Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Też jestem zdania ze powinien byc jakis boss dla niskiego lv ale z drugiej strony gracze z wysiokim lv ( np ja) bez problemu ubiora sabie dropka na kazdy poziom co bedzie solowal kazdy wymyslony dung na niski lv wiec szkaty nie beda drogie czyli tez nie oplacalne dla poczatkujcych . Sam jak zaczynałem ta gre to liczył sie tylko exp aby osiagnac te 100+ lv i latac na bossy ,a jesli chodzi o spób zarobku to tez mialem niski lv i jakos dobilem na obecny i dzis mam calkiem zacne eq/alchemia kiedys kupowalo sie bodzia po 2kk i sprzedawalo za 2,5kk i sie ogarnialo rynek i bez wyjscia z m1 mialo sie wiecej niz nie jeden co dropił odlamki ,tak naprawde skasowali wam 1 słaby sposó na zarobek i wielki płacz tez ubolewam bo nie chce misie robic alchei na kilka kont wole sobie kupic kilka antykow ale zeby sobie na to pozwolic trzeba bylo sie troche poswiecic [ciach] Wiec nie placzcie tylko zacznijcie myslec :)
    A jesli chodzi o aktualizacjeto super cos nowego i dobrze ze dla wysokich lv za ten exp w grocie to sie nam nalezy :)


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem pseudocenzurę.

  • Prawda jest taka, że ludzie mają gdzieś nowych graczy i oczekują nowości dla siebie. Nowy gracz, który po raz pierwszy odpala metina znajdzie sobie zajęcie nawet na biciu mobow w m1 w celu wydropienia yang czy też innych śmieci, które sprzeda u handlarki by mieć na potki. Starzy wyjadacze siedzą na 35-55lvlu mają już zrobione postaci do zarabiania czy też bawienia się w pvp, ale używają argumentu "nowy gracz" by zaspokoić własne potrzeby, a nie innych.

  • Czy komuś udało się wejść na te nową instancje przebudzenie? Klikam na statue i nic, mam pt, mam zegarki i mam te książkę.

    Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
    Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa


    #GameFail


    (...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.

  • Najlepiej siedziec na 55lvlu a pozniej plakac ze gra sie wgl nie rozwija XD zacznij pierw rozwijac siebie a pozniej zobacz czy gra faktycznie sie nie rozwija xD


    Ale ja nie napisałem, że to źle że dodają rzeczy dla top poziomów. Bardzo dobrze, że gra się rozwija i nie twierdze, że jest inaczej XD. Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że Ci o mniejszym poziomie grają tylko po to żeby dobić ten high poziom (nudzą sie) i że prawdziwa gra zaczyna się od 90lv. Spytałem też czemu dodanie dungeonu na mniejszy poziom jest odbierane jako "brak rozwoju gry". Więc jakby jednak dodali dung na 40 czy tam 50lv to byś zaczął tu pisać, że JAK ONI MOGLI DODAĆ TAKI DUNG i że gra się cofa w rozwoju? No proszę Cie.




    Ale przecież i Ci z mniejszymi poziomami (nowi gracze) mogliby tam wejść, gdyby było tam wejście jak np na zodiak - że jedna grupa nie musi skończyć dungeonu, aby kolejna wejść mogła. "Wstęp wolny" gdyby był, o xD




    Boze ludzie ale Wy jestescie tepi albo udajecie... celem gry jest ROZWOJ postaci i ekwipunku wiec sie nie dziwcie ze aktualizacje sa pod graczy z wysokim poziomem!!! to ze Wy stoicie w miejscu to tylko i WYŁĄCZNIE WASZA decyzja i tylko do siebie miejcie pretensje ze nie mozecie zarobic. Chcesz zarobic zacznij rozwijać postac aby móc robic wiecej bosow, odwiedzac nowe lokacje itp a nie placz ze nie masz mozliwosci do zarobku na 30,40,50,60,70 lvlu...

    Powtórzę.. Nie twierdze że dodanie czegoś na nowy wyższy poziom jest złe - jest jak najbardziej zdrowym posunięciem. ALE NO dlaczego by nie zrobić nowej i fajnej aktualizacji na mniejszy poziom? Co stoi na przeszkodzie? Co ciekawego, podkreślam CIEKAWEGO masz w tym momencie do 90lv? Według mnie jest to może jedynie jakaś Baronówa, ale to też nie każdy 55 da rade. Co do tego nieszczęsnego zarobku, to chodziło mi o to, że ciężej i o wiele monotonniej jest zarobić sobie na eq na swój poziom mając 35 lv, niżeli mając taki 90 i tam na swój poziom na eq zarobić. Jak długo nowy gracz może mieć chęci do ciągłego nawalania kamieni metin i dropienia odłamków żeby właśnie jakoś zarobić i móc ROZWINĄĆ SWOJĄ POSTAĆ. Jest to na małym poziomie strasznie nudne i wcale się nie dziwie, że nowych graczy nie przybywa.



    wiadomo ze na wysokim lvlu wiecej sie zarabia, to jest logiczne [ciach], pieniadz robi pieniadz, a zarobic sie da na kazdym lvlu, a jak ktos twierdzi inaczej to nie zna tej gry. Tam ktos pisal o mapce od 40 cos jak dt, no kurde ludzie, przeciez jest taka mapka... nazywa sie DT... xD a tak poza tym to po co male lvle maja zarabiac tyle co topka? Chyba tylko po to zeby transmutowac eq 105-115 do eq na 30lvl. Male lvle zarabiaja wystarczajaco dla malych lvli. Mowicie o nowosciach dla slabych zeby przyciagnac nowych graczy, ale po co nowym graczom nowosci, skoro dla nich wszystko jest nowe. Jakos ciezko wam idzie logiczne myslenie.
    @Beatles ciekawe ktory 110+ bedzie robil razadora nemere i jotuna 3 godziny xD chyba ze mowisz o solowaniu i robieniu 5 kamieni driad na 5 postaciach w ciagu tych 3 godzin. Bo tak to w godzine mozna to zrobic wszystko.


    Nie napisałem, że chce aby małe poziomy zarabiały więcej niż topka xDDD Chyba że z tym nie biłeś do mnie. Zarobić da się na każdym levelu, ALE... z doświadczenia wiem, że przyjemniej jest zarobić sobie na zbroję na swoj poziom mając np 90lv (robiąc np 10w w kilka dni), niżeli mając ten 35, gdzie zarobek tych 50kk-1w tygodniowo na selaniu ku czy też bodzi (dla NOWYCH I NIEOGARNIĘTYCH W GRZE ludzi <bez IS> na 35lv) jest na prawdę słaby jeśli chcą mieć fajne EQ na swój lvl.


    A z tym DT mi chodziło wyłącznie o poziom, od którego można do niego wejść i w pt bez problemu zrobić, czaisz? Czemu nie dadzą INNEGO dungeonu od właśnie poziomu 40? (nie pytałem czemu nie zrobią dosłownie drugiego DT xDD)



    "Mowicie o nowosciach dla slabych zeby przyciagnac nowych graczy, ale po co nowym graczom nowosci, skoro dla nich wszystko jest nowe. Jakoś ciężko wam idzie logiczne myslenie."


    Napisałem o nowościach dla nowych graczy aby gra dla nich stała się ciekawa, bo na ten moment nie pozostaje im nic innego jak bicie metków w m2/dolinie/górze czy też żmudny drop odłamków.


    W ogóle to stanie w m1 i zarobek na handlu XDDD Kasa jest, ale co to świadczy O GRZE? Skoro są właśnie ludzie, którzy nawalają te odłamki po kilka h dziennie i jeszcze ta alcha im nie wejdzie jakby chcieli - a są i ludzie którzy postoją tydzień w m1 i zarobią 3x tyle co tamten mógł mieć z pomyślnie zrobionej alchy. Więc lepiej na tym małym lv po prostu stać w m1?



    Podsumowując: może i niepotrzebnie poruszyłem temat zarobku mniejszych poziomów, bo OGARNIĘTY gracz sobie z tym poradzi, ale nie zmieniam zdania co to stwierdzenia, że gra do ok. 90 poziomu nie daje graczom niczego ciekawego. I tyle w temacie.


    Moderator Ascoran:
    Schowałem niektóre cytaty w spoiler i wyciąłem niestosowne wyrażenie.

    giphy.gif?cid=ecf05e47h1zv3znuzhmhh95ra14kuydswao9it2tj3hz9100&rid=giphy.gif&ct=g


  • Powinni pomyśleć o małych lvlach żeby przyciągnąć do gry i mieli możliwość zarobku. Np wystarczyło by po prostu NPC który wytwarza pancerze dać do m1...
    każdy mały lvl mógłby sobie wytworzyć pancerz albo próbować... zawsze coś

  • Mowicie o nowosciach dla slabych zeby przyciagnac nowych graczy, ale po co nowym graczom nowosci, skoro dla nich wszystko jest nowe.

    Czy Ty naprawdę uważasz że nowe osoby w metinie zaczynają od polskiego serwera globalnego? XD Co z tego że to jest nowe jak na tym sie nie da zarobić, przytaczając również słowa z filmiku Q&A, metki w m2, loch małp XD Smieszne lokacje na których nie jedyne co mogą zrobić to dropnąć medal konny dla siebie, bo przecież żeby jakiekolwiek ku z metka poleciało to trzeba mieć rekawiczkę z ISA. Ręce mi opadają kiedy widzę takie argumenty.

  • Powinni pomyśleć o małych lvlach żeby przyciągnąć do gry i mieli możliwość zarobku. Np wystarczyło by po prostu NPC który wytwarza pancerze dać do m1...
    każdy mały lvl mógłby sobie wytworzyć pancerz albo próbować... zawsze coś

    Z czego niby? Z żółci niedźwiedzia, czy zęba dzika?

    vCe0W6E.png

  • @MowMixKos 50kk-1w na tydzien? Ziomek, daj mi 35lvl bez eq i 5kk to zarobie wiecej w kilka godzin xD wystarczy napierdzielac odlamki energii, ewentualnie odlamki a z nich krysztaly energii, moze zarobek jalowy i nudny, ale nie ma szybszego i lepszego sposobu na mnozenie yang na malym lvlu bez eq, jest to moim zdaniem idealny sposob na start. Wiec nie pitolcie mi tu ze sie nie da, wszystko to kwestia checi.

  • @MowMixKos dlatego ze dodawanie czegos co nie jest wyzwaniem nie jest rozwojem a uwstecznianiem sie... wiec dodajac cos co moze zrobic ktos kto ma 30 lvl mija sie z sensem gdyz nie wnioslo by to nic nowego do gry a powtorze metin2 to gra w ktorej liczy sie ROZWOJ postaci, to TWÓJ WYBOR ze siedzisz na 50 lvlu. Gra Ci oferuje wiele mozliwosci i zarobku i zabawy ale musisz cos robic a nie ze poswiecisz pare dni na wbicie 50(wiem ze ogarnieci to robia w pare h) i chcesz miec wszystko pod nosem i jeszcze zarabiac jak ludzie na 100+...

    Nie przyszedlem tu żeby przegrac...

  • u turków działa ale maja inne opcje przy wejsciu na mape

    Jazzzy - Etolin - mental 120

    Edited once, last by Jazzy.tbd ().

  • Z czego niby? Z żółci niedźwiedzia, czy zęba dzika?

    z ulepków z których sie robi te pancerze, mózgu.


    Myślisz ze każdy startujacy gracz klepie biede? jak sie ma łep zamiast arbuza to na 20 lvl w tydzien idzie zarobic kilka won tylko trzeba myśleć mózgiem

  • z ulepków z których sie robi te pancerze, mózgu.
    Myślisz ze każdy startujacy gracz klepie biede? jak sie ma łep zamiast arbuza to na 20 lvl w tydzien idzie zarobic kilka won tylko trzeba myśleć mózgiem

    Wybacz,ale mój mały móżdżek nie ogarnął, że NPC w m1 do tworzenia tych itemów wiele zmieni,kiedy te ulepy dropią od 110 lvl + i mimo wszystko da to zarobek niskim lvl-om... Widocznie mam arbuza zamiast "łpa".


    [ciach]


    Moderator Ascoran:
    Wyciąłem offtop.

    vCe0W6E.png

  • Ostrego hejtu się spodziewam, ale ja widziałbym dobrą zmianę w wywaleniu tych wszystkich pieczęci wierzchów, świadectw i innego śmiecia dla leniwych. Proponowałbym dalsze ulepszanie konia. Tylko żeby to nie było zbyt łatwe do zrobienia w zakresie kasy, ale przed wszystkim w zakresie czasu. Sporo itemów mogłoby zyskać na wartości. Ciekawe byłoby wprowadzenie ekwipunku dla konia. \
    a dungi grupowe to zdecydowanie nie dla mnie są. Ja zawsze działam sam nie lubię zgrywać się z innymi graczami bo nie umiem. Wolę mniejszy zarobek samodzielny niż kokosy zdobyte w sposób polegający na przyklejeniu się do mocarzy.
    Przyznam się, że nigdy nie byłem na żadnym wypadzie na bossy grupowe czy z gildią.

  • Ostrego hejtu się spodziewam, ale ja widziałbym dobrą zmianę w wywaleniu tych wszystkich pieczęci wierzchów, świadectw i innego śmiecia dla leniwych. Proponowałbym dalsze ulepszanie konia. Tylko żeby to nie było zbyt łatwe do zrobienia w zakresie kasy, ale przed wszystkim w zakresie czasu. Sporo itemów mogłoby zyskać na wartości. Ciekawe byłoby wprowadzenie ekwipunku dla konia. \
    a dungi grupowe to zdecydowanie nie dla mnie są. Ja zawsze działam sam nie lubię zgrywać się z innymi graczami bo nie umiem. Wolę mniejszy zarobek samodzielny niż kokosy zdobyte w sposób polegający na przyklejeniu się do mocarzy.
    Przyznam się, że nigdy nie byłem na żadnym wypadzie na bossy grupowe czy z gildią.

    System pieczęci. Zbierasz pieczęcie danych wierzchowców "tzw" kolekcja i w zależności jakie rodzaje i ilości posiadasz, dostajesz na swoim koniu bonusy. Które się zwiększają wraz z ilością nowych pieczęci, które skolekcjonowałeś. Pomysł stary jak świat, w gimbazie kiedyś dostałem zlecenie z priva,na napisania nowego systemu dla koni,takie coś sobie wymyśliłem,ale nie skończyłem, bo zdążyli hajs wyciągnąć od naiwniaków i go zamknąć xD (otworzyli nowy po 2 mies i znów dojenie kasy + zamknięcie)

    vCe0W6E.png

  • Wszyscy gadacie o wonach i kasie, chyba pomyliliście metina z instytucją finansową. Rozumiem że część z was dorabia sobie na metinie do wypłaty, ale jeżeli tak dalej będzie to skończy się parę stówek do buły.
    Cieszą się właśnie takie osoby bo widzą że ich codzienność czyli bossy na których zbijają fortuny została dobuffowania, czyt. prościej, robiąc to samo zyskają jeszcze więcej, a na deser dostaliście odłamki tylko dla was, znając życie aktualizacja wprowadzi sporo bugów, na które niektóre osoby już się nie mogą doczekać.
    Tak wygląda dla was gra i tylko dla tego ''udajecie'' że te zmiany są na +.


    Chciałbym tylko zauważyć że kiedyś yang w serwisach były droższe niż smocze monety. A jeżeli gra będzie dalej rozwijana w ten sposób to komu będziecie sprzedawać te yangi?
    Jeżeli system się nie zmieni to aury/czarowane/bodzie o których pisał jeden inteligent przestaną schodzić ze sklepików, bo kto je ma kupować?


    Jak chcecie zachęcić nowych graczy wprowadzając tylko coś dla tych +100. Nowa osoba bardzo często znudzi się na tym 50 lv i zakończy grę, a nazywanie lochem WIEŻY DEMONÓW dla postaci 50 lv jako sposób rozrywki to nowy suchar dnia.

    Metin$
    3a8d82808d0bbe33med.jpg


    REYMONTA 22