Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Tak, tak. To samo jak wchodzenie i schodzenie z konia poprzez makro w myszce. I jeszcze dowolne makro które możesz tam ustawić. I....Dodatkowe makra w klawiaturze. Najlepiej kup myszkę i klawiaturę z lat 90-tych dla bezpieczeństwa.

    Kiedyś były kierowane pytania do supportu o macro sprzętowe i odpowiedź była taka, że za ustawianie auto-podnoszenia, czy kilku kliknięć zamiast jednego można wyłapać bana(mimo, że to dodatkowa funkcja myszki) - tyle, że ciężko to udowodnić bo nie mają do tego narzędzi.

  • Kiedyś były kierowane pytania do supportu o macro sprzętowe i odpowiedź była taka, że za ustawianie auto-podnoszenia, czy kilku kliknięć zamiast jednego można wyłapać bana(mimo, że to dodatkowa funkcja myszki) - tyle, że ciężko to udowodnić bo nie mają do tego narzędzi.

    Dobra, żeby nie straszyć, po pierwszej wielkiej fali blokad był FAQ, a tam:

    Nie używam żadnego zakazanego oprogramowania zewnętrznego, więc na pewno nie oszukiwałem. Banujecie też graczy, którzy używają klawiatury i myszki z makro?

    Nie, nie banujemy kont za używanie takiego sprzętu. Być może Twoje konto było powiązane z innym kontem stosującym boty.


    Ale, jak napiszecie do supportu takie pytanie, czy wsiadanie i zsiadacie z konia przy pomocy myszki jest dozwolone to będziecie dostawać gotową regułkę, że używanie zewnętrznego oprogramowania jest niedozwolone. (co prawda oprogramowanie myszki może być niedozwolone, ale już jej sprzętowe użycie już jest dozwolone.)

  • Czekam na jasne i oficjalne stanowisko Art na temat anulowania animacji. Miej chłopie na tyle jaj i powiedz oficjalnie czy mozna czy ban ,a jak nie potrafisz sie okreslic to zwróć sie do swoich przełożonych w GF i niech oni sie określa.

  • Ktoś mi powie w jaki sposób odpalić nasze serwery (pojawiają mi się same tureckie) ... w ustawieniach mam region gry: Polski (wschód) ..

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Skracam animacje na wilku przy pomocy szarfy oraz na surce przy pomocy podwójnego kliknięcia na ostrze i nigdy nie dostałem za to bana :)

    GG: 67390204


    "Niestety takich informacji nie możemy ujawniać, gdyż utrudniłoby to nasze działanie w przyszłości...........Czerpanie korzyści z postaci-botów jest karane i prosimy nie wykorzystywać kont trzecich do naruszania naszych zasad. Kolejna taka blokada doprowadzi do nadzwyczajnego wypowiedzenia Panu umowy."

    - Nie zna życia ten kto nie otrzymał takiego komunikatu X(:mkay:

  • Z tego co ja ustalilem szperajac troche po niemieckim forum jak i z dyskusji z teamlerami skracanie animacji PODCZAS LOWIENIA jest niedozwolone
    Co do makro dowiedzialem sie ze jezeli jestes aktywny i uzywasz makro to okej ale jezeli np zostawiasz postac na autolowach i odpalasz makro na zbieranie itemkow lub na "potowanie" to juz podchodzi pod bana

    :55: :chunjo: - SheeeN 80lvl OFF :ninjadag:
    :50: :chunjo: -DarkWolfie 100lvl OFF

  • Może faktycznie to prawda z tych wsiadaniem na konia podczas łowienia, ja tak robiłam, a dostałam bana nie wiem za co. Czy jest to niedozwolone? Czy też nie, ale jakiś program to odczytuje jako cheaty? I jeśli jest niedozwolone to niby dlaczego? Hm... W każdym razie ja dostałam bana na wszystkie konta na jednym mailu, a łowiłam tylko 2 postaciami, więc nie wiem czy to mógłby być powód...


    EDIT: ale wtedy jako powód bana powinno być podane wsiadanie na konia podczas łowienia a nie używanie programu zewnętrznego...

  • O, poraz kolejny (3 już raz) Gameforge nie daje się zalogować do gry. Rękawica podwójna leci, bo wczoraj wrzuciłem drugą ze skrzynki. Wszystkie inne rzeczy które są ograniczone czasowo też lecą. Ciekawe, czy kiedykolwiek dostane rekompensate. Wiadomo, że nie, bo po co szanować swoich graczy. Lecą piłki? No i co z tego skoro taki pachruść jak ja sobie nie może pograć w spokoju.


    Coraz gorsze wrażenia odnoszę co do GF'a.

  • Może faktycznie to prawda z tych wsiadaniem na konia podczas łowienia, ja tak robiłam, a dostałam bana nie wiem za co. Czy jest to niedozwolone? Czy też nie, ale jakiś program to odczytuje jako cheaty? I jeśli jest niedozwolone to niby dlaczego? Hm... W każdym razie ja dostałam bana na wszystkie konta na jednym mailu, a łowiłam tylko 2 postaciami, więc nie wiem czy to mógłby być powód...


    EDIT: ale wtedy jako powód bana powinno być podane wsiadanie na konia podczas łowienia a nie używanie programu zewnętrznego...

    Za coś takiego byłby ban za skracanie animacji / używanie błędu gry, a nie niedozwolonego oprogramowania.

    Poza tym nie znam nikogo kto by tego nie używał :P to jak kiedyś z windą w dt. Każdy korzystał, a nie słyszałem żeby ktoś za to dostał bana.

  • Za coś takiego byłby ban za skracanie animacji / używanie błędu gry, a nie niedozwolonego oprogramowania.

    Poza tym nie znam nikogo kto by tego nie używał :P to jak kiedyś z windą w dt. Każdy korzystał, a nie słyszałem żeby ktoś za to dostał bana.

    Już gdzieś to było poruszane. I z czego pamiętam to za to jest ban. Jak się nie mylę to kilka miesięcy temu przy rybakach GMowie ostrzegali żeby tak nie robić.

  • Może faktycznie to prawda z tych wsiadaniem na konia podczas łowienia, ja tak robiłam, a dostałam bana nie wiem za co. Czy jest to niedozwolone? Czy też nie, ale jakiś program to odczytuje jako cheaty? I jeśli jest niedozwolone to niby dlaczego? Hm... W każdym razie ja dostałam bana na wszystkie konta na jednym mailu, a łowiłam tylko 2 postaciami, więc nie wiem czy to mógłby być powód...


    EDIT: ale wtedy jako powód bana powinno być podane wsiadanie na konia podczas łowienia a nie używanie programu zewnętrznego...

    Ranamori ja nie łowiłem wcale, więc nie mogłem też wsiadać zsiadać z konia w czasie łowienia więc to raczej nie była przyczyna, chyba że zrobili jak komuniści...pokaż mi człowieka a ja paragraf na niego znajdę :)

  • Łowiłam na evencie rybki bez wsiadania na wierzchowca, a innym razem z i różnica była zauważalna, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie kupowałam wędki węglowej czy rybich wnętrzności. Z resztą po prostu irytowało mnie to, że ta wędka jest tak wolno wyciągana przez postać. Wiele osób tak na evencie robiło i prawdę mówiąc sama bym na to nie wpadła, a zaobserwowałam to u innych i się zapytałam czemu tak robią.

    A jest jakiś Regulamin dostępny dla wszystkich, gdzie byłby zapis, że tego robić nie wolno? Bo szczerze mówiąc mi do głowy by nie przyszło, że to jest niedozwolone... Skoro taka opcja w grze istnieje to czemu z niej nie korzystać? Prędzej za niedozwolone uznałabym tworzenie dziesiątek kont do zbierania skarpetek czy innych rzeczy :/ Ale już mi to wisi, przynajmniej nie tracę czasu na tą grę ;p Ale chciałabym mimo wszystko dowiedzieć się czemu mnie zablokowano, bo tak jakoś niedokończona ta sprawa jest...

  • ile wy zyskujecie wolnego czasu na tym wsiadaniu na konia podczas łowienia?

    Wystarczająco, żeby to było opłacalne. Inaczej nikt (a zwłaszcza Polak) by tego nie robił. Wolny czas = więcej wyłowionych skrzyń = większy zarobek

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • Ranamori obawiam się, że prawdziwego powodu tych banów nie dowiemy się. Nie mogą przecież napisać, że przepraszamy ale nasz program blokujący nie był do końca sprawdzony i normalne zachowania gracza potraktował jako coś niedozwolonego, lub sorry ale wystarczająco długo grałeś (-aś) na naszym serwerze nie wpłacając na IS, a my darmozjadów nie będziemy trzymać bo przecież f2p to tylko reklama, a liczą się tylko gracze wpłacający na grę, lub po prostu MEA CULPA to nie w ich stylu.

  • Teraz przy otwieraniu dozo, dostajemy wiadomość na PW od "nikogo".
    Czy ktoś już tego doświadczył :D ? Miga pusta koperta bez podpisu od kogo, ale nie uchwyciłem tego na ss.

    Ps. Z tym dozorcą to chyba nigdy sobie nie poradzą, co aktualizacja to dozorca coraz więcej psikusów wymyśla... począwszy od wywalenie klienta, po znikające itemki do pustych wiadomości :thumbsup:

    79irEPB.png                                          uUUErF5.gif                                       #STOPexternalToolBan ! #BeFAIR ! 2k20

  • Teraz przy otwieraniu dozo, dostajemy wiadomość na PW od "nikogo".
    Czy ktoś już tego doświadczył :D ? Miga pusta koperta bez podpisu od kogo, ale nie uchwyciłem tego na ss.
    N2Xk4wR.png

    Ps. Z tym dozorcą to chyba nigdy sobie nie poradzą, co aktualizacja to dozorca coraz więcej psikusów wymyśla... począwszy od wywalenie klienta, po znikające itemki do pustych wiadomości :thumbsup:

    Wolałbym dostać wiadomość od "nikogo" niż po otwarciu depo ma mnie wywalać lub otwierać depo gdzie kilka itemów jest niewidocznych i trzeba otwierać ponownie i liczyć na fart że nie wyrzuci gry :)


    Ranamori obawiam się, że prawdziwego powodu tych banów nie dowiemy się. Nie mogą przecież napisać, że przepraszamy ale nasz program blokujący nie był do końca sprawdzony i normalne zachowania gracza potraktował jako coś niedozwolonego, lub sorry ale wystarczająco długo grałeś (-aś) na naszym serwerze nie wpłacając na IS, a my darmozjadów nie będziemy trzymać bo przecież f2p to tylko reklama, a liczą się tylko gracze wpłacający na grę, lub po prostu MEA CULPA to nie w ich stylu.

    Gościu skończ z tą popapraną retoryką, że ci co ładują w IS są lepiej traktowani bo to pokazuje jakim jesteś i... (nie kończę epitetu każdy rozgarnięty wie o co chodzi). Wystarczy popatrzeć chociażby na kupony SM, jak się rozchodzą, jak ten mechanizm działa i chociażby to jest zaprzeczeniem twoich bredni.

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Takie działanie może CB uznać za wykorzystywanie nielegalnego oprogramowania. Jak to jest możliwe by dostać wiadomość od nikogo?

    Na podanym SS jednak widać, że można.

    Ewidentny błąd, który trzeba jak najszybciej usunąć aby gracze nie byli blokowani za używanie npc dozorca.

    Czy znowu to manersko się wpycha i banuje?” (Bez urazy <3 )
    Masz pytanie lub uwagę zapraszam na pw (nie zagryzę)
    Posty nie są spam/offtop i proszę je zostawić
    Pozdrawiam serdecznie

  • Ja z takim pytaniem. Czy ktoś jeszcze po zalogowaniu się dzisiaj do gry, miał od tak sobie zmienioną rozdzielczość, włączone dekoracje, choć od zawsze są one wyłączone, włączony śnieg, choć nigdy nie był włączony ?

    Edited once, last by Desire ().

  • Więc wyszła pazerność i januszowatość. Okazuję się , że bany są słuszne. Tylko zamiast uzasadnić GF wkleił regułkę. :D

    Januszowatość to wyszła z Ciebie, bo się cieszysz z czyjegoś pecha, właśnie dostałam odpowiedź od supportu, że za wsiadanie/ zsiadanie z konia podczas łowienia nie dostaje się blokad :)

  • nie ma się co dziwić, GF rozdaje losowo bany, oni sami nie wiedzą za co te bany a później na supporcie regułki wysyłają w kółko to samo, ja dostałem bany na słupy które logowałem tylko ma meley i nic więcej, więc ktoś mi powie po co miałbym odpalać na takich postaciach zewnętrzne oprogramowanie ? ja tego nie rozumiem ale i tak GF wie najlepiej..

  • Jak ktoś grał dla zabawy to nie ma aż takiej spiny o grę, inaczej jest jak ktoś nakupował za realną kasę sm albo won[ciach]

    Moderator Canhide:
    Ciachnąłem zbędną treść, obraze.



    Edited once, last by Canhide ().

  • Jak ktoś grał dla zabawy to nie ma aż takiej spiny o grę, inaczej jest jak ktoś nakupował za realną kasę sm albo won[ciach]

    To nie kwestia wyłożonych realnych pieniędzy na SM/Wony/EQ etc tylko kwestia tego,że wiele banów jest niesłusznych.

    Nie po to rozwija się swoją postać, przeznaczając na to dużo czasu (jak i pieniędzy w wielu przypadkach) aby później dostać systemową blokadę, od której nawet odwołać się nie możesz:)

    Edited once, last by Canhide ().