczy niskopoziomowych, ogólnie wzbogaciłoby walkę na równiejszych zasadach, co dałoby również większą satysfakcję z gry

Moderator Canhide:
    Połączyłem double post.

Edited once, last by Canhide ().

• Ascoran koło losu też jest do 22 lutego tak jak cała oferta? Bo nigdzie nie ma o nim informacji, chyba że gdzieś pominąłem...

Kilka dni temu pytałem o ofertę Koła Miłości, ale dostałem zapewnienie, że brak informacji o tym, aby je oficjalnie ogłosić w osobnym wątku. Zapytam jeszcze o jakiś pewny termin zakończenia i jeśli uzyskam dokładne potwierdzenie to dam znać w tym temacie. :thumbup:

Tez jestem za hh Ascoran są może jakieś plany? Coś możesz zdradzić?

Jakiś czas temu w planie było, ale szybko się zmyło. Nowego na horyzoncie nie widzę, ale proszę się tym nie sugerować. Informacje o HH zdarza się, że dostajemy bardzo późno, albo w ogóle zapomną nas poinformować. Nie mniej jednak w jutrzejszym feedback'u wspomnę o 'zapotrzebowaniu'. ;)