"Brak pamięci RAM"

• Technologie

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• "Brak pamięci RAM"

Witajcie :)
    Gram w metina 5 miesięcy na nowym laptopie (4GB ramu, i3, GF 920M, w10). Przez okres tych pięciu miesięcy laptop świetnie radził sobie z 4 oknami metina i z Google Chrome... Teraz coś się popsuło :D grając nawet na jednym oknie zaczęły wyskakiwac mi komunikaty : "brak pamięci ram...", po chwili programy i aplikacje włączają się. Niestety przez problem ten nie mogę korzystać z laptopa. Ponieważ nie chce mi się czekać na okres gwarancyjny to pytam na różnych forach... Może miałeś kiedyś taki problem? Możesz pomóc? Napisz pw lub pod tym postem :) z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :D
  • Odpalanie chrome z metinem bardzo potęguje zużycie ramu, także nie polecam ci robić tego przy twoim sprzęcie, pozatym nawiązując do wypowiedzi wyżej zapewne już masz dosyć zasyfionego lapka także postaraj się go trochę poczyścić i ewentualnie przeskanować(może jakiś wirus się wkradł).
    Nie gram, ale czytam ;)
  • Wiem że Ramu mam mało, ale jak wspomniałem nie było problemu wcześniej... Co do wirusa, to pełne skanowanie zaktualizowanym defenderem trwające 4h wykonałem... Laptop jest praktycznie nie ruszany (nie zasyfiony), kilka zdjęć, screenów, może 10 programów, 3 gry i nic poza tym. Uczę się w szkole It i potrafię zadbać o sprzęt, ale ten problem przerosł moje umiejętności.. Nie chcę bawić się w resetowanie, szukam raczej mniej inwazyjnej metody, rest jest ostatecznoscia
  • Nic nadzwyczajnego. Wszystkie przeglądarki oparte na chromium lubią alokować sobie wolny RAM. Do tego dochodzą z czasem przychodzące aktualizacje, nowe usługi na komputerze, etc..
    Czyszczenie, wyłączenie niepotrzebnych usług, i zaimplementowanie RAM SWAP'a (defragmentacja tu może okazać się pomocna aby dysk nie zalał się betonem).
    Do tego ograniczenie pamięci cache która jest wprowadzona od W7+, co przy większości userach zazwyczaj przy kimś kto nie jest Grażyną przeskakującą z przeglądarki do Worda, i pamięci x<8GB o dobrym taktowaniu działa zamiast przyśpieszać działa odwrotnie.