Drop 35 czy 55 i wp czy body opinie

• Sura

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Pierwsza myśl.... źle określiłeś pytanie:
    - lvl 35 hmm co będziesz robił na tym lvl-u? Siedział na pustyni lub w trudnym lochu małp? Czy może na BO dropił 4-5 zębów na godzine?
    - lvl 55 nom już lepiej, przynajmniej można wejść do DT i trochę podropić w v3, choć tam podobno i 35 lvl wystarczy.

Więc zmienił bym trochę rozumowanie, jaki drop, co i gdzie?
    Dropki dostosowuje się do miejsca dropienia.
    Np. 55 nie pójdę dropić nóg pająka na pustyni, bo niewiele z tym lvl-em tam wydropie.

Sam mam aktualnie tylko trzy dropki 41, 55, 75 (eee, do reszty nie pamiętam loginów ;D) i najwięcej czasu spędzam na 55, dropiąc odłamki w DT (6 piętro z metkiem), oraz dropiac podczas eventów (piłki, blaski, Bossy, Metki, ZUO). 75 zaś aktualnie zarabia o wiele mniej, Metki w DT (mało opłacalne), katakumby też słabo w porównaniu do DT 55.

Moja rada co do lvl-a WP:
    - 41 (może dropić w prawie wszystkich miejscach co 35, a dodatkowo ma wejście do DT)
    - 52 (możliwość posiadania 3skilli na P i dropienia w tych samych miejscach co 55)
    - 55 (Fenki, nowa biżuteria, Zielarstwo - czyli 10blok, 22kryta, 28przeszywki + dobroć zielarstwa (rosy: 200DEf, 150WA, Kryt itd.)

Zaś dla Body:
    - 41 (to samo co up)
    - 55 (to samo co up)

Dla bodego nie warto się zatrzymywać na 52, bo 3 skill na P niewiele mu daje w przeciwieństwie do WP.

TheAvengers wrote:

Jeśli będziesz miał pro eq to im niższy lvl to lepiej, czyli 35. Widziałem jak body 35 lvl w v1 dropił blaski na 2 spoty i poleciało mu 270. Jeśli 35 lvl to body będzie lepszy, na 55 obaj są dobrzy.
    To powiem tylko tyle, że jakby miał wolną komnatę i przedsionek u lorda małp (trudnych), wydropił by więcej. (Ale nie liczył bym na to że jest w stanie obronić spota, ja kilka razy na Negrosie z czystej ciekawości zaglądałem do Trudnego lochu małp i powiedzieć mogę tyle że 35 nie byłem w stanie przejąć spota)
    NEGROS Kupie:
    RiB+9 <> +-50 sr
    Śmiertelka+9 <> 2kHP, 10doHP, 50WA (30WA też ujdzie)
    5-kątna / Okrągła+9 <> NNO, 10-15blok
    5-kątna / Okrągła+9 <> 20DT

The post was edited 1 time, last by Taktyk_zza_plotu ().

• 55 zapewne WP.

Body jest ponad 2x droższy w zrobieniu, a przy koks eq zadaje prawie 20% więcej obrażeń od Sury.
    Body również słabo się sprawdza na ZUO przy metkach 90+ (ale takie ZUO jest raz na 2-3 miesiące i niewiele się na nim zarabia oprócz kupy peleryn, pierścieni i rękawic).

Sura ze skillami na poziomie M jest w stanie czyścić v3, Bodym chyba ciężko to zrobić ze względu na mały DMG.
    NEGROS Kupie:
    RiB+9 <> +-50 sr
  • AviuZ wrote:

A ja mam pytanie. Skoro juz zalozmy ze mam tego dropa 55 i jako glowna postac chcialbym bm, to na kogo buffa robić? Bm wbijalbym wyzsze lvle. Tak patrzac przyszlosciowo chyba dwa buffy do ozenku by sie przydaly. Ale nie mam pojecia jak na tych nowych mapach, czy sie mozna nim tepac?
    Można tepać na mapach do 90 lvl, na zaklętym lesie już nie można (od 95 lvl).

Bardziej opłacało by się ożenić buffa z dropem (ew. wbić mu większy lvl), bo BM raczej nie podropisz :P
    Do groty/v1/v2 zawsze możesz go zabrać, musisz tylko nim osobno iść, bo nie tepniesz.

• Ja jestem w posiadaniu koks bodego 55 skile P oczywiscie na dt pietrze z metkami aby smialo dropic odlamki trzeba miec minimum 780 plus buff w v3 tez nie ma problemu z ustaniem z buta na nim mam 680 deffa i v3 z dzika ciagnie jednakze kiedy sa blaski wsiadam na wierzcha 150 deffa i wode lykam i jade bez buffa, mam tez wp 55 skile tu mam po g4 550 okolo deffa z buta w v3 nie moge na niego narzekac bo przy takiej ilosci deffa bez buffa tez wyciagnie spota to tylko dla testu robilem minusem jego jest to ze jak siadzie nno raz to ppradzi sobie ale czasami sie zdarzy nno x2 jedno po drugim lub takie dłuższe wtedy sie wywala bodziakiem nie mam tego problemu pomiewaz ma wiecej deffa i wiekszy dmg przechodząc do dt pietra z metkami drop sura jest strasznie uciążliwy poniewaz sura jest wolna a jak zielonej poty sie nie lyknie to mie ma co tam siedziec mija sie z celem ja osobiscie polecam bodego wysoki dmg szybki metki lub zuo bedziesz szybciej zbjial niz wp blaski pilki w v3 tez bedzie szybszy oczywiscie jak bedziesz mial eq dobre w wpnie jeszcze denerwowalo to ze skile się dlugo odpala, jego powolnosc i brak skilla ofensywnego. Dla mnie tylko body.
  • Body jest lepszy od Sury WP, ciężko temu zaprzeczyć, ale większość osób odstrasza koszt eq + KU, aby takiego zrobić.

Np. EQ surki 55 pod v3 najtaniej (Negros):
    fms+9 40sr = 180kk
    YY+9 1,5kHP = 140kk
    Wyzywka+9 = 30kk
    Bransa 1,5kHP = 20kk (choć i po 15kk da się znaleźć)
    EBO+9 = 40kk
    Okrągła+6 NNO = 45kk
    Fenki+9 1,5k HP = 220kk
    Naszyjnik 1,5kHP = 20kk (choć i po 15kk da sie znaleźć)
    Alchemia Rubin Mat. Leg. WA, Def = 350kk (tzn. mix)
    Skille (ostrze 2kk, zbroja 300k, strach 400k), hmm z alchemia M5 starczy, czyli po 10 udanych KU (czyli 30szt min).
    I buff 40%+ (każdy powinien takiego mieć).
    Wierzch 150Def (1,5kk+0,8kk zwoje i 21medali=2,1kk) i roski 100Def i potki szybkości ataku 10kk dla pewności, aby nie paść.
    Biolog: (ząbki 1kk / ksiegi 1kk / pamiatki 150k) (ciężko mi określić ilość wymaganą, dawno temu to oddawałem)
    Staty: Full int, reszta Wit.

Cena w sumie:
    180+140+30+20+40+45+220+20+350+30*(2+0,3+0,4)+1,5+0,8+2,1+10 = 1141,4kk + biolog
    Minimalny koszt zrobienia postaci do v3, taka postać powinna ustać spota, ale ze względu na słabe skille m5 i brak szarfy, wybijanie będzie zajmowało trochę czasu, nie 10-15s, a około 30s.

O DT w takim eq zapomnij sura bez skilli na G i 80%DT, jest za wolna w wybijaniu, i nie będzie nadążała za spotem, również będzie miała kłopot z utrzymaniem na sobie spota.
    NEGROS Kupie:
    RiB+9 <> +-50 sr

The post was edited 2 times, last by Taktyk_zza_plotu ().

• ja polecam wp 55 , wiecej ustoi niz body , przykladowo ewent z metkami co respią się w jednym miejscu po kilka, body 55 nie uciagnie do konca metkow 90 zy 85 wiem, bo kolega gra i ma duze problemy, Body jest drozszy w utrzymaniu ale do dropu wydaje mi sie ze wp, mniej problemów z ustaniem, body jak najbardziej na metki ale tylko pojedyncze :)
    zielak95- off ;(

SURA WP 55

JINNO-
    TORTUGA
  • zielak1995 wrote:

ja polecam wp 55 , wiecej ustoi niz body , przykladowo ewent z metkami co respią się w jednym miejscu po kilka, body 55 nie uciagnie do konca metkow 90 zy 85 wiem, bo kolega gra i ma duze problemy, Body jest drozszy w utrzymaniu ale do dropu wydaje mi sie ze wp, mniej problemów z ustaniem, body jak najbardziej na metki ale tylko pojedyncze :)
    ustoi ale nic nie bije. Te eventy sa bardzo rzadko a i tak chyba traktuję sie je jako rozrywkę no bo ktoś zarabia na metkach jeszcze? Xd zawsze mozna roske lyknac na minutę i sie zabije te 5metkow w jednym
  • Sam posiadam wp 55 na tasmani wbiłem ostrze na g10 ostatnio z podstawowym Èq naprawdę nie aż tak wystrzałowym dropnalem 469 blasków w 2 godziny latając na 3 spoty z buffem ze skilami m5/m6 czarowana zbroja m7 strach m7 wierzchowiec na 150 defa z 20% dodane do PZ i ja mam jeszcze 70 na dt odłamki na pietrze metkow morderstwa lecą szalenie szybko metki morderstwa ubijam praktycznie bez odjazdu czasami pol spota za mną lata xd fajnie sie expi postacie w v3 do 75 lvla :) polecam
    Sądzisz iż jesteś Pro po wbiciu 65 lvla?
    Mylisz się.. są lepsi..
  • EgZeQuToR wrote:

Sam posiadam wp 55 na tasmani wbiłem ostrze na g10 ostatnio z podstawowym Èq naprawdę nie aż tak wystrzałowym dropnalem 469 blasków w 2 godziny latając na 3 spoty z buffem ze skilami m5/m6 czarowana zbroja m7 strach m7 wierzchowiec na 150 defa z 20% dodane do PZ i ja mam jeszcze 70 na dt odłamki na pietrze metkow morderstwa lecą szalenie szybko metki morderstwa ubijam praktycznie bez odjazdu czasami pol spota za mną lata xd fajnie sie expi postacie w v3 do 75 lvla :) polecam
    Na nowym serwerze lub dla początkującego to duża oszczędność robic wpka. Ale jak to ma być dropek do końca życia robienie wp to ograniczanie sie. Nawet na wybornym rubinie kulawo bije. Ja zawsze będę za bodym/likanem bo dropek ma wybijac wszystko w moment a nie stać. A uciagnacto obecnie wciągnie kazda klasa nawet dagger z odpowiednim eq
  • WP55 (ostrze G10, zbroja M10, strach M9) z wodą SamBo ustane cały (nawet najgorszy resp metka) i wszystkich łuczników z piętra, ale i tak przy zbijaniu metina i całego spota na piętrze o wiele słabiej lecą odłamki, bo nie zdarza się wybić all łuczników w porę.

Dlatego też sam nie zbijam metina, tylko wybijam cały resp z piętra.
    Również podczas zbijaniu metinów, nie mam czasu na przekładanie odłamków (pomiędzy respami).
    NEGROS Kupie:
    RiB+9 <> +-50 sr
  • VroeKilwaoz wrote:

EgZeQuToR wrote:

Sam posiadam wp 55 na tasmani wbiłem ostrze na g10 ostatnio z podstawowym Èq naprawdę nie aż tak wystrzałowym dropnalem 469 blasków w 2 godziny latając na 3 spoty z buffem ze skilami m5/m6 czarowana zbroja m7 strach m7 wierzchowiec na 150 defa z 20% dodane do PZ i ja mam jeszcze 70 na dt odłamki na pietrze metkow morderstwa lecą szalenie szybko metki morderstwa ubijam praktycznie bez odjazdu czasami pol spota za mną lata xd fajnie sie expi postacie w v3 do 75 lvla :) polecam
    Na nowym serwerze lub dla początkującego to duża oszczędność robic wpka. Ale jak to ma być dropek do końca życia robienie wp to ograniczanie sie. Nawet na wybornym rubinie kulawo bije. Ja zawsze będę za bodym/likanem bo dropek ma wybijac wszystko w moment a nie stać. A uciagnacto obecnie wciągnie kazda klasa nawet dagger z odpowiednim eq
    Masz racje wp to dropek bardziej dla początkujących, a nie dla graczy którzy mają już rozwiniętą postać. Dlatego ja robiłbym i tak bodego bo na likana ciężko znaleźć odpowiednie eq :P
    TNGGmichcio- 55 lvl body :54: :jinno: :love: :love: :love:
    GG:63333754
  • Michcio. wrote:

VroeKilwaoz wrote:

EgZeQuToR wrote:

Masz racje wp to dropek bardziej dla początkujących, a nie dla graczy którzy mają już rozwiniętą postać. Dlatego ja robiłbym i tak bodego bo na likana ciężko znaleźć odpowiednie eq :P
    popieram. Body duzo tanszy w zrobieniu bo nie trzeba ściągać itemkow ani samemu nic robić. Fmsy riby śr 50+ to grosze obecnie i bardzo dużo ich jest, zbrojke pod smoka 2k 10do pż 50 wartość tez łatwo idzie dorwać. A body jak to Body, klepie fajnie i oszczędza na zielonych potach
  • Michcio. wrote:

Co prawda to prawda, ostatnnio kupiłem śmiertelke 2k 10 pz 50 wartości 15 strzły 5 do pe za marne 5w :D
    Ja od dawna szukam takich rarytasów na Negrosie dla sury, ale najlepszy co znalazłem to YY 50WA 1kHP 5doHP 10doPE 15magia, te 1k HP mniej i 5doHP nawet na surze jest odczuwalne.
    NEGROS Kupie:
    RiB+9 <> +-50 sr
  • Taktyk_zza_plotu wrote:

Michcio. wrote:

Co prawda to prawda, ostatnnio kupiłem śmiertelke 2k 10 pz 50 wartości 15 strzły 5 do pe za marne 5w :D
    Ja od dawna szukam takich rarytasów na Negrosie dla sury, ale najlepszy co znalazłem to YY 50WA 1kHP 5doHP 10doPE 15magia, te 1k HP mniej i 5doHP nawet na surze jest odczuwalne.
    Może i nie odczuwalne, ale lepiej mieć niż nie, prawda? :D 15 strzały również jest przydatne, jest to uniwersalna zbroja do wszystkiego czy to dt czy v3 :>
    TNGGmichcio- 55 lvl body :54: :jinno: :love: :love: :love:
    GG:63333754