Aktualizacja oprogramowania forum (03.09.2019)

 • announcement_metin2_pl_431c47fc7ba9145189adc79bc73faec2.png


  Witam!;)
  3. września oprogramowanie naszego forum zostanie zaktualizowane do nowszej wersji. Wymagana w tym celu będzie przerwa techniczna, która może potrwać nawet kilkanaście godzin. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podać dokładnego terminu zakończenia prac.


  Aby zminimalizować ewentualne ryzyko wystąpienia błędów podczas aktualizacji oraz w celu jej sprawnego przeprowadzenia, przeprowadzimy kasację starych tematów oraz wszelkich innych o niskiej lub znikomej wartości dla naszej społeczności. Archiwalna zawartość działów Market oraz Spam zostanie usunięta w całości. Dodatkowo konta zablokowane oraz konta, których ostatnia aktywność była przed 30 sierpnia 2017 roku zostaną usunięte. Aktualizacja nie powinna wpłynąć na system prywatnych wiadomości, jednak dla pewności prosimy o zachowanie ważniejszych treści na własnym komputerze. To samo dotyczy się sygnatury i avatara. Ponadto 29. sierpnia dział Spam zostanie tymczasowo wyłączony na kilka dni do czasu aktualizacji forum.


  Postaramy się, aby prace potrwały tak szybko jak to możliwe, ale prosimy Was też o cierpliwość i wyrozumiałość.
  Zmiany na forum można komentować w temacie: Zmiany/eventy na Forum - komentarze i opinie


  Wasz Team Metin2.pl :mkay:

 • Witamy na nowym Forum!;)
  Przed chwilą skończyliśmy najważniejsze prace konserwacyjne i forum jest już prawie gotowe. Zostało sporo niuansów, które będziemy na bieżąco poprawiać, dlatego prosimy o cierpliwość, jeśli zauważacie jeszcze jakieś niedociągnięcia.


  Cały interfejs forum jest dostępny w języku angielskim, co oznacza, że w tym momencie nie można zmienić języka na polski. Oczywiście w przyszłości pojawi się taka opcja, ponieważ intensywnie nad nią pracujemy razem z Artem. Potrzebujemy jednak jeszcze kilku tygodni, aby w całości napisać polską paczkę językową.


  Podczas aktualizacji dokonaliśmy zmian w rangach. System został nieco uproszczony (mniejsza drabinka rangowa) oraz progi punktowe zostały obniżone, ale o tym już więcej możecie przeczytać w poniższym temacie.

  Nowy system otrzymywania punktów na forum


  Chcielibyśmy dodać, że styl forum jest tymczasowy i ulegnie drobnym modyfikacjom w związku z czym prosimy nie zgłaszać nam błędów dotyczących nieczytelnych napisów na tle, itp


  Jeszcze raz serdecznie witamy i prosimy o cierpliwość! O kolejnych zmianach będziemy was informować na bieżąco.

  Uwagi można zgłaszać w tym temacie: Zmiany/eventy na Forum - komentarze i opinie


  Wasz Team Metin2.pl:saint:

 • Huh!;)

  W ostatnich dnia wprowadziliśmy kalendarz eventów na forum, który jest wyświetlany na stronie głównej forum jako zaplanowane wydarzenia. Dodatkowo dzisiaj wprowadziliśmy do górnego paska zakładkę Ogłoszenia, gdzie po kliknięciu przeniesie was do nieprzeczytanych najważniejszych wątków (News) oraz listy najistotniejszych tematów z ogłoszeń, czy też eventów.


  Dzisiaj kolejna porcja zmian, o których chciałbym pokrótce opowiedzieć poza zakładką Ogłoszenia, o której wspomniałem powyżej.. Na początek zmiany w uprawnieniach grup userskich oraz trochę większą ilość informacji, co, komu i ile można. Dopowiem, że najistotniejszą zmianą jest skrócenie oczekiwania czasu na dostęp do Marketu oraz czasowa edycja postów z możliwością uzyskania nielimitowanej tylko w określonych przypadkach.

  Więcej informacji: Nie możesz korzystać z różnych opcji forum? Sprawdź dlaczego!


  Kolejną zmianę przeszedł sam dział Market. Koniec z szablonami! Od dzisiaj nie ogranicza was nic poza podaniem nazwy przedmiotu i jego ceny. Pozostałe informacje możecie opisać w dowolny sposób, ale oczywiście zgodne z Regulaminem Forum. Ponadto w jednej aukcji można wystawiać wiele różnych przedmiotów jako pakiet. Sam dostęp do tego działu również został uproszczony, o czym pisałem już wcześniej.

  Więcej informacji: Regulamin działu Market


  Dużą zmianą jest połączenie działów Hydepark oraz Spam pod jedną nazwą Hydepark. Samo łączenie wynika z faktu, że działy tematycznie są dosyć zbliżone do siebie. W Hydeparku istnieją odpowiednie podfora do prowadzenia prezentacji o zabaw z innymi użytkownikami. Liczba etykiet została nieco zmniejszona, aby sztucznie nie rozbudowywać tego systemu.

  Więcej informacji: Regulamin działu Hydepark


  Na dzisiaj tyle zmian. O pozostałych będziemy was informować na bieżąco, a tymczasem liczymy na opinie, jeśli takowe są.

  Zmiany/eventy na Forum - komentarze i opinie


  Wasz Team Metin2.pl :saint: