Porozmawiajmy o Metin2

• Jak cie nie zmusza????? Graj bez rękawicy z IS na samej łapce z lasu. Chłopie manipulują tobą jak chcą. Sztuka manipulacji polega na tym żebyś nieświadomie robił to co chcą inni i wydawało ci się , ze sam podejmujesz niezależne decyzje.

Kiedyś na samej łapce z lasu szło grać drop nie był taki jak na łapce z IS ale był sensowny, teraz nawet nie ma co siadac do gry bez rękawicy z IS. Mało tego żeby mieć naprawdę fajny drop trzeba mieć łapkę z IS + łapka z lasu. Spróbuj zarobić na kupon 50sm na samej łapce z lasu :rofl:, pomijam fakt , że trzeba kogoś poprosić żeby dropnął ci rękawice z lasu (gdybyś sam chciał to musisz mieć znów super koksa na 55 lvl lub postać wyexpioną do 61 -75 , ale bez zrękawicy z IS znów trwało by to wieki). Więc tak czy siak , żeby gra była przyjemnością a nie męką i tak musisz wydać realne pieniądze żeby pograć. Największą zmorą jest azjatycki model mikropłatność , które daja istotnego boosta w grze(a najlepsze jest to , że tutaj jak w przypadku wzmocnienia przedmiotu lub zaczarowania dostajesz jedynie SZANSĘ , a nie coś konkretnego - taki kupon w lotto). Najuczciwszy zawsze był model abonamentowy płacisz i dostajesz konkretny produkt.

gościu nie wszystko od razu, co ty myślisz ze zaczniesz grę od zera i po dwóch dniach zarobisz na kupon 50sm żeby mieć na rękawiczkę z isu?
    jak widzę to pisanie o to ze nie ma dropu bez lapki z isa to powiem ci tylko jedno - sugar jakoś potrafi sobie dropnac to co potrzebuje bo gra regularnie

• Kiedyś na samej łapce z lasu szło grać drop nie był taki jak na łapce z IS ale był sensowny,

Kiedyś były inne założenia. Kiedyś człowiek był graczem i bawił się grą, a dzisiaj wpadają karierowicze co po 2 tygodniach patrzą na Jotuna, Hydrę czy Meley. Szukacie drogi na skróty i w ten sposób ta gra jest niszczona.

"Nie ważne co na siebie założysz i tak nigdy nie ukryjesz swojego prawdziwego ja" - Raul

• gościu nie wszystko od razu, co ty myślisz ze zaczniesz grę od zera i po dwóch dniach zarobisz na kupon 50sm żeby mieć na rękawiczkę z isu?
    jak widzę to pisanie o to ze nie ma dropu bez lapki z isa to powiem ci tylko jedno - sugar jakoś potrafi sobie dropnac to co potrzebuje bo gra regularnie

nie kazdy gra 24/7 jak ty czy inni maja zycie prywatne rodziny i wchodza sie tu pobawic odpoczac z checia pogrania w ta gre a nie caly dzien siedzisz a ty 1 ku dropniesz tak jak i odlamki bez isa 3h roboty z isem 15 min wiece nie [CIACH] mi tu glupot ze da sie bez isa grac i ze nikt nie kaze ci ladowac bez isa niema gry ale widac lubisz bronic GF to nagroda dla ciebie juz jest szykowana dostaniesz 1 hekse heheh

Moderator Canhide:
    Usunąłem pseudowulgaryzm.

Zespół Metin2 cię <3333 Doładuj isa nam na wypłatę zafunduje ci lagi i bugi <33333

Edited once, last by Canhide ().

• nie kazdy gra 24/7 jak ty czy inni maja zycie prywatne rodziny i wchodza sie tu pobawic odpoczac z checia pogrania w ta gre a nie caly dzien siedzisz a ty 1 ku dropniesz tak jak i odlamki bez isa 3h roboty z isem 15 min wiece nie pier.... mi tu glupot ze da sie bez isa grac i ze nikt nie kaze ci ladowac bez isa niema gry ale widac lubisz bronic GF to nagroda dla ciebie juz jest szykowana dostaniesz 1 hekse heheh

gram godzinę dziennie wiec twoj argument jest inwalida a twoje narzekanie to jedyny powód dla którego nie jesteś w topce :)

• gościu nie wszystko od razu, co ty myślisz ze zaczniesz grę od zera i po dwóch dniach zarobisz na kupon 50sm żeby mieć na rękawiczkę z isu?

Tak jak napisał matel -- ludzie mają swoje życie i traktują grę jako odskocznie a nie kolejny obowiązek. Oczywiście , ze są tacy ludzie , którzy siedza po 12 godzin na grze - no ale nie chyba o to chodzi , żeby gra stała się pracą a nie przyjemnością.

Pewnie, że nie wszystko od razu, ale jakiś balans by się przydał. Jak widzisz to pisanie to graj bez IS i za rok pogadamy, a nie rzucasz jeden przykład jakiegoś kolesia któremu po 30 minutach udało się dropnąć łapkę z lasu która starczy mu na 3 godziny a jeszcze jest taki z niego spryciarz że pewnie zakłada ją tuż przed ubiciem metka lub bosa.

Metin od ładnych paru lat stał się grą TYPOWĄ P2W z naciskiem na solo , która ogranicza się do FARMY, GRINDU I CIĄGŁEGO MIKSOWANIA to już nie jest rasowe mmorpg a jedynie atrapa. Gdzie są grupowe dungi rajdy , gdzie każda klasa odgrywa role? Jest 3 klasy grywalne w tym jeden support(buf) i tyle.

• Tak jak napisał matel -- ludzie mają swoje życie i traktują grę jako odskocznie a nie kolejny obowiązek. Oczywiście , ze są tacy ludzie , którzy siedza po 12 godzin na grze - no ale nie chyba o to chodzi , żeby gra stała się pracą a nie przyjemnością.

Pewnie, że nie wszystko od razu, ale jakiś balans by się przydał. Jak widzisz to pisanie to graj bez IS i za rok pogadamy, a nie rzucasz jeden przykład jakiegoś kolesia któremu po 30 minutach udało się dropnąć łapkę z lasu która starczy mu na 3 godziny a jeszcze jest taki z niego spryciarz że pewnie zakłada ją tuż przed ubiciem metka lub bosa.

Metin od ładnych paru lat stał się grą TYPOWĄ P2W z naciskiem na solo , która ogranicza się do FARMY, GRINDU I CIĄGŁEGO MIKSOWANIA to już nie jest rasowe mmorpg a jedynie atrapa. Gdzie są grupowe dungi rajdy , gdzie każda klasa odgrywa role? Jest 3 klasy grywalne w tym jeden support(buf) i tyle.

to dobrze ze zakłada ja przed ubiciem a nie cały czas, to jest znajomość mechaniki gry.
    a jak ktoś ma problem żeby dropnac rękawiczkę z lasu to polecam otwierac szkaty bossów które ludzie wystawiają po 400-700k, lecą zdecydowanie lepiej niż w red lesie :)

• To nie pisz bzdur o mechanice gry na metin2 pl tu nie ma żadnej mechaniki i nawet skill się nie liczy tylko ilość wsadzonych plnów w IS i w eq. Na tym można zakończyć temat. Gra jedynie wymaga od Ciebie ładowania określonej gotówki w to żeby być w topce , a umiejętnosć , ogarnianie klasy , znajomosć mechaniki bosów , taktyk jest tu potrzebna jak pewnej damie lekkich obyczajów bielizna. Wszystkie zmiany robione są w tym właśnie kierunku.

• To nie pisz bzdur o mechanice gry na metin2 pl tu nie ma żadnej mechaniki i nawet skill się nie liczy tylko ilość wsadzonych plnów w IS i w eq. Na tym można zakończyć temat. Gra jedynie wymaga od Ciebie ładowania określonej gotówki w to żeby być w topce , a umiejętnosć , ogarnianie klasy , znajomosć mechaniki bosów , taktyk jest tu potrzebna jak pewnej damie lekkich obyczajów bielizna. Wszystkie zmiany robione są w tym właśnie kierunku.

tak tak, gf sam ci z portfela zabiera, a za gf stoja iluminaci. Pokaz mi chociaż jedna grę MMO w której możesz trzymać topke bez pakowania w isa

• Jak cie nie zmusza????? Graj bez rękawicy z IS na samej łapce z lasu. Chłopie manipulują tobą jak chcą. Sztuka manipulacji polega na tym żebyś nieświadomie robił to co chcą inni i wydawało ci się , ze sam podejmujesz niezależne decyzje.

Ja nie robię niczego nieświadomie, jeśli kupuję rękawicę by zwiększyć swój drop, to jest cel i przeznaczenie, nie widzę tutaj żadnej utraty świadomości ani manipulacji.
    To nie jest przymus by grać z rękawicą z IS, ale to zmierza do tego, że faktycznie ten drop jest nieco zmniejszony

• tak tak, gf sam ci z portfela zabiera, a za gf stoja iluminaci. Pokaz mi chociaż jedna grę MMO w której możesz trzymać topke bez pakowania w isa

pokazałem ci wyżej gra jest darmowa

Jasne tylko, że ten wybór masz pozorny. Każdy woli chyba kupić łapke z IS niż dropić odłamki na 5 postaciach 6 godzin. No chyba że jest masochistą.

Moderator Canhide:
    Połączyłem double post.

Edited once, last by Canhide ().

• Jasne tylko, że ten wybór masz pozorny. Każdy woli chyba kupić łapke z IS niż dropić odłamki na 5 postaciach 6 godzin. No chyba że jest masochistą.

XD 5 postaci 6 godzin to ty chyba w m2 dropisz XD

pokazałem ci wyżej gra jest darmowa

i co z tego ze jest darmowa, skoro pierwszy post na reddicie jaki znalazłem mówi jasno, ze bez dlc progres zajmuje tygodnie xD gościu ty bzdury nieziemskie wypisujesz

• XD 5 postaci 6 godzin to ty chyba w m2 dropisz XD

i co z tego ze jest darmowa, skoro pierwszy post na reddicie jaki znalazłem mówi jasno, ze bez dlc progres zajmuje tygodnie xD gościu ty bzdury nieziemskie wypisujesz

teraz chyba to dlc jest za darmo człowieku masz nieaktualne info pierwszy post z 2010 roku :D. No tak progres tygodnie a ty chcesz mieć postać zrobioną w max tydzień na metinie do 120 lvl

• teraz chyba to dlc jest za darmo człowieku masz nieaktualne info pierwszy post z 2010 roku :D. No tak progres tygodnie a ty chcesz mieć postać zrobioną w max tydzień na metinie do 120 lvl

ale to nie ja płacze o wolne progresowanie bez item shopu w metinie tylko wy, ja tylko dałem przykład twojej gry :)

A zrobienie postaci 120 to kwestia 3 tygodni.

• ale to nie ja płacze o wolne progresowanie bez item shopu w metinie tylko wy, ja tylko dałem przykład twojej gry :)

A zrobienie postaci 120 to kwestia 3 tygodni.

Nikt nie płacze, i tak każdy ma wybór zawsze grać albo nie grać. Przytoczyłem Ci tylko kilka kontrargumentów na to jak wygląda metin na tle innych produkcji, niekoniecznie płatnych. 120 lvl tutaj w 3 tygodnie przy założeniu że włożysz ile? Startujesz od zera bez altów którymi mozesz sie expić np do 91 i bez eq. Poprostu do edgamowej postaci z full eq.

Nie bede porównywał juz z AoC bo tam sam rajd progresowy na t6 (5 bosów) gdzie zdobywasz edgamowe eq +runy trwał 6 miesięcy.

Każdy robi to co lubi i dlatego nie ograniczam się do metina.

• Nikt nie płacze, i tak każdy ma wybór zawsze grać albo nie grać. Przytoczyłem Ci tylko kilka kontrargumentów na to jak wygląda metin na tle innych produkcji, niekoniecznie płatnych. 120 lvl tutaj w 3 tygodnie przy założeniu że włożysz ile? Startujesz od zera bez altów którymi mozesz sie expić np do 91 i bez eq. Poprostu do edgamowej postaci z full eq.

Nie bede porównywał juz z AoC bo tam sam rajd progresowy na t6 (5 bosów) gdzie zdobywasz edgamowe eq +runy trwał 6 miesięcy.

Każdy robi to co lubi i dlatego nie ograniczam się do metina.

dlatego od kilku postów robisz kryptoreklamę AoC i próbujesz coś udowodnić na forum zupełnie innej gry, która jest typowym grindownikiem

• dlatego od kilku postów robisz kryptoreklamę AoC i próbujesz coś udowodnić na forum zupełnie innej gry, która jest typowym grindownikie

sam jesteś typowy grindownik , siedzisz na metinie i nie widzisz świata poza nim i płaczesz o jakichś kryptoreklamach , może jest jakiś regulamin forum w którym zabrania się przytaczania innych tytułów. Przeczytałeś dwa zdania o grze i już masz wyrobione zdanie typowy neo kids. Ja w przeciwieństwie do Ciebie spedziłem 5 lat na tamtej grze ( zeby nie używać tytułu:rofl::rofl:) i 3 lata na metinie więc chyba mam troche większe porównanie niż ty.

Metin jest typowym grindownikiem + farmingiem - nic tutaj nie robisz poza dropieniem i expieniem i tak w kółko. Zero gry w teamie i tylko nacisk GF na to zeby ładowac w IS. Każdy tutaj dązy do tego żeby solować bosy , a nie gra po to zeby rozwinać postać ogarnąć ją i poszukac gildii w której będzie mógł chodzić na grupówki. Tutaj masz możliwość grania na 20 kont , bo taka jest "mechanika" gry ,a tam nie ogarniesz jednej glebisz i robisz vipe na bosie.

Boisz się że gracze zaczna masowo odchodzić i okaże sie ze pozamykają servery? Każdy chyba sam decyduje o tym czy chce pozostać tutaj czy szukać czegoś innego, i ani ja ani ty nie mamy wpływu na jego decyzję. Sam wydawca metin2 doszedł do wniosku że ta gra jest tak nuuudna, że wprowadził autołowy a teraz jeszce najemników żeby grali za ciebie.

Kończe tą dyskusje bo widze ze jesteś zapatrzonym w metina dzieciakiem , który poza tą gierką nie widzi nic innego.

• Niedawno wróciłem do gry po kilku latach i nie wiem jak to jest z blaskami w pierwszą sobote każdego miesiąca. Ktoś zapomniał to zdjąć z wiki czy nadal aktualne? Jeśli tak to w jakich godzinach bo trzeba się przygotować :P

• wszedłem i widzę smutne rzeczy xD czytałem to co pisaliście wyżej i wniosek jest prosty, oboje macie rację bo prawda leży po środku i zależy od punktu widzenia... prawda metin stał się nudny, polega na dropieniu i expieniu w głównej mierze ale zawsze tak było... teraz po prostu mniej ludzi gra + drop corów czy robieniem codziennych misji również dla nich to dla większości to obowiazek a nie przyjemność (dla mnie niestety też heh :)) ale nie powiem bo nie raz latałem z gildia robić meley czy dunga gildijnego i idzie jeszcze poczuć tą frajde, która była kiedyś. Brakuje mi najbardziej tych wojen gildijnych, kiedy nie było ludzi z pelnymi absami, setek i całej masy odpału z is. Ogólnie przy eq pvm robię też eq pvp chociaż zupełnie go nie używam może raz na miesiąc jak ktoś ksuje 😅 wydaje mi się że większość ludzi, która tu siedzi (forum,gra) chcę poczuć chociaż namiastkę tego co tutaj czuła więc to kwestia osoby czy gra w ten czy inny tytuł... a kłócenie się o isa i p2w... słuchajcie gra jest niesprawiedliwa, gf jest niesprawiedliwy i życie też takie jest... bierzmy to na klate i próbujmy przeżyć to życie jak najlepiej potrafimy. Dużo zdrówka mordeczki 😁

• Zmiany w grze mogą zajść za jakiś czas jak nam karzą jechać na Ruskich. Bo nie wiem czy ktoś się interesuje ale politycy wpieprzyli nas w sojusz Anglia- Polska-Ukraina i komentatorzy mówią, że konflikt może się mocno rozszerzyć... Tak, że jak spłoną serwerownie to z metka nikt nic nie będzie miał i o metku ludzie nie będą myśleć. Nie ma co się kłócić, każdy z nas w tym momencie ma większe problemy

.

• Fajny "System Najemników" dodaliście. Szkoda, że bez IS nie da się skorzystać praktycznie w ogóle. Wczoraj szybkie wybadanie tematu na aukcjach po ile będą kupowali, a dzisiaj myk na stałe. Może chociaż jedno źródło zdobycia z gry Kuponu leczenia Najemnika pazery?

Kolejna szansa na wprowadzenie czegoś fajnego, ale jednak nie udało się bo jak to tak bez ładowania w IS? Tego wściekłym przez ostatnie problemy i błędy graczom było trzeba. Oby tak dalej!

lEHkwqq.png

A dlaczego post zniknął? =) Sama prawda.

• Krytyka boli, o administracji teamie czy tych wyżej albo dobrze albo wcale.

tutaj norma i najlepsze sa argumenty " cytowanie postu usuniętego" . Mi się nawet nie chce już mówić na temat tego co tu sie wyprawia od paru lat. Jedynie co wolno to chwalić gf , ale krytyka jest juz niemile widziana.