Porozmawiajmy o Metin2

• Art  Ingolf jaki ma sens logowanie dwuetapowe dla 3 kont, kiedy 9 innych loguje się normalnie na tej samej platformie ?!?!

Właśnie musiałem zrezygnować z konta z ulepszaczami i dwóch magazynów ...

Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, aniżeli aktywację 2FA na koncie Gameforge.

Community Manager

• Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, aniżeli aktywację 2FA na koncie Gameforge.

To jakiś cynbal wpadł na ten pomysł pewnie nigdy w metina nie grał.

• Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, aniżeli aktywację 2FA na koncie Gameforge.

Wydaje mi się że główna zmienna jaka jest wdrożona to - random. Tak jak w przypadku sklepów premium, gdy był problem i dali możliwość kupna w IS 5szt/konto za bodajże 10sm czy 10sz - to też było to oparte o czysty random.

To jest niedorzeczność. Konto które jest obecnie nieużywane bo dostało wymóg logowania dwuskładnikowego to 5 postaci, z których każda ma poziom równy 1, ich czas gry mieści się w przedziale 30min-1,5h, a mapy na których przez ten czas bywały to m1 oraz ewentualnie bazar. Tyle co mają zapełnione eq, gdyż pełnią rolę poszczególnych magazynów. Zatem jaki to ma związek lub gdzie w tu zachodzi podejrzenie o "bycie botem". Dodam, że na koncie nigdy wcześniej nie było innych postaci (wcześniejszych-skasowanych).

Kolejna sprawa, gdzie tu jest jakikolwiek sens czy logika ? Dajmy na to - mamy platformę z 15 kontami, na 13 kont nie ma logowania dwuetapowego, a na pozostałe 2 jest. Czy to oznacza że jeśli ktoś jedzie na botach to ma problem tylko z 2 kontami a reszta już jest "bezpieczna" ? Dlaczego nie ma tego logowania dwuetapowego na platformę - tylko jest wrzucone na poszczególne konta ? Mam wrażenie, że analogicznie podchodzono do "walki z botami" i jeśli nieuczciwy gracz leciał na botach to dostawał ban na konto a nie na platformę - jeśli się mylę to proszę mnie poprawić bo nigdy z banami nie miałem doświadczenia.

Czy niezadowolenie graczy z powodu tej "nowości" - zostało lub będzie przekazane do Gameforge ?

• Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów.

Zmiennych :D Dziwne, że mam 2 platformy z kontami, które logowane są tylko na meley. Na jednym muszę mieć weryfikację, a na drugim nie. Konta stworzone i expione w tym samym czasie :mkay: Więc tak jak wyżej myślę, że tą zmienną jest: randomowe wybieranie platform do dwuetapowej weryfikacji. :thumbdown:

Z tą weryfikacją dwuetapową jest tak samo jak z blokowaniem kont przez automat. Miały być banowane te na których było używane nielegalne oprogramowanie, a większość to były konta bez jakichkolwiek nadużyć. Tam pewnie też została użyta zmienna: Random :thumbsup:

• Zmiennych :D Dziwne, że mam 2 platformy z kontami, które logowane są tylko na meley. Na jednym muszę mieć weryfikację, a na drugim nie. Konta stworzone i expione w tym samym czasie :mkay: Więc tak jak wyżej myślę, że tą zmienną jest: randomowe wybieranie platform do dwuetapowej weryfikacji. :thumbdown:

Z tą weryfikacją dwuetapową jest tak samo jak z blokowaniem kont przez automat. Miały być banowane te na których było używane nielegalne oprogramowanie, a większość to były konta bez jakichkolwiek nadużyć. Tam pewnie też została użyta zmienna: Random :thumbsup:

też właśnie mam platformę gdzie mam 5 postaci z tego na 1 trzeba mieć weryfikacje a na pozostałych nie...

• Pamiętajcie ze zmienna „random” nie istnieje bo nie ma matematycznego wzoru na losową liczbę, istnieje za to pseudorandom, który można wyliczyć robiąc modulo daty unixowej bądź przy użyciu szumu procesora (wciąż nie jest to 100% losowość) - taką odpowiedz dostaniecie od GFu

• Art

Jeśli teraz jest mnóstwo błędów z platformami to warto byłoby podpytać o możliwość udostępnienia (chwilową) połączenia kont na jedną platformę. Z tego co mi wiadomo przy używaniu jednej platformy nie ma takich problemów, a zapewne nie byłbym jedyną osobą, która mogłaby z tego skorzystać.

[CIACH]

Moderator Canhide:
    Usunąłem offtop.

To jest chyba jeszcze mniej bystre od Cheat Blockera. Dostałem takiego bana na koncie gdzie trzymałem ulepy i loguje takie konto może raz w tygodniu. I musiałem aplikacje podłączać żeby żółcie niedźwiedzia wyciągnąć xDDD (lekka szydera akurat)

Jedno co rzuciło mi się w oczy, że to konto było zrobione kiedyś przypadkowo przez platformę. Czyli pewnie jednym z wymogów na ograniczenie jest STWORZENIE NOWEGO KONTA, tak jak niby boty to robią. To nie jest w ogóle inteligenty system. Jeśli będzie m.in blokował konta, które zostały założone poprzez "ZAŁÓŻ NOWE KONTO GRY", to jest to zwykła patologia. To miało ograniczać boty, a nie wszystkich z sugestią że może akurat bocisz xD

Następna rzecz, że przecież bot loguje tysiąc kont na godzinę, co nie?xDDD Dlatego Ty, za zalogowanie 20 kont dostaniesz kilkugodzinne albo dniowe ograniczenie, bo przecież też mogłeś bocić. Po co odpalasz tyle razy grę?

Zamiast napisać funkcję, która wykrywa dziwne akcje na koncie tj. zbyt szybkie przemiszczanie się, szybkie bicie. I wtedy nakładanie ograniczeń, to nie. Wszystko dla wszystkich.

Art jesteś pracownikiem najgorszego wydawcy gier jakiego kiedykolwiek widziałem. To moja subiektywna opinia, ale pewnie niejeden ma podobne zdanie.

vCe0W6E.png

• Pamiętajcie ze zmienna „random” nie istnieje bo nie ma matematycznego wzoru na losową liczbę, istnieje za to pseudorandom, który można wyliczyć robiąc modulo daty unixowej bądź przy użyciu szumu procesora (wciąż nie jest to 100% losowość) - taką odpowiedz dostaniecie od GFu

no to mają super matematyków --- kombinatoryka oraz prawdopodobieństwo i określanie prawdopodobieństw prób losowych, no ale jaka firma tacy matematycy:rofl:. Podstawy prawdopodobieństwa -- prawdopodobieństwo wypadnięcia orła podczas rzutu monetą (jedna próba) -- 1 z zbioru dwuelementowego czyli prawdopodobieństwo wynosi ok 50% bo nalezy uwzględnić przypadek kiedy moneta może zatrzymać się na rancie :):)

To już jest sprawdzony chwyt na wyciąganie kasy od ludzi. Tak jak z samochodami facelifting tutaj masz co jakiś czas nowy server. Ludziska się rzucają a potem stagnacja i gdy zyski osiągają maximum a potem jadą w dół server jest zamykany i kolejny otwierany. Taki cykl przyjął sobie GF.

Swoją drogą niczego mądrego nigdy się nie spodziewałem po tej firmie, 90% zmian, które były wprowadzane " by grało się lepiej" potem okazywały się kompletnymi niewypałami.

• no to mają super matematyków --- kombinatoryka oraz prawdopodobieństwo i określanie prawdopodobieństw prób losowych, no ale jaka firma tacy matematycy:rofl:. Podstawy prawdopodobieństwa -- prawdopodobieństwo wypadnięcia orła podczas rzutu monetą (jedna próba) -- 1 z zbioru dwuelementowego czyli prawdopodobieństwo wynosi ok 50% bo nalezy uwzględnić przypadek kiedy moneta może zatrzymać się na rancie :):)

To już jest sprawdzony chwyt na wyciąganie kasy od ludzi. Tak jak z samochodami facelifting tutaj masz co jakiś czas nowy server. Ludziska się rzucają a potem stagnacja i gdy zyski osiągają maximum a potem jadą w dół server jest zamykany i kolejny otwierany. Taki cykl przyjął sobie GF.

Swoją drogą niczego mądrego nigdy się nie spodziewałem po tej firmie, 90% zmian, które były wprowadzane " by grało się lepiej" potem okazywały się kompletnymi niewypałami.

bardziej chodzi o fakt ze komputer nie jest w stanie generować randomowej liczby. Nie ma to raczej nic wspólnego z matematyka 💁🏽‍♂️

• Może to powrót do czasów, gdzie każdy miał tylko jedno konto. Teraz jeden będzie miał główną postać , drugi buffa, trzeci magazyn z żółciami, czwarty z płonącymi grzywami, piąty .... ;)

"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić ....

Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć....

Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem ..." A. Camus

Oparte o zmienne.. ciekawe kiedy zostana naprawione problemy z clientem.. gdzie odpalisz 2 metki i zmienisz config nie logujac sie do gry przed zmiana configu to wyskakuje okienko aby zresetowac klienta.. problemy z klientem co u niektorych graczy doprowadza do wymuszania 2FA.. taka to jest wasza walka z botami.. gdzie 2FA nic nie daje do tej walki z botami.. przy banowaniu botow przez GMmow powinno cale konto GF leciec razem z tym botem i to od wprowadzenia platformy GF.. a nie tak jak to napisales ze to tylko pracownik GF moze zrobic.. chcecie walke z botami ogarnijcie ta chmurke.. i inne zabezpieczenia.. a nie jakies wymuszanie 2FA gdzie ma sie nijak do walki z botami

:55: :chunjo: - SheeeN 80lvl OFF :ninjadag:
    :50: :chunjo: -DarkWolfie 100lvl OFF

• bardziej chodzi o fakt ze komputer nie jest w stanie generować randomowej liczby. Nie ma to raczej nic wspólnego z matematyka 💁🏽‍♂️

jak nie jest??? Przecież sa generatory liczb losowych lub pseudolosowych. Jak dobrze pamiętam to w Pascalu była chyba funkcja random , gdzie podawałes zakres (zbiór) z którego losował np. od 0 do 100, lub zapalał losowo na jasno określony pixel na monitorze tab chyba było to losowanie z tablicy.

Sam komputer nie jest w stanie nic zrobić , chyba tylko zbierać kurz. Algorytmy programy , funkcje itp. kwestia tylko inwencji twórczej :D

• jak nie jest??? Przecież sa generatory liczb losowych lub pseudolosowych. Jak dobrze pamiętam to w Pascalu była chyba funkcja random , gdzie podawałes zakres (zbiór) z którego losował np. od 0 do 100, lub zapalał losowo na jasno określony pixel na monitorze tab chyba było to losowanie z tablicy.

Sam komputer nie jest w stanie nic zrobić , chyba tylko zbierać kurz. Algorytmy programy , funkcje itp. kwestia tylko inwencji twórczej :D

No właśnie: pseudolosowych :)

• Wszystko super. Mam zrobione ok 40 kont na tombole teraz to mogę je sobie w 4litery wsadzić bo niby jak będę nimi losować . Mam na to poświecić cały dzień?

Idąc dalej skarpety piłki wszystko to już bez sensu he he.

Wracamy do 2007 gdzie każdy miał jedno konto.

Brawo brawo Gf cały czasy idziesz do przodu w utrudniani nam gry oczywiście.:evil:

• Wszystko super. Mam zrobione ok 40 kont na tombole teraz to mogę je sobie w 4litery wsadzić bo niby jak będę nimi losować . Mam na to poświecić cały dzień?

Idąc dalej skarpety piłki wszystko to już bez sensu he he.

Wracamy do 2007 gdzie każdy miał jedno konto.

Brawo brawo Gf cały czasy idziesz do przodu w utrudniani nam gry oczywiście.:evil:

A w 2007r kiedy to każdy miał jedno konto - nie było botów ? Ja dopiero się wciągnąłem do gry w 2009 i wtedy pamiętam to bot bota botem poganiał ;) Nawet boty wtedy GMów na chmurkę biły, ładne to były jaja dopiero .. Ale co jeszcze pamiętam ? Zaczynałem grę równocześnie dwoma kontami ;) Nie było mowy o zakazie multikonta.

Od tamtego czasu minęło 12 lat i kto ma utrudnienia ? My ... Komu żyje się dalej dobrze ? Bociarzom ...

• to i ja sie dolacze do dyskusji. bo pograc chyba nie dam rady.

a taki komunikat co niby oznacza? mam zablokowane konta z nie wiadomo jakiego powodu? bo bota nigdy nie uzywalam...

"NIE MOZNA OTWORZYC KLIENTA GRY. URUCHOM PONOWNIE LAUNCHERA I ZALOGUJ SIE"

widze go jak chce sie zalogowac na serwer Polska na konta ktore dzialaly jeszcze poprawnie 2 miesiace temu!

• Musisz odpalić jeszcze raz te samo konto gry i wrócić na te z komunikatem dać zaloguj wtedy ci normalnie zaloguje

:chunjo: S:23(Kronos)

• Czyli kolejny tydzień przerw się zapowiada xD dzisiaj naprawiają problem z isem, jutro się okaże, że jednak nie do końca się udało naprawić i trzeba znowu przerwę kilka h zrobić, a w środę cotygodniowy restart. No i w piątek oczywiście rekompensata - rybaki na 2h.

• Teraz dajcie ludziom 500% expa bo to juz smieszne jest :-) kupuje itemki z isa i 1/4 czasu ucieka na przerwy wasze;jak bym w pracy pracował jak ci z gf to juz dawno bym szukał nowej pracy:-)