Porozmawiajmy o Metin2

• Co oni zrobili po ostatniej aktualizacji to ja nie mam pytań. Mam zalogowaną platformę, odpaliłem główną postać i na tej samej platformie mam też shopa, chce go zalogować i wyskakuję:" Aby wejść na ten serwer aktywuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe". Serio? Myślicie, że będziemy teraz wszyscy sciągać aplikacje Wasze, żeby móc pograć? Co to za ograniczenia? Myślałem, że wróce po 3 miesięcznej przerwie, ale jednak trzeba się stąd zawijać, bo nic się nie zmieniło, a jest coraz to gorzej.

a myślisz że to dużo roboty? ściągasz aplikacje i pokazuje się kod, fajne zabezpieczenie przed botami

• a myślisz że to dużo roboty? ściągasz aplikacje i pokazuje się kod, fajne zabezpieczenie przed botami

A co to ma za znaczenie ile to roboty .Na metinie duzo ludzi gra wspólnie nie którym jest to nie potrzebne.A jakie to zabezpieczenie przed botami,co boty ci sie na konto [CIACH]

Moderator Canhide:
    Usunąłem wulgaryzm.

Edited once, last by Canhide ().

• A co to ma za znaczenie ile to roboty .Na metinie duzo ludzi gra wspólnie nie którym jest to nie potrzebne.A jakie to zabezpieczenie przed botami,co boty ci sie na konto [CIACH]

Wspólna gra to nie argument niestety, bo jest to zabronione.

Moderator Canhide:
    Poprawiłem cytowany post.

Edited 2 times, last by Canhide ().

• Nie rozumiem biadolenia,że uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest przeciwko graczom,jakieś nieporozumienie.Jest to trochę uciążliwe wtedy kiedy musimy logować miedzy platformami ale jeżeli ma to zlikwidować boty to chyba każdy uczciwy gracz będzie za tym .Poczekajmy 2 -3 miesiące jeżeli to nic nie zmieni wtedy możemy płakać ze ta zmiana jest zła.Najbardziej zawsze się uśmiecham , kiedy niektórzy bawią się we wróżki i przewidują od razu że coś będzie złe,nieraz mają rację przyszłość przeważnie weryfikuje te proroctwa

:shinsoo:

• Uwierzytelnienie dwuskładnikowe jest DLA graczy a nie przeciwko graczom, oczywiście metiniarze jak zwykle swoje, bo konta trzeba sprzedawać jak i wony XD

Prawda jest taka że to najlepsze zabezpieczenie przede wszystkim przed kradzieżą konta, które w 21 wieku powinno byś standardem :)

Sprujcie sie do Google, że wprowadził 2fa kilka lat temu, tak samo jak do Facebooka, twittera i setek innych usług

• Poczekajcie aż Wam nic z tego ni z owego telefon się popsuje. To dopiero będziecie mieć kłopot. Nie wejdziecie na konto :P

„Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

• Poczekajcie aż Wam nic z tego ni z owego telefon się popsuje. To dopiero będziecie mieć kłopot. Nie wejdziecie na konto :P

po to masz zapasowy kod przy zakladaniu 2fa.

Ale oczywiście handlarz wonami powie: zepsuje ci sie telefon, padnie ci dysk w tym samym czasie a chmura na której trzymasz backupy wybuchnie, i to wszystko na raz xD

• Nie rozumiem biadolenia,że uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest przeciwko graczom,jakieś nieporozumienie.Jest to trochę uciążliwe wtedy kiedy musimy logować miedzy platformami ale jeżeli ma to zlikwidować boty to chyba każdy uczciwy gracz będzie za tym .Poczekajmy 2 -3 miesiące jeżeli to nic nie zmieni wtedy możemy płakać ze ta zmiana jest zła.Najbardziej zawsze się uśmiecham , kiedy niektórzy bawią się we wróżki i przewidują od razu że coś będzie złe,nieraz mają rację przyszłość przeważnie weryfikuje te proroctwa

Ja nie rozumiem twojego biedolenia każdy powinien mieć wybór tak lub nie.Nie wiem w jaki sposób to ma chronić przed botami ale przed złodziejami owszem

• Ja nie rozumiem twojego biedolenia każdy powinien mieć wybór tak lub nie.Nie wiem w jaki sposób to ma chronić przed botami ale przed złodziejami owszem

chroni przed botami bo musisz zainwestować w kilka telefonów żeby logować boty, nikt nie puszcza jednego bota żeby grał po cichu, 5-10 kont na raz to standard xD

Ps. W BDO 2FA jest obowiązkowa i nikomu to nie przeszkadza

• Uwierzytelnienie dwuskładnikowe jest DLA graczy a nie przeciwko graczom, oczywiście metiniarze jak zwykle swoje, bo konta trzeba sprzedawać jak i wony XD

Prawda jest taka że to najlepsze zabezpieczenie przede wszystkim przed kradzieżą konta, które w 21 wieku powinno byś standardem :)

Sprujcie sie do Google, że wprowadził 2fa kilka lat temu, tak samo jak do Facebooka, twittera i setek innych usług

2FA w google. facebook nie jest obowiązkowe lecz jest jedną z opcji, którą możesz zrobić lecz nie musisz.

A w metku teraz masz z góry narzucone bez tego do gry nie wejdziesz

• chroni przed botami bo musisz zainwestować w kilka telefonów żeby logować boty, nikt nie puszcza jednego bota żeby grał po cichu, 5-10 kont na raz to standard xD

Ps. W BDO 2FA jest obowiązkowa i nikomu to nie przeszkadza

To niech otworzą serwer POLSKA to zobaczymy ile znajda telefonów na boty . Ja uważam ze od hu....

• 2FA w google. facebook nie jest obowiązkowe lecz jest jedną z opcji, którą możesz zrobić lecz nie musisz.

A w metku teraz masz z góry narzucone bez tego do gry nie wejdziesz

i prawidłowo, ha tfu na boty, powinno być 2fa do każdego konta obowiązkowe, na gameforge mobile powinna być opcja dodania kilku kont naraz, bo to tez trochę patologia. Na jednym bocisz - wszystkie spadają z rowerka.

• Ciekawe co z graczami którzy posiadają stare telefony (tylko do dzwonienia/sms) - mają lecieć i zakupić nowy sprzęt czy pozostać wykluczeni ?:) Takie pytanie hipotetyczne ...

Jak zwykle uwalanie normalnych graczy ... bo cwaniacy zaraz zainstalują sobie apkę na wirtualnej maszynce, skaner QR też jest do zrobienia czy to na kamerce czy w inny sposób i wcale nie trzeba kupować telefonów tylko mieć czas na takie zabawy .. i pytam się w jaki sposób to niby pomoże z botami ?!

• Ciekawe co z graczami którzy posiadają stare telefony (tylko do dzwonienia/sms) - mają lecieć i zakupić nowy sprzęt czy pozostać wykluczeni ?:) Takie pytanie hipotetyczne ...

Jak zwykle uwalanie normalnych graczy ... bo cwaniacy zaraz zainstalują sobie apkę na wirtualnej maszynce, skaner QR też jest do zrobienia czy to na kamerce czy w inny sposób i wcale nie trzeba kupować telefonów tylko mieć czas na takie zabawy .. i pytam się w jaki sposób to niby pomoże z botami ?!

osoby z takimi telefonami już teraz są wykluczone z większości udogodnień działania współczesnego świata xD albo maja 70 lat i nie grają w metina

• osoby z takimi telefonami już teraz są wykluczone z większości udogodnień działania współczesnego świata xD albo maja 70 lat i nie grają w metina

Jest jeszcze jedna grupa wiekowa, która może spełniać warunek i równocześnie być graczem metina ;) To nie trudne kombinuj, kombinuj może wpadniesz na to.

• Jest jeszcze jedna grupa wiekowa, która może spełniać warunek i równocześnie być graczem metina ;) To nie trudne kombinuj, kombinuj może wpadniesz na to.

+1

Oznaczają metina pegi 12, w grze nie można nawet przekląć bo od razu można blokadę dostać, po czym wymuszają na graczach dwuskładnikowe uwierzytelnianie które jest możliwe tylko na smartfonie. Chyba tam ktoś tego do końca nie przemyślał.

OX - 02.2021 - Serwer Polska :rofl:

cCgLKNt.png

• +1

Oznaczają metina pegi 12, w grze nie można nawet przekląć bo od razu można blokadę dostać, po czym wymuszają na graczach dwuskładnikowe uwierzytelnianie które jest możliwe tylko na smartfonie. Chyba tam ktoś tego do końca nie przemyślał.

od kilku lat nie widziałem 12 latka bez smartfona, ba teraz rodzice potrafią 2-3 letniemu dziecku dać telefon i sam sie obsłuży.

zastanówcie się co wy za głupoty wypisujecie.

Nie potrafisz sie dostosować to wypadasz z gry, krótki temat

• Naprawdę? Nie każdy ma tak jak Ty tam mówisz, no ale widać ja źle doinformowana. A wracając do rzeczywistości. Znam osobę co nie ma 70 lat a nie ma smartfona. Jego wybór, w końcu ma do tego prawo. Ale najwidoczniej jest nie dzisiejszy.

„Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

• Jak to się stało, że gra żąda uwierzytelniania dwuskładnikowego skoro w FAQ – Authenticator jest opcjonalne ?

Bo to FAQ ogólny do platformy, który tyczy się innych gier. Metin żyje swoim życiem na platformie. Tak samo masz wszędzie że multikonta są niedozwolone a jednak na metinie są dozwolone.

Już to pisałem kiedyś, napiszę i teraz - boty już dawno uciekły na steam i nie mają ani czerwonych pasków, ani uruchom launchera ponownie, ani 2etapowej weryfikacji. Wystarczy napisać do pierwszego lepszego na spocie i zapytać, jak odpowie to każdy z nich powie że grają na steam bo po co mają się bawić z platformą która ma tyle błędów i ograniczeń...

Zresztą, zaczęli to wymuszać a na grze nie widać zmian, boty dalej latają na spotach i spamują na wołaczu że sprzedadzą yangi, więc...

OX - 02.2021 - Serwer Polska :rofl:

cCgLKNt.png