Odwieczny dylemat kim zagrać i co robić na początku

  • Cześć! Zakładam temat mając nadzieję, że mi trochę pomożecie. Wracam po kilkuletniej przerwie do gry na serwer Polska na nowym koncie. Gram dla zabawy, bez ciśnienia na szybkie zdobywanie wszystkiego. Chcę robić Biologa na bieżąco, a nie bezmyślnie wbić 120 lv i zostać na robieniu Zębów Orka. Mój fundusz startowy to 1w, nieco średniego eq na niski lv i trochę złomu do sprzedaży. :)


    Mój pierwszy dylemat to wybór postaci do gry. Od razu zaznaczam, że interesuje mnie tylko PvE. Nie planuję bawić się w PvP. Celuję w szeroko rozumianą 'samowystarczalność', dlatego że nie mam ekipy, z którą mógłbym grać. Zapewne mapki 90+ oraz Zaklęty Las to maks jaki będę mógł samodzielnie robić. Na Yohara się nie znam, więc w sumie nie wiem, czy jest tam coś dla gry solo (gdy ostatnim razem grałem nie było takich map). Kilka dni temu stworzyłem Surę WP i dobiłem nią 33lv, ale mam wątpliwości. Sporo czytam o tym, że teraz ludzie robią Ninja Dagger. Co wy myślicie? Jak z dostępnością eq? Jak te postacie prezentują się ze sobą pod względem expienia, zarabiania i ogólnie? Innych postaci nie biorę pod uwagę, tylko dagger lub WP. Ninja wiadomo, sztylety, luranie sobie łukiem, szybkość bicia nożami i chyba ciekawszy wizualny wygląd, a WP skille do autobuffa (ostrze itp.). Trudna decyzja.:/


    Co z zarabianiem na niskich poziomach? Ogarnąłem KD+0-3 - idą po 444.444 Yang ze sklepiku, więc jako tako. Przetopy widzę, że też w miarę, bo srebro po 4,5kk schodzi na bieżąco. Do tego metiny, jakieś ciekawsze KU - podobna Aura teraz droga, ale jeszcze ceny nie znam. W jakimś temacie wyczytałem, że opłaca się robić Odłamki Energii. Faktycznie tak jest?


    W IS zechcę zakupić Rękawicę Złodzieja. Coś jeszcze na takim poziomie będzie niezbędne? PD nie potrzebuję, powoli będzie wpadać - w końcu i tak Biolog musi być na bieżąco, jak pisałem na początku. Nie chcę za dużo inwestować w IS.


    Alchemię mityczną na pewno zechcę włożyć, ale jaką? Nie będzie mnie stać na wyborną, bez dwóch zdań, ale w takim razie w rozsądnej cenie do jakiej klasy dobić? Bez skazy, przejrzysta, a może i matowa wystarczy?


    Ostatnie pytanie, jakie mam póki co to buffka. W tych czasach jeszcze się ją robi? Jest potrzebna do gry, np. przy biciu metinów/bossów na Przylądku, Nefrytowej itd?


    Liczę na pomoc, nawet jeśli to słabe rozterki, co robić. Pewnie takie tematy pojawiają co rusz. Dziękuję za wszelką pomoc i porady. :thumbup:

    SPRZEDAM na PL:

    Ulepszacze na ewolucję Peta, różne Dopalacze, Szkaty Rybaka (8kk/otwarcie)


    Moje sklepy stoją w bezpośrednim sąsiedztwie lewej Dyspozytorki ch1 ("Całoroczny sklep mistrza Farangi" ze szpuli kaszmiru, BuyCheaper & BuyCheaper2). Dziękuję za zakupy! <3

  • sura wp nie potrzebuje jakoś wybitnego eq zeby stać, alchemia mit mat z czasem zawsze możesz wymienić na coś lepszego co do zarobku możesz zawsze i łowić kopać przerabiać odłamki A najlepiej dropic cory na kilka postaci i przekładać na jedną I klikać alchemie. Rękawica z is to podstawa. Co do szamanki bo lepiej mieć I nie korzystać jak później ma jej brakować, jeść wołać nie będzie.

  • Siemka,


    ja moge Ci polecić nowy serwer Ruby Prezentacja ruby, na który wejsciówka kosztuje 50 zł. Jest tam dużo eventów i gra wydaje sie tam bardzo prosta. Bez dużego wkładu można sporo osiągnąć. Na nowym serwisie wszystko będzie w cenie, nawet zwykłe ulepszacze a nie wspominająć o corach na pare postaci :)

  • WP dobry wybór, ale do tego sugeruję równolegle rozwijać ninję na dungi typu Meley czy Hydra. Dzięki Polimorfii łatwiej ninją osiągnąć wymagane obrażenia na takie wyprawy.


    Odłamki energii na początek spoko sprawa, bo nie jest wymagane żadne eq, rękawiczka czy jeżdżenie i szukanie czegokolwiek. Pytanie ile psychicznie wytrzymasz tego klikania.


    Co do rękawicy, jakbyś pozyskał rękawicę z red lasu to ona wystarczy do M2, i tak przynajmniej KD poleci z 90% metków. Tylko niestety konkurencja na te metki w red lesie jest duża, więc nawet jak kogoś namówisz żeby ci wydropił to może się nie udać.


    Alchemia mityczna matowa, na WP może przejrzysty rubin jeśli dobra okazja się trafi. Potem wymieniać na wyborną, co już dłużej potrwa.


    A buffkę oczywiście warto mieć, na metki raczej mało kto lata z buffką, ale na dungi przydatna.

    Chunjo górą!

    Sell dodania, cofki, zmianki żywiołów! [1w/1w/3w] [18%+ 40w]

  • witaj, odezwij się na na Pw to chętnie Ci pomogę na start a i na pewno coś tam podpowiem jesli będę mógł 😁

  • Co do szamanki bo lepiej mieć I nie korzystać jak później ma jej brakować, jeść wołać nie będzie.


    WP dobry wybór, ale do tego sugeruję równolegle rozwijać ninję na dungi typu Meley czy Hydra. Dzięki Polimorfii łatwiej ninją osiągnąć wymagane obrażenia na takie wyprawy.


    I szamankę i ninję zrobię, ale dopiero jak mi pozwoli konto zrobić. Niestety od początku sierpnia udało mi się stworzyć tylko dwa konta - główna plus sklep. Na supporcie GF po "wnikliwej" analizie twierdzą, że tworzę lub loguję się na dużą ilość konta. Szkoda, że oni to wiedzą, a ja nie wiem o tym, że się loguję (może jak śpię). ^^ Zatem dopiero jak błąd zniknie to kolejne konta pojawią się pod te postacie.


    witaj, odezwij się na na Pw to chętnie Ci pomogę na start a i na pewno coś tam podpowiem jesli będę mógł 😁

    Odezwę się, z porad na pewno chętnie skorzystam. :thumbup:



    Segares widziałem to, ale chciałbym zostać na PL. Te nowe serwery mają jakąś dziwnie krótką żywotność już od kilku lat.

    SPRZEDAM na PL:

    Ulepszacze na ewolucję Peta, różne Dopalacze, Szkaty Rybaka (8kk/otwarcie)


    Moje sklepy stoją w bezpośrednim sąsiedztwie lewej Dyspozytorki ch1 ("Całoroczny sklep mistrza Farangi" ze szpuli kaszmiru, BuyCheaper & BuyCheaper2). Dziękuję za zakupy! <3

  • Szamanka zawsze się przyda, a klepnąć skille na P to tanizna, bez zwojowania pochłonie jednak trochę czasu. Jak ją poślubisz to i na metki się przyda. Ponadto jak przemęczysz nią etap groty to masz przy okazji słupa. :)

  • Właśnie powoli ją expię. Robię misję na pierścionki, aby wziąć ślub. Zawsze łatwiej ciągnąć ją za sobą niż ma biegnąć z buta.

    SPRZEDAM na PL:

    Ulepszacze na ewolucję Peta, różne Dopalacze, Szkaty Rybaka (8kk/otwarcie)


    Moje sklepy stoją w bezpośrednim sąsiedztwie lewej Dyspozytorki ch1 ("Całoroczny sklep mistrza Farangi" ze szpuli kaszmiru, BuyCheaper & BuyCheaper2). Dziękuję za zakupy! <3

  • SauBaar

    Closed the thread.