Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • @Django po co drążyć temat? Ograniczenia nie dotknęły normalnych graczy, nawet największych trolli nie obeszła zmiana z kuponami (co najwyżej przyglądali się tej dyskusji z ciekawością) bo została ona tak przemyślana, by nie dotknąć graczy a jednocześnie ograniczy oszustwa, których konsekwencje odczuwali wszyscy (i GF i gracze) więc po co szukasz dziury w całym? (i co to za podział na graczy i "kochaną firmę" - bierzesz cudzą rzecz bez pozwolenia to jesteś złodziejem, koniec i kropka, tu nie ma innych interpretacji).


    Czyli kupując coś w IS jesteśmy wtedy złodziejami ? Ładną masz opinie o graczach Metina. No to nie możemy nić kupować bo podasz nas na Policję że kradniemy przedmioty GF, nie możemy też grać w Metina bo konta są własnością Firmy a nie nasze, a więc tak że jesteśmy złodziejami. Santonia... zastanów się może najpierw co chcesz napisać albo spytaj się Arta czy możesz to napisać, bo tragedia. W niektórych postach chwalisz się jakie to znasz słowa których na co dzień nikt nie używa, a w innych postach piszesz tak bez sensu, że nie wiadomo czy bronisz firme,graczy czy kogoś oskarżasz.

  • @GFTrolle czy ja gdzieś nazwałam kupujących w IS złodziejami? lub kupowanie w IS kradzieżą? czy chwalę się znajomością jakiś słów? co Ty w ogóle wymyślasz? Zaraz napiszesz, że chwaliłam się, że jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.

    Chcesz zostać Mistrzem Gry i poznać grę od innej strony? Zapraszamy serdecznie, złóż podanie.

  • @GFTrolle czy ja gdzieś nazwałam kupujących w IS złodziejami? lub kupowanie w IS kradzieżą? czy chwalę się znajomością jakiś słów? co Ty w ogóle wymyślasz? Zaraz napiszesz, że chwaliłam się, że jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.


    Tak tutaj:

    @GFTrolle
    bierzesz cudzą rzecz bez pozwolenia to jesteś złodziejem, koniec i kropka, tu nie ma innych interpretacji


    Napisałaś ogólnikowo więc można to różnie rozumieć, a przedmioty w IS i konta należą do GF tak więc korzystamy z cudzych rzeczy i według ciebie jesteśmy złodziejami. Naucz się pisać z sensem to wtedy nie będzie kierowana krytyka w twoją stronę której się bardzo boisz :)


    Nie pamiętasz co piszesz ? To może pora zrezygnować ze stanowiska jakie zajmujesz. Pisząc tekst

    jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.

    Udowadniasz, że stanowisko Team Manager zajmuje nie odpowiednia osoba, no ale tak już jest w tej społeczności, że przyjmują ludzi nie tych którzy się na tym znają tylko tych których chcą przyjąć.

  • Napisałaś ogólnikowo więc można to różnie rozumieć, a przedmioty w IS i konta należą do GF tak więc korzystamy z cudzych rzeczy i według ciebie jesteśmy złodziejami. Naucz się pisać z sensem to wtedy nie będzie kierowana krytyka w twoją stronę której się bardzo boisz

    Wyciągasz coś z kontekstu i nadajesz własną interpretację tylko dlatego, że napisałam ogólnikowo. To Twój problem, proszę jednak, żebyś nie spamował wymyślonymi historyjkami. W niektórych sprawach nie wchodzę i nie mogę wchodzić w szczegóły ale zależy mi np. żeby @Django, który jest stałym bywalcem forum i mimo wielu różnic pomiędzy nami zrozumiał sens mojej wypowiedzi, bo i On stara się być merytoryczny w granicach wiedzy, którą może od nas uzyskać.

    Chcesz zostać Mistrzem Gry i poznać grę od innej strony? Zapraszamy serdecznie, złóż podanie.

  • Nie ma czegos takiego jak umowa kupna-sprzedazy... i nie kazda umowa sprzedazy przenosi wlasnosc... nie wiesz, to sie nie kloc na sile.

    Z polskim prawie każda(chociaż nie przypominam sobie bym pisał wyżej, że każda), z wyjątkiem sprzedaży nieruchomości, ale nie przypominam sobie bym pisał wyżej o nieruchomościach. Można sobie jakieś warunki zastrzegać, ale wyraźnie napisałem o jaką sytuacje chodzi, wiec o co Ci chodzi? Umowę możesz sobie nazwać dowolnie. Sprzedaż, kupno/sprzedaż to to samo.
    Chciałeś być mądry, ale nie wyszło, nie przejmuj się, to się zdarza. ;)

    Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
    Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa


    #GameFail


    (...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.

  • problemem nie jest ilość kuponów kupowanych od GFu i dystrybuowanych do innych graczy (czyli to co nazwałeś wolnym rynkiem) bo taki był cel wprowadzenia kuponów na SM, tylko oszustwa towarzyszące temu procederowi

    Powtórzę.



    ps. wydawało mi się jasne, że rozmawiamy cały czas o osobach, którzy dopuszczają się takich oszustw ;) więc jeśli komuś uciekł wątek lub nie chciało mu się czytać a później wyciąga wnioski tylko na podstawie postów będących kontynuacją dyskusji, to tak na wszelki wypadek przypominam

    Chcesz zostać Mistrzem Gry i poznać grę od innej strony? Zapraszamy serdecznie, złóż podanie.

    Edited once, last by Santonia ().

  • Można sobie jakieś warunki zastrzegać, ale wyraźnie napisałem o jaką sytuacje chodzi, wiec o co Ci chodzi? Umowę możesz sobie nazwać dowolnie. Sprzedaż, kupno/sprzedaż to to samo.Chciałeś być mądry, ale nie wyszło, nie przejmuj się, to się zdarza. ;)

    Dokladnie o te warunki chodzi. Gdzies na 100% jest napisane, ze SM po zakupie nie beda Twoja wlasnoscia.
    Mamy umowy nazwane i nienazwane. Umowa sprzedazy jest umowa nazwana. Jezeli sobie stworzysz umowe nienazwana zawierajaca te same essentialia negotii co umowa nazwana, to nie ma sensu w ogole kreowac umowy nienazwanej. Innymi slowy- nie ma sensu tworzyc umowy nienazwanej, ktora by sie roznila od nazwanej tylko nazwa.


    Masz racje, Tobie to sie zdarza od kilku stron ;p

  • O jakiej poprawie standardów gry mówisz? Jak już rzucasz słowa na wiatr to chociaż dopisz przekonujące argumenty.

    Off

  • Czysto logicznie ... Zobaczyli tendencje spadkowe wsród osób które wcześniej kupowały sm, coraz wiecej osób woli kupić sm za yangi niż za złotówki, co nie kalkuluje się Webzenowi/Gf'owi. Osoby które wcześniej kupowaly duże ilości sm prawdopodobnie dalej to robią, ale osoby które kupowały "znikome" ilości np. na pd i rękawice, szkaty szczeniaka itd. wolą kupić sm za yangi. Popatrzcie jak szybko schodzą kupony ze sklepów, to świadczy tylko o tym, że jest bardzo duże grono osób, które zdecydowanie preferuje smocze monety za walute w grze :) Gf próbuje ograniczyć w nie bardzo inteligentny sposób napływ kuponów sm na rynki w metinie :) A tak na marginesie to muszą pluć sobie w brode iż wprowadzili kupony w tak "luźniej" formie, osoby które teraz skupują kupony z rynku kiedyś same ładowały sm. Przypuszczam, że na początku Gf miał nielichy zarobek bo dużo osób kupowało więcej sm specjalnie na handel, ale sytuacja zaczyna się zmieniać, jak wcześniej wspomniałem :)

    Mało logiczne jest to co mówisz.. Popatrz: Jest Kowalski A i Kowalski B, oboje, przed wprowadzeniem kuponów SM kupowali miesięcznie po 500 SM na "głowe". Po wprowadzeniu kuponów Kowalski A stwierdził, że dalej będzie kupował za złotówki jednak Kowalski B uznał, że skoro ma yangi to kupi za yangi. Teraz coś czego zabrakło w Twojej wypowiedzi. W tym momencie Pan A kupuje 500 SM za zł, a Pan B za yangi ALE skąd Pan B kupi kupon? A no od Kowalskiego A który pomimo iż kupi 500SM dla siebie to dokupi do tego także 500SM dla kolegi B który odkupi je od niego za yangi. Mało tego, pamiętajmy że kupon na przykładowo te 500SM nie kosztuje 500SM a 500 z lekkim hakiem. Co pozwala mi stwierdzić, że firma zarabia na kuponach więcej niż na normalnych zakupach za zł, ponieważ te dodatkowe SM doliczane do kuponu znikają, ich nigdy nikt nie odzyska. Jeśli teraz pomnożymy sobie ilość kuponów na rynku razy te dodatkowe SM wyjdzie nam spora suma czystego zarobku na graczach kupujących kupony. Musicie pamiętać, że takie firmy nigdy nie tracą, nie dokładają do swoich projektów. Po to mają kilka tytułów na swoim koncie aby w razie takich sytuacji móc zamknąć takie projekty bez potrzeby dokładania do nich. :)

  • O jakiej poprawie standardów gry mówisz? Jak już rzucasz słowa na wiatr to chociaż dopisz przekonujące argumenty.

    Czy aby np. drop montów z metków codziennie nie jest poprawieniem standardu gry dla nowych graczy ? drop blasków fasolek zen z metków ? eventy ? powiedz mi kolego grałeś w tą grę w 2007/8 roku ? kiedy to dodali bronie 80lvl i grotę wygnańców ?. Nie wiem czy wiesz ale wydarzenie Piłki zostało dodane na Euro 2012 wcześniej tego eventu nie było to samo przy aktualizacji 12.1 zostały dodane Okeyki i inne eventy, co miałeś w roku 2006/7 ? czy dodania i zmianki leciały tak jak teraz ? NIE ciężej było o eq 5b bez wydania złotówki na is. Udogodnień jest MASA ale większość z was tego nie dostrzega bo nie jest z tą grą od początku, i po prostu nie widzicie zmian jakie nastąpiły.

    Negros Szaman Smok Breake- 35lv OFF :sleeping:
    Tasmania Szaman Smok Incorrect- 25+lv OFF :sleeping:
    Etolin Ninia Dagger IncorrectV2 - 35lv ON :phatgrin:

  • Gdybyś czytał ze zrozumieniem to doczytał byś się także tego iż sytuacja się zmienia. Pan Pierwszy kupuje już yangi tylko na sprzedasz, bo jest to bardziej opłacalne niż kupowanie zmianek itd. A Pan B jeśli kupi kupon za yangi to pozwoli Panu A zainwestować w eq bez zabawy w mixowanie itd :) "Przypuszczam, że na początku Gf miał nielichy zarobek bo dużo osób kupowało więcej sm specjalnie na handel, ale sytuacja zaczyna się zmieniać, jak wcześniej wspomniałem" Tak gdybyś dalej nie rozumiał [...]

  • Gdybyś czytał ze zrozumieniem to doczytał byś się także tego iż sytuacja się zmienia. Pan Pierwszy kupuje już yangi tylko na sprzedasz, bo jest to bardziej opłacalne niż kupowanie zmianek itd. A Pan B jeśli kupi kupon za yangi to pozwoli Panu A zainwestować w eq bez zabawy w mixowanie itd :) "Przypuszczam, że na początku Gf miał nielichy zarobek bo dużo osób kupowało więcej sm specjalnie na handel, ale sytuacja zaczyna się zmieniać, jak wcześniej wspomniałem" Tak gdybyś dalej nie rozumiał [...]

    Po pierwsze ja pisałem do Ciebie w trochę bardziej kulturalnej formie ;) Po drugie: to co piszesz nadal nie ma sensu ponieważ jeśli Pan B kupi ten kupon od kogoś innego niż Pana A to nadal ktoś musi te złotówki wydać żeby Pan B miał możliwość zakupu SM za yang. Przecież te SM które ktoś kupował wcześniej za złotówki a teraz za yangi tak czy siak ktoś musi je kupić żeby były w obrocie za yang.

  • Kulturalniej się nie da, bo widze, że dalej nie dociera ... Wcześniej napisałeś że Pan A kupuje 2x więcej sm, dla siebie i Pana B, a ja wyprowadziłem Cię z błędu, gdyż Pan A kupuje już tylko na handel ... Od co ...
    Prosta zależność. Wcześniej 2x 500 sm, i Pan A i Pan B, a teraz tylko Pan A na handel, co zmniejsza zarobek dla Gf'u o 50% ... jeśli dalej nie rozumiesz to koniec tematu. W sumie ta dyskusja i tak jest zbędna bo post odbił się echem, więc nie strugaj mądrali bo to bezcelowe ;)

  • Kulturalniej się nie da, bo widze, że dalej nie dociera ... Wcześniej napisałeś że Pan A kupuje 2x więcej sm, dla siebie i Pana B, a ja wyprowadziłem Cię z błędu, gdyż Pan A kupuje już tylko na handel ... Od co ...
    Prosta zależność. Wcześniej 2x 500 sm, i Pan A i Pan B, a teraz tylko Pan A na handel ... jeśli dalej nie rozumiesz to koniec tematu. W sumie ta dyskusja i tak jest zbędna bo post odbił się echem, więc nie strugaj mądrali bo to bezcelowe ;)

    Widzę, po raz kolejny, że "Wam" nie można już nic powiedzieć bo się od razu struga mądrale xD Uświadomię Cię, że są takie rzeczy w IS których nie kupisz za yangi więc Pan A nie będzie kupował nagle SM tylko na handel.. Kupisz za yang wybonowane eq etc. a co z lizakami? Z innymi specjalnymi itemami którymi nie da się handlować? Można kupić kupon ale wątpie żeby Pan A kupował za yang który zdobył ze sprzedaży kuponu kupon. A kulturalniej się da, wystarczy chcieć a wtedy można nawiązać na prawdę ciekawą dyskusje a nie krzyczeć przez siebie i robić z siebie nawzajem głupków :)

  • Wcześniej napisałeś że Pan A kupuje 2x więcej sm, dla siebie i Pana B, a ja wyprowadziłem Cię z błędu, gdyż Pan A kupuje już tylko na handel ... Od co ...
    Prosta zależność. Wcześniej 2x 500 sm, i Pan A i Pan B, a teraz tylko Pan A na handel, co zmniejsza zarobek dla Gf'u o 50% ...

    Poniekad zle mowisz. Bo jesli na Pan A kupi juz SMki na handel to i tak nie kupi tylko zeby sprzedac jeden kupon ale zeby sprzedac ich duzo duzo wiecej. Wiec przypuscmy ze 5 osob kupuje ciagle SM za zlotowki od GF a nagle 4 z 5 osob klada lache na placenie GFowi za SM i zacznie kupowac od tej jednej osoby. Powiedzialbys ze GF stracil w tej chwili 80% zarobku. Ale tu sie mylisz bo wlasnie ta jedna osoba wydaje tyle samo co lacznie 5 osob. Wiec interes kreci sie dalej jeden gosc zarabia yangi a 4 innych cieszy jape bo ma SM bez wkladania zlotowek w ta gre.


    Reasumujac GF nic nie traci bo zeby ktos mial kupon SM za yangi to ktos musi wydac zlotoweczki na kupno SMow od GF.
    Dziekuje dobranoc

  • Kolega up zrozumiał widzę co mam na myśli. Dodam tylko, że GF nawet bardziej opłacają się kupony ponieważ kupno kuponu o wartości dajmy na to 500SM kosztuje 525SM (chyba) a jak wiadomo te 25SM się nie zwraca :) Jeśli GF traciłby na kuponach to najzwyczajniej w świecie wycofałby je z oferty IS. Nic co im się nie opłaca nie byłoby w IS cyklicznie co jakiś czas.

  • Były to czasy znacznie lepsze od dzisiejszych , do lochów moze i przepustkę trzeba było kupić i co z tego? Eventy może i gorsze ale dla mnie ok no moze nie eventy a zuo , było to znacznie lepsze niz dzisiejsze eventy gdzie każdy patrzy na kokosy , wczesniej ludzie expili z zamiarem wbicia lvl by pozniej się naparzać dziś expia by wbić maxa i miec na tym zarobek , przez te updaty typu grota , wprowadzony drop trutek z mobów przestała grać część graczy teraz mapki 90 stalki +7 , z pl zrobili serwer typu medium , w niektórych przypadkach easy, juz tego nie cofną to niech dodadzą level i dadzą nową trukę np z niebieskiej smierci do zdobycia tylko i wylacznie ze skrzynki. Znając GF zaraz by wprowadzili ulepki do IS i to nazywają rozwojem gry...

    :love:

  • I tak powinno się traktować grę, poleci to fajnie , nie poleci trudno to tylko gra. Piąteczka ziomuś, i oby więcej osób z takim podejściem, to tylko gra panowie, a wy tak się spinacie że wam żył na czole wychodzą. Też nie mam jak grać praca i zepsuty sprzęt do gry, chyba się pochlastam z tego powodu ( śmieje się ). Pozdrawiam.

    No sluchaj gram sobie raz na jakis czas zeby sie zrelaksowac pobawic sie przyjemnie :) Czasem jak czas na to pozwoli pogram dluzej ale nie teraktuje gry tak powaznie jak duza czesc osob na forum tak ze pozdrowionka dla tych co maja takie podejsciie jak ja :) PIONA !

  • Co w końcu dziś dropi?? Na forum jest napisane, że srebrna skrzynia okey, a w grze przed chwilą padł komunikat że srebrne pudło okey?

    Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
    Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa


    #GameFail


    (...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.

  • Czy aby np. drop montów z metków codziennie nie jest poprawieniem standardu gry dla nowych graczy ? drop blasków fasolek zen z metków ? eventy ? powiedz mi kolego grałeś w tą grę w 2007/8 roku ? kiedy to dodali bronie 80lvl i grotę wygnańców ?. Nie wiem czy wiesz ale wydarzenie Piłki zostało dodane na Euro 2012 wcześniej tego eventu nie było to samo przy aktualizacji 12.1 zostały dodane Okeyki i inne eventy, co miałeś w roku 2006/7 ? czy dodania i zmianki leciały tak jak teraz ? NIE ciężej było o eq 5b bez wydania złotówki na is. Udogodnień jest MASA ale większość z was tego nie dostrzega bo nie jest z tą grą od początku, i po prostu nie widzicie zmian jakie nastąpiły.

    W tych czasach nie ma już nowych graczy :) są starzy którzy zakończyli grę kilka lat temu i chcą wrócić do Metina i mieć gotowca - postać i EQ bo o to nie trudno teraz. Tak grałem w tych latach,właściwie zaczynałem w 2008. Może i ciężej było o EQ ale bez IS spokojnie można było płacić kamolami za itemki 5b. Jest też MASA błędów w grze których nie dostrzegasz i które latami nie są naprawiane oraz dodane nieprzemyślane patche przez co odeszła spora część ludzi i jest to standardem gry w której liczy się tylko zysk GF a nie poprawa płynności gry i przede wszystkim sprawiedliwy balans postaci.

    Off

    Edited once, last by Mante ().