Przyklejony Współdziałanie komend policji odnośnie włamań na poczty - kradzieże kont.

• Forum

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Tak, taka sprawa jest juz przedawniona.
    @R.O.B.S.O.N, ale Twoj przypadek to tez byl taki, ze wbito Ci na maila i ukradziono wlasnie tego maila z zawartoscia? Czy mial po prostu pasy do Twojego konta? Jesli mial pasy, to dales sie okrasc na wlasna reke. Rzadko mozna miec pelne zaufanie. Znam przypadki, ze nawet ludzie z wlasnej wioski, majacy do siebie pasy sie pookradali, kuzynostwo itd. Pamietajcie podajac login i haslo drugiej osobie nie otrzymacie pomocy od supportu.

Emerytka. :gryzie:

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Synthia ().

• Jeśli było włamanie na maila to masz szanse na reakcję. Generalnie policja nie zajmie się itemami, jeśli ktoś cię po prostu okradnie to lepiej sobie darować. Jednak gdy podejrzewasz, że mógł włamać się na pocztę - jak najbardziej zgłaszaj. Wśród moich znajomych miałem różne przypadki i z reguły wyglądało to tak:
    Włamanie na maila + kradzież eq - policja w kilku przypadkach stwierdziła niewykrycie sprawcy, w jednym znaleźli sprawcę po 5 miesiącach (tutaj była taka kwestia, że poczta była podpięta do firmy). W każdym razie jest to przestępstwo i będą się starali pomóc. Operator bez problemu ujawni logi i złodziej zostanie ukarany jeśli będzie to możliwe.
    Kradzież eq w sensie pożyczenie i nieoddanie/otrzymanie passów i zabranie eq - zero konsekwencji w każdym przypadku o którym słyszałem (dodam, że było to zanim team odzyskiwał eq, teraz chociaż zbanują złodzieja i może oddadzą ekwipunek).

Dodam, że raz znajomy zdobył adres IP złodzieja - nawet nie zwrócili na to uwagi, a po jakimś czasie odpuścili poszukiwania bez sprawdzenia tego IP. Jak widać podejście jest różne, zawsze warto spróbować.
  • KosmoKaczor napisał(a):

wszystko zależy od policjanta prowadzącego sprawę. Wiadomo, są służbiści, co wszystko biorą do serca, i tacy co robią na odwal się. Najważniejsze w tym aby nie siedzieć z założonymi rękami tylko również brać czynny udział np. Udostepniajac wszelkie możliwe dowody, najlepiej już na papierze.
    O właśnie, przydatne może być choćby przyznanie sie napisane na szepcie, jeśli zrobisz screenshota i wydrukujesz.
  • R.O.B.S.O.N napisał(a):

Niestety przy łączeniu serwerów (z astrala na etolin) również zostałem wydymany i to przez kumpla z którym grałem rok. Niestety teraz żałuje, że sprawy nie zgłosiłem, ( wartość koło 3 tys w tamtym okresie) bo chłopaczyna miał małe dziecko i poprostu szkoda mi go było lecz teraz z wielką chęcią bym to zrobił - bo skoro ktoś już raz okradł inna osobę będzie robił to systematycznie. Tępić frajerstwo. Niech gościa udupią.

Ps. orientuje się ktoś czy taka sprawa jest już przedawniona ?

Oryentalne napisał(a):

Jeśli było włamanie na maila to masz szanse na reakcję. Generalnie policja nie zajmie się itemami, jeśli ktoś cię po prostu okradnie to lepiej sobie darować. Jednak gdy podejrzewasz, że mógł włamać się na pocztę - jak najbardziej zgłaszaj. Wśród moich znajomych miałem różne przypadki i z reguły wyglądało to tak:
    Włamanie na maila + kradzież eq - policja w kilku przypadkach stwierdziła niewykrycie sprawcy, w jednym znaleźli sprawcę po 5 miesiącach (tutaj była taka kwestia, że poczta była podpięta do firmy). W każdym razie jest to przestępstwo i będą się starali pomóc. Operator bez problemu ujawni logi i złodziej zostanie ukarany jeśli będzie to możliwe.
    Kradzież eq w sensie pożyczenie i nieoddanie/otrzymanie passów i zabranie eq - zero konsekwencji w każdym przypadku o którym słyszałem (dodam, że było to zanim team odzyskiwał eq, teraz chociaż zbanują złodzieja i może oddadzą ekwipunek).

Dodam, że raz znajomy zdobył adres IP złodzieja - nawet nie zwrócili na to uwagi, a po jakimś czasie odpuścili poszukiwania bez sprawdzenia tego IP. Jak widać podejście jest różne, zawsze warto spróbować.
    Jakie włamanie na emaila czytaj ze zrozumieniem grali razem. Jeden połasił sie na drugiego itemy, czyste zlodziejstwo.

KosmoKaczor napisał(a):

Jak to pan Bush mówił, z terrorystami się nie negocjuje. Tak i ja nie mam zamiaru się ze złodziejem układać. N
    Dokładnie finał sprawy lepiej żeby w sadzie był, ponieważ złodziej dostanie wyrok. Możliwe ze w zawiasach? a kolejny to już nie będą zawiasy.
  • bo chodzi o grę. Oni nie wiedzą jak mają się zachować przy tym, jaki paragraf poszukać, do czego to przyjąć, jak określić przestępstwo, jak ocenić stratę poszkodowanych. Taka prawda. I ciężko nam to tak naprawdę rownież określić. Pamiętajmy, że regulamin mówi, że tak naprawde to żaden item nie należy do nas a do GF, natrętny policjant może orzec że skoro to nie nasze, nie możemy rządać czegokolwiek. Inny natomiast się przyczepić może, że wycena nie wchodzi w rachubę bo sprzedaż jest zabroniona więc nie ma mowy tu o wycenach. Itp itd
  • krisoo7 napisał(a):

Jakie włamanie na emaila czytaj ze zrozumieniem grali razem. Jeden połasił sie na drugiego itemy, czyste zlodziejstwo.
    Przecież odnosiłem się do sytuacji autora tematu.
    Dodam, że warto pogrzebać w internecie na własną rękę, jeśli złodziej logował się np. na maile z tora będzie nieuchwytny, ale znając jego e-maila możesz znaleźć o nim bardzo wiele informacji (oczywiście na legalne sposoby).
  • Nie wiem jak na innych serwerach ale na Negrosie coraz częściej zaczepia mnie jakiś mały lvl ( niby to shopek) i pyta czy nie chciałabym postać (woja, sure, cokolwiek ) z jakimś ogromnym lvl . Któregoś razu, postanowiłam to sprawdzić i powiedziałam że owszem chciałabym . Aby zaakceptować nowy adres zrobiłam nowego maila ,na który wysłał mi jakiś link z wklejonym obrazkiem z metina, przy czym zaznaczył ze zmianę adresu akceptować mogę tylko z poczty na którym jest moja główna postać. Na moje pytanie, czy mogłabym zobaczyć tego jego WP, powiedział ze jest na Maley i dopiero za 4 godz może go wyciągnąć . Niestety, to nie był pierwszy raz, a wymówki słowo w słowo te same . Podejrzewam, że mail który mi przysłał miał jakiegoś kayloggera czy coś w tym stylu.

Mój apel do wszystkich nie podajemy żadnego maila i nie klikamy w żadne linki od nieznajomych. W tej grze są tylko nieliczne przypadki kiedy ktoś da wam coś za darmo !!
  • Do mnie kilka razy pisal ktos na GG odnosnie handlu. Prosil o kontakt mailowy, gdyz nie uzywa za czesto GG. Od razu wydalo mi sie to dziwne i nawet nie ciagnelam dalej rozmowy za ktoryms juz razem. Nie zdziwilabym sie gdyby wlasnie na maila zostalby mi wyslany jakis keylogger. To tez pewnie jakas metoda zlodzieja.
    madiiyo - healer 120 OFF
    Shayre - smok 115 OFF
    Neryoo - body 103 OFF

SPRZEDAM EQ
    GG: 59850400 (ja), 4394630 (Norbi)
  • Myślę że to juz plaga związana z włamaniami się na poczte , tak samo jak kiedyś strona z yangami za darmo ,czy kopiowaniem broni.
    Uważam że zamiast obwiniać GF , członków teamu, czy Bóg wie kogo jeszcze za to że nie pomagają w przypadku kradzieży ,należy też użyć własnego rozumu ! Sądzę że kradzieże zmniejszyły by się przynajmniej o polowe...
  • marchewa napisał(a):

Pokaż spoiler

Handlarz30 napisał(a):

xLUCIFERx napisał(a):

Zadość uczynienie na podstawie wyceny strat dóbr wirtualnych w grze, oraz zainwestowanych pieniędzy w grę i kilku innych rzeczy o których nie chcę tu pisać.

W kwestii GF-u - pierwsze co zrobiła policja to skontaktowała się ze firmą w tej sprawie, problem w tym że siedziba firmy mieści się w Niemczech niedaleko Stuttgardu i dla tego tak długo to trwało. Druga sprawa to włamanie na maile + kradzież danych (loginy hasła - nie tylko w metku) - tym zajęli się bardzo szybko, ale postępowanie i tak było jedne.
    dobr wirtualnych czyli bede mial obrazek samochodu na meilu i wycenie obrazek wirtualny na milion zlotych bo mialeme sentyent do niego i tyle odszkodowania (ironia) post ten bo smieszy mnie ta sprawa policja ma co innego do roboty
    Handlarz a masz na to przelewy, potwierdzenia zakupu itp? Ogarnij sie czlowieku.
    W dzisiejszych czasach istnieja specjalne komorki policji zajmujace sie przestepstwami w cyberprzestrzeni.

Prosze unikac piramidek z cytatow.
    Synthia

To czemu GF nie sklada do prokuratury zawiadomien o popelnieniu przestepstwa mianowicie oszustwa bo ktos gra na botach oszukuje system gry grajac na botach zdobywa w nie uczciwy sposob level yangi eq ktorym handluje
  • A powiedz mi Rybeńko, czy to jest odpowiedni temat na twoje wywody?
    Temat tyczy się włamań na poczty i kradzieży kont (w tym i eq) a nie teorii spiskowych. A jeśli masz zażalenie, zawsze możesz pisać listownie do samej firmy GF wyrażając swoją dezaprobatę.
    Ich straty leżą w ich zakresie, nie jakiegoś randomowego usera, który wynajmuje od nich jakieś jedno czy dwa konta na jednej z ich gier. A gdy się wezmą za mordy tych co ich okradają, to do końca życia ich prawnuków się nie wypłacą.
  • eq jest sprzedawane za grosze na rynku aby go się szybko wyzbyć a mieć yang który zapewne jest później sprzedawany na allegro.
    Wiem natomiast, że sporo ataków ma związek z allegro. Nie musicie na nim cokolwiek sprzedawać (zaznaczam, że łamie to regulamin aby post nie znikł) wystarczy, że coś kupicie drogiego a już jesteście na celowniku. Nie polecam posiadania konta allegro na tym samym emailu co konta metinowe . Do tego nie odpowiadać na obce wiadomości od użytkowników allegro, bo wtedy ma wasz email. I tak, atakowane są głównie poczty onetu i wp, ale czemu się dziwić gdy jedynym bezpieczeństwem jest hasło. Przypisanie nr. telefonu służy jedynie przypomnieniu własnego hasła i to odplatnie. Konto pocztowe usuwasz wpisując dwa razy hasło, więc dla wlamywacza co przecież hasło zna, nie problem zniszczyć dowody.
  • KosmoKaczor napisał(a):

eq jest sprzedawane za grosze na rynku aby go się szybko wyzbyć a mieć yang który zapewne jest później sprzedawany na allegro.
    Wiem natomiast, że sporo ataków ma związek z allegro. Nie musicie na nim cokolwiek sprzedawać (zaznaczam, że łamie to regulamin aby post nie znikł) wystarczy, że coś kupicie drogiego a już jesteście na celowniku. Nie polecam posiadania konta allegro na tym samym emailu co konta metinowe . Do tego nie odpowiadać na obce wiadomości od użytkowników allegro, bo wtedy ma wasz email. I tak, atakowane są głównie poczty onetu i wp, ale czemu się dziwić gdy jedynym bezpieczeństwem jest hasło. Przypisanie nr. telefonu służy jedynie przypomnieniu własnego hasła i to odplatnie. Konto pocztowe usuwasz wpisując dwa razy hasło, więc dla wlamywacza co przecież hasło zna, nie problem zniszczyć dowody.
    Czy policja coś z tym zrobi czy oleje bo to tylko gra, sprawa zgłoszona 21 sierpnia