Zodiak vs Magiczny Kamien

  • Siemandero jak wyglada sprawa z ulepszaniem zodiaka na +9 magicznymi kamieniami. Warto probowac magicznymi czy moze lepiej rytualnymi? Mialem juz 5 prob i dalej jest +8. Wychodzi mi 6.5-7w na probe a nie chce wydac krocia. Wie kto ile jest % szans na pomyslne ulepszenie? Jesli ktos ulepszal to za ktorym razem siadlo?


    Dzieki i pozdrawiam

  • Teraz masz tanie podręczniki kowala, max za 1.5w kupisz, do tego kamienie księżycowe są bardzo tanie... nie lepiej kuć podręcznikami ? Zbsami można śmiało do +7/8 a dalej podręcznikiem. Magicznym kamieniem jest bardzo mała szansa, żeby wbić na +9 a kamienie rytualne to najgorszy syf. Moim zdaniem tylko podręczniki

  • elo siemandero, jak to zawsze w polskim metinie bywa, możesz ulepszyć za 1 magicznym kamieniem a możesz kliknąć 40 razy i dalej będzie +8, wszystko kwestia farta. jeśli chodzi o % szansa to pewnie z 5-10% tak mi się wydaje. pamiętam jak ulepszałem glewie to poszło +30 kamyków.

  • elo siemandero, jak to zawsze w polskim metinie bywa, możesz ulepszyć za 1 magicznym kamieniem a możesz kliknąć 40 razy i dalej będzie +8, wszystko kwestia farta. jeśli chodzi o % szansa to pewnie z 5-10% tak mi się wydaje. pamiętam jak ulepszałem glewie to poszło +30 kamyków.

    To fajnie, ja około 20 kamyków to na hełm 61 z 8 na 9 poświęciłem i dalej jest na +8.Kamyczki kuszą ^^.Dziwne, że tak niska szansa skoro jest na nim napisane, że daje najlepsze wyniki przy ulepszaniuX/.

  • elo siemandero, jak to zawsze w polskim metinie bywa, możesz ulepszyć za 1 magicznym kamieniem a możesz kliknąć 40 razy i dalej będzie +8, wszystko kwestia farta. jeśli chodzi o % szansa to pewnie z 5-10% tak mi się wydaje. pamiętam jak ulepszałem glewie to poszło +30 kamyków.

    Mi się wydaje, że jest 5% dlatego robiąc podręcznikiem jest 20% i to już jakaś liczba która daje szanse na zrobienie. 5% dużo nie dużo, kto ma fart zrobi :P

  • 20%

    Nigdy nic masowo nie ulepszałem nie licząc 27 prób ulepszenia Zodiaka z 8 na 9 - oczywiście wszystkie niepomyślne. :)

    Podręczników nazbierało mi się na postaciach 19 i ani razu nie ulepszyłem Pasa na Moby z +3 na +4 - autentycznie wszystkie 19 razy obniżył. Dlatego ja już nic nie ulepszam. :)

    "Nie ważne co na siebie założysz i tak nigdy nie ukryjesz swojego prawdziwego ja" - Raul

  • Metal z tego co pamiętam ma szansę % równą zwojowi błogosławieństwa, natomiast podręcznik kowala o 10% większą.


    Imo lepiej kuć podręcznikami. Wiadomo że zbijanie do +1/2 frustruje, ale ostatecznie i tak wyjdziesz na tym lepiej.


    Generalnie nie wiem, jakie są ceny ulepów, bo na zodiaka 8 trzeba agat. To już musiałbyś sam policzyć. xD

  • Metal z tego co pamiętam ma szansę % równą zwojowi błogosławieństwa, natomiast podręcznik kowala o 10% większą.


    Imo lepiej kuć podręcznikami. Wiadomo że zbijanie do +1/2 frustruje, ale ostatecznie i tak wyjdziesz na tym lepiej.


    Generalnie nie wiem, jakie są ceny ulepów, bo na zodiaka 8 trzeba agat. To już musiałbyś sam policzyć. xD

    Podręcznik Zwiększa szansę na pomyślne ulepszenie przedmiotu o 15%.

    Ogólnie ja gdy ulepszam to nie ulepszam przedmiotu, który jak spadnie z plusa to nie mam czym bić. Jak ulepsza się w tle od czasu do czasu to palenie nie jest tak frustrujące.

  • Podręcznik Zwiększa szansę na pomyślne ulepszenie przedmiotu o 15%.

    Ogólnie ja gdy ulepszam to nie ulepszam przedmiotu, który jak spadnie z plusa to nie mam czym bić. Jak ulepsza się w tle od czasu do czasu to palenie nie jest tak frustrujące.


    A to przepraszam. Zwykle nie zagłębiam się w % szanse o ile nie są widoczne.


    Zgadzam się również z drugim zdaniem, co tyczy się też mieszania. Mixowałem swoją broń ze średnimi i nie wyszło to najlepiej.

  • No wlasnie problem jest w tym ze jak mi spali na +7 to nie bede mial czym bic a troche nie usmiecha mi sie kupowac innej broni. Ale skoro mowicie ze podrecznikiem najlepiej bo daje wiecej % to moze jednak warto.


    Czemu rytualny to scam? Myslalem ze on ma najlepsze % na ulepszenie bez mozliwosci spalenia + w dol


    Ostatnio mialem farta, ulepszyl bransy pvp 2x+9 3x+8 i pomyslalem sobie czemu by zodiaka nie sprobowac no i passa szczescia sie skonczyla. Metin jednak kontroluje poziom szczescia zeby przypadkiem za duzo nie bylo ^^


    To teraz pytanko, za ktorym razem wam siadlo na +9 uzywajac podrecznik?

  • No wlasnie problem jest w tym ze jak mi spali na +7 to nie bede mial czym bic a troche nie usmiecha mi sie kupowac innej broni. Ale skoro mowicie ze podrecznikiem najlepiej bo daje wiecej % to moze jednak warto.


    Czemu rytualny to scam? Myslalem ze on ma najlepsze % na ulepszenie bez mozliwosci spalenia + w dol


    Ostatnio mialem farta, ulepszyl bransy pvp 2x+9 3x+8 i pomyslalem sobie czemu by zodiaka nie sprobowac no i passa szczescia sie skonczyla. Metin jednak kontroluje poziom szczescia zeby przypadkiem za duzo nie bylo ^^


    To teraz pytanko, za ktorym razem wam siadlo na +9 uzywajac podrecznik?

    Według mnie jest sens ulepszania kamieniem, ale nie rób tego pod rząd tzn. jak spali Ci to nie kupuj kolejnych 5 pod wpływem pewnej złej emocji :) i nie pal bo wszystkie popali, musisz to robić zwyczajnie raz na jakiś czas na przyklad raz na kilka dni jeśli chodzi o magiczny kamień.Bo tak czy siak jest to najbezpieczniejszy sposób pod warunkiem że nie rzucasz się z ulepszaniem 15stoma kamieniami na raz.

  • Według mnie jest sens ulepszania kamieniem, ale nie rób tego pod rząd tzn. jak spali Ci to nie kupuj kolejnych 5 pod wpływem pewnej złej emocji :) i nie pal bo wszystkie popali, musisz to robić zwyczajnie raz na jakiś czas na przyklad raz na kilka dni jeśli chodzi o magiczny kamień.Bo tak czy siak jest to najbezpieczniejszy sposób pod warunkiem że nie rzucasz się z ulepszaniem 15stoma kamieniami na raz.


    Trochę foliarz. Według mnie nie ma różnicy, czy kliknie na raz, czy będzie sobie klikał raz na tydzień.

    Matematyka i prawdopodobieństwo tak nie działa. Albo wejdzie albo nie.


    Nie raz jest tak, że na +9 pali, na +8 wchodzi i tak w kółko mimo tego, że na +8 jest relatywnie niska szansa.

  • Trochę foliarz. Według mnie nie ma różnicy, czy kliknie na raz, czy będzie sobie klikał raz na tydzień.

    Matematyka i prawdopodobieństwo tak nie działa. Albo wejdzie albo nie.


    Nie raz jest tak, że na +9 pali, na +8 wchodzi i tak w kółko mimo tego, że na +8 jest relatywnie niska szansa.

    Chodziło mi bardziej o to, że by nie A nie popłynąć z kasą od razu i B że by w między czasie miał czas na odrabianie straconej kasy. To sie tyczy nie tylko kamieni ale i reszty innych zwojów do ulepszania.Nie ma sensu się napalać bo i tak na jedno wyjdzie.

  • No wlasnie te wszystkie proby co robilem to jedna za druga na przestrzeni 2 dni. Pomyslalem ze jak ma wejsc to wejdzie. Ale moze sprobuje raz na dzien czy raz na dwa.


    Troche sie boje podrecznikow ze zbije do +4 i sie zablokuje. Ostatnio probowalem ulepszac runika i luk zodiaka to tak palilo ze szok az wkoncu sprzedalem, runika kupilem +9 a z lukiem sie poddalem xdd moze za jakis czas do niego wroce


    Jest opcja taka, odłóż na gotowca, nie będziesz się denerwować.

    Gotowy to koszt jakis 200w a tu moze wydam 100 az wejdzie. Wolalbym sprobowac szczescia skoro moge zaoszczedzic 50% ceny huehue


    Moderator SauBaar:
    Połączyłem posty.

    Edited once, last by SauBaar ().

  • No wlasnie te wszystkie proby co robilem to jedna za druga na przestrzeni 2 dni. Pomyslalem ze jak ma wejsc to wejdzie. Ale moze sprobuje raz na dzien czy raz na dwa.


    Troche sie boje podrecznikow ze zbije do +4 i sie zablokuje. Ostatnio probowalem ulepszac runika i luk zodiaka to tak palilo ze szok az wkoncu sprzedalem, runika kupilem +9 a z lukiem sie poddalem xdd moze za jakis czas do niego wroce


    No to jest już kwestia budżetu. Nie ma co ulepszać na oparach.


    Najgorzej kiedy wchodzi desperacja, wtedy zaczyna się podejmować głupie decyzje. Ja też jestem za tym, żeby zarobić na gotowca, a ulepszanie zostawić innym.

  • No to jest już kwestia budżetu. Nie ma co ulepszać na oparach.


    Najgorzej kiedy wchodzi desperacja, wtedy zaczyna się podejmować głupie decyzje. Ja też jestem za tym, żeby zarobić na gotowca, a ulepszanie zostawić innym.

    No właśnie tą emocje miałem na myśli. Sam tak popłynąłem z hełmem na 61 niedobra desperacja :D

  • To dobije do 10 prob bo czemu nie xD juz mam pare ulepek kupionych... Jak nie wejdzie to kupie gotowca


    Dzieki bardzo 💪🏻

  • Kolejne 5 prob nie zaszkodzi, szczegolnie ze mam juz ulepy kupione. A noz widelec wejdzie ;)


    Trzymajcie kciuki

  • Mi na nasiory i bransy pvp (5 tego i 5 tego) poszly setki bodzi, ulep i zbs ale wkoncu siadly. Jak to sie mowi kto nie ryzykuje nie pije szampana. Jeszcze 5 prob zodiaka i kupuje +9

  • Przy kuciu zodiakowych z 8 na 9 jest z 3% szans, sam niecały rok temu miałem jakieś 33 próby kucia glewii magicznymi, oczywiście nie wbiło. Potem weszła ta aktualizacja z wzmocnioną hydrą i odpuściłem sobie całkowicie metka xd Natomiast mój kolega wbił ostrze zodiaka za 8 podejściem, inny wbił za 20stym, także to loteria. Mi np hełm DMG na 9 wbiło przy 4 kamyku.

    giphy.gif?cid=ecf05e47h1zv3znuzhmhh95ra14kuydswao9it2tj3hz9100&rid=giphy.gif&ct=g


  • Nie polecam ulepszania zodiaka magicznymi, tylko i wyłącznie podręcznik.

    Miecz udało mi się wkuć na 9 za 5. podejściem podręcznikiem.

    Z tego testu też można wyciągnąć podobne wnioski: