Przyklejony Współdziałanie komend policji odnośnie włamań na poczty - kradzieże kont.

• FORUM

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Współdziałanie komend policji odnośnie włamań na poczty - kradzieże kont.

Witam, złożyłem dość niedawno zgłoszenie odnośnie włamań na poczty, w tym jedno usunięcie pełne konta.
      Jak zapewne niejeden z was się domyśla włamania miały na celu kradzieże kont metinowych.
      Zgłosiłem nie tyle co z powodu kont, najgorsze jest to, że do e-maili były przypisane i nieco ważniejsze dane niż tylko gry, więc oparłem i na tym oskarżenie.
      Policjant przesłuchujący gdy powiedziałem, że seria kradzieży kont była troszkę szersza, kazał się dopytać czy jeśli są prowadzone podobne sprawy, to gdzie.
      Więc się ogłaszam tu.
      Czy kopnął was zaszczyt także zgłaszanie podobnej sytuacji na komendzie. Jeśli tak to gdzie? (miejscowość i komenda)
      Połączenie śledztwa może znacznie ułatwić robotę.
      Dodam, że jako podejrzanego zgłosiłem użytkownika poczty : lolekxxxxx@interia.pl ( możliwe że wasz wspólny "znajomy")
      (zakreśliłem część loginu by sekcja moderów forum zezwoliła na utworzenie tematu)

Potrzebne mi są oczywiście PRAWDZIWE I WIARYGODNE INFORMACJE.
    • Dobrze, że zgłosiłeś się na policję. W mojej osobistej opinii, złodziej dla którego jedyną karą będzie odebranie mu skradzionego konta/itemów (czyli to, co może zaoferować support) będzie kradł dalej bez opamiętania. Dopiero konsekwencje prawne (i społeczne, bo o kradzieży dowiaduje się rodzina/szkoła/pracodawca) mogą powstrzymać kogoś, dla kogo zawłaszczenie wirtualnych przedmiotów nie jest kradzieżą.
      Trzymam kciuki za Twoje działania.
      Władza jest moim fetyszem.
    • Mam znajomego który 4 lata temu padł ofiarą podobnej sytuacji kradzież, kont w metinie poczt elektronicznych i danych bankowych - sprawa wylądowała na policji a później przed sądem - jeśli chcesz się z nim skontaktować, to powiem mu żeby się do Ciebie odezwał, chociaż na dużą rozpiętość w sprawie nie wiem czy mogą być to te same sprawy.
      ZMNIEJSZONY EXP O 25% NA STALE - DOWODY NIŻEJ !!

Zmiany w grze - dyskusja
    • Santonia napisał(a):

Dobrze, że zgłosiłeś się na policję. W mojej osobistej opinii, złodziej dla którego jedyną karą będzie odebranie mu skradzionego konta/itemów (czyli to, co może zaoferować support) będzie kradł dalej bez opamiętania. Dopiero konsekwencje prawne (i społeczne, bo o kradzieży dowiaduje się rodzina/szkoła/pracodawca) mogą powstrzymać kogoś, dla kogo zawłaszczenie wirtualnych przedmiotów nie jest kradzieżą.
      Trzymam kciuki za Twoje działania.

To czemu GF nie udostepni danych w sensie na jakie konta przeszly przedmioty lub ip logowania kont w grze policji nie poda bo ma to gdzies by sie w to bawic!!!!
      Ponadto, PUBG Corp może pochwalić się jeszcze innym wynikiem, jaki udało im się osiągnąć. Twórcy wykryli już ponad 1,5 miliona oszustów, którzy byli zmorą uczciwych graczy. Problem zaczynał się pogłębiać, ale jak widać, włodarze nie próżnują i robią, co tylko mogą, aby zapewnić jak najlepsze warunki do gry. Liczba wykrytych oszustów została potwierdzone przez BattleEye, odpowiadające za oprogramowanie do wykrywania "cheaterów"
    • Ta sprawa cztery lata wstecz odpada, miałem podobną , kiedy to dzieciak z mojej wiochy postanowił mi wryć się na pocztę by sobie pożyczyć parę itemków (Stare lata, gdy stal+6 5b to był rartyas). Wiem ile takie dochodzenie trwa, będzie trzeba sporo cierpliwości. Niestety to nie W11 czy detektywi Malanowskiego, że co dzień to już inna sprawa.
      Wracając do tematu, za stara sprawa. Nawet jeśli się udała, to w obecnym dochodzeniu, po prostu jest za stara - uległa przedawnieniu.

2UP. GF może takie coś zrobić, ale dopiero gdy prokurator rozwiąże język, wcześniej nie. To samo się tyczy operatora sieci.
    • Santonia napisał(a):

@Handlarz30 - dlatego, że GF jak każda firma podlega ustawie o ochronie danych osobowych i udzielając tych informacji w inny sposób niż ten przewidziany w ustawie (tej wersji obowiązującej w DE) sami staliby się przestępcami.

suma sumarum kradziez jest ale pomocy z GF nie ma no chyba ze afera wieksza niz amber gold by byla
      Ponadto, PUBG Corp może pochwalić się jeszcze innym wynikiem, jaki udało im się osiągnąć. Twórcy wykryli już ponad 1,5 miliona oszustów, którzy byli zmorą uczciwych graczy. Problem zaczynał się pogłębiać, ale jak widać, włodarze nie próżnują i robią, co tylko mogą, aby zapewnić jak najlepsze warunki do gry. Liczba wykrytych oszustów została potwierdzone przez BattleEye, odpowiadające za oprogramowanie do wykrywania "cheaterów"
    • Handlarz30 napisał(a):

kradziez jest ale pomocy z GF nie ma
      Przeczytaj UWAŻNIE mój pierwszy post w tym temacie. Jeśli dla złodzieja zawłaszczenie wirtualnych przedmiotów nie jest kradzieżą, to odebranie mu wirtualnych łupów przez support nie jest dla niego żadną karą (a tylko takiej pomocy można oczekiwać od GF, chyba, że oczekujesz kar cielesnych). Dopiero dochodzenie sprawiedliwości na drodze prawnej przez osobę pokrzywdzoną spowoduje, że złodziej poniesie rzeczywiste konsekwencje swojego działania i następnym razem być może powstrzyma się od kradzieży.
    • Santonia napisał(a):

Handlarz30 napisał(a):

kradziez jest ale pomocy z GF nie ma
      Przeczytaj UWAŻNIE mój pierwszy post w tym temacie. Jeśli dla złodzieja zawłaszczenie wirtualnych przedmiotów nie jest kradzieżą, to odebranie mu wirtualnych łupów przez support nie jest dla niego żadną karą (a tylko takiej pomocy można oczekiwać od GF, chyba, że oczekujesz kar cielesnych). Dopiero dochodzenie sprawiedliwości na drodze prawnej przez osobę pokrzywdzoną spowoduje, że złodziej poniesie rzeczywiste konsekwencje swojego działania i następnym razem być może powstrzyma się od kradzieży.

nie kar cielesnych sandi ale czas na zdobycie prxedmiotu lub kasy na is wydanie to strada nie sadzisz?
    • a od czego masz faktury za zakup SM? Mi niestety przepadły z usuniętym kontem email lecz dalej mam wyciągi bankowe. Chcąc udupić takiego dupka załatwiasz jak najwięcej dowodów oraz oskarżeń. Oczywiście prawdziwe bo za fałszywe samemu możesz wtopić.

I bez obrazy teamowcy ale to też dopiszę.
      Zapewne niejedna osoba po prostu nie mówi o tym głośno, ale ma albo postać, albo itemy czy nawet yang z zakupu przez allegro.
      Taką stratę można śmiało wycenić na samych wpłatach bankowych na to przeznaczonych.
      Bo mimo, że to przedmiot wirtualny, macie jawny dowód, że was kosztował, a tracąc to przez kradzież, ponieśliście stratę materialną.

Wiem, że regulamin zabrania kupna czy sprzedaży takich rzeczy, ale on działa tak jak obecny GameGuard. A każdy wie jak.

Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez KosmoKaczor ().

• Handlarz30 napisał(a):

nie kar cielesnych sandi ale czas na zdobycie prxedmiotu lub kasy na is wydanie to strada nie sadzisz?
      Ale ja nigdzie nie zaprzeczam, że jest inaczej, masz jakiś osobisty cel by bezustannie zmieniać kierunek tej dyskusji poprzez ciągłe nadawanie nowego sensu wypowiadanym przeze mnie słowom?

Popieram działanie KosmoKaczor`a i w poprzednich postach dość jasno i precyzyjnie napisałam skąd wynika moje poparcie. Od momentu gdy GF zaczęło udzielać wsparcia ofiarom kradzieży w Metin2PL, przestały pojawiać się takie artykuły jak ten: dzienniklodzki.pl/artykul/4256…tualna-kradziez,id,t.html czy ten: gram.pl/news/2010/10/14/pierws…-wirtualna-kradziez.shtml - złodzieje pozostają bezkarni tak długo, jak długo restrykcje jakie ponoszą są jedynie wirtualne.
    • @KosmoKaczor trzymam kciuki, żeby sprawa jak najszybciej się wyjaśniła, a osoba/y odpowiedzialne za włamanie poniosły konsekwencje.

Wiele lat temu (7 lat) przerabiałem podobną sytuację, dostałem na pocztę w mailu załącznik który wyglądał jak plik jpeg. (rzekomo screan z gry) - (posiadałem tylko nr gg delikwenta i mail), w rzeczywistości był to plik scr. z keylogerem w środku - niestety kiepski antywirus (Avast Free nie wykrył zagrożenia).

Wszystkie konta w grze zostały wyczyszczone - na tamte czasy jedne z najlepszych eq na serwerze + yangi - serwer Obsydian.

Sprawę zgłosiłem na policję jeszcze w ten sam dzień, na tamte czasy policja z komendy w mojej rodzinnej małej miejscowości patrzyła na mnie jak "sroka w gnot" Dopiero po przekazaniu sprawy funkcjonariuszom z Poznania było ok. Podejrzewam, że gdybym zgłosił to teraz, nikogo by to nie dziwiło i sprawa toczyła by się znacznie krócej.

Całość ciągnęła się ponad 1,5 roku, straciłem wiele czasu na chodzenie na komendę i składaniu zeznań, ale opłacało się! Delikwenta który dopuścił się włamania na konta i kradzieży spotkała surowa kara więzienia w zawieszeniu + grzywna + zadość uczynienie z wycenionej wartości przedmiotów itp. W papierach do końca życia zostanie mu ślad, a ja do dzisiaj mam wielką satysfakcję i każdego zachęcam do tego typu działań.

Kradzież w świecie wirtualnym to tak samo kradzież, włamanie na konto i wyłudzanie danych to również przestępstwo podlegające surowym karom, większość złodziej myśli, ze są bezkarni i ujdzie im na sucho, a są w dużym błędzie.

Zachęcam do zgłaszania takich spraw, polecam w szczególności główną komendę policji w Poznaniu i pracujących tam funkcjonariuszy :)

ps.
      takich spraw było już w Polsce sporo ;) Kilka z nich nawet medialnie nagłośniono. Wystarczy wygooglować ...

GG: 56650023 lub PW

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez xLUCIFERx ().

• Pokaż spoiler

xLUCIFERx napisał(a):

@KosmoKaczor trzymam kciuki, żeby sprawa jak najszybciej się wyjaśniła, a osoba/y odpowiedzialne za włamanie poniosły konsekwencje.

Wiele lat temu (7 lat) przerabiałem podobną sytuację, dostałem na pocztę w mailu załącznik który wyglądał jak plik jpeg. (rzekomo screan z gry) - (posiadałem tylko nr gg delikwenta i mail), w rzeczywistości był to plik scr. z keylogerem w środku - niestety kiepski antywirus (Avast Free nie wykrył zagrożenia).

Wszystkie konta w grze zostały wyczyszczone - na tamte czasy jedne z najlepszych eq na serwerze + yangi - serwer Obsydian.

Sprawę zgłosiłem na policję jeszcze w ten sam dzień, na tamte czasy policja z komendy w mojej rodzinnej małej miejscowości patrzyła na mnie jak "sroka w gnot" Dopiero po przekazaniu sprawy funkcjonariuszom z Poznania było ok. Podejrzewam, że gdybym zgłosił to teraz, nikogo by to nie dziwiło i sprawa toczyła by się znacznie krócej.

Całość ciągnęła się ponad 1,5 roku, straciłem wiele czasu na chodzenie na komendę i składaniu zeznań, ale opłacało się! Delikwenta który dopuścił się włamania na konta i kradzieży spotkała surowa kara więzienia w zawieszeniu + grzywna + zadość uczynienie z wycenionej wartości przedmiotów itp. W papierach do końca życia zostanie mu ślad, a ja do dzisiaj mam wielką satysfakcję i każdego zachęcam do tego typu działań.

Kradzież w świecie wirtualnym to tak samo kradzież, włamanie na konto i wyłudzanie danych to również przestępstwo podlegające surowym karom, większość złodziej myśli, ze są bezkarni i ujdzie im na sucho, a są w dużym błędzie.

Zachęcam do zgłaszania takich spraw, polecam w szczególności główną komendę policji w Poznaniu i pracujących tam funkcjonariuszy :)

ps.
      takich spraw było już w Polsce sporo ;) Kilka z nich nawet medialnie nagłośniono. Wystarczy wygooglować ...

tylko przedmioty do Gf naleza a nie do ciebie wiec czemu zadosc uczynienie ty dostales olsnij????

Schowalam duzy cytat.
      Synthia

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Synthia ().

• Zadość uczynienie na podstawie wyceny strat dóbr wirtualnych w grze, oraz zainwestowanych pieniędzy w grę i kilku innych rzeczy o których nie chcę tu pisać.

W kwestii GF-u - pierwsze co zrobiła policja to skontaktowała się ze firmą w tej sprawie, problem w tym że siedziba firmy mieści się w Niemczech niedaleko Stuttgardu i dlatego tak długo to trwało. Druga sprawa to włamanie na maile + kradzież danych (loginy hasła - nie tylko w metku) - tym zajęli się bardzo szybko, ale postępowanie i tak było jedne.
      GG: 56650023 lub PW

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez xLUCIFERx ().

• xLUCIFERx napisał(a):

Zadość uczynienie na podstawie wyceny strat dóbr wirtualnych w grze, oraz zainwestowanych pieniędzy w grę i kilku innych rzeczy o których nie chcę tu pisać.

W kwestii GF-u - pierwsze co zrobiła policja to skontaktowała się ze firmą w tej sprawie, problem w tym że siedziba firmy mieści się w Niemczech niedaleko Stuttgardu i dla tego tak długo to trwało. Druga sprawa to włamanie na maile + kradzież danych (loginy hasła - nie tylko w metku) - tym zajęli się bardzo szybko, ale postępowanie i tak było jedne.

dobr wirtualnych czyli bede mial obrazek samochodu na meilu i wycenie obrazek wirtualny na milion zlotych bo mialeme sentyent do niego i tyle odszkodowania (ironia) post ten bo smieszy mnie ta sprawa policja ma co innego do roboty
    • Pokaż spoiler

Handlarz30 napisał(a):

xLUCIFERx napisał(a):

Zadość uczynienie na podstawie wyceny strat dóbr wirtualnych w grze, oraz zainwestowanych pieniędzy w grę i kilku innych rzeczy o których nie chcę tu pisać.

W kwestii GF-u - pierwsze co zrobiła policja to skontaktowała się ze firmą w tej sprawie, problem w tym że siedziba firmy mieści się w Niemczech niedaleko Stuttgardu i dla tego tak długo to trwało. Druga sprawa to włamanie na maile + kradzież danych (loginy hasła - nie tylko w metku) - tym zajęli się bardzo szybko, ale postępowanie i tak było jedne.
      dobr wirtualnych czyli bede mial obrazek samochodu na meilu i wycenie obrazek wirtualny na milion zlotych bo mialeme sentyent do niego i tyle odszkodowania (ironia) post ten bo smieszy mnie ta sprawa policja ma co innego do roboty

Handlarz a masz na to przelewy, potwierdzenia zakupu itp? Ogarnij sie czlowieku.
      W dzisiejszych czasach istnieja specjalne komorki policji zajmujace sie przestepstwami w cyberprzestrzeni.

Prosze unikac piramidek z cytatow.
      Synthia

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Synthia ().

• Pokaż spoiler

marchewa napisał(a):

Handlarz30 napisał(a):

xLUCIFERx napisał(a):

Handlarz a masz na to przelewy, potwierdzenia zakupu itp? Ogarnij sie czlowieku.W dzisiejszych czasach istnieja specjalne komorki policji zajmujace sie przestepstwami w cyberprzestrzeni.

wydalem na program do edycji zdjec taki przykladzik znowu ciebie zagiac na prad czas na zalozenie meila wyslania na meila obrazka logowanie by ogladac obrazek itp itd

Prosze unikac piramidek z cytatow.
      Synthia

Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Synthia ().

• Witam, KosmoKaczor te dwie komendy możesz podać policji bo sprawa dotyczy na 99% tego samego gościa co ukradł maila i zmienił na "lolekxxxx" czy cos w tym stylu.

- Komisariat Policji Warszawa Bemowo ul. Raginisa 4, 01-317 Warszawa
      - Komisariat Policji Warszawa Włochy ul. 17 Stycznia 57, 00-001 Warszawa

Podobnie jak u Ciebie ukradł maila na którym było konto bankowe i narobił problemu koledze trochę bo mieszka i pracuje w Irlandii a żeby cokolwiek załatwić to musiał latać do Polski.
    • Niestety przy łączeniu serwerów (z astrala na etolin) również zostałem wydymany i to przez kumpla z którym grałem rok. Niestety teraz żałuje, że sprawy nie zgłosiłem, ( wartość koło 3 tys w tamtym okresie) bo chłopaczyna miał małe dziecko i poprostu szkoda mi go było lecz teraz z wielką chęcią bym to zrobił - bo skoro ktoś już raz okradł inna osobę będzie robił to systematycznie. Tępić frajerstwo. Niech gościa udupią.

Ps. orientuje się ktoś czy taka sprawa jest już przedawniona ?