BOTY

  • To co się dzieje od początku funkcjonowania serwera, przebija wszelkie granice. Jak bardzo trzeba "kłaść laskę" przy takim wydarzeniu jak otworzenie nowego serwera? :gryzie:


    Od dawna cały zespół MT2 wie o tych problemach, czyli nadużywanie niedozwolonego oprogramowania (czyt. hacki, boty, cokolwiek co ingeruje w grę,ułatwiając w znacznym stopniu rozgrywkę).


    Nie pojmuję takiej rzeczy jak się dziś na serwerze wydarzyła. Na CHOLERĘ są tworzone jakieś eventy, konkursy, gdy na serwerze panuję TOTALNA plaga BOTÓW?


    Co to ma do rzeczy, że My - uczciwi gracze, którzy najbardziej na tym cierpimy dostaniemy informację, że administratorzy zajmują są tą sprawą (czy też, że są do tego przydzieleni) ale nie widać żadnych efektów.


    Co to daje, że jest parę bosów rozstawionych w M2 na dzikusach, by utrudnić robotę botom?


    Cała gospodarka jest podparta pracą tych botów, oni odwalają najgorszą robotę i rządzą wewnętrzną gospodarką gry a gdzie tu gra Fair Play - o ile zespół MT2 wie co to znaczy?


    Kiedy uczciwi gracze doczekają się PEŁNEJ mobilizacji zespołu administratorów, by przywrócić serwer do normalnego użytku? ?(?(


    Dla mnie WIELKI MINUS otrzymuje cały zespół MT2, który zarządza tym nowym serwerem. ZERO skuteczności i ZAANGAŻOWANIA Panowie.


    :gryzie::gryzie::gryzie::gryzie::gryzie:

  • Temat był poruszany wiele razy


    UŻYJ OPCJI SZUKAJ!!!

    Wprowadzanie użytkowników w błąd podając fałszywą informację o moderowaniu postu przez Zespół Metin2.pl


    >in 2k18 :crazy:

  • To ze sa bossy to tylko utrudnienie dla nas bo nie mozna normalnie expic. Wystarczy, że cała administracja w jednym czasie spotka się na serwerze na pare godzin katując i banując boty zaczynając od wysokolevelowych i tak kilka razy w tygodniu aż ta osoba (tak - 70% botów to boty jednej osoby, która zarabia na tym pare tysięcy PLN miesięcznie) przestanie je stawiać.

  • I tak zaraz ktoś z administracji wyskoczy i ci napisze, że oni muszą sami wszystko dokumentować i robić milion innych rzeczy aby takiego delikwenta zbanować. Tu chodzi o to, aby pokazać swoja wyższość nad innym, a nie zajmować się takimi pierdołami i banować boty. Za dużo roboty z tym.

  • Wystarczy wprowadzić do kodu zabezpieczenie, że jeśli moby nieagresywne zostały zlurowane bez użycia peleryny męstwa to perm leci + BANOWANIE WSZYSTKICH KONT POWIĄZANYCH A NIE NA MAIL TO PODSTAWA JEST [ciach]


    Moderator Ascoran:
    Wyciąłem nieregulaminowe treści.

  • Na moje, to powinni banować konta po adresie IP, czyli sprawdzić jakie i ile postaci logowały się w tym czasie gdy z danego IP z którego loguje się bot, a potem kaskadowo wszystkie konta zbanować i zablokować dostęp z danego IP.


    90% wszystkich wysokopoziomowych (na chwilę obecną) postaci, to są boty, albo osoby które się wspomagają.
    Nie ma takiego spota, zebyś nie trafił na bota, grać się odechciewa...

  • Najgorsze jest to że niszczą cały rynek, dlatego ta gra nie ma sensu i nie będzie miała dopóki nie wprowadzą jakiś w 100% sprawnych zabezpieczeń. :)
    ELO

    Serwandes - off
    TBD - off
    Tasmania - off

  • Jedyne wytłumaczenie, że to sama administracja stawia te boty, dlatego nic z tym nie robi ;)

    Jazzzy - Etolin - mental 120

  • Na moje, to powinni banować konta po adresie IP, czyli sprawdzić jakie i ile postaci logowały się w tym czasie gdy z danego IP z którego loguje się bot, a potem kaskadowo wszystkie konta zbanować i zablokować dostęp z danego IP.

    A jeśli ktoś mieszka dla przykładu w akademiku i to samo IP ma kilkadziesiąt osób?
    Jeśli w metina gra rodzeństwo w dwóch osobnych pokojach, ale wciąż podpiętych do tej samej sieci?
    Jak sobie to wyobrażasz geniuszu sprawiedliwości? :D


    Jedyne wytłumaczenie, że to sama administracja stawia te boty, dlatego nic z tym nie robi ;)

    XDDDDDDDDD

    GG: 5926033

  • A jeśli ktoś mieszka dla przykładu w akademiku i to samo IP ma kilkadziesiąt osób?Jeśli w metina gra rodzeństwo w dwóch osobnych pokojach, ale wciąż podpiętych do tej samej sieci?
    Jak sobie to wyobrażasz geniuszu sprawiedliwości? :D


    XDDDDDDDDD


    Słuchaj, zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie to pasowało, ja spodziewam się, ze spory odsetek ludzi wypowiadających się negatywnie na temat blokad nakładanych na boty - sama na nich siedzi.
    To tez co mnie osobiście rozbawiło wczorajszej nocy, dosłownie co dziesiąta osoba spotkana w grze, grała uczciwie, reszta siedziała na "niby pelerynkach" i waliła ogniem z d*py jak Kubica.
    Najlepszy był typ, co ustawił maina na bocie, a stał z boku na buffie i buffował, podchodzę i mówi, ze is, czy wiem co to is... no jak mogę kurna nie wiedzieć, skoro dzięki takim jak ja gf ma za co konserwować serwery.

  • @cyc232
    Ja nie wypowiadam się negatywnie na temat blokad nałożonych na boty - wręcz przeciwnie, banujta ile wlezie! :)
    Wytykam jedynie co się stanie gdyby tak radykalne kroki jak bany na IP miały zostać podjęte.


    Plaga botów to normalka przy nowym serwerze i winiłbym tu raczej GF za brak konkretnych zabezpieczeń, a nie zespół. Banują - super, ale zbanowanie bota na psach w m1 trwa o wiele dłużej niż założenie konta i postawienie kolejnego, więc niestety to walka z wiatrakami.


    Jedyne rozsądne rozwiązanie to lepsze zabezpieczenia i na tym moim zdaniem powinna się skupić firma. Ty płacisz za konserwacje, więc z moich powinno starczyć na zabezpieczenia XD


    No nic, możemy spekulować i ścigać się w wymyślaniu coraz lepszych pomysłów, ale to nadal pozostaną utopijne marzenia. Już się dawno z tym pogodziłem i Wam też radzę, szkoda nerwów :D

    GG: 5926033

  • @denis1115
    Efekty są może mało widoczne, a to dlatego, że botów jest kilkaset razy więcej niż chętnych do ich banowania. Boty banuje kilka osób (które w tym samym czasie muszą jeszcze robić jednocześnie kilka innych rzeczy), a na każdej mapie biega ich kilkadziesiąt. Widzicie problem w administracji, ale do osób, które boty stawiają to już żadnego zarzutu nie ma? :)


    Poza tym, przy banowaniu musi zostać zachowana procedura zgodnie z wymaganiami wydawcy. W grę wchodzą przepisy prawa konsumenckiego, ale tez realny hajs, więc nie możemy blokować beż żadnego dowodu od tak sobie, bo się komuś zamarzyło w danym momencie.


    I tak zaraz ktoś z administracji wyskoczy i ci napisze, że oni muszą sami wszystko dokumentować i robić milion innych rzeczy aby takiego delikwenta zbanować. Tu chodzi o to, aby pokazać swoja wyższość nad innym, a nie zajmować się takimi pierdołami i banować boty. Za dużo roboty z tym

    Wyżej wymieniłem w zasadzie problem, który poruszasz. Piszesz wyrzuty do rzeczy, o których nie masz pojęcia.

    Jedyne wytłumaczenie, że to sama administracja stawia te boty, dlatego nic z tym nie robi ;)

    Twoja wypowiedź jest tak głupia, że aż odpuszczę sobie jej komentowanie. :D



    Temacik zamykam, bo niektórzy próbują wykorzystać wątek do nakręcenia sztucznej gównoburzy.
    Chcesz pomóc to wyślij podanie! Nie chcesz pomagać, to chociaż nie przeszkadzaj i nie obrażaj tych, którzy robią tyle ile mogą (za darmo) - skoro sam jedyne co potrafisz to pyszczenie na forum, jak to jest źle. :)
    Mistrz Gry

  • Ascoran

    Added the Label Jawa