Rozmowy konTROLLowane Tasmania

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Ascoran napisał(a):

Może zastosujemy jedną zasadę: jak ktoś na dany temat nie wie wszystkiego to niech przemilczy, bo niektórzy mało wiedzą, a dużo szczekają. =)
      No, szczególnie, jak nikt nie wie jak system banowania działa lub jak działają GM'owie na serwerze, to dlatego wszyscy szczekają.
      Trudno jest napisać odpowiedni temat i wyjaśnić, ze GMowie na metin2pl są po prostu >obserwatorami (lub jakkolwiek to nazwiesz) i nie mają opowiednich praw do banowania kont?
      Zbierz wszystkie informacje w jednym miejscu, przyklej temat, a kiedy ktoś Cie zacznie atakować to odwołuj się do tego tematu. Proste jak...

Opisz procedurę banowania, jak to działa, jak można pomóc itd. a od razu będzie łatwiej.
      Dalej piszecie wszystko na support - ok, zróbcie to bardziej przystępne dla gracza to będą ludzie zgłaszać ( nie pytaj mnie jak bo już się do tego nie odniosę ;))

Zostań członkiem teamu, phi, super pytania rekrutacyjne: jakiego koloru jest niebieski alfa wilk lub ile obrony ma mnisia na +8, dajcie spokój. Chyba, że zmieniliście pytania od ostatnich kilku lat ;)

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Was nie znamy ;) Jesteście tylko pod nickiem, który mieszacie (przykładowo poradniki na forum pisane były przez jedną osobę, a na przestrzeni lat kilka razy juz się nick tej osoby zmienił ;)).

No - ale oczywiście uprzedzając Twój post, Ty nie masz powodu niczego udowadniać i wszystko sobie zlejesz, standard każdego z kim tutaj dyskutowałem ;)

Zrobimy płatnerza pierwszego, jeśli go nie wykupią :D Ciekawe czy będzie to opłacalne ;)
    • Wspominałem gdzieś, że dla bociarzy?

> No, szczególnie, jak nikt nie wie jak system banowania działa lub jak działają GM'owie na serwerze, to dlatego wszyscy szczekają.

Robię coś dla społeczności!

To przemyślisz to, czy na starcie tchórzysz?

----

Mi chodzi tylko o sam fakt tego, że marudzisz, że gdy wchodzisz na serwer to jest spam >gm banuj boty. Jak to nie działa, to idą na forum i tutaj jest pięć tematów gm banuj boty.
      Ty natomiast mówisz, że > nie wiecie nic o naszej pracy to cicho siedzieć; na zmianę z >nie znasz się to się nie wypowiadaj.

Wystarczy wszystko opisać a w konfrontacji odwoływać się do tematów. Naprawdę ciężko?:D
    • Nysiek nie wmawiaj mi, że napisałem coś czego nie napisałem.

Chciałem pokazać Ci prosty sposób na to, że tematy odnośnie botów zmaleją.

No, ale lepiej podpiąć temat dotyczący, uwaga, wyrzucaniu przedmiotów z ekwipunku!

Sick, po 7 latach ogarnąłeś, ogarneliście, w/e, że ktoś może podnieść item z ziemi! xD

A będzie coś o kopiowaniu itemków? :w00t:

Chcę Was poznać, naprawdę. Osoby zarządzające metin2pl to wartościowe osoby. Wierzę, ze czegoś się od Was nauczę. Kiedy jakieś spotkanie organizuje Gameforge?
    • Tunrida napisał(a):

Jak widzę, znów pojawiają się posty, które negatywnie oceniają pracę Mistrzów Gry, jak wiadomo, do krytykowania każdy jest pierwszy, natomiast brak jest chętnych, którzy pomogliby rozwiązać nasz wspólny problem, bo boty/bociarze nie tylko drażnią Graczy, dają się one również we znaki Mistrzom Gry, ktoś tu ładnie porównał boty do komarów i coś faktycznie w tym musi być, plaga, która daję się we znaki wszystkim.

Dlatego jeśli ktoś zamiast narzekać ma chęć wziąć sprawy w swoje ręce o zapraszam: Złóż podanie :)
      Może warto się zastanowić dlaczego brakuje chętnych :) I na pewno nie jest to wina wolontariatu, sama płaciłam grube $$ żeby brać udział w wolontariatach. Jak już ktoś wcześniej wspomniał graczy na PLu jest naprawdę dużo, więc są zasoby którymi można zarządzać. Zaczynanie postów od tego jaka praca GMa bywa syzyfowa i niewdzięczna a kończenie nawoływaniem do złożenia podania nie jest dobrym pomysłem. Poza tym patrząc z dystansem na wymagania, pytania rekrutacyjne, brak sprecyzowanych obowiązków.. We mnie wzbudzają ambiwalentne odczucia.
    • Zuaa.. napisał(a):

Tunrida napisał(a):

Jak widzę, znów pojawiają się posty, które negatywnie oceniają pracę Mistrzów Gry, jak wiadomo, do krytykowania każdy jest pierwszy, natomiast brak jest chętnych, którzy pomogliby rozwiązać nasz wspólny problem, bo boty/bociarze nie tylko drażnią Graczy, dają się one również we znaki Mistrzom Gry, ktoś tu ładnie porównał boty do komarów i coś faktycznie w tym musi być, plaga, która daję się we znaki wszystkim.

Dlatego jeśli ktoś zamiast narzekać ma chęć wziąć sprawy w swoje ręce o zapraszam: Złóż podanie :)
      Może warto się zastanowić dlaczego brakuje chętnych :) I na pewno nie jest to wina wolontariatu, sama płaciłam grube $$ żeby brać udział w wolontariatach. Jak już ktoś wcześniej wspomniał graczy na PLu jest naprawdę dużo, więc są zasoby którymi można zarządzać. Zaczynanie postów od tego jaka praca GMa bywa syzyfowa i niewdzięczna a kończenie nawoływaniem do złożenia podania nie jest dobrym pomysłem. Poza tym patrząc z dystansem na wymagania, pytania rekrutacyjne, brak sprecyzowanych obowiązków.. We mnie wzbudzają ambiwalentne odczucia.
      Czy wymagania są aż tak wygórowane? Pytania są z dziedziny Metin2, wiedzy o grze, zasadach gry/forum, czy to naprawdę tak wiele? Przecież każdy spędza jakiś czas na grze więc mimowolnie coś o tej grze się dowiaduje.
      Jeśli widać ze strony Graczy taki atak na Mistrzów Gry, czy ktoś przy zdrowych zmysłach chce złożyć podanie by wysłuchiwać ciągłych pretensji? Nawet Święty mógłby się zdenerwować. Dlatego owszem, praca GM bywa niewdzięczna, czy będąc na moim miejscu, byłaby Pani szczęśliwa wysłuchując ciągle takie słowa? Może dlatego Pani właśnie nie chce dołączyć do tej całej "bandy"? Zapraszam na tą drugą stronę, można się przekonać na własnej skórze :) Nas tu nie musi być, nie musimy tego wysłuchiwać, jesteśmy tu całkowicie dobrowolnie, każdy wkłada w ten projekt więcej, niż może się to Pani wydawać i to nie $$, jak to Pani określiła tylko swój własny cenny czas.

Co do obowiązków, chyba oczywiste co należy do obowiązków GM, pozwolę sobie nawet skopiować treść ze struktury zespołu (dostępne to jest na forum): "Mistrzowie Gry zajmują się utrzymaniem porządku w grze oraz pomocą przy eventach. Mają za zadanie kontrolować rozgrywkę i działać tak, żeby gra była sprawiedliwa. To do nich należy pisać w pierwszej kolejności, gdyż Mistrzowie Gry zajmują się większością spraw związanych z graczami." Czy coś więcej potrzeba nt. obowiązków Mistrza Gry?

Zostań członkiem Team, pomóż nam w walce o przyjazne serwery :lovemetin: Złóż podanie na Mistrza Gry! :lovemetin:
    • I
      Ja nikogo nie atakuję, wręcz czuję się zaatakowana. Nie napisałam nigdzie, że wymagania są wygórowane, bo nie są. Uważam tylko, że nie w graczach należy doszukiwać się braku chętnych. W mojej opinii pytania rekrutacyjne mogłyby być lepiej sformułowane. Osoba czytająca pytania z jednej strony ma wrażenie, że jest ważne to, jaką jest osobą, a po chwili czuje, że dominuje jednak to jakie miała w przeszłości postaci, do jakich gildii należała, czy ma znajomości. Abstrahując od tego, co w rzeczywistości jest ważne i ważniejsze, piszę tu tylko o odczuciach, które przy rekrutacji mają duże znacznie. Rekrutowany może czuć się, że to team robi mu przysługę, że może do niego należeć. a osoba znająca swoją wartość, chciałaby czuć odwrotnie. [CIACH]
      Wolontariat to z definicji poświęcanie swojego czasu, ja płaciłam $$ żeby ten czas móc poświęcić. Chciałam tylko zwrócić uwagę, że nie jest problemem brak wynagrodzenia, bo ludzie potrafią dopłacić, żeby móc pomagać. Najważniejsze jest czerpanie satysfakcji z wykonywanych działań, a jeśli tego nie ma, wypalamy się i nie jesteśmy w stanie zarazić innych optymizmem. W wymaganiach zwrócono uwagę na dystans emocjonalny i cierpliwość, a w postach na forum nierzadko tak bardzo tego brakuje. Myślę, że dobry HRowiec (których pewnie wśród graczy nie brakuje :) ) zwróciłby uwagę na pewne drobnostki, które poprawiłyby odczucia potencjalnie chętnych do pracy osób. Zwróciłam tylko uwagę, że może warto z dystansem poszukać źródła problemu (deficytu rąk do pracy).

Ps. proszę nie pisać do mnie per pani jeśli to nie problem, wystarczy, że metryka mi o tym przypomina :)
      Moderator Ascoran:
      Wycięto nieodpowiednie treści. Materiały z rekrutacji są sprawą wewnętrzną i każdy rekrutowany jest informowany o tym, że nie wolno ich udostępniać.
    • Dla mnie powinna powstać opcja wysłania krótkiego demka, klikasz gdzieś jakiś przycisk na oknie metina, nagrywa zawsze 5-10 sekund i automatycznie jest wysyłane do GFu. Uprzedzając stwierdzenie że większość by mogła robić sobie jaja i tylko klikać cały czas, to za to że ktoś z konta wysłał by bezwartościowe demko ban na tydzień, dwa czy tam wieczność. Bo dzisiejsze procedury wysłania zgłoszenia filmiku na support są śmieszne i długie.
      Moje GG: 47367351

Santonia = bezużyteczny administrator

Powiedzieć ciapaty=karygodne zachowanie, nie mieć szacunku do chrześcijaństwa=bycie postępowym POPRAWNOŚĆ METINA :mkay:
    • Słuchał ktoś wczoraj rozmowy Artaz Ziarim i Sabalem na TS? Była mowa o botach, banie Sabala itp. Po tym wszystkim utwierdziłem się tylko w przekonaniu że....
      Sabal potrafi tylko płakać, wysysać zarzuty z palca, manipulować widzami i wyciszać Arta na TS
      Ziari płacze natomiast, że Bubbex dostał kody na pety a On nie, koledzy.... a jechał po nim równo
      Za to Art, świetnie wypowiedział się merytorycznie, przytoczył argumenty, zgasił tą sztuczną "dramę".

Sabal i Ziari takie kozaki, kim to oni nie są, kogo nie znają, czego nie osiągnęli a jak wbił Art, uszy po sobie i grzecznie słuchali i przytakiwali.

Szacun Art! Świetnie, że mamy kogoś takiego w administracji :) Pozdrawiam cały zespół!
    • Słuchałem wczoraj tego streama i orientowałem się w temacie całej tej dramy...

Napisze bardzo szczerze - ART mega mi zaimponował swoją wypowiedzią, zachowaniem i zaangażowaniem w cały ten temat.
      Artur chylę czoła za Twój wkład i podejście do sprawy. Jestem dumny, że mamy kogoś takiego jak Ty w polskim Teamie :mkay:

Do reszty Teamu, nie przejmujcie się hejterami i tymi uwagami (często wulgarnymi). Wiele osób/graczy w tym ja cenią Was bardzo za wasze zaangażowanie w grę i na forum. Bez Was nie było by tej gry, tak samo bez jej społeczności :) Dobra robota i tak 3mać. Ostatnio widać pozytywne zmiany i działania z waszej strony więc kibicuję Wam wszystkim utrzymania tego poziomu. Wiadomo nie na wszystko ma się wpływ itd., ale idzie to w zdecydowanie dobrym kierunku :)

Do całej reszty - "Najłatwiej jest oczerniać, krytykować nie robiąc przy tym nic" Wiadomo, nikt nie jest idealny, ale też nie jest maszyną monitorującą 24/h sytuację w grze.

Każdy może złożyć podanie na GM itp. i pomóc, trzeba tylko chcieć, a nie tracić czas na krytykę i narzekania, całą resztę wulgów w stronę Teamu lepiej jest schować do kieszeni i poświęcić ten czas na coś bardziej konstruktywnego...

Od siebie napiszę, że wyróżnianie niektórych graczy z portalu YouTube i dawanie przez GM benefitów w grze w postaci mroźnego rufusa jest karygodne i kompletnie tego nie pochwalam (powinni coś z tym zrobić) - w tym przypadku chodzi konkretnie o osobę która jawnie reklamowała i reklamuje prywatne serwery gry Metin2. Co innego gdyby poleciała oficjalna nota na forum, że jest możliwość podjęcia partnerstwa z GF na YT i zgarnięcie dzięki temu benefitów w grze - tego zabrakło.

Wiadomo różne rzeczy dzieją się w strukturach firmy i nie każdy jest uczciwy, w każdym bądź razie problem jest i jest to tylko kwestia jego rozwiązania i wcześniejszego informowania nas graczy o takich akcjach / możliwości zdobycia dodatkowych benefitów poprzez reklamę gry na YouTube.

Pozdrawiam cały polski Team i wszystkich graczy... trzeba wrzucić na luz... wulgi, krytyka, płacz itp. nic tu nie da.

Piona dla Was :mkay: P E A C E! :mkay:
      GG: 56650023 lub PW

Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez xLUCIFERx ().

• xLUCIFERx napisał(a):

Od siebie napiszę, że wyróżnianie niektórych graczy z portalu YouTube i dawanie przez GM benefitów w grze w postaci mroźnego rufusa jest karygodne i kompletnie tego nie pochwalam (powinni coś z tym zrobić). W tym przypadku chodzi tu konkretnie o osobę która jawnie reklamowała i reklamuje prywatne serwery gry Metin2. Co innego gdyby poleciała oficjalna nota na forum, że jest możliwość podjęcia partnerstwa z GF na YT i zgarnięcie dzięki temu benefitów w grze - tego zabrakło.
      Nie zgodzę się z Tobą, Art mówił na TSie że otrzymał te kody do rozdysponowania wedle własnego uznania. Tak więc w czym problem?
      Czy byli byście zadowoleni gdyby ktoś wam wytykał, że wydaliście SWOJE pieniądze przykładowo na SMy zamiast na alkohol ?
    • Witam
      Któregoś dnia przypadkiem trafiłem na info o starcie nowego serwera, wbiłem na YT no i jako jeden z pierwszych znajdował się filmik Sabala. Obejrzałem - nie oceniam...po ok. 1,5 roku nieobecności na globalu zalogowałem się na Tasmanię. 2 godziny gry i naprawdę się ode chciało. Każde CH, każdy spot po 3 - 5 botów. Słowo do postów wyżej. Podejrzewam że, 99,9% graczy nie myślała aby aspirować do teaemu gry. Chcą tak jak ja tylko "popykać " dla przyjemności. żaden to dla mnie argument, że jak ktoś chce spróbować tego "chleba" to niech złoży podanie. Ludzie, którzy są zbulwersowani masą botów wyrażają po prostu swoją frustrację tym, że "ktoś" tu nie ogarnia. Przez ostatnie kilka lat styczności z Metinem PL nie spotkałem się z takim mnóstwem chętnych do ułatwienia sobie gry. Dlatego jakoś nie wyobrażam sobie aby Team oczekiwał tylko na zgłoszenia od graczy o napotkanych botach. ( gracz nie mógł by pograć bo jeżeli by był ambitny to tylko musiał by skupić się nad opracowywaniem materiałów do zgłoszeń ) Mam już wiele lat przepracowanych w pewnej firmie. Jest tak: jak realizujemy nowy projekt na od startu do pewnego momentu wszyscy spinają pośladki i pracują - również "charytatywnie" po to żeby projekt wypalił. Z punktu widzenia zwykłego gracza, nie oglądającego YT, ani nie zaglądającego na forum - padnie stwierdzenie: Na PL jest delikatnie mówiąc bałagan i ktoś kto jest z takiego czy innego upoważnienie odpowiedzialny za porządek - nie sprząta.

słowo dot. Sabala
      Tak samo jak w innych dziedzinach; polityce, tv, prasie itd.. jedni są od chwalenia inni od ganienia. Jednym płacą za promocję i opinie inni chociaż by promują swoją ideologię, Między jednymi a drugimi musi być równowaga. Brak równowagi prowadzi do "patologii" w jednym albo w drugim kierunku.

Moderator Ascoran:
      Połączono posty w jeden.

Wygrałem licytację......Pisz na PW

Jeśli Twoja oferta mnie zainteresuje napiszę do Ciebie na PW
      nie używam GG
    • marki1971 napisał(a):

słowo dot. Sabala
      Tak samo jak w innych dziedzinach; polityce, tv, prasie itd.. jedni są od chwalenia inni od ganienia. Jednym płacą za promocję i opinie inni chociaż by promują swoją ideologię, Między jednymi a drugimi musi być równowaga. Brak równowagi prowadzi do "patologii" w jednym albo w drugim kierunku.
      Zgadzam się ale krytyka krytyce nie równa. Owszem, konstruktywna krytyka pomaga dostrzec błędy ect. Jednak, w moim odczuciu 75% contentu na kanale Sabala to wulgaryzmy, bluzgi i wjazdy na czyjeś matki. Jak ostatnio oglądałem liva u kogoś tam i wbił Sabal na TSa to co 3 słowo to była "ku**, Ch**, pier** administracje". To gdzie tu sens? Gdzie logika?
    • Tronk1 napisał(a):

marki1971 napisał(a):

słowo dot. Sabala
      Zgadzam się ale krytyka krytyce nie równa. Owszem, konstruktywna krytyka pomaga dostrzec błędy ect. Jednak, w moim odczuciu 75% contentu na kanale Sabala to wulgaryzmy, bluzgi i wjazdy na czyjeś matki. Jak ostatnio oglądałem liva u kogoś tam i wbił Sabal na TSa to co 3 słowo to była "ku**, Ch**, pier** administracje". To gdzie tu sens? Gdzie logika?
      Jeżeli chodzi o formę przekazu , to całkowicie się z Tobą zgadzam. Godzę się z krytyką mniej lub bardziej rzeczową/konstruktywną, ale obrażanie i wyzywanie kogoś jest delikatnie mówiąc nie na poziomie.

Wygrałem licytację......Pisz na PW

Jeśli Twoja oferta mnie zainteresuje napiszę do Ciebie na PW
      nie używam GG
    • No witam, troche poczytałem i w sumie nie chce mi się komentować idiotycznych wypowiedzi jakie padały w tym temacie, bo jeszcze komuś przykrość sprawie, więc spytam, bo widzę że jacyś dajboze GMY tu zagladają

Pytanie brzmi: Co robią w m1(każdego królestwa) cała gromada botów z ranga RYCERSKI ganiająca za metkami, już tyle czasu po starcie serwera?
      Czy żaden genialny strateg gf nie wpadł na to, że randomowy gracz wchodzący pierwszy raz do metina raczej sięgnie po bota, niż po uczciwą gre? Wystarczy zrobić 5 kroków od miasta, bez przesady

Drugie pytanie: Czemu po tyle latach nie ma na forum żadnego tematu, w którym boty można byłoby zgłaszać? Czy wasze procedury są celowo tak powolne i tępe, że wszystko musicie robić WY? WY, których dalej nie widać ofc

a w sumie szkoda strzepić ryja, ale zostawie
      dodam tylko, że reprezentujecie tę gre bardzo słabo

a, tak, więcej mini-eventów, z których korzystają GŁOWNIE boty
      Kupię na TBD:
      Bojową/5katną/Okraglą NNO 10L - bądz inną, ciekawa tarcze [PvP]
      Złoty naszyjnik 2k, 15 Miecze, 15 Sztylety
      Rib 20um~/15+ um 10l KD Lykan/Nindża hehe

:love: