Serwer Beta 2017 (publiczne testy nad balansem i świątynią Zodiaku) - dyskusja.

• osobiscie nei widze problemu z mixowaniem eq i zbieraniem od nowa ekwipunku

tak samo jak podnoszony jest lvl cap w grach (np WoW/Allods Online/Dragon Nest)
      to trzeba bylo tworzyc od nowa cale sety ekwipunku
      tyle ze w tych grach jest ~20 itemkow a nie jak w metinie 6 :D

a co do slow ze metin umiera

to metin umiera 7 lat i nadal nie moze umrzec :D

Pozdrawiam

Zmieńmy sposób myślenia, na sposób wierzenia Bogu
    • skoro graczy ubywa i serwerów robi się coraz mniej to raczej to idzie w złym kierunku co ? rynek gier jest tak duży że metinowi będzie ciężko zdobywać nowych graczy z tak słabą grafiką, z słabą fabułą i kiepskim wprowadzeniem graczy w grę.
      co do znikomego działania krytyka w pvp też się cieszę że krytyk którego miałem w EQ na nic mi się już nie zda poza biciem mobów, bo już nawet i tego nie robię xD
      Metin 2 wojownik 110lv ON Diumar S55(Agronas S9)
      Gildia Seer
      HospesHostis + Seer = DemonyWojny
      Diablo 3 barbarzyńca 60lv+16 OFF (podbija inferno)
    • DARKRIDER napisał(a):

osobiscie nei widze problemu z mixowaniem eq i zbieraniem od nowa ekwipunku
      yy<ciach>ty grasz na jakims małym lvlu, że takie rzeczy gadasz? :D
      Zakładamy, że GF wprowadza nowy bonus np 15 % na ludzi, więc do mixu są wszystkie itemki 105 lvl +9. Czyli ktoś miał powiedzmy kilka kling +9 10l i nagle wszystko jest do mixu, trzeba tasować nowe sztuki z 15 % luda. Czy aktualnie item 90/105 z 5 luda jest cos warty? Jest do wywalenia, tak samo by było z itemami po zmianach bonów. Tak samo jak kiedyś max było 800pz. Teraz jest 2k pz.
      Dla każdego ogarniętego gracza był by to duży problem, zapewne kończący przygodę z metin2. Bo po co ładować znowu w to forse?

Moderator Synthia:
      Ciachnelam flood.
      Veaver

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Synthia ().

• to najlepiej zeby kazdy nowy patch do gry

nie powodowal zmiany eq?

to jest AWYKONALNE :)

rozwoj gry wymusza pewne sprawy :)
      tak wiec robienie nowego eq nie jest jakims dramatem wedlug mnie
      bo nie ma przymusu jego robienia :)
      zawsze mozesz zostac na tym samym lvl i z tym samym eq co przed patchem

nie masz przymusu bonowania i mixowania itemkow

Pozdrawiam

Zmieńmy sposób myślenia, na sposób wierzenia Bogu
    • zachowujecie sie tak jakby osłabiali tylko wasza prywatną postać, a zapominacie o tym że co by nie zmienili to wszyscy beda mieli po równo
      jesli osłabią likana,bufy itp tak że jedna postac nie bedzie mogła zbic np. razadora to nie znaczy ze wasza postac bedzie pokrzywdzona i bedzie mniej zarabiac, nikt nie bedzie mógł go zbic, nie tylko wy
      powiedzmy ze bedzie trzeba chodzic na niego w 2 osoby, wiec szkat na rynku bedzie 2x mniej ale za to cena wzrośnie 2x w góre, tak dziala rynek, nie macie sie tym przejmowac, jeśli po dupie dostaną po równo wszyscy to zmieni sie tylko inflacja, a zyska na tym gra zespołowa ,wiec jak dla mnie w porządku
      Jazzzy - Etolin - mental 120
    • Zmiany powinny być już dawno wprowadzone, zapewne będzie to największy patch w historii metin2 + połączenie serwerów będzie się ponownie wiązało z jakimiś zadymami których brakuje. Kwestia jak długo to wszystko się utrzyma. Po tych zmianach zapewne będzie ciężej graczom z niskimi lvl którzy do tego czasu nie wbili lvl zrobić to po balansie. Tym zapewne nie zachęcą graczy do gry. Zodiak coś fajnego i nowego na duży plus. Dużo nowych itemów + ciągle alchemia co równa się z kosmicznymi wydatkami w walucie. Za kilka tygodni się wszystko zmieni i pewnie każdy czeka
    • Pokaż spoiler

Art napisał(a):

KosmoKaczor napisał(a):

Chcą zmusić do teamplay? Ok, ale niech taka grupa czerpie korzyści większe niż solowy gracz. Zwiększenie dropu, znacznie expa (nie zapominajmy, że został obcięty, a ten bonus Pt jest użyteczny owszem, ale jedynie gdy expi się głównie jedną postać)
      Chcą teamplay, niech pokażą, że to będzie się każdemu opłacało z osobna.
      XP jest już zwiększony. Jednak trzeba pamiętać, aby całego systemu nie można było eksploatować poprzez ściąganie swoich multi i bezcelowe wrzucanie do grupy....

Lexio napisał(a):

W ogole chyba bedzie nowa klasa postaci, widzieliscie okno logowania na becie?
      To nie nowa klasa, to wojownik :P

Dance4Me napisał(a):

Ciekawi mnie co kierowało osoby, które zadecydowały, że nie będzie nowego miecza dla wojownika z runicznego, a dagger przykładowo dostaje sztylki 25%ludzie jak inni mają 20%.

jarcys napisał(a):

tez mnie ciekawi dlaczego ninja ma 25 a nie 20.
      Jest to zabieg celowy. Obrażenia są obliczane dla każdej z klas osobna i z powodu balansu, dagger ninja ma większą potrzebę na bonus, stąd 25%.

Już wiem dlaczego ten balans będzie wyglądał tak a nie inaczej, myślałem, że doradcami ws. balansu są 75lvle ale jednak "mądrości" płyną z samej góry Teamu ...
      Współczuję tylko doświadczonym graczom, którzy zabierali głoś i chcieli coś zmienić, aby ten balans nie skrzywdził jednej części graczy -tak jak to uczynił ostatni "balans z antymagią".

Moderator Synthia:
      Schowalam cytaty.
      Be the change you want to see in the world

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Synthia ().

• nowy pach super wszystko na + tylko czemu okrajać postacie z skili co akceptowaliśmy na początku przygody z metinem błogo pomoc rozproszenie purpura jak już pisałem niektórzy być może by nie wybrali tych postaci do gry bo to bardzo dużo zmienia to tak jak byś kupił auto a za 2 tygodnie by ci ktoś przyszedł i zabrał ci auto i dał w zamian skuter chyba wiedziałeś co wybierasz i chcesz to co wybrałeś jedynie co mogli zmienić to dmg lub % wchodzenia kryta na pomocy bo błogo zostawić a nie jak na testach że masz zmniejszony % wchodzenia i jeszcze jak kryt wejdzie to daje 10 % więcej chcieli obniżyć wchodzenie kryta to mogli dać biżuterie z bonem wbudowanym na unikniecie krytyka ja teraz były z 2 bon wbudowanymi to mogli zrobić z 3 bon wbudowanymi i to by było sprawiedliwe bo chcesz żeby kryt nie wchodził tak często to robisz sobie nową biżuterie lub przerabiasz starą z dodatkowym bon ale musisz sobie wydropić ulepszacze np z szkaty bossa z katakumb gdzie trafienie ulepszacza z szkaty by było 5% następnie zastanawia mnie zrobili 4 zbroje na 105+ z innymi kolorami a teraz dojdą jeszcze 2 z takim samymi bon czyli będą 3 zbroje z szansą na pz i silny na potwory 3 zbroje magia i um to ludzie mają robić je wszystkie tylko dla koloru i wyglądu chyba było by lepiej jak by 2 zbroje były takie ja teraz mają bon czyli jedna z pz i silny na potwory, 2 magia um, 3 zbroja np magia i abs 15 miecze wbudowany i nie może już wejść ten bon w 5 bon dodawanych ,4 zbroja magia sztylety ,5 zbroja magia i szpony i tak dalej to był by jakiś sens robienia tych zbroje i bardziej była by możliwość mieć abs na wszystkie klasy dodać skile szamaną i wp by nie był tylko buffem lub dropem albo nawet dodać wszystkim po skilu żeby była możliwość decydowania jaki się chce a nie to co narzuca firma

osobiście podoba mi się to że nowy miecz z średnimi będzie leciał z jednej szkaty stare czasy się przypominają i bym nie chciał żeby można było go robić z truty dlatego że był by cel żeby chodzić na tego bossa i może zarobku i dowalić tyle abs metką na nowych mapach żeby był sens robienia nowego miecza a ten set skorpiona żeby dawał dużo obrony na nową mapę by w starych itemach było bardzo trudno ustać a jedynie nowy miecz i zbroja dawała szanse na expienie na tej mapie dodam tylko że bron z średnimi powinna być bardziej dopracowana bo wgląda jak z kartonu
    • MisiekG1 napisał(a):

Już wiem dlaczego ten balans będzie wyglądał tak a nie inaczej, myślałem, że doradcami ws. balansu są 75lvle ale jednak "mądrości" płyną z samej góry Teamu ...
      Wydawca gry podczas balansu kieruje się głównie sugestiami graczy, które umieszczane są na tym forum: board.beta.metin2.gameforge.com/index.php/BoardList/ oraz Waszymi opiniami umieszczanymi w tym temacie, które są przez nas tłumaczone i przekazywane dalej.
      Opinie i spostrzeżenia na temat bety teamlerów, którzy aktywnie grają, mają taką samą wartość jak Twoje opinie i nie widzę powodu, by dyskryminować kogokolwiek.
      Władza jest moim fetyszem.
    • Santonia napisał(a):

MisiekG1 napisał(a):

Wydawca gry podczas balansu kieruje się głównie sugestiami graczy, które umieszczane są na tym forum: board.beta.metin2.gameforge.com/index.php/BoardList/ oraz Waszymi opiniami umieszczanymi w tym temacie, które są przez nas tłumaczone i przekazywane dalej.Opinie i spostrzeżenia na temat bety teamlerów, którzy aktywnie grają, mają taką samą wartość jak Twoje opinie i nie widzę powodu, by dyskryminować kogokolwiek.
      Chyba zart jakis! Kto chcial zmniejszenia kryta? Kto prosil o nieprzerabianie runikow dalej? Kto pisal ze dagger jest taki slaby ze 5 luda wiecej mu potrzeba w broni? Niestety czytac umiemy i widzimy ile nasze opinie znacza.
      Najsmieszniejsze ze ten nowy zodiak to naprawde moze byc fajna sprawa, lub bronie i zbroje pvm, ale dajecie to z pakietem nielogicznych "udogodnien".
      teraz
      TBD
      WP 120lvl
      Smok 105 8)
      moze cos teraz wilkiem na nowym :phatgrin:
    • Jestem ciekaw ile kto ma racji z tych osób które się tu udzielają i szczerze nie mogę się doczekać na efekt końcowy, gdy to już wszystko wejdzie w życie i zacznie funkcjonować.
      Ci co teraz tak słodzą, że przyszłe zmiany są och i ach mogą się ostro przejechać i ciekawe co będą pisać i jakie zdanie będą mieć po.
      Ci co narzekają i mocno krytykują mogą być częściowo lub całkowicie zadowoleni lub całkowicie zniesmaczeni.
      Może być tak, że równie dobrze wszystko wyjdzie na plus w co wątpię.
      Osobiście wstrzymał się bym z wprowadzaniem zodiaka i przeniósł to na trzeci plan a na miejscu drugim zaraz po balansie skupił na naprawie starych bugów i nie tylko starych.
      Żałosne jest, że po tylu latach dalej one występują i po mimo próśb graczy dalej się z nimi nic nie robi.
      Takie lekceważenie jest karygodne, lecz to chyba norma ze strony włodarzy.
    • Tronk1 napisał(a):

Może już gdzieś padło to pytanie, ale czy znamy jakąś przybliżoną date wprowadzenia tego balansu i świątyni?
      Hello Community,

We would like to thank you all for your participation in the beta. We are approaching the end of the beta. An exact date will follow, but in the next weeks we will go live with the new version.
      Since a beta is only intended as a temporary phase, this also means that we will take the beta server and board offline again.
    • wjowniczek napisał(a):

w ogłoszeniach było napisane że będzie można buffac postać bez pt. Aktualka weszła a buffac nie można. Czy ja coś źle zrozumiałem czy nie zrobili tego? :p
      Źle zrozumiałeś. Wersja w której będzie do wyboru buffowanie w pt lub spoza pt nie jest jeszcze skończona i nie będzie wprowadzona w najbliższej aktualizacji na 100%. Zważywszy na to jak szybko im wszystko idzie, możliwość buffowania ludzi spoza pt wejdzie pewnie najwcześniej z miesiąc po balansie.