Porozmawiajmy o Metin2

• Może i masz racje z tym pkt w regulaminie. Jednakże dla przypomnienia dyskusja już była i Art zdziwiony że my serio mamy problem z multikontami. Zaczęło się od pojawienia się "cudownej" platformy. Pamiętam reklamę i zapewnienie że multikonta są dozwolone.:P

„Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

• Z jednej strony spoko, bo widać ze walczycie z botami, z drugiej strony szkoda ze wasz launcher dalej zachowuje się jak malware, eskaluje uprawnienia (polecam zainstalować gameforge w jakimś folderze na dysku c:/ innym niż ProgramFiles i zobaczyć jak się zachowuje), tworzy skróty na pulpicie bez zgody użytkownika, jest nieresponsywny i nieintuicyjne, UI i UX nie daje rady w 2021 i w sumie rzadko się zdarza żeby działał bez żadnych problemów XD

• Ja włączyłam Cleanera potem uruchomiłam ponownie kompa i problem zniknął.

Pominąć ten plik można kliknąć luub wyłączyć i włączyć na nowo tą instalacje tak z dwa trzy razy i myśle że powinno pomóc (przynajmniej mi tak pomogło).

• jest punkt w regulaminie który zabrania robienia multi kont, a ja wiem że to psuje grę i rynek

Ciekawe ciekawe, jeszcze jakiś czas temu - nie dalej jak rok wstecz, był zapis który nie zakazywał a wręcz stwierdzał że w grze metin2 można posiadać wiele kont. Wygląda to tak jakby wszystkie produkty GF wrzucili do jednego worka i podłączyli pod jeden regulamin ..

Próbują nieskutecznie walczyć z botami i tyle. Jeszcze pół roku temu można był grać bez problemów to jakaś twórcza persona wymyśliła, ażeby utrudnić "botom" i przy zalogowaniu ponad 10 platform - blokada czasowa, co w efekcie uderzyło w graczy a boty dalej miały się świetnie. Serwer dalej jest zamknięty dla nowych graczy - tracą na tym wszyscy, a boty mają się dobrze. Teraz wymyślają jakieś logowanie dwuetapowe ... Kto wie może następny krokiem będzie przymus do ładowania w IS bo przeciwnie jesteś botem ?:)

• Kto wie może następny krokiem będzie przymus do ładowania w IS bo przeciwnie jesteś botem ?:)

Najpewniej by to zmniejszyło liczbę graczy (dla gf mała strata - odeszliby ci, którym szkoda nawet na rękawiczkę), ale jestem za pomysłem płacenia abonamentu.

• Najpewniej by to zmniejszyło liczbę graczy (dla gf mała strata - odeszliby ci, którym szkoda nawet na rękawiczkę), ale jestem za pomysłem płacenia abonamentu.

ciekawe na czym by wtedy zarabiały osoby, które nie mają czasu na regularny drop, a przyzwyczaiły się do stałego zarobku z kuponów SM lub innych fantów z IS :)

Zapewne na ten problem też miałbyś złotą radę ?

• abonament? pomyslmy

osoby ktore wydaja duzo na is - nic to nie zmienia

osoby ktore nie wydaja na isa ale kupuja kupony - glupota

osoby ktore graja tylko po to zeby sie zrelaksowac - przestana grac

• ja gralem ,gram i grac bede z mojego doswiadczenia wiem ,ze chociazbyscie sie tu zawyli na smierc nic to nie da ,oni {gf} maja swoje pomysly i wasze ,nasz ich nie interewsuja, wytlumaczenie zawsze sie znajdzie,,,,,

• ciekawe na czym by wtedy zarabiały osoby, które nie mają czasu na regularny drop, a przyzwyczaiły się do stałego zarobku z kuponów SM lub innych fantów z IS :)

Zapewne na ten problem też miałbyś złotą radę ?

Właśnie abonament tylko by zwiększył zainteresowanie kuponami. Ja bardzo sporadycznie kupuję SM, wszystkie czasowe odpały (minidale, autolowy, rekawiczki itd) kupuję za kupony, abonament na tej samej zasadzie by działał. Zresztą w ramach tego abonamentu może się coś dostawać, np. sklep premium, każdemu się takie coś przyda.

abonament? pomyslmy

osoby ktore wydaja duzo na is - nic to nie zmienia komfort gry, bo można usunąć wadliwego HS, brak komunikatów, że ta gra jest niedostępna lub, że trzeba odpalić clienta od nowa, hyderki pójdą do góry, drop ulepów i szkat eventowych będzie bardziej opłacalny dla uczciwych graczy, najpewniej otworzą Polskę i się ożywi serwer - faktycznie nic to nie zmienia xD

osoby ktore nie wydaja na isa ale kupuja kupony - glupota wyżej jest odpowiedź na to

osoby ktore graja tylko po to zeby sie zrelaksowac - przestana grac takie osoby nic nie znaczą dla GF, bo nie przynoszą zysków, więc dla firmy żadna strata, zresztą jest to nieduża część społeczności (na Polandzie można trochę spotkać takich osób, ale np. na serwerach międzynarodowych to jest rzadkość)

• Kto wie może następny krokiem będzie przymus do ładowania w IS bo przeciwnie jesteś botem ?:)

każdy chciałby takiego przymusu bo wtedy boty już tu nic nie znajdą
    jest wiele gier na rynku gdzie bez "doładowania" możesz jedynie polatać po pierwszej wiosce

• komfort gry, bo można usunąć wadliwego HS, brak komunikatów, że ta gra jest niedostępna lub, że trzeba odpalić clienta od nowa, hyderki pójdą do góry, drop ulepów i szkat eventowych będzie bardziej opłacalny dla uczciwych graczy, najpewniej otworzą Polskę i się ożywi serwer - faktycznie nic to nie zmienia xD

abonament nie oznacza "naprawy gry", nadal bylyby bledy i crashe :) ceny pojda w gore bo ... nie bedzie mial kto dropic wielu rzeczy i szczerze watpie zeby otworzyli polske

takie osoby nic nie znaczą dla GF, bo nie przynoszą zysków, więc dla firmy żadna strata, zresztą jest to nieduża część społeczności (na Polandzie można trochę spotkać takich osób, ale np. na serwerach międzynarodowych to jest rzadkość)

jest bardzo duzo osob ktore graja dla zabawy i nie kupuja w is, czy raz do roku kupon, watpie zeby utrata jednego dnia dajmy na to 30% graczy to bylo dla nich cos nic nie znaczacego, zauwaz jaki bylby wtedy hejt na gre :) pamietaj ze zyjemy w biednej polsce, wtedy dopiero by sie zaczelo wyzywanie gf na forum, fb, discordzie czy mailach :)

• abonament nie oznacza "naprawy gry", nadal bylyby bledy i crashe :) ceny pojda w gore bo ... nie bedzie mial kto dropic wielu rzeczy i szczerze watpie zeby otworzyli polske

Jasne, że dalej będą się zdarzać błędy i crashe, ale zauważ, że to właśnie w celu pozbycia się botów były wprowadzane zmiany w HS, po których zdecydowana większość graczy wyłapała na jakimś koncie bana. Kolejne przykłady to "ta gra jest dla ciebie niedostępna" czy niedawno dodana konieczność odpalania clienta od nowa jak próbujesz zmienić ch. Dzisiaj Art podał info, że niektóre konta będą musiały dodać uwierzytelniane dwuskładnikowe. Przez te wszystkie rzeczy odechciewa się grać (na jednym koncie nic nie zarobisz, a na kilka kont jest zbyt irytująca gierka - chociażby jak chcę zmienić ch przy lurowaniu władcy w lesie to muszę nagle odpalić od nowa 4 słupy, które są na różnych platformach)

jest bardzo duzo osob ktore graja dla zabawy i nie kupuja w is, czy raz do roku kupon, watpie zeby utrata jednego dnia dajmy na to 30% graczy to bylo dla nich cos nic nie znaczacego, zauwaz jaki bylby wtedy hejt na gre :) pamietaj ze zyjemy w biednej polsce, wtedy dopiero by sie zaczelo wyzywanie gf na forum, fb, discordzie czy mailach :)

Biedna Polska, ale jak kogoś stać na netflixa za te 25-30zł, to równie dobrze mógłby tyle wydać na miesięczny abonament w metku. Zresztą jak sam pisałeś - ceny tego co dropiły boty pójdą w górę - a boty dropią na low lvlu, więc każdy miałby teraz większe możliwości zarobku na low lvlu, aby dorobić się kuponów (nawet teraz, zakładając, że abonament kosztowałby te 100sm to można w kilka dni gry po 1-2h zarobić na niego dowolnym lvlem i masz spokój przez msc). Jest jeszcze opcja odblokowywania map poprzez robienie misji fabularnych, ale tutaj obawiam się, że ktoś szybko napisze bocika, który by te misje robił. Jedynie by to opóźniło lekko zaczęcie zarobku na nowym bocie. Natomiast jak ktoś będzie musiał załadować za każdą nową platformę (zakładamy, że abonament jest za platformę, a ban na postać = ban na platformę) 25-30zł to już nie będzie chciał stawiać botów, bo to się nie będzie opłacało.

• Problemem nie jest abonament, problemem jest jego brak. Można tę sytuację idealnie porównać do CS:GO.

CS kosztował kiedyś 50 zł, nie jest to zbyt dużo, ale też nie jest wybitnie mało. Generalnie utrata konta z taką grą i kupowanie kolejnych drenuje portfel.

Jakiś czas temu CS przeszedł na model F2P, jaki był efekt? 8/10 meczów spin boty, co druga osoba lata na WH i Aimie, dlaczego? A dlatego, że można podboostować sobie fajnie konto w 5 minut, można się „pobawić”. Jak dostanę bana to w sumie nic, bo gra darmowa, a kolejne konto zrobię w 5 minut.

Gdyby bot w metinie za każdego bana tracił subskrypcję wartą np. 50 zł to szybko stałoby się to dla niego nieopłacalne. Może na początku bot by z tym walczył, ale szybkie banowanie takich kont by zamknęło cały temat.

Dzisiaj sytuacja jest taka, że boty TYLKO zarabiają na metinie i nic nie inwestują. Abonament mógłby drastycznie zrównoważyć albo przechylić szalę na niekorzyść botów.

Jeżeli ktoś nie ma z 30 zł na abonament to może niech idzie na kurniku pograć czy coś.

:thumbsup: HANDEL ZE MNĄ POLECA :thumbsup:
    1. Naksen <3
    2. Shast <3
    3. Sherrie <3
    4. DRINKERSLIVE <3
    5. Antymagik <3
    6. p0grom/Smarki <3
    7. xFajnieJest <3

• Abonament w grach nie eliminuje problemów z botami do zera, ale mocno obniża proceder. Jak dla mnie abonament byłby spoko, mógłby nawet stówę kosztować, byle nacisk na PayToWin trochę się wtedy zmniejszył, bo CocoaGames pokazało idealnie ze gry płatne w połączeniu z p2w kończą zle :)

• Jeżeli ktoś nie ma z 30 zł na abonament to może niech idzie na kurniku pograć czy coś.

Abonament spoko sprawa, tylko jak będziesz miał płacić abonament za buffa, sklep, słupy na melej, słupy na jotuna itd to zbankrutujesz...

OX - 02.2021 - Serwer Polska :rofl:

cCgLKNt.png

• wg mnie duzo osob laaduje w isa po to chocby ,by miec duzo smoczych znaakow na tombole moim zdaniem jedynie na tej gierce isowskiej mozna zdobyc cenne nagrody,oczywiscie smocze monety tez do tego potrzebne.Dlatego np, zaczynajac gre sprzedac pare talizmanow z tomboli to hajsa na jakies normalne eq, to tylko mje skromne zdanie, co do abonamentu ok 30 zl popieram.

• O co chodzi z ta gra. Mam komunikat Ta gra jest dla ciebie niedostępna. Próbowałem dostać się do lasu i mnie zawiesiło.

Zaczyna ta gra schodzić na psy.

• Powinna być opłata za brak myślenia i krótkowzroczność :)

Psycha chyba siadła, co?

1. Naksen <3
    2. Shast <3
    3. Sherrie <3
    4. DRINKERSLIVE <3
    5. Antymagik <3
    6. p0grom/Smarki <3
    7. xFajnieJest <3

• Gdzie jest tabelka z eventami na serwerze Polska? W zakładce "Eventy i konkursy" chyba zabrakło na nią miejsca :<

• Gdzie jest tabelka z eventami na serwerze Polska? W zakładce "Eventy i konkursy" chyba zabrakło na nią miejsca :<

Nie ma eventów na Polsce XD

1. Naksen <3
    2. Shast <3
    3. Sherrie <3
    4. DRINKERSLIVE <3
    5. Antymagik <3
    6. p0grom/Smarki <3
    7. xFajnieJest <3

• tak spamujecie na temat abonamentu ale nikt chyba nie wziął pod uwagę, ze jakby dodali abonament 30zł to osoby które biegają meley musiałyby wykupić abonament na 16 słupów, a zapewne są wariaty metinowe które biegają na 2-3 zestawy meleyki więc nie wyobrażam sobie tego.

• tak spamujecie na temat abonamentu ale nikt chyba nie wziął pod uwagę, ze jakby dodali abonament 30zł to osoby które biegają meley musiałyby wykupić abonament na 16 słupów, a zapewne są wariaty metinowe które biegają na 2-3 zestawy meleyki więc nie wyobrażam sobie tego.

Ale przecież mogą zrobić abonament na całą platformę (bez limitu kont), a przy banie na postać blokować wszystkie konta z tej platformy. Przy okazji utrudniłoby to handel kontami, bo nikt by nie chciał słupów na meley/jotka rozsianych na kilku platformach.