Porozmawiajmy o Metin2

• Dobrze,powie mi ktoś czy jeśli wyślę ss z ewidentnie nie przestrzegającym przedziału lv graczem to dostanie bana? Raz wysłałem to dostałem odpowiedź że zostanie ukarany a mimo to śmigał dalej po m1..

• Dobrze,powie mi ktoś czy jeśli wyślę ss z ewidentnie nie przestrzegającym przedziału lv graczem to dostanie bana? Raz wysłałem to dostałem odpowiedź że zostanie ukarany a mimo to śmigał dalej po m1..

Wątpie, że dostanie bana czy coś. Co najwyżej jakieś upomnienie..
    Kiedyś przed zuo pojawiła się informacja na czacie, że każdy gracz, który nie będzie przestrzegał przedziału lvl'owego, otrzyma blokadę konta na 2 tygodnie. Ja oraz paru moich znajomych lataliśmy po mapce, na której nie mieściliśmy się w przedziale lvlowym, a jak zauważył nas GM to napisał nam na PW, abyśmy opuścili tę mapę i tyle. Nikt nie ucierpiał.

Szkoda Twojego czasu na wysyłanie ticketa, ale jak bardzo chcesz to oczywiście masz taką możliwość.

Edited once, last by Wallander4Ever ().

• Aktualny stan serwerów, na który każdy narzeka, co odbija się również na Teamie i GF, po części jest zależny od nas. Zauważyłam, że wielu graczy stoi bezczynnie główną postacią w m1 a drugim kontem idzie dropić albo stawia sklep. Takich sterczących w m1 graczy jest dużo, gdyby każdy wylogował stojące bezczynnie konto, już by było lepiej. Boty, boty, boty... nie lubię wrzucać ludzi do jednego worka, jednak boty (mowa o tych głównie o tych stawianych masowo, gdzie właściciel konta nawet nie raczy siedzieć przy PC) stawiane są przez nas - graczy, nie GF. W nocy jestem w stanie zrobić DT na 7-8 kont, gdzie w dzień zalogowanie dwóch graniczy z cudem. Skoro w nocy da się w stanie normalnie grać, to nasuwa się prosty wniosek - w nocy jest zdecydowanie mniej graczy.

Mhm - napisałaś że wielu graczy stoi w m1 bezczynnie co przez to są lagi . A powiedz mi co mamy robić aktualnie ? Wywala nas co jakiś czas (5-10 min) w czasie expienia więc odpada . Bicie metków również odpada (nie daj Boże wypadnie resp i ubije Cb w czasie "zamrażania" ) więc rownież odpada . Wojny , zadymy też bez sensu - wiadomo bug "krycia się" u wszystkich postaci co psuje zabawę dla wszystkich graczy. Robienie misji nowych ? Błagam nie rozśmieszajcie mnie bo brzuch mnie zaboli - policzyłem sume dos na 91 lvl z wszystkich misji i wyszło mi 105 mln (zaokrąglając) a next lvl wymagane jest 1 mld expa... już nie liczę czasu i nerwów na robienie tych misji ale myślę że pewnie jest wesoło dla 90+ którzy z zapałem robią te misje ... chodzenie na smoka? to samo co expieniem - może Cb wywalić . Co ciekawego zauważyłem że daggerzy (nawet 90+ )zaczęli chodzic z mieczami i robic pvp z tą bronią - daje do myślenia prawda ? Dc i inne "rajdy" ? Jaka nagroda ? Marny drop dla jednego może 2 graczy z całego pt . Motywacja do robienia najazdów - zarąbista.
    Tak jak up - kiedyś było multum graczy , 4 CH , serwer full i o dziwo wszyscy byli . Nikogo nie logowało z gry a jeśli już to na pewno nie z powodu "szybkiego" machania mieczem czy sztyletami bo kiedys serwey jakoś wytrzymały tę nad świetlną prędkość ruchu ataku...Jedyna zmiana w grze co u mnie jest na minus to ciągłe promocje w IS . I mam pytanko do górnych szczebli . Co was podkusiło żeby zwiększyć cene SMS z 25 zł do 30 zł ? Bo nie wiem czy wiecie ale większość operatorów nie ma doładowań konta za 30 zł ale 25 zł (u mnie tak jest) - więc wychodzi na to że musze ładować 2x 25 zł by kupić SM za 30 zł... Nieźle . Pozdrawiam GM polskich i graczy , nie pozdrawiam GF.

• Szczerze to lipa i tyle ,

1. po co robić eventy jeżeli cały czas wywala z serwera
    2. metki i bossy na mapie 90+ .. bez jaj nie dość ze laguje , i wywala , to podchodzisz do metka i 1-3 bosy leci na ciebie

Zamiast robić eventy ktore są bez sensu to naprawcie serwery

• Znowu kupony czy aby nie zostały dodane troche zawczesnie z rynku nie znikneły jeszcze te które były na swieta i w tej chwili ich cena leci na łeb napewno wpływa to tez na ceny innych itemów jak dlamnie to troche nieprzemyslane . Ostatnio jest coraz wiecej tych promocji IS ale moze zbieraja na nowe serwery :D wiec nie czepiam sie :D

• No i kolejna opcja zarobku "20% rabatu w kategorii "Uszlachetnienie" i "Przedmioty za Znaki" oraz talony na Rufusa w IS" to to samo jakbyscie grali w pokera na necie aby zarabiać TRZEBA TO ZMIENIC

• Mam pytanie. Jest ta kolejna edycja z kreceniem koła do 9 stycznia. Czy moge zakrecić kołem jeśli zęby zrobiłem ze 2 tygodnie temu? Bo z tego co wiem to jedno krecenie było darmowe.

• Darmowy jest los na tombole. Krecenie zawsze jest za sm chyba ze wygrasz w tomboli darmowe

Qiubasse, GROMO :10: , Mental 72 OFF!
    Qiubasse, Candia :21: , Body 51 OFF!
    CsNoObSqAd, GROMO :10: , Body 78 OFF xD :shinsoo:
    HardyBudyn, Solar Negros, Body 90 ON

• Czyli darmowego losu na tomboli nie będe miec jesli niedawno zrobilem zeby?

• Fajnie by było ,gdyby to było jeszcze co 5-10 min . Ja expiąc archerką sztyletami nie utrzymam się 3 minut. Już nie wspomnę o ciągłych zamrożeniach. Super,że problem jest już znany i zgłoszony ,ale może jakieś małe info kiedy to zostanie naprawione. A tłumaczenie typu,bo w m1 stoi za wiele nieaktywnych postaci jest dla mnie wręcz śmieszne. Takie tam odwracanie kota ogonem.Podejrzewam,że nasz szanowny team jak najbardziej zgłosił sprawę do Niemców i na tym się skończyły ich działania,bo gdyby napierali na GF zgłaszając ciągłe ataki i frustrację graczy tych inwestujących w is i nie, to by chociaż uzyskali jakąś odpowiedź na temat przyczyn i terminów naprawy. Team zamiast stanąć za polskimi graczami woli odbijać piłeczkę( bo przecież polscy gracze mają internet na dynamo) i grozić "upomnieniami "za powielanie tematu.

• Jakiekolwiek odbijanie piłeczki w stronę graczy jest nietaktem.gra powinna byc przemyślana i przystosowana do każdej ilości graczy. Jak można było pozwolić by każdy miał tyle kont ile chce a teraz narzekacie że ludzie z tego korzystają?
    Metin umarł, jest martwy , zimny i sztywny, a GF wyciaga z trupa co sie da wykorzystując przywiązanie ( nałóg) graczy, nie spodziewam sie żadnej poprawy czy naprawy z strony GF...

Skoro ilość graczy powoduje lagi to po grzyba łączyliście serwy? brak przewidywania? Może od razu zróbcie by każdy ściągnoł sobie metka na kompa i grał samotnie...

• Trzeba się rozpisać

1. Wielu graczy narzeka na loganie , kikanie , zamrażanie itd, To jest wina tego że serwery nie są tak mocne by utrzymać TYLE LUDZI na raz. Osobiście expie i mnie tylko na ch2 kika i laguje. Inne Ch bez problemu a expię czasami po 6h. Więc jak ja słyszę kika mnie itp. TO KUP LEPSZY KOMP / NET albo ZMIEŃ CH. BO na prawdę nie da się was już słuchać .

2. Ninje sztylety. Jest to niestety wina silnika metin2 . Gdyż musi być w nim jakaś usterka że tak kika. Bo w sztyletahc jest tak że kika gdyż ZA SZYBKO SIĘ BIJE.

3.Serwery po łączeniu. Każdy prosił o łączenie od roku może dwóch i jaki był płacz że tego nie ma w swoim terminie . Połączyli i co ????? I znów płacz : "ten mi ksuje itd itd " . Osobiście uważam że po 1 serwerze mniej powinni łączyć .

4. Będziecie mi pisać że to nie prawda itd itd. Ale prawda jest taka że pewien moderator forum kiedyś ( 2013) przez przypadek powiedział że to wina HISZPAN ( informatykow) że zwepsuli łączenie w ich kraju gdyż oni w swojej serwerowni źle wprowadzili dane itd itd. I jak sie później okazało każdy ( prawie chyba) kraj ma serwerownie u siebie . Dlatego u nas są resety w inne dni niż w angli czy niemczech. i dlatego oni aktualizację mają szybciej. Bo jakby serwery były w niemczech to macie lagi cały czas.

5. Mapki hmmm.
    Każdy narzeka na Dc , BP , v3 itd itd Narzeka. OK narzekaj ale jak ktoś te mapki zna , chodzi tam to wyciąga ogromne yangi. Np. ja na dzień umiem do 1.8kkk tam wyciągnąć jak mi sie nudzi. Gdyż nie stety lub stety nie pisze wszytskiego na wiki.

6. Osobiście czekam na aktualizację następna która będzie do wakacji w tym roku , gdyż wprowadzi ona wiele nowego ( info metek niemiecki , romzowa Gf z kimś tam).

7. Nie stety prawda jest taka że przeciętny gracz nie zna się na grze chociaż ma eq +9 pro elo... Na grze znają sie gracze ktorzy grają od początku metina lub minimum 5 lat. Gdyż oni wiedzą jak kiedyś było itp.

8. A mnie osobiście ciekawi kiedy WPROWADZĄ coś dla niskich lvl ( sam temu byłem przeciwny) Chodzi o ot by zachecić graczy do gry.

9.Każda aktualizacja posuwa metina do przodu . Każdy by chciał tego co było 4 lata temu , ALE TO NIE POWRÓCI gdyż za dużo złodzeji gra a ludzie dorośli pozakładali swoje rodziny itd itd.

Pozdrawiam
    SzalonySzymn

18,11,2015 r THE END

CZEKAM NA NOWY SERWER

• Ad. 1 Ja jakoś mam neta 20mb, do tego procek i7 i karte nvidii gf gtx760 i jakoś mnie laguje/kicka nawet na ch5/ch6 ;)

Ad. 2 Z tym, że za szybko bije to się uśmiałem :rofl:

Ad.3 Jakoś nie widzę tego Twojego płaczu - większość się raczej cieszy z rywalizacji, no chyba że mowa o eventach, gdzie 10osób do 1 spota

Ad. 4 Po 1. mówi się Hiszpanów a nie "Hiszpan". Po 2. skąd moderator jakiegoś boarda może wiedzieć kto popełnił błąd na szczeblu programisty/obsługi serwerowni? :oops: A aktualizacje są wprowadzane równo na wszystkich globalach..

Ad. 5 1,8kkk dziennie w DC? XD To musisz być miszczem świata..

Ad. 6 O tym się nie wypowiem, bo nie wiem o co miałoby chodzić, ale zapewne jakaś plotka..

Ad. 7 Co ma czas gry do "pojęcia o grze". Może ma, jeśli mówimy o miesiącach, ale czy ktoś gra 3 lata, czy 6 nie robi wielkiej różnicy - wiedza raczej pozostaje ta sama ;)

Ad. 8 Możnaby..

Ad. 9 bez komentarza xd

• 1. Wielu graczy narzeka na loganie , kikanie , zamrażanie itd, To jest wina tego że serwery nie są tak mocne by utrzymać TYLE LUDZI na raz. Osobiście expie i mnie tylko na ch2 kika i laguje. Inne Ch bez problemu a expię czasami po 6h. Więc jak ja słyszę kika mnie itp. TO KUP LEPSZY KOMP / NET albo ZMIEŃ CH. BO na prawdę nie da się was już słuchać .

Gadasz (piszesz ) jak potłuczony
    Pół roku temu na dt zabierałem 5 kont ( tyle miałem)nie miało znaczenia jakie ch wybrałem i spokojnie mogłem z nimi przejść dt od parteru do ripka
    Dziś pobiegam niecałą minutę w v2 (ch nie ma znaczenia) i mam kick'a, więc twoja teoria się nie klei

A z tym 1.8kkk dziennie to nie wiem czy jest tutaj ktoś tak łatwowierny by ci uwierzył

Ahh ten alchemik

1.06.2013 :rip:

• Moderator Leneres:
    Przypominam, iż posty powinny być przejrzyste. Edytowanie czyjegoś cytatu i zamieszczanie w nim swojej opinii nie jest mile widzianą formą wypowiedzi. Być może w innych działach jest to dopuszczalne, ale tutaj starajmy się trzymać pewnych zasad.

• co do kickania z gry, to jest jasne że to wina serwerów...
    mam internet i komp lepszy jak ktoś wymieniał wyżej i też mnie kicka...
    po prostu serwer nie wyrabia... no kiedyś tez było sporo ludzi i nie wywalało tak, ale ile ludzi wtedy miało eq na 9, ile ludzi miało pety i mounty itp itp wszędzie pełno iskierek, mapy rozbudowane, wszędzie ktoś gdzieś też coś robi, no i serwer pada, zwłaszcza Diumar
    Uratować to może jedynie wymiana na lepszy sprzęt, ale to wydatki na które nie wiem czy sobie pozwoli GF:)
    co do dużej ilości jang w DC, nie wiem czy da radę tyle wyciągać na motłochach... raczej wątpię, aczkolwiek nie zamierzam spekulować.

Metin 2 wojownik 110lv ON Diumar S55(Agronas S9)
    Gildia Seer
    HospesHostis + Seer = DemonyWojny
    Diablo 3 barbarzyńca 60lv+16 OFF (podbija inferno)

• Ja natomiast w związku z ostatnim stanem serwerów (ANDROS) mam kilka pytań:
    1. Dlaczego nie było restartu 02.01? mimo normalnego dnia pracy...
    2. Czy w przypadku posiadania przedmiotów z IS (np PD na określony czas) będą zwracane SM? Expienie przy tym stanie nie jest możliwe, kicki nawet co 30 sekund i to nie jest wina internetu ani sprzętu z mojej strony
    3. Czy są przewidziane jakiekolwiek zmiany tego stanu?
    4. Czy są jakiekolwiek możliwości ochrony przed kickami? Wiem, że to występuje tylko w przypadku expienia "z buta" ale nie każdy ma możliwość inaczej expić...

:shinsoo: :53: Medeis 80 lvl - DRUGA MŁODOŚĆ
    :shinsoo: :53: Morganos 102 lvl :growup:

• Osobiście miałem zamiar wbić 100 lvl przez święta, ale rzez te lagi i kickanie z gry zrezygnowałem, a nocy zarywać nie zamierzam bo tylko wtedy da się normalnie grać!!!Narazie gram w inne gry bo nie widzę sensu się męczyć, czekam kiedy wkońcu coś z tym zrobią;/

Body 92 lvl+ :tak:
    Mental 99lvl+
    Szamanka smok 82lvl+

• W nocy też niewiele się zmienia, niezależnie od pory wyrzuca z serwera, zmienia się tylko częstotliwość z kilkunastu sekund do kilku minut...

• Tak btw. przy dodaniu systemu pasów miały być również dodane 2 sloty na pierścienie, nie ma ich?
    Na zagranicznym forum globalnego serwera Metin2 znalazłem coś na temat pierścienia Thora, Eeka i Levi, które nie zostały jeszcze dodane oficjalnie do gry. Akurat w tamtejszym forum został ujawniony podczas wprowadzania v3 lochów pająków i właśnie pierścień Thora tam dropi (na razie bezużyteczny) ale czy one właśnie tu znajdą zastosowanie?

Może jest ktoś bardziej doinformowany ode mnie?

#EDIT

Źle przepisałem nazwe jednego z pierścieni (Eaka -> Eeka)

Edited 3 times, last by Trixo ().

• Metin2 PL zawsze ma wprowadzane nowości jako jeden z ostatnich, ewentualnie nie są pełne... Obecna sytuacja odbiera jakąkolwiek chęć do gry... Mam zmieniać eq specjalnie dlatego że wywala mnie z serwera bo expię ninją z ziemi? Mija się to z celem...

• @UP
    Ale co mają kicki do zmian w grze? To są błędy techniczne.

#EDIT 1
    Tyczy się mojej wypowiedzi: Zmiany w grze - dyskusja

Znalazłem co dają powyżej opisane pierścienie:

1) Pierścień Levi: 10% doświadczenia, kiedy jest założony
    2) Pierścień Thora: 25% doświadczenia, kiedy jest założony
    3) Pierścień Eeka: 50% doświadczenia, kiedy jest założony

Edited once, last by Trixo ().

• To jak dodadzą takie pierścienie to napewno nie będzie nowej mapy do expa;p bo po co jak dodatkowe 50% expa dojdzie, z takim cudeńkiem + to co mogło się założyć ( 2x pd eq, pd is,) to 100 lvl wbić to będzie pestka dla przeciętnego gracza:)

Body 92 lvl+ :tak:
    Mental 99lvl+
    Szamanka smok 82lvl+