gameforge authenticator

  • Cześć, ktoś ma problemy z aplikacją? Wchodze dziś a tam brak kodów tylko informacja "dodaj konto". Po ponownym zainstalowaniu aplikacji wyskakuje białe tło i nic się nie dzieje xD


    dodatkowo wyskakuje komunikat "network error"


    Moderator Ingolf:
    Posty zostały połączone.

    Kontakt GG: 66423909

  • Sytuacja bez zmian, problem występuje na dwóch różnych telefonach (sprawdzane na dwóch różnych dostawcach internetu) Komunikat "network error" wyskakuje dalej, ktoś coś?

    Kontakt GG: 66423909

  • Ja już od piątku stop bo -to jest najlepsze -aplikacja mi przestała działać, a kod ratunkowy nie działa bo chyba go źle przepisałem.Konto mam od 2009 i zaraz mi pet zdechnie a support cisza wrrr.. ja głupi polecałem ten system zabezpieczeń ...

    :shinsoo:

  • Twój problem może być indywidualny - jeżeli nie możesz objąć swojej Platformy GF uwierzytelnieniem 2FA, napisz w tym celu zgłoszenie poprzez support, tam będą w stanie zweryfikować Twój problem i udzielić ewentualnego wsparcia czy też przekazać sprawę do dalszej weryfikacji.

  • Odinstalowałeś aplikację....
    https://pl-wiki.metin2.gamefor…k.C5.82adnikowe_.282FA.29
    jeśli odinstalujesz alikację bez uprzedniej dezaktywacji 2FA na platformie to ponowna instalacja aplikacji nic nie da.
    Jeśli chcesz zmienić telefon to najpierw należy wyłączyć 2FA na platformie, a nasępnie ponownie aktywować 2FA parująć to z nowym urządzeniem.

    Odinstalowałem po wcześniejszym odpisaniu konta z dwuetapowego logowania... (kodem bezpieczeństwa który dostaje się po podpięciu platformy pod telefon). Sprawdzane na 3 różnych telefonach oraz dwóch różnych dostawcach internetu. (SPRAWDZAŁEM RÓWNIEŻ NA PLATFORMACH KTÓRE NIE BYŁY WCZEŚNIEJ PODPIĘTE POD 2FA) Dalej to samo. Dodam tylko, że w opiniach na sklepie play dużo ludzi ma ten sam problem co ja. Aplikacja jest spartolona i tyle w temacie.

    Kontakt GG: 66423909

  • Odinstalowałem po wcześniejszym odpisaniu konta z dwuetapowego logowania... (kodem bezpieczeństwa który dostaje się po podpięciu platformy pod telefon). Sprawdzane na 3 różnych telefonach oraz dwóch różnych dostawcach internetu. (SPRAWDZAŁEM RÓWNIEŻ NA PLATFORMACH KTÓRE NIE BYŁY WCZEŚNIEJ PODPIĘTE POD 2FA) Dalej to samo. Dodam tylko, że w opiniach na sklepie play dużo ludzi ma ten sam problem co ja. Aplikacja jest spartolona i tyle w temacie.

    Spróbuj napisać bezpośrednio na support GF - oni mają wgląd we wszystkie sprawy związane z platformą i dosyć szybko odpisują, zazwyczaj pomagają w rozwiązywaniu takich problemów.

    Pisałem do nich niedawno w swojej sprawie, a odpowiedź była praktycznie natychmiastowa - są w miarę pomocni.

  • Czesc, nie mial czasem ktos takiej sytuacji, ze nie dalo sie dodac gameforge authenticator do konta, bo wyswietlalo ze niepoprawna nazwa konta czy cos takiego? Nigdy nie mialem tego zainstalowanego i akurat wybrano mnie do tego ze musze to zrobic, bo inaczej nie moge wejsc na serwer, ale no nie da sie dodac konta ani przez QR ani loginem i haslem (ktore jest dobre bo na konto aie loguje)

  • Czesc, nie mial czasem ktos takiej sytuacji, ze nie dalo sie dodac gameforge authenticator do konta, bo wyswietlalo ze niepoprawna nazwa konta czy cos takiego? Nigdy nie mialem tego zainstalowanego i akurat wybrano mnie do tego ze musze to zrobic, bo inaczej nie moge wejsc na serwer, ale no nie da sie dodac konta ani przez QR ani loginem i haslem (ktore jest dobre bo na konto aie loguje)

    Podczas dodawania platformy do aplikacji 2FA musisz zalogować się adresem e-mail tej konkretnej platformy, który zarazem jest jej loginem dostępowym - nie loginem konta w grze, a platformy czyli tymi samymi danymi jakimi logujesz się na swoje konto GF.

    W ostateczności pozostanie Ci tylko i wyłącznie kontakt ze supportem, ale nie PL tylko bezpośrednio do GF - oni zazwyczaj w miarę sprawnie rozwiązują takie problemy i mają do wszystkiego wgląd na miejscu.

  • Czyli mowisz o support i zaznaczyc tam mam gameforge authenticator?

    Tak, bezpośrednio do nich - tylko pamiętaj, żeby pisać po angielsku albo niemiecku bo tylko w tych dwóch językach dostaniesz odpowiedź zwrotną.

  • Spróbuj napisać bezpośrednio na support GF - oni mają wgląd we wszystkie sprawy związane z platformą i dosyć szybko odpisują, zazwyczaj pomagają w rozwiązywaniu takich problemów.

    Pisałem do nich niedawno w swojej sprawie, a odpowiedź była praktycznie natychmiastowa - są w miarę pomocni.

    Tak natychmiastowo odpowiadają, że pierwszą odpowiedź na moje zgłoszenie dostałem po 5 dniach... Teraz policz sobie np 10 wiadomości do nich (co jest bardzo realistyczne) to jaki czas to daje? szkoda nerwów ;) Sytuacje rozwiązałem na własną rękę, do tej syfiastej aplikacji PRAWDOPODOBNIE wprowadzili jakąś aktualizację przez którą starsze modele telefonów (sprawdzałem na 3) przestały współpracować z aplikacją. Sprawdzone na nowszym telefonie i już wszystko hula.

    Kontakt GG: 66423909

  • Tak natychmiastowo odpowiadają, że pierwszą odpowiedź na moje zgłoszenie dostałem po 5 dniach... Teraz policz sobie np 10 wiadomości do nich (co jest bardzo realistyczne) to jaki czas to daje? szkoda nerwów ;) Sytuacje rozwiązałem na własną rękę, do tej syfiastej aplikacji PRAWDOPODOBNIE wprowadzili jakąś aktualizację przez którą starsze modele telefonów (sprawdzałem na 3) przestały współpracować z aplikacją. Sprawdzone na nowszym telefonie i już wszystko hula.

    W Twoim konkretnym przypadku być może i tak było, ale w moim GF odpisał bardzo szybko i rozwiązali mój problem więc mam troszeczkę inne zdanie na ten temat - w każdym razie najważniejsze że udało Ci się ogarnąć to wszystko samemu, bez niczyjej pomocy.

  • Ingolf

    Closed the thread.
  • Ascoran

    Added the Label Gra
  • Ascoran

    Added the Label Problem techniczny