Lynx i przyszłość nowych serwerów

• Witam jako iż widzę, że wszystko przygotowane na start nowego serwera tzn. happy hour 25% przez 3 dni. Chciałem się dopytać Art czy komunikacja z graczami (którzy chyba są potencjalnymi odbiorcami serwerów) musi być tak ograniczona i okrojona.

1. Dlaczego nie dostaniemy nawet informacji o typie serwera, czy będzie on "stały" czy nie zasługujemy nawet na zapewnienia, że będziecie dbać o ten serwer przez kilkanaście miesięcy i nie pozbędziecie się go jak reszty i wrzucicie do wora starych serwerów.

2. Chciałbym szczerze zobaczyć jakieś dane, statystyki, przemyślenia, czy chociażby wytłumaczenie dlaczego mimo kolejno negatywnie przytłaczających odpowiedzi na brak skrzyń ucznia, pomimo kilku już prób serwerów, które kończyły się mniejszą niż zazwyczaj frekwencją graczy dalej brniecie w ograniczanie systemu ułatwiającemu graczom gre. Nie mówię tu o takich ułatwieniach jak dusze czy bronie młodego bohatera, ale zwykłe przedmioty. które zamiast ze skrzyni ucznia można nabyć z item-shopu.

Myślę, że ludzie nie potrzebują pomijalnych nagród za wbicie militara tylko potrzebują zapewnienia, że administracja będzie dbała o serwer i nie porzuci go chociażby miał na nim grać 1 gracz. Wy powinniście zapewnić płynność w rozgrywce a gracze sami znajdą powód do gry. Pozdrawiam cieplutko.

• Szkoda ze serwer Polska jest zamknięty już dłuższy czas a GF zamiast robić serwer dla nowych graczy z polski to oni ładują ich do jednego wora z rumunami z którymi się nie da dogadać w żaden sposób. No i co do nowego serwera, brak informacji czy to stały czy tymczasowy serwer. Będą tam eventy dzienne jak na Polyphemosie / Carpathians? Zresztą nie zdziwię się jak połączą ten serwer po 3-4 msc bo nie będzie się opłacało go trzymać.

• I co niby zmieni to że otworzą serwer Polska, są tam ludzie którzy graja ponad 10lat w metina ,w jaki sposob nowy gracz ma ich dogonic tymbardziej ze nawet nie ma eventów dziennych jak na carpa czy poly. Co do serwera Lynx na 99% z informacji ktore podali nie jest to serwer "tymczasowy" , nie ma informacji o tym ze coś będzie trzeba spełnić zeby móć przeniesc poźniej postac/eq na inne serwery, choć wiadomo jak to z GF wygląda i ich fuzjami na Bałtyku grało dość sporo osób a i tak fuzje zrobili. Skrzynia ucznia jak najbardziej powinna być , szkoda ale mają jeszcze czas aby to zmienić pod naporem komentarzy od graczy choć też wiadomo że srednio sie z nami liczą.

• nie podali czy serwer bedzie staly czy nie bo ... sami tego nie wiedza ...

art dostaje maila, tlumaczy go i publikuje nam, nie dostaje jakis ukrytych informacji

• Przecież nie ma nigdzie informacji, że jest to serwer tymczasowy. Tymczasowe zawsze mają określony czas trwania, są podawane informacje odnośnie do późniejszych przenosin postaci itd., więc wyluzujcie, to jest stały serwer.

<3 Lynx:!: - Leader 75lv <3  OFF

• Przecież nie ma nigdzie informacji, że jest to serwer tymczasowy. Tymczasowe zawsze mają określony czas trwania, są podawane informacje odnośnie do późniejszych przenosin postaci itd., więc wyluzujcie, to jest stały serwer.

stały tak jak bałtyk albo lync:crazy:

• Sęk tego postu jest taki, że po prostu chciałem się dowiedzieć czym Art się zajmuje, czy jego rola sprowadza się do ręcznego google tłumacza, czy jest w stanie coś zrobić jako "polski" community manager dla polskiego community. Bo ostatnią wiadomością o jego pracy była wzmianka, że ma tygodniowy urlop i nie miał nam kto przekazać informacji o przerwie technicznej.

Przecież nie ma nigdzie informacji, że jest to serwer tymczasowy. Tymczasowe zawsze mają określony czas trwania, są podawane informacje odnośnie do późniejszych przenosin postaci itd., więc wyluzujcie, to jest stały serwer.

Wiadomym jest, że jeżeli serwer nie jest zapowiedziany jako tymczasowy zapewne będzie "stały". Po prostu chciałbym dostać szczerą informację czy teraz okres serwerów nie jest uzależniony od jakiegoś schematu tzn. kwietniowe "stałe" serwery które przechodzą fuzję przed wakacjami, w wakacje "eksperymentalny serwer dla wymagających graczy, i w grudniu "akademia bez eventów" aby "zachęcić" graczy do jednak powrócenia na stare śmieci.

• Zakładają nowe serwery a nie porządkują starych. Na Polyphemos jest dla każdego królestwa dodany extra drop : chunjo - 75% wiecej, shinsoo - 50 % wiecej, jinno - 25% wiecej. Problem polega na tym, że prawie wszyscy graja w Chunjo, w Jinno niewiele kto został i gra.... Tak ustawiony drop jest od początku serwera, pytanie tylko: po co ? Sensu brak.

• I co niby zmieni to że otworzą serwer Polska, są tam ludzie którzy graja ponad 10lat w metina ,w jaki sposob nowy gracz ma ich dogonic.

Item shop wskaże Ci drogę. Tak teraz metek działa. Nieważne czy to stary serwer czy nowy. Przy odpowiednim nakładzie pieniężnym zrobienie postaci to kwestia czasu. A jeżeli nie masz zamiaru ładować hajsu w grę to zawsze będziesz daleko w tyle za topka.

• 1. Serwery tymczasowe są od razu określone czasowo i jest opis jak przenieść postać itd. Więc jeśli tego nie ma to serwer jest stały.

2. Jak dodali skrzynie ucznia to cały czas był lament o to że są niepotrzebne i mogłoby ich nie być, gdy w końcu je usunęli z nowych serwerów to nagle ludzie plują jadem że "jak tak można w ogóle".

Jeśli serwery padają to padają też po części winy graczy, to gracze napędzają rynek Botów kupując Yang/Won przez co bociarzom się opłaca stawiać boty.

3. Serwer Polska mógłby zostać otworzony, ale po co skoro i tak większość nowych graczy zdecyduje się na nowsze bardziej perspektywistyczne serwery jak polyphemos/carpathians czy jakiś nowy. A znajomość chociaż minimum podstaw angielskiego czy użycie tłumacza nie jest jakieś wybitnie ciężkie.

4. Bałtyk był niszczony przez samych Polaków, na całym forum jak i w grze - wszędzie pisano o tym że to najgorszy serwer i bla bla, nawet pisali to ludzie którzy się tam nigdy nie zalogowali. Tak negatywna otoczka przyniosła spadek graczy i rynek zaczął podupadać więc fuzja byla jedynym dobrym rozwiazaniem.

5. Nie wiem co macie do społeczności rumuńskiej ja osobiście lubię z nimi grać, jestem otwartym człowiekiem a często można trafić na sympatycznych ludzi. - Przypomnę że grałem na Amicici, Carpturze, Corundum, Carpathians. Luncirium i polyphemosie. ;)

6. także nie rozumiem do końca podziału dropu na serwerze polyphemos 25/50/75% ale z tego co kiedyś czytałem to miałoby to wynikać rzekomo z jakiś czynników powiązanych z eventem Boss Świata, ale nie jestem pewny.

Misiek nie gryzie, misiek pożera.

• Zakładają nowe serwery a nie porządkują starych. Na Polyphemos jest dla każdego królestwa dodany extra drop : chunjo - 75% wiecej, shinsoo - 50 % wiecej, jinno - 25% wiecej. Problem polega na tym, że prawie wszyscy graja w Chunjo, w Jinno niewiele kto został i gra.... Tak ustawiony drop jest od początku serwera, pytanie tylko: po co ? Sensu brak.

tak ustawiony drop jest po to ze chunjo wygralo tam jakis event wiec ma nagrode

• Item shop wskaże Ci drogę. Tak teraz metek działa. Nieważne czy to stary serwer czy nowy. Przy odpowiednim nakładzie pieniężnym zrobienie postaci to kwestia czasu. A jeżeli nie masz zamiaru ładować hajsu w grę to zawsze będziesz daleko w tyle za topka.

Nie zrozumiales sensu mojej wypowiedzi, wiem jak dziala metek i wiem też że jak ktos chce grac na Polsce to nie ma zadnego problemu w kwestii konta.

2. Jak dodali skrzynie ucznia to cały czas był lament o to że są niepotrzebne i mogłoby ich nie być, gdy w końcu je usunęli z nowych serwerów to nagle ludzie plują jadem że "jak tak można w ogóle".

Ale startowały już serwery bez skrzyni ucznia , nie jest to nic nowego, chociaż wolałbym żeby ona była przynajmniej skrzynia.

Moderator SauBaar:
    Połączyłem posty.

Edited once, last by SauBaar ().

• Fusia gram tam od początku i nie przypominam sobie zadnego takiego eventu, w którym byłaby taka nagroda. Ten podział dropu trwa juz prawie 2 lata, wiec raczej jest inna przyczynya; być może właśnie jakieś niedopatrzenie czyli brak porządku.

• Fusia gram tam od początku i nie przypominam sobie zadnego takiego eventu, w którym byłaby taka nagroda. Ten podział dropu trwa juz prawie 2 lata, wiec raczej jest inna przyczynya; być może właśnie jakieś niedopatrzenie czyli brak porządku.

znalazlem

Dopalacze do łupu (specyficzne dla pojedynczych królestw): na początku każde królestwo startuje z szansą na drop przedmiotów podwyższoną o 25%. W zależności od rozwoju populacji liczba ta będzie jednak ulegać zmianom. Odważni gracze, którzy dołączą do królestwa ze stosunkowo niską populacją, otrzymają w zamian lepsze szanse na łup.

• Masz racje Fusia. Na dzień dzisiejszy populacja chunjo jest bardzoooo duża, shinsoo o wiele mniejsza, a Jinno wyludnione. Gdzie tu logika ?

• Art Jakaś odpowiedź w ramach uefektywniania więzi ze społecznością? Myślę, że wiele osób chciałoby poznać lepiej swojego community managera i dowiedzieć się czym się zajmuje poza przekazywaniem informacji. Lepsze więzy to lepsze zgranie pozdrawiam.

• Art Jakaś odpowiedź w ramach uefektywniania więzi ze społecznością? Myślę, że wiele osób chciałoby poznać lepiej swojego community managera i dowiedzieć się czym się zajmuje poza przekazywaniem informacji. Lepsze więzy to lepsze zgranie pozdrawiam.

to ze Ty nie wiesz to nie znaczy ze my nie wiemy :D

• Witam. Chciałbym się zapytać na którym z dwóch nowych serwerów będą grać ludzie z Polski ? Felis czy Lynx ? Dawno nie grałem a chciałbym wrócić i coś poklikać. :)

• Dzięki. A jak wygląda ostatnio sprawa z botami? Bo czytałem że policja zamknęła osobę odpowiedzialną za tworzenie cheatów i nie powiem ale zachęciło mnie to do powrotu.

Nie udzielam się za często na forum lecz ten komentarz to mnie rozwalił.
    Nie wiem czego oczekujesz, lecz zauwazywszy od dluzszego czasu Art na discordzie jest bardzo aktywny i chętny na odpowiadanie na zapytania graczy tzn nas, więc jeśli czegoś się nie szuka to się nie wie. Szkoda, że zamiast zauważać realia szuka się dziury w całym.

Nikt Nie Jest Zobowiązany Kogokolwiek Lubić,
    Ale Istnieje
    Pewna Rzecz
    o Której Warto Pamiętać:

SZACUNEK

• Ja tam sobie z chęcią pyknę, chociaż z ta skrzynka byłoby o wiele lepiej nie ma co ukrywać