Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Tutaj dyskutujemy o zmianach w grze, eventach oraz ItemShopie. :thumbup:


    Ascoran, 17 lipca 2022

    Edited once, last by LG29 ().

  • Jak w tytule. Powyższy temat służyć ma oddzieleniu dyskusji na temat eventów (wydarzeń specjalnych) i promocji, od tematu "Zmiany w grze", który to docelowo ma dotyczyć rozmów o stałych zmianach.

    [table]

    [td]

    [/td]

    [td][size=15]


    [align=center]Prawda nie leży po środku, ona leży... tam gdzie leży, niezależnie od tego ile osób ją popiera.

    Edited 8 times, last by Vathavar ().

  • Zastanawial sie ktos z was czy on jest tak naprawde szkodliwy? Duzo osob narzeka na isa a tak naprawde nie widzi jak ta cala gra funkcjonuje. Jak wiemy metin2 jest darmowa gra. Nie placimy za nia, gramy sobie na serwerach jednak musimy wiedziec ze gre wydaje firma ktora musi miec dochody zeby zarobic i utrzymac te serwery. Najlepsze jest to ze tak naprawde nie jestesmy zmuszeni do uzywania ISa. Rekawice dropia z metkow PD tez i w dodatku sa przekazywalne, na krwisty robimy misje, przepustki latwo kupimy na rynku jak nie to expimy zaproszona postac, pd z metkow i z wyepionych postaci do 50 mozemy laczyc (100% expa za darmo?). Gra juz naprawde zostala ulatwiona i teraz wbijanie lvli to nie problem przeciez mamy v3, wierzchowce z defem, pd mozemy laczyc, przekazywalne pd dropia z nowych mapek, pelerynki tez co ulatwia expienie. Tak naprawde nie jestesmy zmuszeni do wydawania zlotowek gdyz wszystko mozemy miec bez tego. Wiem ze zmianki i dodania sa trudno dostepne ale sa eventy (rzadko ale sa). Mozna je takze kupic za yangi od ludzi ktorzy pakuja w isa (tak naprawde wiekszosc z nich na tym zarabia jezeli ktos wie o co chodzi). Nie zapomnijmy nawet o tym ze GF ulatwij zdobycie ich expiac postacie do 70 gdzie majac wiekszy lvl i pelerynki to zaden problem. Jedynie moge narzekac na atak obrone i zycie z isa ktore zwiekszaja szanse w pvp ale za to nie sa takie super tanie :) Fryzury na klasy rozniez mozna na rynku kupic wiec teraz pytanie czy tak naprawde ten IS jest taki zly? Firma musi jakos zarobic kazdy przeciez to rozumie ale wcale nas do tego nie zmusza a ci ktorzy pakuja w isa moga poprostu sobie na to pozwolic i bez nich tak naprawde byloby ciezej o eq i inne rzeczy. Wiekszosc takich osob mieszka za granica gdzie pakiet SM to dla nich 1-2 dni roboty. Powtarzam ze nie jestesmy zmuszeni do wydawania zl i niech ludzie wkoncu przestana narzekac.


    Ps: Post glowie skierowany do Darka (DIII) ktory wiecznie narzeka w swoich bezsensownych filmikach (bez obrazy).

  • 962 szkaty przez 2 dni dropu blasków ;] 564 w 1 dzień i 398 w 2 ;] lagów jakoś nie odczuwałem chociaż w 2 dzień się zdarzyły ale event zaliczam do udanych i to bardzo ;]

  • event dropu SBK jak najbardziej na +, ale organizacja to masakra... dropiłem w m1, kilka minut logowania, dwa spoty, kick... dropiłem w m2 z rękawicą... po 45minutach nie miałem ani jednej szkaty
    /ciach
    drop w m1 i m2 zajął mi 2h po czym miałem 2 blaski... wkurzyłem się i poszedłem expić do v2 na moim woju 73... nareszcie zaczęło coś dropić! - w półtorej godziny na szponach z rękawicą dropnąłem 50 szkat, ale lagi niejednokrotnie doprowadziły do śmierci postaci
    jestem zadowolony bo to przecież 250kk za darmo, ale bez wątpienia mogło być znacznie lepiej


    Proszę zważać na słowa.
    Leneres.

    Edited once, last by Leneres ().

  • katarzis w m1 i m2 te szkaty leca bardzo słabo bo jak ktos tam gdzies napisał liczy sie nietylko lv nobka ale i poziom a przewaznie w m1 i m2 poziom potworków jest niski juz lepiej dropic w m3 na przekletych :D Ja sam tam dropiłem bo niechciało mi sie zabardzo walczyc o spoty 8) i przez 1.5 h miałem 40+ i dałem sobie spokuj.

  • Tak tylko czemu akurat w m1 i m2 słabo dropią? W takim razie to nie jest event dla każdego tylko dla 35+.. Jak dla mnie porażka wczorajszy drop w m1 m2 oraz BO.

  • DaoCheNoob to jest dobre pytanie do wydawcy gry :D ale tak jak napisałem niezle leca w m3 :D.Przypomne tu jeszcze pamietny ewent gdzie z kazdego metka w m1 leciało magiczne jajko dosc szybko zostało to poprawione ;)

  • Jak nie dla każdego...
    Event jest b. dobrze wykonany.


    Szkaty są wartościowe, dlatego zostało to tak skonstruowane, że gracz z dobrym eq, bez wyróżnienia większych lvl'i jest w stanie wydropić większą ilość szkat.


    Oczywiście z dobrym eq na jego lvl.
    Należy zabijać stwory z jak najwyższym poziomem (3 albo 4) z wyższym lub równym sobie lvl, więc każdy lvl gracza jest równo potraktowany...


    Oczywiście pomijając 94-105, bo dla nich jeszcze chyba nie wprowadzono odpowiedniej mapy do dropu tych szkat oraz najniższych lvl, ponieważ eq, które mogą posiadać jest słabe.

  • No i można powiedzieć, że jest już po eventach świątecznych ^^ Drop uważam za udany ;)

  • Według mnie pierwszy event z SBK był niestety niezbyt udany (ciągłe lagi, notoryczne loganie, a potem problem z ponownym zalogowaniem przez kilka-kilkanaście minut). Jednak wczoraj sytuacja znacznie się poprawiła i udało mi się nadrobić braki z pierwszego dnia. W sumie mam ponad 650 szkatułek i jestem z tego faktu całkiem zadowolona (oczywiście mogłoby być lepiej, gdyby nie początkowy fail, ale ogółem nie ma sensu narzekać).


    Tak tylko czemu akurat w m1 i m2 słabo dropią? W takim razie to nie jest event dla każdego tylko dla 35+.. Jak dla mnie porażka wczorajszy drop w m1 m2 oraz BO.


    W tych czasach raczej niewiele osób gra na postaci, która nie osiągnęła 30 poziomu, więc to, że w m1 czy m2 szkatułki dropią słabo lub też praktycznie w ogóle jest moim zdaniem zupełnie sprawiedliwym rozwiązaniem. 30 lvl = możliwość założenia fmsa + dodatkowo opcja wbicia do niego oraz zbroi fajnych bonów dzięki szkatom ucznia + podstawowe eq z hp (nawet po 1k) i spokojnie dajesz radę ogarnąć BO, a tam już SBK dropią naprawdę w przyzwoitym tempie (w dawnych czasach na tej właśnie lokacji dropiłam i dobrze ją wspominam ;p). Sądzę, że to nie kosztuje zbyt wiele wysiłku, a Blaski warto dropić, gdyż to szkaty, na których naprawdę można się wzbogacić.


    Kiedyś był lepszy drop tych szkatek ;) Teraz troszkę lipny :P


    A ja muszę się pochwalić - dawno nie miałam tak dobrego dropu z SBK. Ze 180 sztuk zdobyłam ponad 120x błogo życia, 85x dłoń krytyka i 60x dłoń przeszywki. W porównaniu do poprzednich eventów, gdy z SBK dropiłam głównie języki i moby - ten konkretny przypadek uważam za bardzo pozytywny.

  • Tegoroczny event świąteczny uważam za praktycznie nic ciekawego.
    Poza zuo,które ostatnio na święta odbyło się w 2010 roku,nie było nic ciekawego.
    Drop szkatułek blasku księzyca = lagi.
    Drop żółtych szkatułek = wieczór = 30 szkatułek rano = w pare h 2 + lagi (mieszanie dropu..)
    Skarpetki = znów to samo,masę multikont przez co jeszcze bardziej serwery lagowały,patrząc na inne serwery event jest po prostu ŻAŁOSNY,tylko GF umie stworzyć coś takiego że da mikołaja,doda bambi i grzaniec i mamy się bawić,doda bezwartościową choinke na m1 która nic nie robi,i włączy jak mu się podoba śnieg, i to są święta?
    To lepszy był event na Olimpiade,niż na święta,i to kolejny raz.
    Mają tyle do wyboru,tyle specjalnych moobów na tą okazje,tyle możliwości zrobienia eventu na święta,a oni jak zwykle robią syf,mikołaj i nic innego,to jest żałosne,że inne serwery potrafią mieć zapewnioną zabawe,a nie monotonność i te same eventy powtarzane od lat.
    To jest irytujące jak wchodze na forum i widzę '' Szkatułki blasku księżyca,jak ze wielki bonus doświadczenia, i wreszcie NOWOŚĆ szkatułki ŻÓŁTE,no nie wierze jak oni to zrobili..''
    Jest tyle możliwości na nowe eventy,połączyliście serwery,to już nie ważne że jak zrobicie event to 1/4 weźmie udział,was to nie obchodzi,ale macie tyle możliwości na nowe eventy,jest tyle starych eventów nie robionych od lat, niebieska śmierć,bursztynowa loteria,obrona kamieni metin,wojna królestw... A takie eventy ktoś pamięta?


    Gdzie one są?
    Co wam szkodzi zrobić coś takiego? Po łączeniu jest tyle GM wolnych którzy nie mają co robić,i nudzą się w m1 na poli,czemu nie dacie im możliwości robienia czegokolwiek? Zrobienia takiego eventu raz na jakiś czas? Nikomu to nie zaszkodzi,a urozmaici gre? Kiedys nie było w tym problemu,co się stało ? Odwyk? który ''rzekomo trwa'',a właśnie tych eventow potrzeba. Ja nie umiem już grać w metina,kiedyś to się czekało siedziało w domu i grało,nie NUDZIŁO się,a teraz jak człowiek ma całe eq 5b,ma co bić ma co dropić ma na czym zarabiać,a nie zbierac Yangi jak kiedyś to mu się nudzi,tak do tego doprowadziliście,że kiedyś nawet zbieranie Yangów cieszyło,a teraz? Dropnie Ci kamol i .. ''Wow''.. i jedziesz dalej. Gra się rozwija,a wy zamiast się rozwijać z grą,robicie to samo co było modne 3/4 lata temu.. Kogo teraz ucieszy event górniczy? czy jakiś Quiz? Czemu nie pójdziecie na kreatywność i nie zrobicie czegoś od siebie? Jak sobie pomyśle ile taki GM może zrobić,jak dużo może zoorganizować ciekawych zajęć w grze,to wy nic w tym kierunku nie robicie,jedynie eventy okazyjne własnie takie święta/halloween,ale co rok zmieniacie SZANSE NA DROP,a nie EVENT,co powinno być zmieniane,urozmaicane,a tu nic. To samo,jedyne co zmieniacie to tą waloną szanse na drop tych różdżek skarpet szkat na waszą korzyść . To jest żałosne,do czego ta gra zmierza,dzisiaj z ciekawości się zalogowałem,patrze na m1 ch2,tu pusto. Może dlatego że loga co 5 min? A może dlatego że już 2/4 odeszło? Przez te lagi? Przez ten syf co się dzieje na serwerach? Wy naprawdę nie widzicie co sie dzieje teraz na Pl? Macie przecież statystyki,to po co kłamiecie w żywe oczy na forum i zasłaniacie się ciągle tym że pracujecie nad tym? październik, końcówka,jest początek stycznia,niedługo będą 3 miesiące,a co zrobiliście by poprawić sytuacje na serwerze? NIC.. cotygodniowe przerwy nic nie pomagają,są bo muszą,nic nie jest poprawiane,a ni dodawane,nawet bugi które są takie małe..
    Ale to nie temat do tego,po prostu żal się robi,jak co roku się uczestniczy w tym samym evencie bez dodatku czego kolwiek nowego, Halloween 3 lata z rzeu,Mikołaj to samo,Walentynki bodajże 2 czy nawet 3,A jest tyle możliwości by dodać coś nowego do tych eventów,jakiegoś NPC co by się u niego coś oddawało w zamian za nagrode (nie mówie o mikołaju) jakieś poziomy trudności,jakieś specjalne metiny/mapy na owe okazje,ale NIC nic nie jest robione by poprawić wygląd wizualny tych eventów.. To jest na tyle w tym temacie,nowy rok nowe możliwości,zobaczymy czy je wykorzystacie zwlaszcza że macie serwery ''świeżo'' po łączeniu,zobaczymy czy w 2015 roku znów będzie taka informacja jak ''Połączmy siły w walce''...

    Metin$
    3a8d82808d0bbe33med.jpg


    REYMONTA 22

  • A ja jestem ciekawy kiedy bedzie zuo na wetarze.. bo jak narazie wszystke servery prawie je maily [ negros ma juz zapalanowane zuo]

  • Do kiedy jest Tombola ??

    Za każdym razem jak próbuje się odciąć od Metina, i już więcej nie instalować, myśle sobie wejde na chwile może coś się zmieniło, a tu ... :zubr:

  • Niektórzy najwyraźniej nie potrafią się cieszyć z tego co mają i docenić obcej sytuacji a trzeba sobie zdawać sprawę że 2013rok był gorszy od 2012 ale lepszy od 2014 jeśli chodzi o metina ....


    Co do skarpet to bardzo fajny event każdy ma tyle na ile poświęci czasu (event bardzo uczciwy nie trzeba się bić w 10osób o 1 metka żeby szkate wydropić) a SBK tak samo co prawda lekkie lagi ale dla chcącego nie ma nic trudnego po 200szt można było w 4h wyciągnąć no ale nie ma nic za darmo żeby mieć trzeba chcieć a jak ktoś myśli że dropnie 200szt w 1min to właśnie się tu na forum spina że event zły i wgle ....

  • jakby nie lagi i kicki to naprawdę eventy świąteczne byłyby udane na skarpetki nie ma co narzekać szkoda tylko zuo i blasków bo problemy z logowaniem.Oczywiście mogliby dać coś nowego(świąteczne metki/mapy/itemy/questy) ale to chyba już każdy przywyknął i w tej grze nie ma co liczyć.

    Kupię na S2:
    Tarcze NNo+ 20 grota lub10/15 blok
    Epik/stal+9 10 do pż 15 abs strzaly

    Edited once, last by NaruToo ().

  • Z tombolą to jest raczej tak, że jak losujesz na koncie co długo grasz to masz lipę, a Ci nowi mają większe szanse na np nagrodę dnia. Kiedyś wydałem dużo SZ i ani raz nagroda dnia kolega co zaczął grać z darmowego pach i jest Dzik szpon smoka czy coś i to z 2-3 razy :P Z resztą przy tych świątecznych prezentach ze skarpet widzę to samo najwięcej zmian i dodań dało mi na koncie na które nie logowałem się z 2 lata 1-23 lvl :tak: na moim głównym większość yang i kd :crazy: Naprawcie to wyrzucanie z gry bo wczoraj przez 2h nie mogłem dropnąć 5 skarpet z rękawicą na nowych mapach 99 lvlem co uderzyłem moba log out i dziękuje ledwo mi Bambiego starczyło. Chciałem zakupić na Święta z IS rękawice i PD żeby wbić lvl i coś podropić ale dobrze, że tego nie zrobiłem pieniądze poszły by na marne współczuje tym co wydali kasę :gryzie:


    niewiem czy ktos to juz zrobil ale zrobie to ponowanie.piszesz zbzdury. specjalnie robilem nowe konto i dokladnie 24 listopada oddalem zeby, konto bylo swieze jak i postac bo miala zaledwi 13dni wiec mit ze nowym lepiej dropi jest obalony Amen :w00t:

  • Dzisiaj ostatni dzień sa skarpety czy jutro też?

    Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
    Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa


    #GameFail


    (...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.

  • Skarpety można oddawać do godziny 12.00 dnia jutrzejszego.

  • Jest jakieś zuo o 21 na negrosie? Bo ludzie coś pisali, a żadnych info nie ma.

  • Jest tyle możliwości na nowe eventy,połączyliście serwery,to już nie ważne że jak zrobicie event to 1/4 weźmie udział,was to nie obchodzi,ale macie tyle możliwości na nowe eventy,jest tyle starych eventów nie robionych od lat, niebieska śmierć,bursztynowa loteria,obrona kamieni metin,wojna królestw... A takie eventy ktoś pamięta?


    oj bursztynowa loteria jeden z lepszych eventow jaki byl (ciekawe bardzo nagrody. Szkoda ze gm musili stac i rozdawac zamiast u npc jakiegos wymienaic rude bursztynu nei mma pojecia czemu ten event jest omijany )
    zadnego ksucia bardzo uczciwy :)

    sell zmianki dodania 5 b itp