Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Uwierzytelnienie dwuskładnikowe jest DLA graczy a nie przeciwko graczom, oczywiście metiniarze jak zwykle swoje, bo konta trzeba sprzedawać jak i wony XD

    Prawda jest taka że to najlepsze zabezpieczenie przede wszystkim przed kradzieżą konta, które w 21 wieku powinno byś standardem :)

    Sprujcie sie do Google, że wprowadził 2fa kilka lat temu, tak samo jak do Facebooka, twittera i setek innych usług

    2FA w google. facebook nie jest obowiązkowe lecz jest jedną z opcji, którą możesz zrobić lecz nie musisz.

    A w metku teraz masz z góry narzucone bez tego do gry nie wejdziesz

  • chroni przed botami bo musisz zainwestować w kilka telefonów żeby logować boty, nikt nie puszcza jednego bota żeby grał po cichu, 5-10 kont na raz to standard xD

    Ps. W BDO 2FA jest obowiązkowa i nikomu to nie przeszkadza

    To niech otworzą serwer POLSKA to zobaczymy ile znajda telefonów na boty . Ja uważam ze od hu....

  • 2FA w google. facebook nie jest obowiązkowe lecz jest jedną z opcji, którą możesz zrobić lecz nie musisz.

    A w metku teraz masz z góry narzucone bez tego do gry nie wejdziesz

    i prawidłowo, ha tfu na boty, powinno być 2fa do każdego konta obowiązkowe, na gameforge mobile powinna być opcja dodania kilku kont naraz, bo to tez trochę patologia. Na jednym bocisz - wszystkie spadają z rowerka.

    > YouTube <

    Level 120 + 4 | Sura | LoudK1d | Lebensraum | Polyphemos | Chunjo

    xD.png

    > Przypominam o zasadach obowiązujących w grze: Zalecenia postępowania w społeczności Metin2

    pamiętaj drogi graczu: nic tak nie rozwinie twojej postaci w ciągu dnia jak 2 stówki w item shopa

  • Ciekawe co z graczami którzy posiadają stare telefony (tylko do dzwonienia/sms) - mają lecieć i zakupić nowy sprzęt czy pozostać wykluczeni ?:) Takie pytanie hipotetyczne ...


    Jak zwykle uwalanie normalnych graczy ... bo cwaniacy zaraz zainstalują sobie apkę na wirtualnej maszynce, skaner QR też jest do zrobienia czy to na kamerce czy w inny sposób i wcale nie trzeba kupować telefonów tylko mieć czas na takie zabawy .. i pytam się w jaki sposób to niby pomoże z botami ?!

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Ciekawe co z graczami którzy posiadają stare telefony (tylko do dzwonienia/sms) - mają lecieć i zakupić nowy sprzęt czy pozostać wykluczeni ?:) Takie pytanie hipotetyczne ...


    Jak zwykle uwalanie normalnych graczy ... bo cwaniacy zaraz zainstalują sobie apkę na wirtualnej maszynce, skaner QR też jest do zrobienia czy to na kamerce czy w inny sposób i wcale nie trzeba kupować telefonów tylko mieć czas na takie zabawy .. i pytam się w jaki sposób to niby pomoże z botami ?!

    osoby z takimi telefonami już teraz są wykluczone z większości udogodnień działania współczesnego świata xD albo maja 70 lat i nie grają w metina

    > YouTube <

    Level 120 + 4 | Sura | LoudK1d | Lebensraum | Polyphemos | Chunjo

    xD.png

    > Przypominam o zasadach obowiązujących w grze: Zalecenia postępowania w społeczności Metin2

    pamiętaj drogi graczu: nic tak nie rozwinie twojej postaci w ciągu dnia jak 2 stówki w item shopa

  • osoby z takimi telefonami już teraz są wykluczone z większości udogodnień działania współczesnego świata xD albo maja 70 lat i nie grają w metina

    Jest jeszcze jedna grupa wiekowa, która może spełniać warunek i równocześnie być graczem metina ;) To nie trudne kombinuj, kombinuj może wpadniesz na to.

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Jest jeszcze jedna grupa wiekowa, która może spełniać warunek i równocześnie być graczem metina ;) To nie trudne kombinuj, kombinuj może wpadniesz na to.

    +1


    Oznaczają metina pegi 12, w grze nie można nawet przekląć bo od razu można blokadę dostać, po czym wymuszają na graczach dwuskładnikowe uwierzytelnianie które jest możliwe tylko na smartfonie. Chyba tam ktoś tego do końca nie przemyślał.

    OX - 02.2021 - Serwer Polska :rofl:

    cCgLKNt.png

  • +1


    Oznaczają metina pegi 12, w grze nie można nawet przekląć bo od razu można blokadę dostać, po czym wymuszają na graczach dwuskładnikowe uwierzytelnianie które jest możliwe tylko na smartfonie. Chyba tam ktoś tego do końca nie przemyślał.

    od kilku lat nie widziałem 12 latka bez smartfona, ba teraz rodzice potrafią 2-3 letniemu dziecku dać telefon i sam sie obsłuży.

    zastanówcie się co wy za głupoty wypisujecie.

    Nie potrafisz sie dostosować to wypadasz z gry, krótki temat

    > YouTube <

    Level 120 + 4 | Sura | LoudK1d | Lebensraum | Polyphemos | Chunjo

    xD.png

    > Przypominam o zasadach obowiązujących w grze: Zalecenia postępowania w społeczności Metin2

    pamiętaj drogi graczu: nic tak nie rozwinie twojej postaci w ciągu dnia jak 2 stówki w item shopa

  • Naprawdę? Nie każdy ma tak jak Ty tam mówisz, no ale widać ja źle doinformowana. A wracając do rzeczywistości. Znam osobę co nie ma 70 lat a nie ma smartfona. Jego wybór, w końcu ma do tego prawo. Ale najwidoczniej jest nie dzisiejszy.

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • Jak to się stało, że gra żąda uwierzytelniania dwuskładnikowego skoro w FAQ – Authenticator jest opcjonalne ?

    Bo to FAQ ogólny do platformy, który tyczy się innych gier. Metin żyje swoim życiem na platformie. Tak samo masz wszędzie że multikonta są niedozwolone a jednak na metinie są dozwolone.


    Już to pisałem kiedyś, napiszę i teraz - boty już dawno uciekły na steam i nie mają ani czerwonych pasków, ani uruchom launchera ponownie, ani 2etapowej weryfikacji. Wystarczy napisać do pierwszego lepszego na spocie i zapytać, jak odpowie to każdy z nich powie że grają na steam bo po co mają się bawić z platformą która ma tyle błędów i ograniczeń...


    Zresztą, zaczęli to wymuszać a na grze nie widać zmian, boty dalej latają na spotach i spamują na wołaczu że sprzedadzą yangi, więc...

    OX - 02.2021 - Serwer Polska :rofl:

    cCgLKNt.png

  • LordArturek czerwony nobie ja mam zwykły telefon tylko do dzwonienia a mam więcej niż 12 a mniej niż 70 lat.

    Komputer do grania a telefon do dzwonienia i to przymusowe utrudnienie logowania jest bez sensu tylko ludzi odstrasza.

    Sury To Zło :cursing:

  • od kilku lat nie widziałem 12 latka bez smartfona, ba teraz rodzice potrafią 2-3 letniemu dziecku dać telefon i sam sie obsłuży.

    zastanówcie się co wy za głupoty wypisujecie.

    Nie potrafisz sie dostosować to wypadasz z gry, krótki temat

    A ja od dawna nie widziałem tak ograniczonej osoby, która do rzeczywistości odnosi się wyłącznie na podstawie własnych doświadczeń. To że czegoś nie widziałeś, o czymś nie słyszałeś - nie oznacza, że to coś nie ma miejsca czy nie istnieje. Najwyraźniej osoby odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów są równie ograniczone i nie potrafią opracować kompletnego diagramu przypadków użycia - stąd ta głupota w postaci autoryzacji dwu-etapowej.

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • LordArturek czerwony nobie ja mam zwykły telefon tylko do dzwonienia a mam więcej niż 12 a mniej niż 70 lat.

    Komputer do grania a telefon do dzwonienia i to przymusowe utrudnienie logowania jest bez sensu tylko ludzi odstrasza.

    Nawet jeśli to nie troll, to wybacz ale nikt nie będzie patrzył na kilku osobników danej społeczności, bo Ci się zatrzymali w jednej epoce i nie chcą iść dalej z duchem czasu.

    Kiedyś mówiono, "a na co mi komórka skoro mam stacjonarny w domu, a na mieście mogę skorzystać z budki telefonicznej?" ¯\_(ツ)_/¯


    To nie jest utrudnianie logowania, tylko zabezpieczenie. Od kilku lat ciągły płacz że alchemia i EQ nie było zabezpieczone, a przywiązanie do duszy nie załatwia sprawy w idealny sposób i dodatkowo usunęło z gry praktycznie jedną z jej funkcji.

    W jaką grę nie zagrasz, masz już apki do logowania. To GF mimo wszystko wprowadził to zbyt późno. Czasem trzeba zacisnąć poślady i po prostu przeboleć, że czegoś nowego trzeba się nauczyć.

    Ba, jeśli używasz tylko jednej platformy, to nic się dla Ciebie nie zmieni, jak raz się zalogujesz i wstukasz kod z apki, to nie będziesz musiał kodu wpisać ,aż Ci sesja nie wygaśnie.

    Bo niektórzy mam wrażenie myślą, że za każdym otworzeniem klienta będzie trzeba kod wstukiwać xD

    vCe0W6E.png

  • W jakich innych grach masz obowiązek lipnego logowania?

    W czołgach logasz po wpisaniu hasła a gry ze Steam to tylko raz się wystarczy tam zalogować bez dodatkowych cyrków i wszystkie gry z biblioteczki otworem.


    Jeśli ktoś chce mieć "lepsze" logowaniem to jest to już od pewnego czasu ale po co wciskać te "udogodnienia" innym?

    Sury To Zło :cursing:

  • W czołgach logasz po wpisaniu hasła a gry ze Steam to tylko raz się wystarczy tam zalogować bez dodatkowych cyrków i wszystkie gry z biblioteczki otworem.

    A tutaj masz coś innego? Też tylko raz podajesz xD Ty nadal nie ogarniasz jak to działa.


    Moderator Canhide:
    Usunąłem cytat usuniętego posta.

    vCe0W6E.png

    Edited once, last by Canhide ().

  • Może skarpetki? Lepiej wcześniej zacząć .....

    "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić ....

    Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć....

    Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem ..." A. Camus

  • Dla mnie może być to dwuetapowe logowanie, ale czy to znaczy że będą banować od teraz po numerze telefonu? xD

  • Dla mnie może być to dwuetapowe logowanie, ale czy to znaczy że będą banować od teraz po numerze telefonu? xD

    Na steam tak jest. Przez kilka lat dali ludziom swobodnie sobie podpinać jeden numer telefonu na kilka kont, a potem nagle cyk zmiana regulaminu, że jeśli cheatowałeś np. w cs go na koncie z numerem X, to wszystkie konta, które miały podpięty ten numer, również dostają bana na daną grę.


    Więc w czym problem? Numer telefonu raczej każdy ma swój prywatny. Wątpię, że ktoś firmowy podepnie i pomyśli w ten sposób kilku pracowników.

    vCe0W6E.png