Magazyn surowców/dropu

• Czy popierasz pomysł Atsuniego na magazyn surowców/dropu? 64

1. Tak (35) 55%
    2. Nie (26) 41%
    3. Ta sprawa jest mi obojętna (3) 5%

Pomysłodawcą ankiety jest Atsuni i to w jego imieniu zakładam ankietę ze względu na uwarunkowania techniczne forum.

Kilka słów od Atsuni:

Witam mam propozycję odnośnie stworzenie Nowej zakładki w miejscu Powiekszone Okno (tam gdzie mamy Trofea/Najemnicy/Alchemia)

dokładniej mówiąc ,stworzenie tam zakładki np- Magazy Surowców/Dropu (nazwę można ustalić ) gdzie po kliknięciu rozwinie nam takie opcje jak Zielarstwo / Ulepszacze / Polimorfia / KU / KD / Rudy/Przetopy / Inne (typu Pelki , Rękawice , PD) i po wybraniu konkretnej zakładki otwierała by się lista ze wszystkim co posiadamy lub po protu w wersji wpisz nazwę coś jak na szkle handlu

przykład :

Polimorfia

-Silny Dziki Sługa +35

-Dziki Sługa +46

-Dziki Pies +78

obok liczby były by 2 przyciski z wyborem ilości sztuk danego przedmiotu i opcjami ( Transferuj do Ekwipunku) i Przenieś z Ekwipunku do Magazynu Surowców/Dropu

wydaje mi się to naprawdę sensowne i racjonalne a dodam tylko że coś podobnego funkcjonuje w grze GF -Gladiatus

Ankieta potrwa do 11 czerwca, 19:00. Oddać można tylko jeden głos, którego po oddaniu nie można już zmienić. Zapraszamy także do dyskusji w tym temacie.

• Ankieta jest realizowana z inicjatywy gracza, zatem nie jest decyzyjnie wiążąca, a jedynie pokazuje opinię osób głosujących. Zespół pomaga tylko w realizacji takiego przedsięwzięcia z uwagi na uwarunkowania techniczne forum. Wyniki ankiety po jej zakończeniu zostają przekazane pracownikowi GF.

• Tak jak wspomniałam w na dyskusjach, zepsułoby to całkowicie rynek ulepszaczy - każdy by wszystko podnosił, nawet najmniej potrzebne itemy bo mogłyby się kiedyś przydać. Jestem za stackowaniem większej ilości przedmiotów i tworzenie większych stosów - nie po 200 jak jest teraz a np. po 1000.

Dodatkowo dołożenie dodatkowych dwóch zakładek do magazynu premium i w oknie ekwipunku.

Wszystkie przedmioty powinny mieć możliwość umieszczenia w magazynie i sprzedania u handlary, ewentualnie opcja zniszcz przedmiot dla itemów, których z jakiegoś powodu nie da się wyrzucić lub sprzedać u handlary

• wystarczy powiekszyc stacki do 1000

stackowac ku itd

na metku 99% graczy to starzy gracze wiec kazdy z nich robiac nowa "glowna postac" robi jej dropy, buffy, sklepy i magazyny :)

• Dodam jeszcze, że opcja łączenia itemów byłaby świetnym dodatkiem.
    Np. po kliknięciu shift+LPM pojawiło by się okienko ile sztuk chce podzielić ale też ile takich paczek zrobić. Wystawianie pojedynczych ulepszaczy, lub np. po kilka sztuk zajmuje mniej czasu niż ich dzielenie.
    Nie wspominając o automatycznym łaczeniu tych samych przedmiotów - mam tu na myśli skrzynie meley. Jeden klik i wszystkie takie same przedmioty zbierają się w jeden stack.

Nie wydaje się to nader skomplikowanym przedsięwziciem a o ile by gracze byli zadowoleni!

• Tak jak wspomniałam w na dyskusjach, zepsułoby to całkowicie rynek ulepszaczy - każdy by wszystko podnosił, nawet najmniej potrzebne itemy bo mogłyby się kiedyś przydać. Jestem za stackowaniem większej ilości przedmiotów i tworzenie większych stosów - nie po 200 jak jest teraz a np. po 1000.

Dodatkowo dołożenie dodatkowych dwóch zakładek do magazynu premium i w oknie ekwipunku.

Wszystkie przedmioty powinny mieć możliwość umieszczenia w magazynie i sprzedania u handlary, ewentualnie opcja zniszcz przedmiot dla itemów, których z jakiegoś powodu nie da się wyrzucić lub sprzedać u handlary

Akurat tu kolega się myli bo najpierw ktoś musi je wydropić i ręcznie przesłać do magazynu lub wyciągnąć , chyba że zrobimy to tak jak z kartami okey ,prorokami itd. tzn. że będą wpadać automatycznie do magazynu co daje same plusy ,poza tym bądźmy realistami wiele gier idzie w takie zmiany i rozwiązania nawet Gladiatus gra przeglądarkowa od GF posiada taką opcje.

to samo jak sklepy offline czy poczta czy szkło handlu to dodatki które jak widać działają i wymagają trochę poprawy jak szkło ale są ok a inspirowane z gry Aion.

rynek też się nie popsuje bo dane ulepszacze dropią na danym lvl-u i mapie więc będzię trzeba też je wydropić , poza tym będzię lżej w danych z serwa a nie utrzymywanie po dodatkowe dziesiątki tysięcy kont i śmiecenie serwera danymi

Nie Rozmawiaj z Idiotą Bo Sprowadzi Cię Do Swojego Poziomu a Potem Pokona Doświadczeniem ;))

Edited once, last by Atsuni ().

• Drodzy państwo ja tylko dodam od siebie tyle że jak firma GF ma cokolwiek wprowadzić skoro my jako społeczność nie potrafimy poprzeć nawet jednego pomysłu a dodam że ulepszaczy jest tyle co około 4 puste postacie z pełnymi eq

Nie Rozmawiaj z Idiotą Bo Sprowadzi Cię Do Swojego Poziomu a Potem Pokona Doświadczeniem ;))

• zdecydowanie jestem za takim magazynem. Nie rozumiem niechęci graczy do tego pomysłu. Zepsuty rynek? A ile wydropiles np. Kawałków klejnotów albo piasków kwarcowych? Potrzeba ich miliony. Chcesz kupić yang to sprzedajesz ulepy. Z całą pewnością rynek by się nie popsuł.

• Drodzy państwo ja tylko dodam od siebie tyle że jak firma GF ma cokolwiek wprowadzić skoro my jako społeczność nie potrafimy poprzeć nawet jednego pomysłu a dodam że ulepszaczy jest tyle co około 4 puste postacie z pełnymi eq

Widzę, że spamujesz tym tematem w wielu różnych miejscach (forum, discord, facebook a nawet grupy dyskusyjne na messenegerze XD )

Boję się otworzyć lodówki bo mogę zastać taki widok:

ZcJy6bk.png

Powiem Ci jak to wygląda bo sam od pewnego czasu prowadzę coś podobnego na niemieckim i tureckim forum, ale pogodziłem się z tym, że oni to mają tam, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę.

Niezależnie od tego jak bardzo szczegółowo i rzeczowo przedstawisz temat, ile zbierzesz lajków, ile osób będzie za Twoim pomysłem - nie zadzieje się kompletnie nic. Te ankiety i wątek z pomysłami to tylko iluzja dla graczy, żeby dać im nadzieję, że są w stanie na coś wpłynąć i coś zmienić.

Jak już wcześniej wspomniałem - sam prowadziłem w największych społecznościach tematy - obszernie opisane, uargumentowane i poparte testami i wykresami sporządzonymi na podstawie zbieranych przeze mnie od lat danych.

Zebrałem aprobatę ponad 300 osób w społeczności tureckiej, niemieckiej, rumuńskiej i hiszpańskiej gdzie 90% głosów była na TAK a tym sceptycznym udało się w większości przypadków sprzedać mój punkt widzenia. Rozmawiałem z ludźmi odpowiedzialnymi za projekt i koniec końców temat został przesłany do samego Comkry - na co mam potwierdzenie. I co ? Otrzymałem feedback, że z racji iż moja klasa postaci jest zbyt mało popularna bo ludzie nie chcą nią grać to mój temat jest nieistotny z punktu widzenia całej społeczności i nie planują wprowadzać poprawek. Tak to mnie więcej wygląda

Dla wydawcy liczy się tylko zysk wbrew temu co komunikują na forach - nie liczy się dobro społeczności a najlepszym dowodem było wycofanie przepustek premium i wiadomość związana z ich wycofaniem.

Także proponowałbym Ci troszkę ostudzić swój zapał bo mocno się zawiedziesz

Uważam, że pomysł ten jest bez sensu i tak jak Gyahya napisała - zabiłoby to rynek surówców. Pomimo, że mam kilka postaci pełnych ulepszaczy to aktualnie nie chce mi się ich nawet logować tylko jak coś potrzebuję to kupuję na szkle, gdyby dano taki magazyn surowców - bez zastanowienia przerzuciłbym wszystko na główną postać i zamiast kupować ze szkła wyciągałbym z magazynu.

Poza tym porównywanie Metina do gry przeglądarkowej napisanej w zupełnie innym języku nie ma sensu. To, co w grze przeglądarkowej byłbyś w stanie napisać w jedną roboczodniówkę niekoniecznie zrobisz na bazach metina, podejrzewam, że nie byłoby to wcale takie proste i mogłoby wygenerować jeszcze większe problemy z wydajnością gry, która już teraz jest na poziomie 1/10. Wszyscy pamiętamy jak było na początku po wprowadzeniu szkła handlu - wyszukiwanie czegokolwiek kończyło się ryzykiem zamknięcia clienta.

- rozwiązanie problemów z logowaniem, wywalaniem z bazaru, hydry i wkręcania żarówek po wyborze postaci

- wprowadzenie skutecznego antycheata

- rozwiązanie problemów z platformą GF - zbugowane reklamy przez które nic nie idzie zrobić

- rozwiązanie problemów z tymczasowymi banami na IP wynikającymi z logowania zbyt dużej ilości kont a co za tym idzie - możliwość łączenia platform

- wprowadzenie głupiego przycisku "nie pokazuj nigdy" w okienku "Co nowego?"

To są pomysły, którymi należałoby się zająć w pierwszej kolejności.

W dalszej - wprowadzenie nowego kontentu do gry, nowych map, itemów - od 2 lat nic nie było. Gracze są znudzeni grą, monotonią oraz wkurzeni podejściem wydawcy do gracza - przez co gra spotyka się aktualnie z ogromnym kryzysem ludzi, którzy kończą.

• Ascoran

Closed the thread.
  • Ascoran

Set the Label from W trakcie głosowania to Zakończona